Rejestr Domen Zakazanych w Polsce – których stron unikać?

Główna grafika do artykułu poświęconego Rejestrowi Domen Zakazanych w Polsce

Jeśli Twój bukmacher znajduje się w rejestrze domen zakazanych to znak, ze dalsze korzystanie z jego usług będzie po prostu łamaniem polskiego prawa. To spis stron internetowych, które na terenie naszego kraju nie mają pozwolenia, żeby oferować usługi związane z zakładami bukmacherskimi, kasynem lub pokerem. Pieczę nad rejestrem domen zakazanych sprawuje Ministerstwo Finansów. To główne narzędzie władzy do tego, by skutecznie eliminować nieuczciwą konkurencję na rynku hazardu online. Kto znajduje się na czarnej liście? Sprawdź wszystkie informacje o rejestrze domen zakazanych.

Rejestr Domen Zakazanych – strona, która może Ci pomóc

Po raz pierwszy o rejestrze domen zakazanych usłyszeliśmy na etapie procedowania nowelizacji ustawy hazardowej w 2016 roku. Wówczas Ministerstwo Finansów informowało, że właśnie za pośrednictwem tego narzędzia chce skutecznie walczyć z nielegalnymi operatorami. Dla licencjonowanych bukmacherów była to dobra wiadomość, bo w końcu mogli odetchnąć z ulgą. Państwo polskie rozpoczęło ruchy, które miały na celu wyrównanie szans na rynku bukmacherskim. Ci, co łamali prawo – zostali zablokowani, a legalni operatorzy mogli działać w ramach ustalonego porządku prawnego.

Dla nieuczciwych bukmacherów i operatorów kasyn online – Rejestr Domen Zakazanych stanowi problem, który za wszelką cenę chcą ominąć. Na szczęście system jest na tyle szczelny, że od kilku lat rejestr działa i jest na bieżąco aktualizowany. To powoduje, że szara strefa została ograniczona, a użytkownicy mają świadomość, który bukmacher jest legalny, a który nie spełnia polskich kryteriów.

Co to jest i do czego służy?

Mocowanie prawne rejestru domen zakazanych znajduje się w ustawie hazardowej, która wchodziła w życie w dwóch etapach:

  • 1 kwietnia 2017 roku,
  • 1 lipca 2017 roku.

To właśnie w tym dokumencie, który reguluje rynek bukmacherski w Polsce, znajdujemy wszystkie informacje odnośnie rejestru domen zakazanych. Jakie są najważniejsze postanowienia tego narzędzia? Ma ono działać w celu blokowania ofert nielegalnych bukmacherów i operatorów kasyn online. Wiadomo, że internet to nieograniczone medium, co powodowało, że wiele firm oferowało hazard online, choć w myśl polskiego prawa – nie mogło tego robić.

Odpowiednie służby nie były wyposażone w narzędzia, by ograniczyć ich działalność. Stąd pomysł utworzenia rejestru domen zakazanych, który wymusza na internetowych dostawcach blokadę stron, które znajdą się na czarnej liście Ministerstwa Finansów. Internetowi operatorzy mają 48 godzin, by zablokować takiego bukmachera.

Jak korzystać z Rejestru Domen Zakazanych?

Rejestr stron zakazanych znajduje się na oficjalnym portalu Ministerstwa Finansów. To dodatkowo wpływa na jego wiarygodność, bo nikt nie może mieć wątpliwości, że jest on w jakikolwiek sposób manipulowany. Sytuacja jest prosta: jeśli trafi do niego jakaś strona, to od razu powinna być zablokowana. Dla użytkownika to sygnał, że nie może korzystać z usług tego operatora np. oferującego zakłady online.

Podgląd wyszukiwarki Rejestru Domen Zakazanych

Jak praktycznie korzystać z rejestru domen zakazanych? Wystarczy wejść na serwis hazard.mf.gov.pl, a od razu rozwinie się lista zakazanych stron internetowych. Co więcej, w prawym górnym rogu znajduje się informacja odnośnie ostatniej aktualizacji rejestru. Z doświadczenia wiemy, że Ministerstwo Finansów aktualizuje spis zablokowanych stron kilka razy w ciągu miesiąca.

W chwili obecnej rejestr liczy już ponad 1000 stron internetowych! Właśnie dlatego Ministerstwo stworzyło wyszukiwarkę zakazanych adresów. Wystarczy wpisać w nią adres strony, a dowiesz się, czy przypadkiem nie znajduje się w gronie zakazanych operatorów. Jeśli tak, to nie masz wyjścia i musisz zaprzestać gry u takiego bukmachera, by nie narazić się na konsekwencje prawne.


Na Zagranie prześwietlamy oferty tylko legalnych bukmacherów, oferując dodatkowo atrakcyjne kody promocyjne. Bazując na naszych poleceniach masz gwarancję, że korzystasz z usług bukmachera, który nie jest w rejestrze domen zakazanych.


Jakie strony są tam wpisywane?

Jakie firmy można znaleźć w rejestrze domen zakazanych? Oczywiście to wszyscy ci operatorzy, którzy swoją działalnością łamaliby ustawę hazardową. Przypomnijmy, że na rynku bukmacherskim mogą funkcjonować tylko te firmy, które spełnią wszystkie wytyczne procesu licencyjnego. Na czym to polega? Na uzyskaniu od Ministerstwa Finansów koncesji na działalność bukmacherską. Jeśli bukmacher nie posiada tego rodzaju zgody, to ląduje w rejestrze domen zakazanych. Od strony praktycznej oznacza to, że nie ma możliwości, aby korzystać z jego usług, ponieważ serwis takiego bukmachera jest zablokowany.

Rejestr domen zakazanych zawiera nie tylko nielegalnych bukmacherów. To narzędzie, które swoim zasięgiem obejmuje cały hazard online. W Polsce kasyna może oferować tylko spółka Totalizator Sportowy, dlatego wszelkie kasyna online również znajdziesz w rejestrze domen zakazanych. Podobny los dzielą poker roomy i operatorzy automatów do gier.

Na stronie Ministerstwa Finansów wśród zablokowanych stron znajdziesz:

  • nielegalnych bukmacherów,
  • zagraniczne kasyna online,
  • organizatorów pokera online,
  • strony z internetowymi automatami,
  • pozostałych operatorów oferujących hazard online niezgodnie z polskim prawem.
Infografika opisująca jakie podmioty znajdują się w Rejestrze Domen Zakazanych Ministerstwa Finansów

Kary za korzystanie ze stron wpisanych do Rejestru

Każdy system bywa zawodny i czasami operatorzy robią różne ruchy, żeby jakimś cudem ominąć rejestr domen zakazanych. W praktyce oznacza to korektę litery lub znaku w domenie, co już może prowadzić do ponownego otwarcia serwisu. Wówczas nieświadomi użytkownicy korzystają z usług bukmacherów, którzy cały czas łamią polskie prawo. To praktyka, która może sprowadzić na gracza niepożądane konsekwencje prawne.

Ustawa hazardowa przewiduje sytuacje, gdy klienci korzystają z usług nielegalnych operatorów. Co wtedy? To złamanie prawa, a więc w efekcie może pojawić się i też kara. Co grozi za odwiedzanie i obstawianie zakładów u firm, które znajdują się w rejestrze domen zakazanych? Wówczas możemy mieć do czynienia z dwoma rodzajami kary: grzywną i karą skarbową (w przypadku udokumentowanych wygranych w nielegalnych źródłach).

Pierwszy rodzaj kary zakłada, że taka osoba może zapłacić grzywnę sięgającą maksymalnie 120 stawek dziennych. W przeliczeniu na złotówki, to oznacza około 8400 zł. Gdy mówimy o karze skarbowej – wówczas w grę wchodzi zwrot wszystkich wygranych pieniędzy w nielegalnym kasynie lub zakładach bukmacherskich.

Twój bukmacher znalazł się w Rejestrze – co wtedy?

Bukmacherzy w Polsce uzyskują licencję na sześć lat, a więc może zdarzyć się sytuacja, że po tym czasie firma ta znajdzie się w rejestrze stron zakazanych. Jeśli bukmacher nie dopełni formalności związanych z przedłużeniem koncesji, to ponownie w świetle polskiego prawa zostanie uznany za nielegalnego. W takiej sytuacji jego domena pojawi się w rejestrze Ministerstwa Finansów. Co wtedy? Z takim wyrokiem nie ma co polemizować, jeśli Twój bukmacher znajduje się w tym spisie, to po prostu błyskawicznie trzeba zaprzestać gry na jego stronie i mobilnej aplikacji.

Polski rynek już teraz jest nasycony bukmacherami online, a w przyszłości ich liczba może tylko rosnąć, co widać po kolejnych licencjach. Gdy Twój bukmacher zostanie zablokowany – możesz przenieść swoją uwagę na pozostałych operatorów. Na Zagranie co kilka tygodni prezentujemy bukmachera miesiąca, który aktualnie notuje najlepszy czas i opinie. To jedna z propozycji do wyboru, ale nie jedyna, ponieważ ranking zakładów sportowych jest znacznie bardziej rozbudowany.

TOP 3 legalnych bukmacherów w Polsce

Wybierając bukmachera dobrym zwyczajem jest poznanie opinii na jego temat. W tym celu z pomocą przychodzi ranking bukmacherów na Zagranie. To zestawienie, które jest regularnie aktualizowane w oparciu o bieżące oferty. Firma, która notuje dobre komentarze automatycznie idzie w górę naszego rankingu, co stanowi idealną rekomendacje.

Kto aktualnie plasuje się w TOP 3 bukmacherów w Polsce?

  • STS – ocena 10/10
  • BETFAN – ocena 9.6/10
  • Fortuna – ocena 9.4/10

Najlepszych bukmacherów łączy kilka kwestii – u każdego z nich zarejestrujesz konto bez dowodu osobistego. Co więcej, wybierając STS, BETFAN lub Fortuna możesz wpisać ten sam kod promocyjny: ZAGRANIE, a uzyskasz powiększone bonusy na start. Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów zakładów bez ryzyka! Cała wyżej wymieniona trójka oferuje na start ten rodzaj promocji, a dodatkowo do dyspozycji klientów są też darmowe zakłady i bonusy od wpłaty.

Kliknij i zarejestruj się z kodem: ZAGRANIE

Wejście do wyżej wspomnianych bukmacherów przy użyciu naszych linków i kodów rejestracyjnych gwarantuje najlepszy początek przygody z zakładami. Mamy na myśli oczywiście bonusy powitalne, ale też to, że to wiarygodni i wysoko oceniani operatorzy w naszym kraju.

Podsumowanie

Rejestr domen zakazanych jest narzędziem w rękach Ministerstwa Finansów, by w ten sposób rozprawić się z nielegalną konkurencją. Jako typer za jego pośrednictwem możesz upewnić się, czy bukmacher, u którego obstawiasz, nie znajduje się na tej liście. Mamy nadzieję, że nie, bo jeśli jest inaczej, to bezzwłocznie zaprzestań gry i wybierz legalnego operatora polecanego przez Zagranie. Nasz rynek licencjonowanych bukmacherów jest na tyle rozbudowany, że nie ma powodu, by obstawiać u zagranicznych firm bez koncesji. Co więcej, korzystanie z operatorów, którzy figurują w rejestrze, grozi konsekwencjami prawnymi. Naprawdę: nie warto się narażać!

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze