Co typujemy na ostatnią galę KSW w tym roku kalendarzowym? Przed nami KSW 65, gdzie dojdzie do wyczekiwanej konfrontacji Mameda Khalidova z Roberto Soldićem. Dla wielu to najlepsza walka w historii KSW. Co jednak ważne, kibiców elektryzować będą również inne starcia m.in. o pas mistrzowski kategorii piórkowej. W oktagonie podczas KSW 65 zobaczymy znane twarze, a także młodych prospektów. To będzie mocne zakończenie roku w polskim MMA! Co obstawiać? Sprawdź typy i kursy bukmacherskie na KSW 65!

KSW 65 zapowiedź i analiza gali

Od kilku tygodni znaliśmy oficjalną datę dla KSW 65. Co więcej, od razu się to zbiegło ze zmianą partnera telewizyjnego. Od grudnia KSW nie będzie transmitowane przez Polsat, a platformę streamingową Viaplay. To właśnie u tego operatora możesz kupić PPV na KSW 65 i oglądać to wydarzenie “na żywo” ze swojego domu. Bo, jak informują organizatorzy, bilety do hali zostały już wyprzedane.

KSW 65 odbędzie się 18 grudnia (sobota) 2021 roku. Gospodarzem gali będzie miasto Gliwice, gdzie KSW organizowało już kilka gali w przeszłości. W Gliwicach walczyli główni bohaterowie KSW 65, czyli Roberto Soldić i Mamed Khalidov. Generalnie w Arenie Gliwice dojdzie do 10 pojedynków w ramach KSW 65. Oglądać to wydarzenie możesz za pośrednictwem Viaplay.

Typy bukmacherskie na KSW 65

Na co najbardziej zwraca się uwagę w typach na KSW 65? Gracze koncentrują się przede wszystkim na dwóch mistrzowskich walkach. W jednej z nich wystąpi Mamed Khalidov i Roberto Soldić, a w drugiej Daniel Torres i Salahdine Parnasse. Pierwszy pojedynek odbędzie się w kategorii średniej, a drugi w koguciej. Można zatem spodziewać się spektakularnych akcji, które częściej oglądamy w niższych kategoriach wagowych niż chociażby w limicie wagowym do 120 kg.

Co typujemy? W walce wieczoru stawiamy na zwycięstwo Roberto Soldića. Doskonale znamy klasę Mameda Khalidova i pamiętamy jego niesamowity nokaut w walce ze Scottem Askhamem, ale…wieku oszukać się nie da. Soldić jest o 15 lat młodszy od Mameda i wchodzi w swój zawodowy prime. Chorwat w KSW wygrał sześć walk z rzędu. RoboCop ma pewność siebie, która potrzebna jest w oktagonie. Wydaje się, że Mamed również ją odzyskał, bo po trzech porażkach z rzędu z Tomaszem Narkunem i Scottem Askhamem – przed rokiem udanie zrewanżował się Irlandczykowi. Tym samym wrócił na zwycięskie tory.

Naszym zdaniem walka ta nie będzie przypominać szachów, a raczej pokaz ofensywnego MMA. Dlatego nie tylko gramy na wygraną Soldića, ale to, że swój cel osiągnie przed czasem!

STS
2.25
Roberto Soldić wygra przez KO/TKO

W styczniu tego roku Salahdine Parnasse musiał przełknąć gorzką porażkę z Danielem Torresem. Dla Francuza była to wielka niespodzianka, bo dopiero pierwszy raz schodził z oktagonu jako pokonany. Wówczas Parnasse dzierżył mistrzowski pas i u bukmacherów był zdecydowanym faworytem. To wykorzystał Daniel Torres, który z pozycji underdoga pokonał mistrza. Ciekawe jest to, że przed KSW 65, to Parnasse, a więc pretendent jest większym faworytem do wygranej w kursach bukmacherskich. To pokazuje, że większość ekspertów twierdzi, że Francuz udanie zrewanżuje się Brazylijczykowi. Czy tak się stanie? Poprzednia ich walka trwała tylko 109 sekund. Tym razem spodziewamy się, że Salahdine Parnasse podejdzie z większym respektem do rywala i pojedynek ten potrwa minimum trzy rundy.

STS
1.30
Więcej niż 2.5 rundy

KSW 65 kursy bukmacherskie

Na KSW 65 organizatorzy zaplanowali 10 pojedynków. W dziewięciu przypadkach dojdzie do męskich konfrontacji. Co ciekawe, podczas najbliższej gali będzie można emocjonować się konfrontacjami w każdej kategorii wagowej. Kobiece MMA na KSW 65 będzie reprezentowane przez Anitę Bekus i Magdalenę Sormovą.

Korzystając z kursów jednego ze sponsorów gali, a więc Fortuny, nowi użytkownicy mogą sięgnąć po bonusy bukmacherskie na KSW 65. Na start u tego operatora można uzyskać zakład bez ryzyka 600 zł, freebet 20 zł i bonus 100% do 2000 zł. Fortuna to jeden z najlepszych bukmacherów do obstawiania KSW, dlatego poniżej prezentujemy kursy na walki właśnie od tego operatora.

W głównych walkach KSW 65 bukmacherzy widzą dwóch faworytów. Są nimi: Roberto Soldić i Salahdine Parnasse.

Kto wygra?
Fortuna
2.59
Mamed Khalidov
1.50
Roberto Soldić
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
3.56
Daniel Torres
1.25
Salahdine Parnasse
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
3.32
Damian Stasiak
1.33
Lom-Ali Eskijew
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.40
Roman Szymański
2.96
Mateusz Legierski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.32
Michał Kita
3.39
Marek Samociuk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.50
Adam Niedźwiedź
2.59
Miroslav Broz
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.27
Damian Piwowarczyk
3.77
Marc Doussis
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
3.96
Anita Bekus
1.25
Magdalena Sormowa
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.45
Patryk Likus
2.76
Alexander Loof
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.20
Szamad Erzanukajew
4.56
Bartosz Rewera
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

KSW 65 karta walk [TYPY i KURSY]

Tak jak wspominaliśmy na początku. Karta walk KSW 65 jest bardzo różnorodna. Mamy w niej dwa pojedynki mistrzowskie, ale też walki doświadczonych zawodników. W wadze ciężkiej wystąpi Michał Kita, który niegdyś rywalizował o mistrzowski pas z Philem De Friesem. Kibice w Gliwicach i przed telewizorami zobaczą też znanych Damiana Stasiaka i Romana Szymańskiego. Na KSW 65 pojawią się też prospekci. Kto to taki? M.in. Patryk Likus, która ma już na swoim koncie pierwszą wygraną w zawodowym MMA, a także Bartosz Rewera.

Walka wieczoru

83,9 kg/185 lb: Mamed Chalidow (35-7-2, 15 KO, 16 Sub) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 Sub)

Co-main event

65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 Sub) vs Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 Sub)

Pozostałe walki

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 Sub) vs Lom-Ali Eskijew (17-5, 8 KO, 2 Sub)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 Sub) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 Sub)
120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 Sub) vs Marek Samociuk (3-1, 1 KO)
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 Sub) vs Miroslav Broz (12-3, 1 KO, 2 Sub)
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 Sub) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 Sub)
52,2 kg/115 lb: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdalena Sormova (10-3, 2 KO, 5 Sub)
65,8 kg/145 lb: Patryk Likus (1-0) vs Alexander Looff (2-0, 1 KO)
61,2 kg/135 kg: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Mamed Khalidov – Roberto Soldić: co typować?

Mateusz Borek mówi o tym, że o najlepsza walka w historii KSW. Khalidov to stary czempion, który chce oszukać bilogiczny zegar. Soldić to zawodnik, który chce podbić drugą kategorię wagową w KSW. Chorwat do tej pory zwyciężał w wadze półśredniej, a teraz chce zdobyć pas również kategorii średniej. RoboCop, żeby to osiągnąć, musi pokonać legendę polskiego MMA. Nikt nie ma wątpliwości, że za Mamedem będzie większość trybun w Gliwicach. To zawodnik wyjątkowo ceniony przez polską publikę, który zasłynął ze spektakularnych nokautów. Soldić widział, co Khalidov zrobił ze Scottem Askhamem, więc na pewno będzie wyczulony na kopnięcia.

Co typować? Mamy przeświadczenie, że zwycięży Roberto Soldić. Co więcej, uważamy, że walka ta nie będzie toczona na pełnym dystansie pięciu rund. Raczej spodziewamy się szybkiego rozstrzygnięcia w pierwszej lub drugiej rundzie. Dlatego proponujemy kolejny typ na liczbę rund under 2.5.

Daniel Torres – Salahdine Parnasse: typy i kursy

Salahdine Parnasse w czerwcu tego roku wrócił na zwycięskie tory podczas KSW 61. Francuz przez poddanie zwyciężył z Filipem Pejićem, czym otworzył sobie drogę do rewanżu z Danielem Torresem. Do tamtego feralnego momentu, czyli stycznia 2021 Parnasse wygrywał wszystkie walki. W KSW pokonywał m.in. Artura Sowińskiego, Marcina Wrzoska i Romana Szymańskiego. Generalnie w swoim rekordzie ma 17 walk, z których wygrał 15 pojedynków. Raz na początku kariery sędziowie orzekli remis, a raz uległ Danielowi Torresowi.

Brazylijczyk z austriackim paszportem, a więc Daniel Torres ma na swoim koncie 4 porażki przy 12 zwycięstwach. Lyoto nie walczył od czasu zdobycia mistrzowskiego pasa. Wówczas wszystkich zaskoczył – zwłaszcza bukmacherów, którzy nie dawali mu większych szans. Co ciekawe, buki nie uczą się na swoim błędzie, bo tym razem również stawiają na jego rywala.

Fortuna
1.25
Wygra Salahdine Parnasse

Damian Stasiak – Lom-Ali Eskijew: typy i kursy

Webster, czyli Damian Stasiak, to zawodnik z przeszłością w UFC. Po trzech porażkach z rzędu w 2018 roku polski zawodnik stracił kontrakt z UFC, a rok później pojawił się w KSW. W debiucie Webster przegrał z Antunem Racicem, ale później zwyciężył z Patrykiem Surdynem i Andrijem Leżniewem. Kolejna wygrana nad Lom-Ali Eskijew przybliży go do stoczenia walki o mistrzostwo w wadzie piórkowej. Dla jego rywala będzie to druga walka w KSW. W lipcu pokonał on Gilbera Ordoñeza Huila.

Można stwierdzić, że Lom-Ali Eskijew jest w dobrej formie, bo ma na swoim koncie trzy wygrane z rzędu. Wcześniej Leon walczył w federacji ACA. Dużym faworytem bukmacherów jest Eskijew. To waga piórkowa, więc wielce prawdopodobne, że pojedynek zostanie przeprowadzony na pełnym dystansie rundowym. Dlatego typujemy over 2.5.

Fortuna
1.70
Over 2.5

Roman Szymański – Mateusz Legierski typy i kursy

Dla Mateusza Legierskiego to pierwszy tak wymagający rywal. Do tej pory Dynamit walczył z niżej notowanymi przeciwnikami, co pozwoliło mu na rekord 7-0. Szymański ma za sobą 20 zawodowych, z których wygrał 14 konfrontacji. To zawodnik, który walczył z Marianem Ziółkowskim o mistrzowski pas kategorii lekkiej. To pokazuje, że łowca bonusów ma wysoką reputacje w KSW. Jeśli Legierski go pokona, to potwierdzi pokładane w nim nadzieje. Bukmacherzy stawiają na Szymańskiego, ale my wskażemy na prospekta w osobie Mateusza Legierskiego.

Fortuna
2.96
Wygra Legierski

Michał Kita – Marek Samociuk: typy i kursy

Michał Kita to doświadczony zawodnik, który występował w FEN, a teraz w KSW. Ostatnio ma gorszą passę, ponieważ przegrał z Philem De Friesem, a następnie z Darko Stosicem. Za każdym razem ulegał przed czasem po KO lub TKO. Marek Samociuk to rywal najmniej wymagający z tej trójki, ale Kita powoli schodzi ze sceny MMA. To zawodnik, który ma na swoim karku 41 lat. Samociuk jest o 16 lat młodszy. Do tej pory zanotował 3 wygrane i porażkę. Wygrana nad Kitą dałaby mu większą rozpoznawalność. Ostatnio pokonał on Izu Ugonoha, co pokazuje, że przed głośnymi nazwiskami nie uginają mu się kolana.

Fortuna
3.39
Wygra Marek Samociuk

Damian Piwowarczyk – Marc Doussis: typy i kursy

Damian Piwowarczyk, jak na razie, tylko wygrywa. W debiucie w KSW pokonał Marcina Trzcińskiego. Tym razem Piwo zawalczy Marco Doussisem, który również nie przegrał w zawodowym MMA. Czego możemy być pewni? Tego, że ktoś pożegna się ze swoim rekordem. Dla bukmacherów faworytem jest polski zawodnik. Niemiec w tym przypadku ma stanowić kolejną przeszkodę do większych pojedynków.

Patryk Likus – Alexander Loof: typy i kursy

Patryk Likus dopiero co zaczyna swoją przygodę z zawodowym MMA. To młody zawodnik, który na KSW 59 pokonał Cypriana Wieczorka. W tamtej walce Likus był zdecydowanie lepszy, a ostatecznie triumfował decyzją sędziów. Alexander Loof jest o kilka lat starszy od Likusa, ale ma to samo doświadczenie w oktagonie. Szwed również wygrał dwie walki i nie ma na swoim koncie żadnej porażki. Typujemy, że na KSW 65 pewnie zwycięży Patryk Likus przed którym wielka kariera w MMA!

Fortuna
3.50
Patryk Likus KO/TKO

Szamad Erzanukajew – Bartosz Rewera: typy i kursy

Bartosz Rewera pojawił się na Babilon MMA 24, kiedy to pokonał Kacpra Michałowskiego. W sobotę powalczy z Szamadem Erzanukajewem. To kolejna walka zbliżonych do siebie poziomem zawodników o podobnym doświadczeniu. Szamad Erzanukajew zbierał bardzo dobre recenzje z amatorskiego MMA, co widać po kursach bukmacherskich. To właśnie on jest dużym faworytem walki na KSW 65.

KSW 65 typy

Co opłaca się typować na KSW 65? Naszym zdaniem warto skorzystać z naszych typów na główne walki, a więc:

  • wygraną Roberto Soldića przed czasem – kurs 2.25.
  • powyżej 2.5 rund w pojedynku Torres – Parnasse – kurs 1.30.

Co więcej, w naszych propozycjach polecamy też typ o wysokim kursie na wygraną Marka Samociuka z Michałem Kitą (kurs 3.39). Naszym zdaniem na swój kupon warto umieścić zakład na zwycięstwo Mateusza Legierskiego z Romanem Szymańskim.

Propozycja kuponu na KSW 65

Jak wyglądają nasze typy na kuponie dotyczącym KSW 65? Oto jego propozycja:

Kupon KSW 65 - typy

KSW 65 zakłady bukmacherskie

Jak zawsze, sponsor gali, a więc Fortuna staje na wysokości zadania. To firma bukmacherska, która do każdej walki na KSW 65 oferuje 27 rynków pre-match. W zakładach Fortuny można znaleźć kursy na rozstrzygnięcie walki, liczbę rund i dodatkowe zdarzenia. Odbierając kod promocyjny w Fortunie nowy użytkownik może skorzystać z tej oferty bez ryzyka. Bukmacher ubezpiecza stawkę pierwszego zagranego zakładu na KSW 65 do kwoty 600 złotych. Co więcej, w bonusie powitalnym znajdują się też dodatkowe kwoty: darmowy zakład 20 zł i bonus 100% do 2000 zł. Korzystając z oferty Fortuny na KSW 65 możesz typować dokładnie każde rozstrzygnięcie walki:

  • KO,
  • TKO,
  • poddanie,
  • na punkty.

W zakładach specjalnych możesz przewidywać, czy walka zostanie rozstrzygnięta w pierwszych 60 sekundach?

FAQ

Gdzie obstawiać KSW 65?

KSW 65 możesz obstawiać w Fortunie, gdzie z kodem promocyjnym ZAGRANIE otrzymasz bonusy powitalne o wartości 2620 złotych.

Co typujemy na KSW 65?

Na KSW 65 typujemy wygraną Roberto Soldića i Salahdine'a Parnasse.

Kiedy odbędzie się KSW 65?

KSW 65 odbędzie się 18 grudnia (sobota).

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze