BTTS co to znaczy? Przykłady, gdzie obstawiać typ “obie drużyny strzelą”?

Obstawianie zakładów bukmacherskich, to możliwość typowania wielu rynków, a nie tylko standardowych: kto wygra mecz? W ofertach bukmacherskich znaleźć można kilkadziesiąt, a nawet setki typów do pojedynczego meczu! Na pewno wiesz na czym polegają zakłady na wynik lub sumę goli. W tym artykule odkryjemy dla ciebie kolejny rodzaj zakładu, który możesz typować u bukmachera. To zakłady na BTTS! Sprawdź – co oznacza BTTS? Jak obstawiać typy na BTS, a także gdzie znajdziesz ofertę zakładów na BTTS!

BTTS w ofercie bukmacherów

Zakłady bukmacherskie w dzisiejszych czasach to nie tylko trafienie wyniku meczu, czyli obstawienie 1, 2 lub X. Bukmacherzy pozwalają typować znacznie więcej i bardziej szczegółowe rozstrzygnięcia. W typach na piłkę nożną poza wynikiem możesz uwzględnić m.in. sumę goli, sumę goli w 1. i 2. połowie, handicap: azjatycki, europejski, przedział czasowy, w którym padną gole, a nawet strzelców bramek. To pozwala znawcom sportu i danej dyscypliny wyszukiwać naprawdę opłacalne typy, których na pierwszy rzut oka nie widać w przedmeczowej ofercie. Jednym z częściej obstawianych zakładów w piłce nożnej jest typ na BTS. Dowiedzmy się – na czym polega BTTS?

BTTS – co to jest?

BTTS to skrót od angielskiego zwrotu “both teams to score“, który tłumaczymy “obie drużyny strzelą“. Co taki zakład oznacza w praktyce? Obstawiając BTTS masz do wyboru “Tak” lub “Nie”, a więc decydujesz, czy w meczu piłki nożnej dwie rywalizujące drużyny strzelą minimum po jednej bramce, czy takie zdarzenie nie będzie mieć miejsca.

W zakładach na BTTS w teorii masz 50% na trafienie, ponieważ to zakład dwudrogowy, gdzie są dwie możliwości wyników.

Przykład zakładu BTTS

Kiedy BTTS wygrywa, a kiedy przegrywa? Sprawdźmy na przykładzie! Załóżmy sytuacje, że w meczu Premier League pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem wytypowaliśmy zakład BTTS (obie drużyny strzelą) na “Tak”. A więc liczymy na to, że “The Reds” i “Kanonierzy” również strzelą choćby po jednym golu. Mecz zakończył się wygraną Liverpoolu 2:1. Co z naszym zakładem? W takiej sytuacji kupon wygrywa, bo widać po wyniku, że gole strzelali piłkarze Liverpoolu i Arsenalu.

Jeśli natomiast mecz zakończyłby się wygraną 2:0, 1:0 itd. To nasz zakład byłby przegrany. A więc jeśli typujesz BTTS – tak, to zawsze wygrywasz, jeśli padają bramkowe wyniki z obu stron!

Kiedy obstawiać BTTS?

Zakłady na BTTS, tak jak pozostałe typy bukmacherskie, muszą być poprzedzone właściwą analizą meczu. Na co zwracać uwagę, jeśli chcesz obstawiać BTTS? Na pewno w pierwszej kolejności bardzo istotnym elementem jest styl gry, jaki obie drużyny prezentują. O co chodzi? W meczu, gdy dochodzi do starcia ofensywnych ekip, które z reguły strzelają sporo bramek, to można przypuszczać, że w takim spotkaniu obie drużyny zaliczą po golu. Dlatego typ na zakład “BTTS – tak” ma solidne podstawy w statystykach. Podobnie wygląda sytuacja w meczach zespołów, które charakteryzują dobrym atakiem, ale także kiepską obroną. Wówczas w spotkaniach z udziałem takich drużyn również często pada “BTTS – tak”.

Zakłady na “BTTS” nie zawsze muszą być typowane jako “tak”, bo również można obstawiać jako “nie”. Kiedy warto rozważyć typ na “BTTS – nie”? W zdarzeniu, gdzie naprzeciw siebie stają dwie defensywne drużyny, które słyną z obrony. “BTTS – nie” można typować także w starciach zdecydowanego faworyta z outsiderem.

A analizie meczowej zalecamy także sprawdzić historię bezpośrednich starć, która pokazuje, jakie wyniki padały w poprzednich konfrontacjach. Na pewno uwagę trzeba zwrócić także na aktualną formę i kontuzje – jeśli ze składu jednej drużyny wypadł podstawowy obrońca, to taki zespół może notorycznie tracić gole itd.

Zgłębiasz teorię zakładów bukmacherskich? Sprawdź nasz poradnik dotyczący zakładów DNB.

Gdzie obstawiać BTTS?

Zakłady na BTTS znajdziesz w takich dyscyplinach sportowych jak piłka nożna i hokej na lodzie. Typy na BTTS są popularne, dlatego oferowane są przez wszystkich legalnych bukmacherów. Zazwyczaj linia kursowa na BTTS prezentuje się na “Tak” – 1.60 a na “Nie” – 2.00. Zdarzają się także przypadki, że kursy na BTTS są takie same na typ “Tak”, jak i “Nie”. Generalnie wszystko zależy od potencjału obu drużyn oraz ich stylu gry.

Dobre kursy w zakładach na BTTS znajdziesz u takich bukmacherów jak Fortuna, Betclic i forBET. To bukmacherzy z bardzo bogatą ofertę w typach przedmeczowych i “na żywo”. Już na kilkanaście dni przed spotkaniem zakłady na BTTS są dostępne do obstawiania.

Przykład zakładu na “BTTS obie drużyny strzelą” w Betclic:

btts betclic

Zakład na BTTS w Fortunie:

btts fortuna

Typy na BTTS w forBET:

btts forbet

Zaloguj się aby dodawać komentarze