Na KSW 66 w walce wieczoru wystąpią Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski. Obaj zmierzą się w pojedynku o mistrzowski pas w kategorii lekkiej. Dla Ziółkowskiego to kolejna obrona tytułu. Poprzednia okazała się skuteczna, ale tym razem rywal wydaje się być poziom wyżej. Borys Mańkowski od lat walczy dla federacji KSW i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA. Diabeł Tasmański spróbuje sięgnąć po pas, który dzierży Marian Ziółkowski. Czy mu się to uda? Sprawdź typy i kursy bukmacherskie na walkę Ziółkowski vs Mańkowski!

Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski, typy bukmacherskie

Ziółkowski i Mańkowski są w podobnym wieku, a w oktagonie stoczyli prawie taką samę liczbę walk. Golden Boy to rocznik ’90, z kolei The Tasmanian Devil urodził się w 1989 roku. Marian Ziółkowski to aktualny czempion KSW. Dla Borysa Mańkowskiego nie jest to obce uczucie, bo również niegdyś posiadał on pas tej federacji. W sobotni wieczór obaj skrzyżują rękawice na gali KSW 66, którą możesz oglądać w transmisjach Pay Per View.

Kto jest faworytem tego starcia? Bukmacherzy wyżej cenią notowania Mariana Ziółkowskiego. To jego rodzima kategoria wagowa, bo przypomnijmy, że Borys Mańkowski miał epizod również w wyżej wadze półśredniej. W 2020 roku Diabeł Tasmański wrócił do kategorii lekkiej i po dwóch zwycięstwach otrzymał walkę o pas. Trzeba pamiętać, że w drodze do mistrzowskiego pojedynku Mańkowski zwyciężał nie byle kogo, bo Marcina Wrzoska i Artura Sowińskiego.

Co proponujemy na pierwszy typ? To waga lekka, gdzie często walki odbywają się na pełnym dystansie. Dlatego spodziewamy się, że tym razem w Szczecinie również będzie oglądać co najmniej 4 rundy.

Fortuna
1.90
Powyżej 3.5 rund

Ziółkowski – Mańkowski, zapowiedź walki

Już w 2021 roku poznaliśmy walkę wieczoru podczas styczniowej gali KSW 66. W grudniu włodarze federacji poinformowali, że w szczecińskiej Netto Arena o pas zmierzą się Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski. Ten drugi w ostatnim czasie kojarzony był z inną federacją, czyli FAME MMA. Diabeł Tasmański jesienią wziął udział we freak fight przeciwko Normanowi Parke. Mańkowski wygrał w pojedynku bokserskim w małych rękawicach. Był to tylko epizod w FAME MMA, bo The Tasmanian Devil wciąż związany jest z KSW. Z Normanem Parke chciał po prostu wyrównać rachunki z przeszłości i to mu się udało.

Marian Ziółkowski przejął panowanie w wadze lekkiej po tym, jak do UFC odszedł Mateusz Gamrot. Wcześniej Golden Boy nie był w stanie triumfować nad Gamerem. Ziółkowski wykorzystał jego nieobecność i w walce o pas pokonał Romana Szymańskiego. W poprzednim roku Golden Boy stanął do obowiązkowej obrony tytułu. Na gali KSW 60 rozprawił się z Maciejem Kazieczko, kończąc walkę przez poddanie.

Walka Ziółkowski vs Mańkowski odbędzie się 15 stycznia (sobota) około godziny 23:00. Będzie to ostatni z pojedynków na karcie walk KSW 66.

Kto wygra?
Betfan
1.55
Marian Ziółkowski
2.35
Borys Mańkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski: typy na walkę

Naszym zdaniem w bezpośredniej konfrontacji na KSW 66 lepszy okaże się Marian Ziółkowski. Po czym tak sądzimy? Golden Boys ma przewagę warunków fizycznych nad Borysem Mańkowskim. Ziółkowsi jest wyższy o kilkanaście centymetrów. To daje mu większy zasięg zarówno przy ciosach bokserskich, jak i kopnięciach. Co więcej, Golden Boy to aktualny czempion, a więc na pewno nie zabraknie mu pewności siebie. Przypomnijmy, że Marian Ziółkowski wytrzymał całą walkę przeciwko Mateuszowi Gamrotowi. Dopiero sędziowie orzekli, że lepszy był Gamer.

Borys Mańkowski w 2021 roku leczył kontuzję, a jedyną walkę, jaką stoczył, to freak fight z Normanem Parke. W 2020 roku Diabeł Tasmański wkroczył do kategorii lekkiej z dużym przytupem. Na “dzień dobry” pokonał Marcina Wrzoska, a później Artura Sowińskiego. Za każdym razem triumfował na punkty. W swojej karierze Mańkowski tylko trzykrotnie wygrywał przez nokaut. W tej statystyce zdecydowanie lepiej prezentuje się Marian Ziółkowski.
Co typujemy? Stawiamy zakład na wygraną Golden Boya! Nasz nos podpowiada, że Marian Ziółkowski może dominować w wadze lekkiej tak samo długo, co Mateusz Gamrot.

Ziółkowski – Mańkowski, kursy

Fortuna, czyli jeden ze sponsorów federacji, wystawiła kilkadziesiąt kursów na walkę Ziółkowski vs Mańkowski. To operator, który udostępnia typy na wynik walki, a także ilość rund i sposób zakończenia pojedynku. Fani typów KSW mają w czym przebierać u tego bukmachera. Dzięki tak bogatej ofercie kursowej gracz nie musi ograniczać się tylko do podstawowych zakładów.

Kto ma przewagę w kursach? Bukmacherzy typują wygraną Mariana Ziółkowskiego. To normalne, bo w sportach walki z reguły aktualnemu czempionowi daje się więcej szans. Pretendent do tytułu musi pokazać coś więcej, bo w razie remisu na kartach punktowych – pas zostaje u obecnego mistrza.

Kursy na zwycięzcę walki

W kursach na zwycięzcę widać, że Marian Ziółkowski ma większe szanse na tytuł. Polscy bukmacherzy raczej są zgodni, że to Golden Boy ma więcej argumentów, żeby triumfować w sobotni wieczór. Kursy w Fortunie czy BETFAN tylko to potwierdzają. Oba ci bukmacherzy stawiają na wygraną Mariana Ziółkowskiego.

Kto wygra?
Betfan
1.55
Marian Ziółkowski
2.35
Borys Mańkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Rezultat końcowy: KO, TKO, poddanie, dyskwalifikacja

W jaki sposób zakończy się walka? Kursy na tego rodzaju rozstrzygnięcia oferuje bukmachera Fortuna. W tym zakładzie możesz wskazać to, który zawodnik wygra przed czasem przez KO, TKO, poddanie lub dyskwalifikacje. Ponownie – bukmacherzy większe szanse na triumf dają Marianowi Ziółkowskiemu. Warto w tym przypadku pamiętać, że Golden Boy wygrywał przed czasem w dwóch ostatnich walkach.

Wygra przez KO/TKO, poddanie, dyskwalifikacje
Fortuna
3.50
Marian Ziółkowski - TAK
1.23
Marian Ziółkowski - NIE
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
5.00
Borys Mańkowski - TAK
Borys Mańkowski - NIE
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kursy na liczbę rund

Borys Mańkowski zwyciężał Marcina Wrzoska i Artura Sowińskiego jednogłośnym werdyktem sędziów. To pokazuje, że Diabeł Tasmański potrzebował pełnego dystansu, żeby udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Wówczas Mańkowski walczył w trzech rundach, a przypomnijmy, że walka mistrzostwa odbywa się na dystansie pięciu rund. Po kursach bukmacherskich widać, że obserwatorzy spodziewają się długiej walki i nie jest wykluczony pełny dystans pojedynku.

Liczba rund w walce
STS
1.15
Powyżej 2.5
4.60
Poniżej 2.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.35
Powyżej 3.5
2.85
Poniżej 3.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.60
Powyżej 4.5
2.16
Poniżej 4.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Ziółkowski – Mańkowski, kto wygra walkę?

Kto sięgnie po pas? W naszych typach stawiamy na to, że tytuł zostanie obroniony przez Mariana Ziółkowskiego. Stawiając taki zakład nie idziemy pod prąd, bo podobnie widzą to bukmacherzy. W zakładach na zwycięstwo na punkty czy przed czasem – bukmacherzy większe szansę dają Marianowi Ziółkowskiemu. Jesteśmy podobnego zdania. Golden Boy to rywal, którego ciężko znokautować, bo tej sztuki nie dokonał nawet Mateusz Gamrot. Trudno nam sobie wyobrazić, by zrobił to Borys Mańkowski, który nie słynie ze zwycięstw przed czasem.

Typy na Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski

Jakie typy jeszcze warto rozważyć? W wadze lekkiej zawodnicy raczej nie dysponują kończącym ciosem, co oznacza, że walki są często rozstrzygane na punkty. W pojedynku mistrzowskim pomiędzy Marianem Ziółkowskim a Borysem Mańkowskim może być sporo szachów. Stawka walki jest duża, bo dla jednego może oznaczać utratę pasa, a dla drugiego jego zdobycie. Dlatego spodziewamy się walki, gdzie zawodnicy nie będą za wszelką cenę dążyli do spektakularnego nokautu. Raczej typujemy koncentracje po obu stronach, by w żaden sposób nie dać się zaskoczyć przeciwnikowi.

Marian Ziółkowski będzie cierpliwie czekał na to, co zaproponuje Borys Mańkowski. Nie wydaje nam się, że czempion od razu dyktował warunki walki. Spodziewamy się, że w pierwszych rundach będzie sprawdzał na co stać Borysa Mańkowskiego. Diabeł Tasmański będzie szukał swoich szans w zapasach. W ten sposób będzie mógł zniwelować przewagę wzrostu Mariana Ziółkowskiego.

Generalnie dajemy spore szanse na to, że walka ta zostanie rozstrzygnięta przez werdykt sędziowski. W ten sposób kończyły się dwie ostatnie konfrontacje z udziałem Borysa Mańkowskiego. Bukmacherzy podzielają ten pogląd, bo na takie rozstrzygnięcie nie oferują wcale wysokiego kursu.

Fortuna
1.70
Walka zakończy się na punkty - TAK

Propozycja kuponu na walkę Ziółkowski – Mańkowski

Co umieściliśmy na naszym kuponie, jeśli chodzi o walkę Ziółkowski vs Mańkowski? W tym przypadku skupiliśmy się na podstawowych rynkach, a więc zakładzie: kto wygra? Postawiliśmy na triumf Golden Boya po kursie 1.61. Stawka? Standardowo – 100 złotych!

walka wieczoru ksw 66

Do obstawiania tego pojedynku proponujemy bukmachera Fortuna, ponieważ oferuje on najlepsze kursy starcie Ziółkowski vs Mańkowski. Co więcej, jeśli nie masz konta w Fortunie, to możesz odebrać nasz kod promocyjny ZAGRANIE, za który otrzymasz trzy bonusy na typowanie walki wieczoru KSW 66:

  • zakład bez ryzyka 600 zł,
  • bonus freebet 20 zł (bez depozytu),
  • bonus od wpłaty 100% do 2000 zł.
Fot. z okładki: PressFocus

FAQ

Kto jest faworytem w walce wieczoru: Ziółkowski vs Mańkowski?

Bukmacherzy typują wygraną Mariana Ziółkowskiego po kursie 1.61.

Jakie są najlepsze typy na starcie Ziółkowskiego z Mańkowskim?

Naszym zdaniem w walce będzie powyżej 3.5 rundy, a ostatecznie triumfuje Marian Ziółkowski.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze