Zakłady bukmacherskie na dokładny wynik – jak obstawiać DW?

Tablica wyników podczas meczu Legia - Leicester

W zakładach wzajemnych mamy coraz więcej możliwości i opcji do obstawiania meczów i wydarzeń sportowych. Jednymi z alternatyw dla standardowych zakładów bukmacherskich są zakłady na dokładny wynik spotkania – czy to w piłce nożnej, hokeju, czy siatkówce. To właśnie ten system bukmacherski zostanie przeze mnie opisany w poniższym tekście. Zapraszam zatem do sprawdzenia, czym jest dokładny wynik w ujęciu bukmacherki, w jaki sposób go obstawiać i którzy bukmacherzy oferują najlepszą ofertę pod zakłady na dokładny wynik.

Co w zakładach oznacza dokładny wynik?

Dokładny wynik spotkania jest w ofercie bukmacherów niekiedy oznaczony skrótem DW. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, grając zakłady na dokładny wynik meczu, staramy się wytypować, jakim rezultat padnie w danym spotkaniu. Zakłady bukmacherskie z tej linii cieszą się coraz większą popularnością chociażby w przypadku zakładów na siatkówkę, gdzie trafienie dokładnego wyniku jest o wiele prostsze, aniżeli w przypadku zakładów dotyczącej spotkań piłki nożnej.

Obstawiając zakłady na dokładny wynik możemy zgarnąć naprawdę pokaźne wygrane, bo na ogół spotykamy się z bardzo wysokimi kursami w przypadku zakładów tego typu. Niemniej jednak, wynik meczu musi być trafiony bez najmniejszej pomyłki, a chociażby jedna bramka więcej strzelona przez daną drużynę równa się nietrafionemu zakładowi na dokładny wynik.

Typy na dokładny wynik meczu

Typy na dokładny wynik danego meczu coraz częściej pojawiają się w ofertach bukmacherów i znajdziemy je niemalże na każde spotkanie piłki nożnej, hokeja, czy siatkówki. Jest to jednak dość specyficzny rodzaj typów, które warto grać za nieco mniejsze stawki, bo nie ma tu najmniejszego pola do popełnienia błędu. A kiedy warto grać typy na dokładny wynik w danym spotkaniu?

Weźmy na tapet piłkę nożną i mecz, w którym mierzą się ze sobą dwie defensywnie nastawione drużyny. Jeżeli są to zespoły o podobnym potencjale i klasie, a ostatnie mecze bezpośrednie kończyły się małą ilością bramek, to całkiem prawdopodobne, że także tym razem regulaminowy czas gry nie przyniesie wielu goli i być może warto obstawić typy na dokładny wynik 0:0, czyli bezbramkowy remis na koniec spotkania. Warto przy takiej okazji sprawdzić liczbę spodziewanych bramek obu ekip w poprzednich meczach, czy strzały celne, bo im mniej tego typu statystyk, tym większa szansa, że ani jedna drużyna nie trafi do siatki.

Oczywiście w przypadku piłki nożnej, jak i innych sportów, w których można zagrać zakłady bukmacherskie na dokładny wynik, każdy mecz należy analizować osobno i na chłodno wybierać typy na dokładny rezultat. Na Zagraniu znajdziecie świeże typy dnia, gdzie niekiedy zdarzają się propozycje zakładów na dokładny wynik!

 

Zakłady bukmacherskie na dokładny wynik

Rodzaje zakładów na dokładny wynik z reguły dzielą się na 3 kategorie. W sportach, w których potencjalnie może paść remis, mamy bowiem do wyboru zakłady na dokładny wynik zakładające zwycięstwo gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości w kontekście całego meczu. Możemy również obstawić dokładny wynik w pierwszej połowie, jak i w drugiej połowie, jednak w tym przypadku zakładów, nie będziemy mieli do czynienia z tak wysokimi kursami, jak te na dokładny wynik na koniec spotkania, a więc potencjalne wygrane będą znacznie niższe.

Oferty bukmacherów w kontekście zakładów na dokładny wynik ciągle są rozbudowywane i obecnie u wielu operatorów możemy obstawić również przedział goli w meczu, czy dokładną liczbę goli w meczu. Podkreślam jednak, że to te standardowe zakłady na dokładny wynik związane są z najwyższymi kursami, o które przecież w przypadku zakładów na dokładny wynik nam chodzi! Zerknijcie w międzyczasie, czym jest BTTS, a my przechodzimy do najlepszych bukmacherów od typowania dokładnych wyników!

Najlepszy bukmacher do typowania DW

A zatem, jacy bukmacherzy oferują najlepsze zakłady na dokładny wynik i gdzie najbardziej opłaca się obstawiać tego typu zdarzenia? Tu odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż należy pamiętać, że każdy bukmacher polega na własnych wyliczeniach i statystykach, a w każdym przypadku kursy na dokładny wynik w meczu będą się od siebie różnić! Szczególnie w piłce nożnej warto porównywać oferty, bo różnica u poszczególnych operatorów w Polsce, jak i na całym świecie może być bardzo duża. Dla przykładu, weźmy na tapet najbliższy mecz reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi i załóżmy, że obstawiamy, że nasz zespół wygra w stosunku 2:0. Dopiero po wybraniu naszego zakładu na dokładny wynik, warto porównać, który bukmacher ma największy kurs na takie zdarzenie:

zakład na dokładny wynik Wyspy Owcze - Polska (Betfan)

U bukmachera Betfan triumf gości, a więc Polski w stosunku 2:0 jest najbardziej prawdopodobny i wiąże się z kursem 4.95. W przypadku zakładów na dokładny wynik jest to stosunkowo niski przelicznik, bo przecież nawet wygrana gospodarzy w meczu to zdecydowanie wyższy kurs, a na pozór, łatwiej poprawie wytypować wynik spotkania, aniżeli dokładny rezultat całego meczu!

 

zakład na DW Wyspy Owcze - Polska (Superbet)

Powyżej dokładnie takie samo zdarzenie i widocznie wyższy kurs, a więc przelicznik w wysokości 5.25. Także w tym przypadku bukmacher Superbet zakłada, że najbardziej prawdopodobny w tym spotkaniu jest rezultat 2:0 na korzyść Biało-Czerwonych, jednak kurs jest już wyraźnie wyższy, aniżeli w przypadku oferty Betfan.

 

zakłady na DW Wyspy Owcze - Polska (Fortuna)

Ostatni przykład tego samego zakładu i oferty innego bukmachera – w tym wypadku Fortuny. Ten dany typ jest już oznaczony kursem 5.40, co w porównaniu do przelicznika 4.95 u bukmachera Betfan jest znacznie lepszą okazją do zagrania! Szczególnie grając kupon AKO lub stawiając większą stawkę na takie zdarzenie, zauważymy sporą różnicę w potencjalnej wygranej, bo może różnić się ona nawet o kilkadziesiąt złotych!

Wychodzi więc na to, że nie ma jednego najlepszego bukmachera, u którego najlepiej obstawiać zakłady na dokładny wynik. Polecam za każdym razem wpierw wybrać interesujący nasz zakład i określić, jaki wynik końcowy typujemy, a dopiero potem porównać zwykle wysokie kursy u bukmacherów i oczywiście wybrać ten najbardziej korzystny! Prawdopodobieństwo wygranej będzie w prawdzie identyczne, jednak wysokość ewentualnej wygranej będzie się już od siebie znacznie różnić. Sprawdźcie, jak odnajdywać tego rodzaju value bety, a ja przechodzę do sportów, w których można obstawiać zakłady na dokładny wynik!

W jakich sportach obstawiać dokładny wynik?

Zakłady na wynik końcowy i dokładny rezultat meczu możemy obstawiać nie tylko w piłce nożnej! Oczywiście ten konkretny sport niesie za sobą naprawdę wysokie kursy na wspomniane zakłady, jednak powyższy rodzaj zakładów jest dostępny także na inne dyscypliny sportów! Innymi słowy, zakłady na dokładny wynik można obstawiać między innymi na:

  • piłkę nożną
  • siatkówkę
  • tenis
  • hokej
  • tenis stołowy

W przypadku zdarzeń wzajemnych i zakładów na dokładny wynik, z najwyższymi kursami wiążą się te na wynik spotkania w meczu piłki nożnej i hokeja. W przypadku tych sportów, nie ma bowiem limitu na liczbę bramek zdobytych przez jedną czy drugą drużynę, a poprawne wytypowanie tego typu zakładów jest znacznie trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku chociażby tenisa. Tam również możemy znaleźć zakłady związane ze stosunkowo wysokimi kursami, jednak oferta zamknie się na kilku możliwościach, bo jak wiadomo, gracz, który wygra 2 lub 3 sety z automatu zwycięża cały mecz. Jeżeli nie wiecie, jak obstawiać mecze, to zerknijcie na nasze wskazówki w tym temacie, a ja przechodzę do kolejnej kwestii związanej z typowaniem dokładnego wyniku!

System gry na dokładny wynik spotkania

Na co zwracać uwagę podczas grania zakładów na dokładny wynik i w jakich systemach gry warto próbować tego typu zakładów? Jak już wiecie, typowanie dokładnego wyniku w zakładach wzajemnych to jedno z trudniejszych wyzwań, a ryzyko potencjalnej straty jest dość duże. Musimy tu bowiem poprawnie trafić dokładny stan bramkowy, czy w przypadku tenisa lub siatkówki, setowy. W zakładach na dokładny wynik nie istnieje również zwrot stawki, w związku z czym polecam zwracać uwagę, za jaką kwotę gramy i dobierać stosunkowo mniejsze stawki na zakłady na dokładny wynik. Oczywiście jeden kupon może wiązać się z kilkoma zdarzeniami na dokładne wyniki.

I to właśnie zakłady akumulowane w mojej opinii najlepiej obstawiać, bowiem mnożone przez siebie wysokie kursy potencjalnie mogą dać naprawdę pokaźne wygrane! Dla przykładu, poniżej mój niedawny kupon na 2 dokładne wyniki w meczach piłki nożnej w Lidze Mistrzów, gdzie za stawkę wynoszącą 5 PLN, wygrana wyniosłaby grubo ponad 300 PLN. W przypadku wygranej gospodarzy, a więc Atletico Madryt wynikiem 2:1, a nie 3:2, byłby to dobry przykład, jak można obstawiać zakłady bukmacherskie na dokładne wyniki.

kupon na DW w LM, Betclic

Jak obstawiać typy na dokładny wynik?

Mam nadzieję, że powyższy tekst nieco pomógł Wam w kwestii typowania piłki nożnej, jak i innych sportów na dokładne wyniki. Ten rodzaj zakładów jest stosunkowo trudny do prawidłowego typowania i znacznie łatwiej trafić zakład na wynik spotkania, czy liczbę goli, jednak niekiedy dany typ na dokładny wynik może okazać się value betem i warto zagrać go za nieco mniejszą stawkę! Zakłady bukmacherskie na dokładne wyniki to zawsze gwarancja emocji podczas spotkania i powód do chluby, jeżeli tego rodzaju kupon uda się trafić! Na sam koniec zachęcam do zerknięcia na nasze typy na piłkę nożną i życzę powodzenia w przyszłym typowaniu dokładnych wyników!

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze