W PL Unibet ma ciekawą przeszłość. Ten międzynarodowy bukmacher był tytularnym sponsorem rozgrywek 1. ligi piłkarskiej, z powodzeniem działał na terytorium naszego państwa. Do czasu. Co takiego się wydarzyło? Jurysdykcja w Polsce uniemożliwiła kontynuację działalności marce Unibet. W myśl nowego prawa to nielegalny bukmacher znajdujący się w Rejestrze Domen Zakazanych. Gdzie grać zamiast w Unibet? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule!

Czy Unibet jest legalny w Polsce?

To, że Unibet nie działa, nie powinno nikogo dziwić. Na próżno szukać go na liście legalnych podmiotów. Unibet nie otrzymał licencji od Ministerstwa Finansów, a to decyzja, która umożliwia prowadzenie działalności bukmacherskiej w naszym kraju. Bukmacher, który jej nie posiada z automatu klasyfikowany jest w gronie nielegalnych podmiotów. I choć Unibet jest jedną z największych firm hazardowych, to brak licencji oznacza tylko jedno: konieczność wycofania się z Polski.

Przykład Unibet nie jest odosobnionym przypadkiem w naszym kraju. Kiedy zmieniło się prawo w 2017 roku status kilku czołowych bukmacherów zmienił się na nielegalny. W ten sposób zostali zaklasyfikowani inni znani operatorzy tacy jak:

Co musi się stać, żeby operator ten mógł wrócić do Polski? Dla każdego bukmachera jest tylko jedna droga – musi wystąpić z wnioskiem o licencję do Ministerstwa Finansów. Na etapie przyznawania zezwoleń bukmacher ma obowiązek spełnić kryteria zapisane w ustawie hazardowej. Jeśli tak się stanie, to w ciągu sześciu miesięcy może otrzymać pozytywną decyzję od polskich władz.

Ważne! Unibet nie posiada polskiej licencji, dlatego gra u tego bukmachera jest zakazana! To powoduje, że nie możesz wchodzić na strony Unibet i dokonywać prób rejestracji lub logowania się na konto. Tego typu działania są przejawem nierespektowania ustawy hazardowej, za co można ponieść poważne konsekwencje prawne i finansowe.

Rejestracja i logowanie w Unibet – surowe kary

W Unibet logowanie dla Polaków w teorii jest zablokowane. Niestety zagraniczni bukmacherzy nie zawsze chcą przyjąć do wiadomości to, że łamią prawo. Historia 1xBet jest tego przykładem, bo to jeden z tych bukmacherów, który robi wszystko, by omijać polskie prawo. Czy Unibet postępuje podobnie? Dokładnie tak! To bukmacher, który wbrew polskiemu prawu próbuje nakłaniać graczy do gry za pośrednictwem swoich stron. Jako użytkownik musisz mieć świadomość, że ulegając takim wpływom narażasz się na konsekwencje ze strony organów państwa.

Unibet celowo wprowadza użytkowników w błąd, bo choć znajduje się w Rejestrze Domen Zakazanych, to regularnie udostępnia nową stronę do obstawiania. W ministerialnym spisie bukmacherów zakazanych można znaleźć wiele odnośników prowadzących do Unibet. W ten sposób bukmacher udostępnia swoją ofertę, łamiąc polskie prawo. Co więcej, w poprzednich latach pojawiały się informacje, że bukmacher wysyła wiadomości SMS ze swoją ofertą. Pamiętaj, by nie ulegać tego rodzaju pokusom, bo to stoi w opozycji do polskiego systemu prawnego.

Czy można korzystać z bliźniaczych stron bukmachera Unibet?

W Unibet zakłady bukmacherskie oferowane były (i nadal są) za pośrednictwem wielu kopii głównego portalu tego operatora.

Jak to działa? Firma wykupuje przeróżne adresy internetowe, a kiedy kolejny z nich zostanie zablokowany, to Unibet automatycznie przekierowuje klientów na kolejny portal. W domenach zmieniana jest litera lub cyfra i w ten sposób bukmacher ucieka od ostatecznej blokady. Tak naprawdę to działanie krótkoterminowe, bo prędzej czy później nowy serwis i tak zostanie zablokowany. Dlatego zdecydowanie nie kieruj się tym, że uda Ci się wejść na daną stronę. Jeśli widzisz, że dostawcą zakładów bukmacherskich jest Unibet (na pewno na stronie będzie widniało logo), zrezygnuj z gry w tym serwisie.

Wracając do głównego pytania: czy można korzystać z klonów Unibet? Odpowiedź jest prosta: nie! Strony do obstawiania zakładów sportowych powinny należeć do firm, które otrzymały zgodę Ministerstwa Finansów. Unibet takowej nie posiada, więc żadna z witryn należących do tego bukmachera nie może być wykorzystywana do gry.

Bliźniacze strony nielegalnego bukmachera Unibet w Rejestrze Domen Zakazanych.

Legalni następcy Unibet

Wiemy, że Unibet to bukmacher z dużym doświadczeniem, bo na rynku działa od 1997 roku. Ale to nie znaczy, że dla jego oferty trzeba łamać polskie prawo. Tym bardziej, że w naszym kraju działają bukmacherzy z równie długim stażem. Kto to taki? Chociażby STS, który jest największą firmą bukmacherską w Polsce.


Bonusy bukmacherskie od licencjonowanych operatorów się nieporównywalnie lepsze od tych, które niegdyś oferował Unibet. Ta firma zagraniczna zasłynęła z cashbacku o wartości 123 zł.

Na dzisiejsze standardy, to śmieszna kwota – obecnie na rynku znajdziemy bukmacherów dających na start kilka razy więcej w ramach tego bonusu!


Obiektywnie rzecz ujmując, Unibet wcale nie był pierwszym i ostatnim bukmacherem w Polsce. Firma Unibet opinie zbierała dość dobre do pewnego czasu, ale później permanentne łamanie prawa negatywnie odbiło się na wizerunku tego operatora.

Z zagranicznych bukmacherów zdecydowanie lepiej zachował się bet365, który po wprowadzeniu nowej ustawy hazardowej po prostu wycofał się z Polski. To uczciwa postawa, na którą nie było stać niektórych operatorów.

Obecnie w gronie legalnych bukmacherów znajduje się kilkanaście podmiotów działających w internecie. Wśród nich mamy też zagranicznych bukmacherów takich jak Superbet czy Betclic. W 2021 roku licencję otrzymał też Betway, jeden z kolosów światowej bukmacherki.

Wszystko to pokazuje, że jeśli tylko bukmacherzy wykażą inicjatywę, to mogą legalnie działać w naszym kraju.

Lider rynku STS

STS po zmianie ustawy hazardowej zagarnął do siebie sporą część tortu zwanego polskim rynkiem bukmacherskim. Branżowe media szacują, że firma ma około 50% udziałów. To by oznaczało, że w STS obstawia połowa polskich typerów. Ale czy można im się dziwić? To firma z największą rozpoznawalnością, bo pierwsze lokale stacjonarne tego operatora zaczęły pojawiać się już w latach 90. Bukmacher ten w 2017 roku nie startował od zera, bo od trzech lat był chociażby sponsorem polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Oferta powitalna

Na naszym portalu STS gromadzi najlepsze opinie, co skutkuje maksymalną oceną 10/10 w rankingu. Dlatego zamiast zakładów od Unibet zdecydowanie lepiej wybrać legalny kod promocyjny do STS: ZAGRANIE. Za użycie tego hasła przy rejestracji otrzymasz potrójny zestaw bonusów, a wszystko odbędzie się zgodnie z prawem.

Kliknij w przycisk rejestracji poniżej i już za kilka minut obstawiaj za bonusowe pieniądze!

Pozostałe mocne strony STS

Co sprawiło, że STS tak bardzo wyrósł na polskim rynku bukmacherskim?

To firma z zagranicznym know-how, gdyż działa też w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Zgromadzone doświadczenie procentuje:

 • STS oferuje błyskawiczne płatności (wypłaty do 15 minut!)
 • Na stronie i w aplikacji mobile pozwala za darmo oglądać mecze na żywo w STS TV
 • Jako pionier STS w 2020 roku wprowadził też do polskiej bukmacherki zakłady na gry karciane (Betgames)

To tylko przykłady tego, co wyróżnia STS. Najlepiej przekonać się na własnej skórze. Potrzebujesz jeszcze jakichś powodów, aby poświęcić 2 minuty na rejestrację? Są dwa kluczowe: to zgodne z prawem i nic Ci nie kosztuje.

Nowa jakość w wydaniu BETFAN

Jeśli masz konto w STS i szukasz nowych wrażeń ze strony bukmachera, to BETFAN będzie dobrym wyborem. To młodzieniaszek na rynku (od 2019 roku), który udowadnia, że kreatywnym podejściem można zyskać przychylne opinie. BETFAN nie może liczyć na taką rozpoznawalność co STS, ale i tak notorycznie zbiera pochlebne recenzje. Z jakiego powodu? Bo znalazł nisze, w których może się wyróżniać na tle konkurencji.

BETFAN postawił na wiele rynków dodatkowych związanych z piłką nożną, e-sportem, polityką czy rozrywką. Dlatego wybierają go ci gracze, którym nie wystarcza standardowa oferta. Należysz do tego grona? W takim razie powinieneś zapoznać się z kodem promocyjnym BETFAN. Dzięki niemu zyskasz lepszą ofertę powitalną.

Bonusy dla nowych klientów

Na początku rejestracja w BETFAN zaowocuje pakietem paru bonusów dedykowanych wyłącznie nowym klientom, którzy nie korzystali do tej pory z usług bukmachera.

BETFAN tak skonstruował zestaw, że:

 1. po pierwszym depozycie będziesz miał czas i środki na spokojny rozruch oraz przetestowanie funkcji,
 2. po drugim depozycie zyskasz porządny zastrzyk gotówki na poważną grę.

Trudno o lepszy początek współpracy z bukmacherem!

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Inne zalety obstawiania w BETFAN

Użytkownicy chętnie wybierają BETFAN nie tylko przez pryzmat bonusów i kursów.

Jeśli myślisz kreatywnie i szukasz dodatkowych smaczków w meczu, to do gustu przypadnie Ci funkcja My bet. To narzędzie, które pozwala na proponowanie własnych zakładów. Bukmacher otwiera furtkę graczom chcącym zgłaszać własne typy. Jeśli zostaną one przyjęte, to pojawią się w ogólnej ofercie zakładów.

Typujesz w zakładach bukmacherskich także pozostałe zdarzenia, takie jak sporty wirtualne i karty? BETFAN umożliwia udział w tych rozgrywkach przez całą dobę.

W sportach wirtualnych proponuje następujące dyscypliny:

 • piłkę nożną
 • tenis ziemny
 • wyścigi konne
 • wyścigi psów
 • koszykówkę

Natomiast w TVBET (zakłady na gry karciane) udostępnia:

 • poker
 • wojnę
 • blackjack

Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

👉 W poszukiwaniu legalnego bukmachera zawsze możesz wejść na Zagranie.com. Na co dzień recenzujemy tylko licencjonowane firmy. W naszym >> rankingu bukmacherów znajdziesz oferty operatorów, którzy działają w naszym kraju zgodnie z prawem. Zakładając konto u któregokolwiek bukmachera z naszego polecenia nie musisz się obawiać o aspekt legalności czy dodatkowo weryfikować tę rekomendację.

👉 Aktualny wykaz legalnych bukmacherów znajduje się też na stronie Ministerstwa Finansów.

W ustawie hazardowej jest wymóg, że domena powinna być rozszerzona o końcówkę .pl. Ponadto taki bukmacher powinien posiadać fizyczny oddział na terenie Polski. Na stronach bukmacherów lub w aplikacjach możesz sprawdzić informacje o tych firmach, a więc dokładne dane spółki (NIP, Regon, KRS) oraz numer licencji. Wraz z numerem koncesji pojawia się też data uzyskania pozwolenia od Ministra Finansów.

Wskazówki pomagające odróżnić legalnego bukmachera od nielegalnego.

FAQ

Czy w Unibet można obstawiać zakłady?

Nie, bo to bukmacher bez polskiej licencji.

Czy można korzystać ze strony i aplikacji Unibet?

Na terenie Polski nie można zakładać konta ani logować się do niego na stronie lub w aplikacji Unibet.

Jakimi bukmacherami najlepiej zastąpić Unibet?

Warto sprawdzić oferty takich legalnych bukmacherów jak STS i BETFAN. Pierwszy z nich to lider rynku, którego wybrała większość typerów z Polski. BETFAN natomiast jest odpowiedzialny za powiew świeżości na naszym rynku. Obu bukmacherów można szczerze polecić.

Czy Unibet wróci do Polski?

Żeby tak się stało, to bukmacher ten musi wystąpić z wnioskiem o licencję do Ministerstwa Finansów. Na ten moment nie ma informacji, aby starał się o wspomniane zezwolenie.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze