W sobotę 15 stycznia w Szczecinie odbędzie się 66. edycja gali KSW. Karta walk jest napakowana mocnymi nazwiskami, więc będzie co oglądać! Jednym z dań głównych podczas nadchodzącej gali KSW będzie pojedynek o miano mistrza kategorii półciężkiej. Swojego tytułu bronić będzie Tomasz Narkun, natomiast w roli pretendenta zobaczymy Rosjanina Ibragima Chuzhigaeva. Żyrafa staje do 6. obrony pasa w organizacji KSW! Zawodnik ze Szczecina zdobył to trofeum w 2015 roku. Tym razem naprzeciwko wybitnego polskiego zawodnika stanie rywal z Rosji, który w swojej karierze największe sukcesy odnosił na galach ACA, a obecnie ma serię 6 zwycięstw z rzędu.

Tomasz Narkun – Ibragim Chuzhigaev, typy bukmacherskie

Obecnie ogromnym faworytem bukmacherów w tej walce jest Tomasz Narkun, choć warto tu zaznaczyć, że początkowo kursy nie były aż tak przychylne Polakowi. Nie ma w tym nic dziwnego, że Żyrafa jest faworytem w nadchodzącym starciu, bo zdominował on całkowicie swoją kategorię wagową w KSW. Jego przeciwnik jest bardzo dobrym, mocnym zawodnikiem i jego angaż w KSW trzeba rozpatrywać w kategorii superlatyw, jednak już sam start Chuzhigaeva w kategorii do 93 kg budzi pewne wątpliwości, bo gabarytowo będzie mocno odstawał od mistrza.

Fortuna
1.75
Tomasz Narkun wygra przez KO/TKO

Tomasz Narkun – Ibragim Chuzhigaev, zapowiedź walki

Tomasz Narkun w ostatnich latach wobec braku mocnych nazwisk próbował swoich sił w walce o pas kategorii ciężkiej, gdzie jednak został bardzo szybko sprowadzony na ziemię… I to dosłownie. Phil De Fries dwukrotnie udowodnił, że to nie jest jeszcze moment, w którym Narkun zawiesi na swoich biodrach pas wagi ciężkiej. Mimo wszystko, choć ostatnia walka Polaka nie poszła po jego myśli, to musimy pamiętać, że kategoria ciężka nie jest jego docelową i musimy na te porażki spojrzeć z przymrużeniem oka. Chuzhigaev w ostatnich latach bardzo dobrze odnajdywał się na rosyjskich galach, gdzie prawdę powiedziawszy uległ tylko jednemu przeciwnikowi – Vyacheslavowi Vasilevskiyemu. Co jednak bardzo ważne w kontekście nadchodzącej konfrontacji, Rosjanin walczył głównie w kategorii średniej. Jedynie jego ostatni pojedynek ze wspomnianym Vasilevskiym, czyli zawodnikiem o mocno wątpliwym rekordzie, była toczona w kategorii półciężkiej. Co także ważne, była to jedyna walka, jaką Chuzigaev stoczył od 2019 roku. Nie możemy jednak całkowicie dyskredytować tu nowego nabytku KSW, gdyż mierzył się on swego czasu z mocnymi nazwiskami jak choćby Piotr Strus, którego pokonał! Jeśli tak jak my nie możesz doczekać się nadchodzącej gali KSW sprawdź gdzie i jak oglądać KSW 66.

Kto wygra?
Betfan
1.18
Tomasz Narkun
4.50
Ibragim Chuzhigaev
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Narkun – Chuzhigaev: typy na walkę

Naszym zdaniem kolejny raz w klatce KSW triumfować będzie Tomasz Narkun. Polak będzie miał ogromną przewagę warunków fizycznych. Przede wszystkim jest wyższy o 5 cm od Rosjanina, a także będzie miał przewagę zasięgu – około 10 cm. Oprócz tego, że dla Chuzhigaeva będzie to druga walka w kategorii do 93 kg, to na dodatek Rosjanin nigdy wcześniej nie walczył na dystansie 5 rund!

Narkun – Chuzhigaev, kursy

Fortuna, czyli oficjalny sponsor organizacji KSW, wystawiła aż 27 zakładów na tę mistrzowską konfrontację. Trzeba przyznać, że oferta tego bukmachera jest bardzo szeroka. W proponowanych przez Fortunę zakładach znajdziemy oczywiście typy na zwycięstwo wybranego zawodnika, a także na konkretny sposób zakończenia pojedynku czy na rundę, w której nastąpi finisz. Na tę walkę mistrzowską Fortuna przygotowała ponadto zakłady specjalne, które nie są dostępne w zwykłej ofercie. Wśród nich znajdziemy takie zdarzenia, jak zwycięztwo przez duszenie gilotynowe zwycięztwo techniką rear naked choke.

Fortuna
4.00
Tomasz Narkun wygra techniką rear naked choke

Kursy na zwycięzcę walki

Zwycięzca tego starcia jest dość jasno wskazwany przez bukmacherów. Tomasz Narkun jest wyraźnym faworytem, a jego wiktoria wyceniana jest na zaledwie 1.20. Bukmacher Fortuna na zwycięstwo pretendenta oferuje kurs aż 4.56! Jeżeli uważacie, że Rosjanin ma szansę postawić się szczecińskiej Żyrafie, to warto rozważyć ten kurs. Starcie o pas mistrzowski kategorii półcieżkiej nie jest jedyną walką o pas na gali KSW 66 – sprawdź także zapowiedź walki wieczoru KSW 66! 

Fortuna
4.56
Ibragim Chuzhigaev wygra

Rezultat końcowy: KO, TKO, poddanie, dyskwalifikacja

Tomasz Narkun 3 walki w swojej karierze wygrał przez KO/TKO. Ostatnio skończenie pojedynku w taki sposób Polak odnotował jednak w konfrontacji z Rameau Thierry Sokodjou… w 2016 roku! Dużo częściej Polak zwyciężał poprzez poddania rywali. Na 18 wygranych walk Żyrafa wygrał aż 14 z nich poprzez poddanie!

Wygra przez KO/TKO lub przez dyskwalifikacje
Fortuna
1.75
Tomasz Narkun - TAK
1.90
Tomasz Narkun - NIE
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
4.00
Ibragim Chuzhigaev - TAK
1.18
Ibragim Chuzhigaev - NIE
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kursy na liczbę rund

Walka Tomasza Narkuna z Ibragimem Chuzhigaevem jest co-main eventem nadchodzącej gali, a jednocześnie starciem mistrzowskim. Wszystkie walki o pas KSW mają z góry ustalony dystans, którym jest dokładnie 5 rund po 5 minut. Fortuna daje nam możliwość obstawienia długości trwania tej konfrontacji z dokładnością co do poszczególnej rundy. Jest to szczególnie interesujące tym bardziej, że Tomasz Narkun zaledwie raz w swojej karierze przeciągnął walkę do 5. rundy. Nastąpiło to w jego drugiej konfrontacji z Philem De Friesem. Z kolei w obronach swojego mistrzowskiego pasa, Narkun zawsze wcześniej potrafił znaleźć sposób na swoich rywali i kończył walki przed czasem, nie pozwalając decydować o ich rozstrzygnięciu sędziom.

Liczba rund w walce
Fortuna
1.67
Powyżej 2.5
2.05
Poniżej 2.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.38
Powyżej 3.5
1.50
Poniżej 3.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
3.94
Powyżej 4.5
1.20
Poniżej 4.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Narkun – Chuzhigaev, kto wygra walkę?

Kto będzie mistrzem kategorii półciężkiej? My obstawiamy, że pas zostanie u Tomasza Narkuna. W zawodniku ze Szczecina wyraźnego faworyta widzą także bukmacherzy. Tomasz Narkun jest bardzo mocnym zawodnikiem jak na standardy KSW. Zarówno w stójce, jak i parterze odnajduje się bardzo dobrze. Obstawiamy, że Polak nie da się zaskoczyć Rosjaninowi i obroni pas po raz kolejny. Chuzhigaev, mimo że nie stoczył jeszcze żadnej walki w KSW w nowo powstałym rankingu wagi półciężkiej został umieszczony na 2. miejscu. Choć Rosjanin jest skreślany na pożarcie, to uważamy, że będzie on w stanie zagroźić naszemu mistrzowi. Największe niebezpieczeństwo ze strony byłego zawodnika ACA będzie istniało w 1 oraz 2 rundzie. Chuzhigaev nie jest tytanem kondycji i w dalszej części walki powinien wyraźnie odstawać od większego i z pewnością także cięższego w dniu walki Narkuna.

Typy na Narkun – Chuzhigaev

Co jeszcze warto postawić? Obaj zawodnicy często kończą walki przed czasem, szczególnie często robi to Tomasz Narkun, ale Rosjanin w tej statystyce także nie odstaje. Chuzhigaev 10 z 15 wygranych walk wygrał przed czasem. Z kolei 2 spośród 5 przegranych pojedynków przegrał przez poddanie. Dlatego też warto przyjrzeć się zakładom na wcześniejsze zakończenie tego pojedynku. Tomasz Narkun jedenastokrotnie wygrywał swoje walki w pierwszych 5 minutach walki! Ostatnim jego przeciwnikiem, który uległ w 1. rundzie, był Przemysław Mysiala na KSW 50.

Fortuna
3.50
Koniec w 1. rundzie

Propozycja kuponu na walkę Tomasz Narkun – Ibragim Chuzhigaev

Co ląduje na naszym kuponie? Podstawowe rynki niestety nie są zbyt zachęcające, bo wygrana Narkuna jest wyceniana na zaledwie 1.20. Jako że spodziewamy się mocnej dominacji ze strony Polaka, na naszym kuponie ląduje jego wygrana przez poddanie. Stawiając klasyczną stawkę 100 PLN, mamy szansę podwoić włożone pieniądze i wygrać 198 PLN!

kupon ksw 66

Do obstawiania tego pojedynku proponujemy bukmachera Fortuna. Ten bukmacher posiada w swojej ofercie typ właśnie na to konkretne rozstrzygnięcie, a nie wszyscy bukmacherzy przygotowali takie zakłady. Co więcej, jeśli nie masz konta w Fortunie, to możesz odebrać nasz kod promocyjny ZAGRANIE, za który otrzymasz trzy bonusy na typowanie walki wieczoru KSW 66:

zakład bez ryzyka 600 PLN,
bonus freebet 20 PLN (bez depozytu),
bonus od wpłaty 100% do 2000 PLN

fot. PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze