Zakłady w punktach bukmacherskich wciąż mają swoich wyznawców, którzy wolą obstawiać w lokalu, aniżeli internecie. Obstawianie w punkcie naziemnym wiąże się z koniecznością wyjścia do lokalu w godzinach otwarcia. Najnowsze trendy jasno wskazują, że najwięcej zakładów obstawianych jest przez internet, ale najwięksi bukmacherzy w Polsce wciąż prężnie rozwijają sieć punktów naziemnych. Jak działają punkty bukmacherskie? Kto oferuje lokale do zakładów bukmacherskich? Gdzie można obstawiać stacjonarnie zakłady sportowe? Wszystko to znajdziesz w naszym artykule.

Korzystanie z punktów bukmacherskich to tradycyjne typowanie, które w Polsce pojawiło się w latach 90. za sprawą pierwszych lokali bukmachera STS. Następnie na terenie naszego kraju zostawały otwierane placówki “Toto-mix”, które dzisiaj zostały przemianowane na Totolotka. Na początku XX wieku w Polsce jako stacjonarny bukmacher działał również Milenium, a w dalszym etapie do naszego kraju wkroczyła Fortuna.

Przez długi czas na terenie Polski działało czterech legalnych bukmacherów za sprawą lokali naziemnych. Byli to: STS, Fortuna, Totolotek i Milenium. Po 2017 roku pojawiły się nowe firmy, które zdecydowały się zainwestować w sieć punktów bukmacherskich. Jak dziś wygląda ten rynek?

Punkty bukmacherskie – kto może działać?

Oczywiście nie każdy bukmacher może wejść do Polski i otworzyć swoje punkty stacjonarne. O tym, kto może działać na rynku punktów bukmacherskich decyduje Ministerstwo Finansów. To polskie władze państwowe wydają odpowiednie koncesje na działalność bukmacherów. W tym kontekście funkcjonują dwie licencję – na zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych i zakłady wzajemne online. A więc, żeby otworzyć swoje lokale nie wystarczy posiadać licencji na działalność w internecie – trzeba uzyskać zgodę także na oferowanie zakładów w punktach naziemnych.

punkty bukmacherskie fortuna

W Polsce mamy już kilkunastu bukmacherów online z licencją na zakłady internetowe. Jeśli chodzi o placówki stacjonarne, to licencji i bukmacherów działających na terenie naszego kraju jest nieco mniej. Aktualnie w naszym kraju legalnie w punktach stacjonarnych działają tacy bukmacherzy:

  • Fortuna
  • STS
  • Totolotek
  • forBET
  • Superbet
  • LVBET
  • Totalbet

Licencję na działalność w punktach stacjonarnych posiada także bukmacher MrBet, który jednak do tej pory nie wystartował ze swoimi usługami.

Jak obstawiać w punktach bukmacherskich?

Punkty bukmacherskie uległy znacznej zmianie na przestrzeni ostatnich lat. Dawniej w lokalu bukmacherskim można było płacić tylko gotówką, a teraz każda placówka wyposażona jest w terminal płatniczy, a więc możesz użyć karty debetowej/kredytowej, by opłacić stawkę kuponu.

Postęp technologiczny sprawił, że punktach bukmacherskich pojawiły się również terminale samoobsługowe. Co to jest? To maszyna przy użyciu której samemu obstawisz zakład i odbierz kupon z typami. W ten sposób nie musisz udawać się do kasy, by obsługa wprowadziła do systemu twoje typy – możesz to zrobić samodzielnie, bez czekania w kolejce. Terminale samoobsługowe dostępne są m.in. w lokalach premium STS, Fortuny i punktach stacjonarnych forBET. Dla przykładu w automatach forBET można typować zakłady przedmeczowe, “na żywo” i sporty wirtualne. Dużym plusem terminali forBET jest również możliwość oglądania meczów za ich pośrednictwem.

terminal

Lokale bukmacherskie wyposażone są w telewizory z transmisją meczów “na żywo” oraz aktualną ofertą kursową. Jeśli chcesz wytypować w tradycyjny sposób kupon, to przepisz na kartkę numer zdarzenia, a następnie obok postaw swój typ np. 1, X lub 2. Mając przygotowaną kartkę z typami możesz udać się do obsługi, gdzie osoba pracująca zapisze twój kupon, pobierze stawkę, a ty otrzymasz wydruk będący dowodem zawarcia zakładów. Na kuponie otrzymanym od pracownika bukmachera znajdować się będą twoje zakłady, kursy, kurs łączny, stawka oraz ewentualna wygrana.

Co jeśli wygrasz obstawiając w punkcie stacjonarnym? W takim razie po odebranie gotówki musisz zgłosić się do tego samego lokalu, w którym postawiłeś zwycięski kupon. Co więcej, jako dowód – musisz przedstawić odpowiedni kupon obsłudze bukmachera. W tym przypadku kupon stanowi podstawę wypłaty wygranej.

Godziny otwarcia lokali bukmacherskich

Typowanie u bukmacherów online możliwe jest przez 24 godziny na dobę. W przypadku korzystania z punktów bukmacherskich trzeba mieć na uwadze godziny otwarcia. Lokale bukmacherów nie są czynne przez całą dobę i mają z góry ustalone terminy działania. Z reguły placówki bukmacherów otwierane są o 9:00, a zamykane około 20:00. Oczywiście to zależy od konkretnego bukmachera i miasta, którego placówka dotyczy. Na porządku dziennym są sytuacje, że w tym samym mieście jeden punkt bukmacherski Fortuny otwarty jest do 18:00, a kolejny lokal Fortuny na innej ulicy zamykany jest dopiero o 20:00. Idąc do konkretnego bukmachera – warto wcześniej sprawdzić jego godziny otwarcia.

Sprawdź godziny otwarcia bukmachera Fortuna: https://zagranie.com/czy-zaklady-bukmacherskie-fortuna-sa-otwarte/.

Zobacz godziny otwarcia lokali STS: https://zagranie.com/jakie-sa-godziny-otwarcia-w-sts-i-dostepne-bonusy-na-gre/.

Obstawiając w punktach przyjmowania zakładów trzeba zwrócić także uwagę na dzień, w którym to robisz. Bywają takie daty, w których lokale bukmacherów są zamknięte. Jakie to dni? Takie święta jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Nowy Rok. Z kolei w inne dni świąteczne punkty bukmacherskie mogą być otwarte w innych niż zwykle porach. To wszystko nie dotyczy typerów wybierających zakłady online, ponieważ w internecie bukmacherzy dostępni są przez 365 dni w roku.

Promocje w punktach bukmacherskich

Klienci bukmacherów online za rejestrację konta mogą odebrać bonusy, a także w dalszej części gry czekają na nich stałe promocje i konkursy. W punktach stacjonarnych legalnych bukmacherów nie działają bonusy powitalne, ale są oferowane programy lojalnościowe, w których również można odebrać coś więcej od bukmachera.

Specjalne promocje dla klientów punktów bukmacherskich oferowane są m.in. w lokach STS i Fortuny. U tego pierwszego bukmachera co miesiąc można odebrać nawet 150 złotych. Jak działa ta oferta? Jeśli odwiedzasz regularnie lokal STS, to po 10., 20. i 25. wizycie w STS, kiedy zagrasz za minimum 30 zł – otrzymasz 10% zwrotu stawek z przegranych kuponów do maksymalnie 150 zł. W STS jest także druga promocja dla klientów, którzy typują za mniejsze stawki. Jeśli zrobisz dziesięć wizyt w STS w trakcie tego samego miesiąca obstawiając za minimum 5 zł, to otrzymasz 10 zł bonusu. Z kolei jeśli ta seria wydłuży się do 20 odwiedzin, to odbierzesz bonus 20 zł.

W lokalu Fortuny grając przy użyciu terminalu można skorzystać z promocji Happy Hours i odebrać powiększoną wygraną nawet o 20%. Na chwilę obecną terminale Fortuny nie są dostępne w każdym punkcie bukmacherskim, ale bukmacher krok po kroku wyposaża poszczególne lokale. Co jeszcze zyskasz w punkcie przyjmowania zakładów Fortuna? W wybranych placówkach znaleźć można także specjalne vouchery na mecze 1. ligi piłkarskiej, której sponsorem jest bukmacher Fortuna. Klienci punktów stacjonarnych mogą wyrobić sobie również kartę Fortuna Klub Plus i kompletować punkty, które wymienia się na bonusy. Np. w ofercie “Bonus 5-10 PLN” co miesiąc zdobywasz punkty FKP, które oznaczają dodatkową gotówkę na grę. Przykład? Jeśli w jednym miesiącu odwiedzisz lokal Fortuny minimum 20 razy i obstawisz dowolny zakład, to otrzymasz 700 punktów, co stanowi bonus 5 PLN.

Fortuna Klub Plus - punkty FKP w Fortunie

Zastanawiasz się czy wybrać grę w punkcie stacjonarnym czy online? Sprawdź nasze porównanie: https://zagranie.com/punkty-bukmacherskie-kontra-zaklady-online/.

Zaloguj się aby dodawać komentarze