Bwin w Polsce to już przeszłość i nie ma co z tym polemizować, ponieważ tak stanowi nasze prawo. Fani tego bukmachera muszą przekierować swoje zainteresowanie na pozostałych, legalnych operatorów. Firma bwin wciąż nie uzyskała polskiej koncesji na działalność, więc w myśl ustawy hazardowej – jest nielegalnym bukmacherem. Korzystanie z usług tego operatora z terytorium Rzeczpospolitej może grozić konsekwencjami prawnymi. Po co ryzykować, skoro w Polsce masz do dyspozycji równie klasowych bukmacherów, co bwin?

Zakaz obstawiania na stronie bwin w Polsce

Serwis internetowy bwin pl ma to szczęście, że wciąż nie trafił do rejestru domen zakazanych. Z reguły zagraniczni, nielegalni bukmacherzy klasyfikowani są na tej liście, czego efektem jest blokada strony przez internetowego operatora. Wówczas użytkownik ma pewność, że bukmacher jest zakazany w naszym kraju i nie podejmuje u niego gry. Strona bwin funkcjonuje w polskim internecie, choć z góry uprzedzamy, że jest całkowity zakaz korzystania z tych usług. Jej obecność w rejestrze domen zakazanych to kwestia czasu.

Polskie prawo w tym przypadku nie przewiduje żadnych wyjątków. Jeśli chodzi o ofertę bwin, to na ten moment nie możesz korzystać z żadnego produktu tego operatora (ani zakłady, ani kasyno). Dlaczego? To proste!

Bwin nie posiada licencji Ministerstwa Finansów, a to decydujący dokument, który określa, który bukmacher może oferować swoje usługi w naszym kraju, a który jest u nas zakazany. Bwin znajduje się po tej drugiej stronie wraz z takimi operatorami jak Bet-at-home, Bet365 czy Expekt.

Charakterystyczne cechy nielegalnego bukmachera w Polsce.

Dlaczego strona bwin wciąż działa?

Fakt, że strona bwin działa i można na nią wejść jest pozostałością po działaności operatora sprzed nowelizacji ustawy hazardowej. Niegdyś z powodzeniem obsługiwał polskich graczy, a ci rzecz jasna wpłacali pieniądze i wygrywali. Bynajmniej nie jest traktuj tego jako zachęty do założenia konta.

💡 Obecnie jedynym celem odwiedzin tej strony przez użytkownika z Polski powinno być ewentualne wypłacenie zaległych środków z czasów gry w bwin. Próby zarejestrowania nowego konta i korzystania z oferty są zabronione oraz surowo karane!

W bwin zakłady bukmacherskie nie mogą być przez Ciebie obstawiane, ponieważ wciąż obowiązuje prawo zapisane w ustawie hazardowej. Dokument ten wszedł w życie w 2017 roku i podzielił bukmacherów na legalnych i nielegalnych.

Przed tą datą bwin był znany w Polsce, ponieważ mógł działać na gruncie prawa europejskiego. Firma ta niegdyś sponsorowała drużynę piłkarską Legia Warszawa. Jeszcze dekadę temu bwin był jednym z najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów w internecie. To jednak przeszłość, bo po 2017 roku bukmacher wciąż nie dopełnił formalności dotyczących polskiej koncesji. Gdyby to zrobił, to znów mógłby oferować zakłady użytkownikom z Polski.

Bukmacher bwin jest niedostępny w naszym kraju, ponieważ nie posiada zgody na działalność od Ministerstwa Finansów. Jeśli firma ta z pozytywnym skutkiem ubiegałaby się o licencję, to wówczas dołączyłaby do grona legalnych bukmacherów. Tak się jednak nie stało. Co przyniesie przyszłość? Nie znamy licencyjnych zamiarów bwin. Co wiemy na pewno – to że w bwin w chwili obecnej grać nie można.

Konsekwencje wynikające z obstawiania na bwin pl

Już wchodząc na serwis online bwin użytkownik jest informowany, że to nielegalny operator w Polsce. Czy w takim razie warto ryzykować grą w bwin? Na pewno nie, bo to może skończyć się tylko przykrymi konsekwencjami prawnymi. Ustawa hazardowa określa sposób działania bukmacherów, a także rodzaj kary, z którym muszą liczyć się typerzy, jeśli będą łamali przepisy. Obstawianie w bwin czy serwisie, który bezpośrednio mu podlega, a więc Premiumbull – łamie polskie prawo hazardowe. Jaka kara może Cię wtedy spotkać?


Obstawianie w bwin pl bez licencji może skończyć się karą grzywny wymierzoną przez odpowiedni sąd. Maksymalny wymiar sankcji w tym przypadku to 120 dziennych stawek. Jak to wygląda w przeliczeniu na realne pieniądze? Szybko licząc…120 dziennych stawek to kara grzywny w wysokości około 8500 złotych! Czy to jedyny wymiar kary? Wcale nie, ponieważ w całą sprawę może wejść również Administracja Skarbowa.

Wypłaty wygranych od nielegalnych bukmacherów nie są opodatkowane przez polskie państwo. Jeśli odpowiednie organy udowodnią tego rodzaju nielegalne przelewy, to jako gracz łamiący prawo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności skarbowej. Co wówczas? Jedną z alternatyw jest zwrot wszystkich wygranych do budżetu państwa.


Legalni następcy bwin w Polsce

Czy bwin warty jest łamania prawa? Naszym zdaniem – absolutnie nie! Tym bardziej, że Polska to nie jest pustynia, gdzie nie ma innych bukmacherów online. Jest wręcz przeciwnie – nowa ustawa hazardowa pozytywnie wpłynęła na cały rynek. Ustawodawca stworzył przejrzyste warunki działalności bukmacherskiej, które umożliwiają marketing i reklamę. Dział licencyjny w Ministerstwie Finansów co jakiś czas informuje o nowych koncesjach dla bukmacherów. Na tej podstawie legalnie w Polsce działa Betclic, Superbet czy Betcris – to, tak jak bwin, zagraniczni operatorzy, którzy weszli do naszego kraju na obowiązujących zasadach. Bwin tego nie uczynił, dlatego znajduje się na czarnej liście Ministerstwa Finansów.

Rynek nie znosi próżni i gdy odchodzi jedna firma, to w jej miejsce pojawiają się kolejne. To można zaobserwować w środowisku bukmacherskim. Po bwin czy Bet-at-home w Polsce raczej nikt nie płacze, ponieważ w międzyczasie do głosu doszli licencjonowani bukmacherzy.

STS i Fortuna, czyli klasyka gatunku w zakładach bukmacherskich

Większość rynku bukmacherskiego w Polsce znajduje się w rękach STS i Fortuny. To operatorzy, którzy wyznaczają trendy, a także dają najwięcej w kontekście sponsoringu polskiego sportu. STS wspiera reprezentację w piłce nożnej, z kolei Fortuna rozgrywki 1. ligi i Pucharu Polski. To eksponowani bukmacherzy, więc nie dziwi, że użytkownicy mają do nich zaufanie.

STS i Fortuna prowadzą rywalizację na wielu płaszczyznach. Z punktu widzenia klientów jest to atrakcyjne, ponieważ poziom usług rośnie. Ci dwaj bukmacherzy są dla siebie niczym Roger Federer dla Rafaela Nadala. Wzajemnie się motywują do tego, żeby być jeszcze lepszym. STS oferuje bogate transmisje live? W takim razie Fortuna mu w tym wtóruje i udostępnia przekaz na żywo w Fortuna TV. Podobne zależności działają w zakładach przedmeczowych i dodatkowych funkcjach takich jak gry karciane.

Oferta na start

Co bwin dawał na start, gdy jeszcze mógł działać w Polsce? Był to skromny bonus, jak na dzisiejsze standardy STS i Fortuny. Kody promocyjne u tych operatorów windują powitalne promocje na wysoki poziom. Za kod bonusowy STS możesz zgarnąć potrójny pakiet bonusów – nie inaczej jest w przypadku kodu promocyjnego Fortuny.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1640 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Oferta dla lojalnych graczy

STS i Fortuna wynagradzają typerów nie tylko po rejestracji, ale też w trakcie dalszej gry. Do tego służą bonusy dla stałych graczy, dzięki którym można kompletować dodatkowe gratyfikacje. W Fortunie główna promocja to Happy Hours, dzięki której w zakładach AKO możesz wygrywać o 14% więcej (akcja niweluje podatek, który był taką zaletą gry u nielegalnych bukmacherów). Mówi się o tej ofercie, że to obstawianie bez podatku, bo bukmacher do każdego kuponu dokłada specjalny kurs 1.14.

Fortuna przekonuje do siebie nie tylko promocją Happy Hours, ale też bonusem AKO. Obstawiając zakłady wielokrotne możesz zyskać od 7% do 50% więcej na wygranych kuponach. Co trzeba zrobić? Wystarczy prawidłowo typować akumulatory z kursami minimalnymi 1.20.

Co dla lojalnych klientów przygotował STS? U tego bukmachera regularnie można odbierać bonusy na mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej. W zakładach online operator ten umożliwia Ci bezpieczny start w sportach wirtualnych i Betgames (obstawianie gier karcianych, np. pokera), gdzie możesz uzyskać bonusy po 20 zł.

Nowi bukmacherzy z nowym podejściem

Zmiana prawa posłużyła nie tylko istniejącym bukmacherom, ale też nowym podmiotom. Po 2017 roku w Polsce pojawiły się nowe firmy, które powstały od zera. O kim mowa? Powiewem świeżości na rynku na pewno stali się BETFAN i TOTALbet. Co więcej, do Polski wkroczył też zagraniczny podmiot Superbet, którego mogliśmy kojarzyć z międzynarodowej działalności. Wszystko to firmy, które stanowią dużą konkurencję dla bardziej doświadczonych bukmacherów: STS i Fortuny.

Trzeba przyznać, że każdy z nich wysoko postawił poprzeczkę pod kątem kwot bonusów na start. Zakładając konta u wszystkich trzech (to możliwe i legalne, nie ma ograniczeń), zdobędziesz kilka tysięcy środków na grę. Ot tak! Ciekawy? Spójrz poniżej, kliknij i poznaj ofertę lub od razu przejdź do rejestracji.

BukmacherNiezdecydowany?Zdecydowany?
BETFANsprawdź bonus na start ››przejdź do rejestracji ››
TOTALbetsprawdź bonus na start ››przejdź do rejestracji ››
Superbetsprawdź bonus na start ››przejdź do rejestracji ››
Bonusy dla nowych graczy

TOTALbet

Czym zabłysnął TOTALbet? To bukmacher, który na pierwszy plan wysuwa bonusy dla nowych i stałych klientów. Z kodem promocyjnym TOTALbet odebrać można liczne gratyfikacje.

TOTALbet kojarzymy również z wielu bonusów dla stałych graczy. Poza tym to jedna z firm, która organizuje ofertę obstawiania bez podatku. Co więcej, wśród typerów to bukmacher chwalony za wysokie kursy. Zwłaszcza obstawianie piłki nożnej w TOTALbet pozwala na grę po najwyższych współczynnikach.

BETFAN

Kiedy BETFAN pojawił się na rynku, to od razu dało się wyczuć, że bukmacher ten szuka swojej drogi rozwoju. Co rzuciło się w oczy? Na pewno luźne podejście do zakładów za pośrednictwem zakładki “rozrywka”. Dzięki niej możesz obstawiać prognozę pogody w miastach Polski lub wydarzenia z show biznesu. Wraz z niekonwencjonalnymi zakładami BETFAN rozwinął ofertę przedmeczową. Mowa tu o piłce nożnej czy NBA – to sporty i ligi, w których typer dostaje szeroki wachlarz pozycji. A jakby tego było mało, to możesz zgłosić swoją propozycję zakładu w narzędziu My Bet.

Na wyróżnienie w BETFAN zasługują też bonusy dostępne z kodem promocyjnym ZAGRANIE.

Superbet

Superbet konfrontuje się z polskim rynkiem online, ale też w terenie za pośrednictwem lokali naziemnych. My przede wszystkim koncentrujemy się na działalności tego bukmachera w internecie. Superbet wyróżnia się tym, że pozwala oglądać na żywo wszystkie mecze Bundesligi. Poza transmisjami live bukmacher ten stawia odważnie na promocje dla stałych graczy. W tym przypadku można wyróżnić jackpot, gdzie codziennie masz szansę na wygraną bonusu.

Co jeszcze wnosi na rynek zakładów Superbet? Świetny cashout, który daje do wyboru aż trzy opcje. Tyle samo możliwości masz też w bonusie za kod promocyjny Superbet.

FAQ

Czy bwin jest legalny w Polsce?

Nie, bukmacher bwin to firma bez polskiej licencji, co oznacza, że nie można obstawiać jego zakładów.

Gdzie obstawiać zamiast bwin?

Lista legalnych bukmacherów w Polsce jest długa. Zagranie, jako alternatywę dla bwin, poleca: STS, Fortunę, BETFAN, TOTALbet i Superbet.

Czy możesz korzystać ze strony bwin pl?

W myśl ustawy hazardowej obowiązuje całkowity zakaz korzystania z serwisów internetowych należących do bukmachera bwin.

Czy aplikacja bwin jest również zakazana?

Tak, obstawianie w aplikacji mobile bwin, to również łamanie polskiego prawa.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze