Obstawianie zakładów bukmacherskich, to możliwość typowania wielu rynków, a nie tylko standardowych: kto wygra mecz? W ofertach bukmacherskich znaleźć można kilkadziesiąt, a nawet setki typów do pojedynczego meczu! Na pewno wiesz na czym polegają zakłady na wynik lub sumę goli. W tym artykule odkryjemy dla ciebie kolejny rodzaj zakładu, który możesz typować u bukmachera. To zakłady na BTTS! Sprawdź – co oznacza BTTS? Jak obstawiać typy na BTS, a także gdzie znajdziesz ofertę zakładów na BTTS!

Zakłady bukmacherskie w dzisiejszych czasach to nie tylko trafienie wyniku meczu, czyli obstawienie 1, 2 lub X. Bukmacherzy pozwalają typować znacznie więcej i bardziej szczegółowe rozstrzygnięcia. W typach na piłkę nożną poza wynikiem możesz uwzględnić m.in. sumę goli, sumę goli w 1. i 2. połowie, handicapy: azjatycki, europejski, przedział czasowy, w którym padną gole, a nawet strzelców bramek. To pozwala znawcom sportu i danej dyscypliny wyszukiwać naprawdę opłacalne typy, których na pierwszy rzut oka nie widać w przedmeczowej ofercie. Jednym z częściej obstawianych zakładów w piłce nożnej jest typ na BTS. Dowiedzmy się – na czym polega BTTS?

BTTS – co to jest?

BTTS to skrót od angielskiego zwrotu “both teams to score“, który tłumaczymy “obie drużyny strzelą“. Co taki zakład oznacza w praktyce? Obstawiając BTTS masz do wyboru “Tak” lub “Nie”, a więc decydujesz, czy w meczu piłki nożnej dwie rywalizujące drużyny strzelą minimum po jednej bramce, czy takie zdarzenie nie będzie mieć miejsca.

W zakładach na BTTS w teorii masz 50% na trafienie, ponieważ to zakład dwudrogowy, gdzie są dwie możliwości wyników.

BTTS – przykład zakładu

Kiedy BTTS wygrywa, a kiedy przegrywa? Sprawdźmy na przykładzie! Załóżmy sytuacje, że w meczu Premier League pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem wytypowaliśmy zakład BTTS (obie drużyny strzelą) na “Tak”. A więc liczymy na to, że “The Reds” i “Kanonierzy” również strzelą choćby po jednym golu. Mecz zakończył się wygraną Liverpoolu 2:1. Co z naszym zakładem? W takiej sytuacji kupon wygrywa, bo widać po wyniku, że gole strzelali piłkarze Liverpoolu i Arsenalu.

Jeśli natomiast mecz zakończyłby się wygraną 2:0, 1:0 itd. To nasz zakład byłby przegrany. A więc jeśli typujesz BTTS – tak, to zawsze wygrywasz, jeśli padają bramkowe wyniki z obu stron!

Kiedy obstawiać BTTS?

Zakłady na BTTS, tak jak pozostałe typy bukmacherskie, muszą być poprzedzone właściwą analizą meczu. Na co zwracać uwagę, jeśli chcesz obstawiać BTTS? Na pewno w pierwszej kolejności bardzo istotnym elementem jest styl gry, jaki obie drużyny prezentują. O co chodzi? W meczu, gdy dochodzi do starcia ofensywnych ekip, które z reguły strzelają sporo bramek, to można przypuszczać, że w takim spotkaniu obie drużyny zaliczą po golu. Dlatego typ na zakład “BTTS – tak” ma solidne podstawy w statystykach. Podobnie wygląda sytuacja w meczach zespołów, które charakteryzują dobrym atakiem, ale także kiepską obroną. Wówczas w spotkaniach z udziałem takich drużyn również często pada “BTTS – tak”.

Zakłady na “BTTS” nie zawsze muszą być typowane jako “tak”, bo również można obstawiać jako “nie”. Kiedy warto rozważyć typ na “BTTS – nie”? W zdarzeniu, gdzie naprzeciw siebie stają dwie defensywne drużyny, które słyną z obrony. “BTTS – nie” można typować także w starciach zdecydowanego faworyta z outsiderem.

A analizie meczowej zalecamy także sprawdzić historię bezpośrednich starć, która pokazuje, jakie wyniki padały w poprzednich konfrontacjach. Na pewno uwagę trzeba zwrócić także na aktualną formę i kontuzje – jeśli ze składu jednej drużyny wypadł podstawowy obrońca, to taki zespół może notorycznie tracić gole itd.

Zgłębiasz teorię zakładów bukmacherskich? Sprawdź nasz poradnik dotyczący zakładów DNB: https://zagranie.com/co-oznacza-dnb/.

Gdzie obstawiać BTTS?

Zakłady na BTTS znajdziesz w takich dyscyplinach sportowych jak piłka nożna i hokej na lodzie. Typy na BTTS są popularne, dlatego oferowane są przez wszystkich legalnych bukmacherów. Zazwyczaj linia kursowa na BTTS prezentuje się na “Tak” – 1.60 a na “Nie” – 2.00. Zdarzają się także przypadki, że kursy na BTTS są takie same na typ “Tak”, jak i “Nie”. Generalnie wszystko zależy od potencjału obu drużyn oraz ich stylu gry.

Dobre kursy w zakładach na BTTS znajdziesz u takich bukmacherów jak Fortuna, Betclic i forBET. To bukmacherzy z bardzo bogatą ofertę w typach przedmeczowych i “na żywo”. Już na kilkanaście dni przed spotkaniem zakłady na BTTS są dostępne do obstawiania.

Przykład zakładu na “BTTS obie drużyny strzelą” w Betclic:

btts betclic

Zakład na BTTS w Fortunie:

btts fortuna

Typy na BTTS w forBET:

btts forbet

Zaloguj się aby dodawać komentarze