Mistrzostwa Świata elity w hokeju na lodzie dobiegają powoli końca. Podczas nich przeżywaliśmy wiele emocji, tych także nie powinno zabraknąć w dzisiejszym finale. Chyba mało kto spodziewał się takiego składu drużyn w decydującym meczu o złoto. O ile Kanada była wymieniana w gronie finalistów, tak Finlandia jest dużą niespodzianką. Czy Suomi zaskoczą po raz kolejny? Zapraszam do lektury!

Zapoznaj się z szeroką ofertą STS!
Kod promocyjny:  ZAGRANIE

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Kanada vs Finlandia

Drużyna spod znaku Klonowego Liścia dosyć szczęśliwie pojawiła się w dzisiejszym finale. Wystarczy przypomnieć sobie ćwierćfinałowe starcie ze Szwajcarią, w którym byli o włos od odpadnięcia.

https://www.youtube.com/watch?v=UascnTe5rY0

To jest właśnie piękno hokeja, każda pozostała sekunda może zdecydować o być, albo nie być w dalszej fazie turnieju. We wczorajszym starciu z Czechami rezultat był jednostronny, lecz nasi południowi sąsiedzi miele wiele okazji, aby nawiązać walkę z Kanadą. Niestety dla nich krążek tylko raz wpadł do bramki strzeżonej przez Matta Murray’a i to wtedy gdy wynik był już przesądzony. Fakty są jednak takie, że drużyna prowadzona przez Alaina Vigneaulta zameldowała się w finale i po trzech latach ponownie może zasiąść na hokejowym tronie. Wtedy także zmierzyli się z Finlandią i padł wynik 2:0 dla dzisiejszych faworytów. Czy przeżyjemy swoiste deja vu? Dla Kanady będzie to trudna przeprawa, ponieważ ich przeciwnicy już nie raz udowadniali na tym turnieju, że przed pierwszym gwizdkiem nie można ich skreślać. Dobrą wiadomości z pewnością jest fakt, że we wczorajszym starciu z Czechami punktowały wszystkie piątki. Jonathanowi Marchessault, Markowi Stone oraz Pierre-Luc Dubois potrzebne było wsparcie, które otrzymali. Równa gra całego zespołu, będzie kluczem do sukcesu w dzisiejszym meczu.

Finlandia w finale? Tak to jest prawda. Byli skazywani na pożarcie w rywalizacji ze Szwedami, ale kapitan Marko Anttila dał wyrównanie w ostatnich minutach regulaminowego czasu. Dogrywka skończyła się dla nich szczęśliwie. Półfinałowe starcie z Rosją? Napastnik Jokerit Helsinki po raz kolejny wziął sprawę w swoje ręce i w połowie 3. tercji zdobył bramkę na wagę wielkiego finału. Pomimo tego, że u Skandynawów brakuje największych gwiazd NHL, a szczególnie zawodników Caroliny Hurricanes Sebastiana Aho oraz Teuvo Teravainena to skład złożony głównie z ligowców może osiągnąć niebywały sukces. Finlandia po ośmiu latach znowu ma duże szanse, aby świętować zdobycie tytułu mistrza świata. Czy podopieczni Jukki Jalonena wzniosą się po raz kolejny na wyżyny swoich umiejętności i zaskoczą hokejowy świat?

Kluczowe aspekty:

 • Kanada awansowała do finału Mistrzostw Świata po pokonaniu reprezentacji Czech 5:1
 • Bilans reprezentacji Kanady na tych Mistrzostwach Świata to 8 zwycięstw i 1 porażka
 • Finlandia awansowała do finału Mistrzostw Świata po pokonaniu Rosji 1:0
 • Bilans reprezentacji Finlandii na tych Mistrzostwach Świata to 6 zwycięstw i 3 porażki
 • Obie drużyny zmierzyły się przeciwko sobie w fazie grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata. To spotkanie zakończył się zwycięstwem Finlandii 3:1
 • 5 ostatnich starć pomiędzy tymi zespołami zakończyły się 2 zwycięstwami Kanady i 3 wygranymi Szwajcarii

Co obstawiać?

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co prezentuje Finlandia na tych mistrzostwach. Aby znaleźć się w wielkim finale, musieli pokonać dwie duże przeszkody w postaciach Szwecji i Rosji. Kanada także nie miała najłatwiejszych przeciwników, Szwajcaria, jak i Czechy byli dla nich godnym przeciwnikiem. Należy zwrócić uwagę na postawę bramkarzy obu reprezentacji. Zarówno Matt Murray, jak i Kevin Lankinen przyczynili się w dużej mierze to awansu swoich drużyn do dzisiejszego finału. Moim zdaniem będą kluczem do zwycięstwa jednej bądź drugiej drużyny. Spodziewam się underowego starcia w połączeniu ze zwycięstwem Kanady. Pamiętam Mistrzostwa Świata rozgrywane trzy lata temu w Rosji i mieliśmy podobną sytuację. Oba zespoły spotkały się najpierw w grupie, potem w finale. W pierwszym starciu górą była reprezentacja Finlandii, a w decydującym meczu o złoto zwyciężyła Kanada. Czyżby historia się powtórzyła? Uważam, że jest taka możliwość, faworyt jakościowo ma lepszych zawodników i gdy spotkanie od początku układa się po ich myśli, są nie do zatrzymania. Ważne jest to, że cała drużyna spod znaku Klonowego Liścia zaczęła pracować na sukces i było to widoczne w ostatnim meczu z reprezentacji Czech, gdzie zapunktowały wszystkie piątki. Jestem zdania, że tytuł mistrza świata powróci do Ottawy, a w starciu padnie poniżej 5.5 bramek.

Kliknij tutaj i przejdź do rejestracji  w STS
KOD PROMOCYJNY: ZAGRANIE

Co musisz wiedzieć o Zagraniu bez ryzyka w STS na Mistrzostwa Świata w hokeju?

Tylko dziś rejestrując się z kodem promocyjnym ZAGRANIE będziecie mogli zagrać u tego bukmachera swój pierwszy kupon jako zakład bez ryzyka (jak przegrasz, dostaniesz zwrot stawki)

 • kwota: 80PLN
 • Promocja dostępna dla osób, które założą konto z kodem: ZAGRANIE na pierwszy zakład.
 • Data trwania: 26 maja 2019
 • Nie musisz grać takiego samego kuponu jak my.
 • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE

Zasady:

 1. Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.
 2. Jeżeli Twój kupon okaże się przegrany wówczas otrzymasz zwrot stawki.

Zdarzenie: Kanada vs Finlandia

Typ: 1/poniżej 5.5 goli

Kurs: 2.85

kupon na mś w hokeju