fbpx
https://zagranie.com 2018-04-10 16:15:40 2019-10-30 16:38:57

Janekx89 to najbardziej rozpoznawalny insider Ekstraklasy w Polsce. Choć nie lubi, jak się go tak nazywa, to fakty nie kłamią. Aktualnie obserwują go ponad 54 tysiące osób, a jego tweety wzbudzają ogromne emocje i zaangażowanie wśród społeczności. Nie boi się „wygarnąć” nawet największym osobistościom jak Zbigniew Boniek czy Tomasz Hajto. Ma poparcie wśród ludzi i swoje, od nikogo niezależne zdanie. Nikt nie wie, kim Janek jest tak naprawdę, ale wiadomo, że zna się na rzeczy i pasjonuje polską piłką.

Sam o sobie mówi tak:

Witam serdecznie czytelników Zagranie!

Większość z Was, a szczególnie ci niekorzystający z Twittera pewnie zastanawia się, kim jest ten gość. W tym miejscu zapraszam do korzystania z tego serwisu społecznościowego, świetne miejsce do szybkiej wymiany informacji i szybkich dyskusji.

Jestem zwyczajnym kibicem, choć wielu podważa tę zwyczajność, uparcie sugerując, że zwyczajny kibic nie posiada takiej wiedzy i dostępu do tylu informacji o tym związane z krajowym futbolem. Janekx89 to mój nick na Twitterze, gdzie od 2012 roku posiadam profil, mój avatar, z którym większość mnie kojarzy to wytarta łaciata piłka – „biedronka”, za którą w młodości jak większość z was się uganiałem. Informacje o naszej piłce, zazwyczaj o transferach wrzucam na swój twitterowy timeline, gdzie obserwuje mnie ponad 54 tysiące osób, a liczba wyświetleń profilu w czasie okienka transferowego przekracza milion. Przez te lata zapracowałem na wiarygodność, dzięki rzetelnym informacjom, jakie staram się przekazywać… Moje newsy często cytują największe portale sportowe w Polsce, dziennikarze przywołują w swoich artykułach lub programach telewizyjnych.

Jestem gościem niezwiązanym formalnie z żadną ze struktur naszej kopanej, po prostu kibic z jakąś tam siatką wyrobionych kontaktów i znajomości. W piłkarskim światku budzę trochę kontrowersji, bo jak to możliwe, że gość spoza środowiska może tyle wiedzieć?

Wiele już było podejrzeń i absurdalnych typów kim niby jestem, chociażby: pracownikiem PZPN, działaczem z regionalnego “ogórkowego” ZPN, menedżerem piłkarskim, zięciem właściciela agencji menedżerskiej, byłym lub obecnym piłkarzem ekstraklasy, byłym trenerem, synem prezesa klubu Ekstraklasy i tak dalej… Nieprzekonanych nigdy nie przekonam i zwyczajnie szkoda mi na to czasu. Wychodzę z założenia, że prawda zawsze się obroni.

Po prostu znalazłem frajdę, a być może pasję w tym, by bawić się w łącznika między fanem piłki, a jego ulubioną drużyną czy zakulisowym środowiskiem. Szukam, więc smaczków, zakulisowych historii, uwielbiam zdobywać newsy – głównie transferowe – i podawać je na tacy sympatykom futbolu.

Cóż, jeden lubi w wolnym czasie pić piwo, inny czytać książki, ktoś nałogowo ogląda seriale, a ja wymyśliłem sobie takie niegroźne hobby, lecz z jednym zastrzeżeniem: będę starał się nie sprzedawać ludziom kitu. Nie wiem czegoś na pewno – nie piszę lub podkreślam wątpliwość. Wiem, co nieco – sprawdzam. Wyczytam lub zobaczę ciekawą rzecz – czasami skomentuję.

Jestem fanatykiem naszej piłki, zakulisowej otoczki, lubię wiedzieć, co w trafie piszczy, a najważniejsza była dla mnie od zawsze Ekstraklasa. Na portalu Zagranie dzielę się z wami przeglądem istotnych informacji odnośnie danej drużyny, luźnymi spostrzeżeniami przed każdą kolejką Ekstraklasy. Początkowo miałem analizować trzy spotkania z danej kolejki Ekstraklasy, o których posiadam najwięcej informacji. Jak czas pokazał, przez szacunek do czytelników staram się dopisać coś do każdego z ośmiu meczów danej kolejki.

W zapowiedzi będę wtrącał też swoje przemyślenia, zakulisowe informacje, subiektywne typy zakładów, jakie rozważyłbym w danym meczu. Postaram się wcześniej uargumentować dany typ czy zdarzenie, lubię też śledzić statystyki i wszelkie zestawienia cyferkowe związane z piłkarską elitą naszego kraju. W samą Bukmacherkę bawię się od kilkunastu lat, wiem jak trudną sprawą jest zebranie informacji i obstawienie czegoś z pełnym przekonaniem, a szczególnie w Ekstraklasie, której sama nazwa poprzedniego tytularnego sponsora nieprzypadkowo sugeruje, że często dzieją się rzeczy tak nieprzewidywalne jak losowanie „LOTTO”…

Bukmacherzy

Na Zagranie można znaleźć kursy i oferty tylko od legalnych bukmacherów w Polsce. Obstawiając za pośrednictwem proponowanych przez nas firm, masz pewność, iż obstawiasz zgodnie z prawem. Z reguły wybiera ofertę, która najbardziej odpowiada jego typom, zwraca on też uwagę na wysokości kursów.

Typy Ekstraklasa

Janekx89 jest fanem Ekstraklasy i dlatego typuje tylko mecze na polskim podwórku. Nie podejmuje się przewidywania wyników spotkań w innych ligach europejskich, ponieważ najbardziej zna się na rodzimych rozgrywkach. Janekx89 stara się typować wszystkie starcia w danej kolejce Ekstraklasy, jeśli jednak nie ma pomysłu na dany mecz, to po prostu go pomija – nic na siłę.

Typy Janka to nie tylko propozycje na wygraną gospodarzy, gości bądź remis. Osobistość znana z Twittera korzysta także z szerokiego wachlarzu zdarzeń dodatkowych jak spalone, żółte kartki czy klasyczne overy i undery bramkowe w meczach.

Najbardziej trzeba jednak zwrócić uwagę na jego analizy i wiedzę, jaką posiada. Nie ma czegoś takiego jak pewne typy, nawet w wykonaniu Jankax89. Najważniejsze to szczegółowo zapoznać się z zapowiedzią i wyciągnąć własne wnioski. Analizy pozwolą na jak najbardziej obiektywną ocenę spotkania i wybrania odpowiedniego typu.

Typy ukazują się raz w tygodniu, przekrojowo – na całą kolejkę Ekstraklasy. Artykuły można znaleźć w tej zakładce oraz, rzecz jasna, na profilu Twitterowym Janka.

Unable to load Tweets

Janekx89 – zapowiedzi, informacje i typy na Ekstraklasę
9.7 (96.67%) 18 głosów

Ekstraklasa

Zobacz wszystkie newsy
Odpowiedzialna gra


Zakłady bukmacherskie to legalna rozrywka. O to, czy będzie bezpieczna, musisz zadbać sam, obstawiając odpowiedzialnie i z pełną świadomością zagrożenia, jakie może nieść ze sobą.

Dowiedz się więcej o odpowiedzialnej grze.

Sponsorzy serwisu