Na KSW 66 dojdzie do dwóch mistrzowskich walk. Na gali w Szczecinie będą ważyć się losy pasów w kategorii lekkiej i półciężkiej. Poza tym na KSW 66 pojawią się uznani zawodnicy polskiego MMA. O kim mowa? Chociażby o Michale Materli, który powraca do najlepszej federacji MMA w Polsce. W karcie walk znajdują się ciekawe nazwiska, co pozwala sądzić, że KSW 66 będzie udanym wydarzeniem w sportach walki. Kto walczy? Jak wygląda kompletna karta walk? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule!

KSW 66 – kto walczy?

Już w poprzednim roku organizatorzy gali, czyli Maciej Kawulski i Martin Lewandowski poinformowali, że w styczniu do obrony mistrzowskiego pasa stanie Marian Ziółkowski. Jego rywalem na KSW 66 będzie Borys Mańkowski, który miał krótką przygodę w FAME MMA. Kibice zgromadzeni w szczecińskiej hali Netto będą mogli podziwiać znacznie więcej uznanych zawodników. Dla tamtejszej publiczności nie lada gratką będzie występ Michała Materli. Cipao pochodzi ze Szczecina, więc zaprezentuje się na swojej ziemi. Kto będzie jego rywalem?

Jak wspominaliśmy wcześniej na KSW 66 będziemy świadkami również drugiego pojedynku o mistrzowski pas. Kto się z nim znajdzie? Tomasz Narkun stanie do obrony pasa KSW w kategorii półciężkiej. Jego rywalem będzie Ibragim Czużigajew. Kiedy ta walka? W tym miejscu poznasz dokładną datę KSW 66!

KSW 66 karta walk

Na karcie walk KSW 66 znajdzie się co najmniej osiem pojedynków. Warto przypomnieć, że jesteśmy dopiero kilka tygodni po konfrontacji Roberto Soldića z Mamedem Khalidovem. Na KSW 65 Chorwat znokautował zawodnika z Olsztyna i zdobył kolejny pas federacji. Soldić nie ukrywa, że kolejnym jego wyzwaniem jest starcie z Tomaszem Narkunem. Najpierw Żyrafa musi jednak obronić pas w konfrontacji z Ibragimem Czużigajewem na KSW 66!
Jak na razie w karcie walk KSW 66 znajdują się tylko kobiece pojedynki. Być może organizatorzy w krótkim czasie potwierdzą nowe walki z udziałem kobiet.

KSW 66 kursy

Walka wieczoru KSW 66, Marian Ziółkowski vs Borys Mańkowski – walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej

Marian Ziółkowski zaczął rządzić w wadze lekkiej po tym, jak do UFC przeszedł Mateusz Gamrot. Golden Boy ma za sobą wygrane z Romanem Szymańskim i Maciejem Kazieczko. Jego kolejnym rywalem będzie doświadczony Borys Mańkowski. W październiku The Tasmanian Devil zawalczył w FAME MMA przeciwko Normanowi Parke. To jednak nie oznaczało jego końca przygody z KSW. Mańkowski ostatnio ma dobrą serię, ponieważ wygrał 3 ostatnie walki w MMA. Borys zwyciężał Vaso Bakočevića, Marcina Wrzoska i Artura Sowińskiego. To dało mu prawo do rywalizacji o pas z czempionem, Marianem Ziółkowskim.

W zakładach bukmacherskich przed galą faworytem tej konfrontacji jest aktualny mistrz, czyli Golden Boy. Typy na MMA, w tym KSW 66 możesz robić u bukmachera Fortuna.

KSW 66 – zawodnicy i wszystkie walki

Na KSW 66 fani MMA będą mogli oglądać pojedynki w kilku kategoriach wagowych. W dużej mierze do oktagonu wejdą polscy zawodnicy tacy jak Tomasz Romanowski, Patryk Surdyn, Łukasz Rajewski czy Krystian Kaszubowski. Do tej pory nie poznaliśmy rywali dla Michała Materli, Wojciecha Janusza i Gracjana Szadzińskiego. Można przypuszczać, że w najbliższych dniach wszystkie karty zostaną odkryte. Warto przypomnieć, że KSW 66 odbędzie się już w połowie stycznia 2022 roku.

Tomasz Narkun vs Ibragim Czużigajew – walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej

Tomasz Narkun wraca do gry po kwietniowej porażce z Phile De Friesem. Wówczas Żyrafa zapragnął zdobyć drugi pas w kategorii ciężkiej. W konfrontacji z dużo cięższym Anglikiem uległ w drugiej rundzie po technicznym nokaucie. Teraz Narkun musi skupić się na obronie pasa w kategorii półciężkiej. To jego normalna waga, więc tym razem powinno być lepiej. Narkun w tej kategorii dwukrotnie pokonał Mameda Khalidova, co pokazuje, że jest uznanym zawodnikiem w KSW.

Rywalem Narkuna w mistrzowskiej walce będzie Ibragim Czużigajew. Do tej pory Rosjanina mogliśmy oglądać m.in. na galach ACA, ACB i Absolute Championship Berkut. Zawodnik z Czeczenii wygrał 6 ostatnich walk. W 2019 roku wygrał on z Piotrem Strusem.

ksw 66 karta walk

Fot. PressFocus

Patryk Surdyn vs David Martinik

Dla Patryka Surdyna wejście do KSW jest wyjątkowo trudne. W debiucie przegrał on z Damianem Stasiakiem, a później uległ też Jakubowi Wikłaczowi. Wydaje się, że rywalizacja z Davidem Martinikiem to ostatnia szansa, żeby utrzymać się w KSW. Czech przegrał z Pawłem Polityło, a ostatnie nie dał rady również Michalowi Konradowi.

Gracjan Szadziński vs TBA

Gracjan Szadziński po krótkiej przygodzie z walkami na gołe pięści (Genesis) wraca do KSW. Terminator przegrał ostatnie pojedynki z Arturem Sowińskim i Marianem Ziółkowskim. Jego forma to wielka niewiadoma. Wciąż nie znamy też jego rywala na KSW 66.

Łukasz Rajewski vs Donovan Desmae

Łukasz Rajewski ostatnio w MMA idzie jak burza, bo wygrał 3 ostatnie walki. Raju w KSW pokonał już Konrada Dyrschka i Bartłomieja Kopera. W styczniu na KSW 66 zawalczy z Donovanem Desmae, który ma za sobą nieudany debiut w nowej federacji. Pół roku temu Belg przegrał z Romanem Szymańskim.

Wojciech Janusz vs TBA

Wojciech Janusz ma sporo zwycięstw, ale też sporo porażek. Kulkinio w 2021 roku nie imponował formą – przegrał dwie walki, choć rywale nie byli z najwyższej półki (Eder de Souza i Marcin Łazarz). Pomimo tego Janusz dostaje szanse w KSW. Pytanie: czy ją wykorzysta? Do tej pory nie poznaliśmy jego konkurenta podczas styczniowego wydarzenia.

Tomasz Romanowski vs Krystian Kaszubowski

Tommy nic sobie nie zrobił z porażki przeciwko Patrikowi Kinclowi i przy kolejnej próbie wrócił na zwycięskie tory. We wrześniu pokonał Aleksandara Rakasa już w 1. rundzie przez KO. Generalnie od 2017 roku Romanowski tylko raz przegrał. Dla Krystiana Kaszubowskiego to bardzo ciężki rywal. Kris spróbuje się odbudować po porażce z Michałem Pietrzakiem.

Michał Materla vs TBA

Cipao to jedna z legend polskiego MMA, która w KSW odbyła ostatnią walkę w 2020 roku. Wówczas Michał Materla przegrał z Roberto Soldićem. Następnie Magic zaangażował się w projekt EFM Show, gdzie na jednej z gali pokonał Moise Rimbona. Fani KSW na pewno z dużą radością przyjęli jego powrót do tej federacji. Wiemy na pewno, że Michał Materla zawalczy na gali KSW 66. Kto będzie jego rywalem? Cipao zawsze mierzy wysoko, więc tym razem również powinien to być znaczący zawodnik.

Karta walk KSW 66 – podsumowanie

Wszystkie pojedynki z karty walki na KSW 66 możesz obstawiać za bonusy bukmacherskie. Sponsor gali, a więc Fortuna oferuje kod promocyjny: ZAGRANIE. Za rejestrację z tym hasłem otrzymasz na start m.in. zakład bez ryzyka 600 złotych! Takie środki możesz zainwestować na kupon dotyczący KSW 66. Jeśli przegrasz – odbierzesz zwrot stawki od tego bukmachera!

Fot. z okładki PressFocus

FAQ

Kto pojawi się w walce wieczoru na KSW 66?

Na KSW 66 w walce wieczoru dojdzie do konfrontacji Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim.

Kto jeszcze powalczy o pas na KSW 66?

W styczniu zostaną rozstrzygnięte losy mistrzowskiego pasa KSW w kategorii półciężkiej. W tej walce ujrzymy Tomasza Narkuna i Ibragima Czużigajewa.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze