Janekx89: Problemy młodzieżówki – przymusowe lądowanie! Awizowany skład na mecz z Rosją

janekx89

Z problemami reprezentanci Polski do lat 21 dotarli do Jekaterynburga, gdzie rozegrają mecz z Rosją w ramach eliminacji młodzieżowego Euro, które w 2021 roku odbędzie się na Węgrzech i w Słowenii.

Polacy wczoraj przed południem wylądowali w Czelabińsku i po prawie 2,5 godziny oczekiwań na płycie lotniska pilot samolotu otrzymał zgodę na lądowanie we właściwym porcie lotniczym. Wieczorem zdążyli odbyć oficjalny trening na murawie Stadionu Centralnego.

Problemy logistyczne kadry u-21

Reprezentacja Polski u-21 niespodziewanie musiała wylądować w Czelabińsku przed eliminacyjnym starciem z Rosją. Wszystko za sprawą awaryjnego lądowania (problem z otwarciem podwozia) na lotnisku w Jekaterynburgu An-12

Informacje przed meczem

Na środek obrony drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza w miejsce niegrającego we Włoszech Sebastiana Walukiewicza miał wskoczyć Przemysław Wiśniewski. Defensor Górnika Zabrze zmaga się z urazem, który pogłębił się w ostatnim meczu ligowym z Cracovią (przed tym meczem praktycznie w ogóle nie trenował z drużyną Marcina Brosza). Podobnie jak w wygranych meczach z Łotwą (1-0) i Estonią (4-0) duet środkowych obrońców stanowić mają Walukiewicz z Janem Sobocińskim z ŁKS-u.

Karol Fila podobnie jak w pierwszej połowie meczu z Hiszpanią na MME przygotowywany był w ostatnich dniach do gry w środku pola. Początki swojej przygody z piłką spędził właśnie w tej strefie boiska, dopiero trener Krzysztof Brede w trakcie wypożyczenia wychowanka Lechii do pierwszoligowej Chojniczanki przestawił Karola na bok defensywy.

Na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim do gry w środku pomocy obok Patryka Dziczka szykowany był początkowo Sylwester Lusiusz z Cracovii, jednakże na jednym z treningów przy niefortunnym zderzeniu doznał bolesnego obicia mięśni uda. Natomiast wychowanek Kolejorza Robert Gumny przygotowywany był do gry na lewej stronie defensywy, ale bardzo dobra postawa Kamila Pestki na treningach sprawiła, że właśnie nominalny lewy obrońca Cracovii wybiegnie w podstawowym składzie, tak jak to miało miejsce w poprzednich eliminacjach i na turnieju rozgrywanym we Włoszech.

Trzon ofensywy gospodarzy stanowią piłkarze CSKA Moskwa, często starają się zagrywać na pamięć poprzez wyćwiczone w klubie schematy. Gospodarze dzisiejszego meczu są groźni szczególnie przy stałych fragmentach gry gdzie stosują specjalnie wybloki, tworząc tym samym przewagi w danych strefach dla wbiegających zawodników.

Rosjanie w fazie ataku grają zazwyczaj trójką obrońców, w czasie obrony przechodzą nawet na szóstkę, boczni pomocnicy i defensywny pomocnik uzupełniają zagęszczoną linię defensywy.

Na gwiazdę rosyjskiej „młodzieżówki” zapowiadany jest zawodnik FK Krasnodar, Shapi Suleymanov. W poprzednim miesiącu zmagał się urazem stłuczonych żeber, dlatego też nie mógł wystąpić w dwóch pierwszych meczach eliminacyjnych. W których to Rosjanie dość zaskakująco – bezbramkowo zremisowali z Bułgarią, natomiast przed swoimi kibicami wygrali 1-0 z Serbią, a zwycięską bramkę zdobył środkowy obrońca, Igora Diveev z moskiewskiego CSKA. Niespełna dwudziestoletni Shapi regularnie występuje w barwach klubu z Krasnodaru, w rodzimej Premier Lidze zanotował cztery bramki i dwie asysty, dokładając dwa trafienia i kluczowe podanie w zmaganiach na europejskiej arenie pucharowej. Zazwyczaj na boisko wybiega jako ofensywny skrzydłowy nacierający na bramkę rywala ze swojej prawej strony.

Przewidywany skład Biało-Czerwonych u-21 na mecz z Rosją:

Kamil Grabara (C),- Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka,- Patryk Dziczek, Karol Fila,- Przemysław Płacheta, Mateusz Bogusz, Kamil Jóźwiak,- Patryk Klimala.

 

Nowa promocja w ForBET -> EkstraBonusowy HATTRICK!

W dniach 9-11.10. ForBET przyznaje bonusy od depozytu, w sumie można zyskać nawet 1500 zł.
Gracze, którzy wpłacą środki dnia:
  • 09.10.2019 w godz. 14:00 – 17:00 i/lub
  • 10.10.2019 w godz. 15:00 – 18:00 i/lub
  • 11.10.2019 w godz. 16:00 – 19:00
  • Otrzymają bonus 50% do kwoty 500 PLN. Minimalna kwota depozytu 20 PLN.
  • Przed odblokowaniem bonusu należy obrócić depozytem. Należy dokonać jednokrotnego obrotu kwotą równą kwocie depozytu po kursie min. 2.0.

Więcej informacji na temat bonusów w ForBET