Po wielu miesiącach przerwy wracamy na tory żużlowe, aby przez kolejny sezon fascynować się tym sportem. Na pewno wielu z nas czekało na ten moment bardzo długo. Pogoda za oknami dopisuje, dlatego nic nie powinno przeszkodzić w wyjeździe zawodnikom na tor. Sezon rozpoczynamy w Bydgoszczy, gdzie już o godzinie 18 będziemy świadkami Kryterium Asów. Przed nami kapitalny start sezonu i świetne ściganie, które zapewni nam między innymi Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek czy Maciej Janowski. Czy Wicemistrz Świata kolejny raz wygra, tak jak zrobił to rok temu? Przekonamy się o tym już wieczorem, a ja w tym momencie zapraszam na moją pierwszą w tym roku analizę!

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

 

Kryterium Asów 2022 Bydgoszcz: typy i kursy bukmacherskie (25.03.2022)

Dzisiejszy turniej to początek wielkiego sezonu 2022. Trzeba jednak pamiętać, że nadal są to zawody towarzyskie, które nie mają aż tak dużego znaczenia. Mimo to uważam, że na torze w Bydgoszczy będzie dużo walki. W końcu zobaczymy Bartka Zmarzlika, Macieja Janowskiego czy Jasona Doyle’a czyli śmietankę polskiego i zagranicznego speedwaya. Oczywiście w związku z sytuacją, jaka panuje na świecie, Rosjanie nie będą mogli występować, lecz mimo wszystko nie powinniśmy odczuwać ich braku. Przed rokiem triumfował tu aktualny  Wicemistrz Świata, czyli Bartosz Zmarzlik, który w biegu dodatkowym wygrał z Wadimem Tarasienko. Porównując jednak obsadę dzisiejszą z tą sprzed roku, uważam, że obrona tytułu będzie bardzo trudna. Stawka jest wyrównana a w dodatku trudno przewidzieć kto, jaką formę zaprezentuje.

Ja dziś jednak biorę pod lupę dwóch zawodników, którzy od tego sezonu będą jeździć w nowych barwach. Jest to Oleg Mihailovs oraz Daniela Jeleniewskiego, czyli dwóch kolegów z drużyny. Zacznijmy od pierwszego z wymienionych. Łotysz od tego sezonu reprezentuje miejscową Polonię Bydgoszcz. Nie jest to jednak równoznaczne z tym że zna ten owal od podszewki. Jak dotąd ma za sobą kilka treningów i dwa sparingi z Apatorem Toruń. Patrząc obiektywnie na skład Gryfów, uważam, że Mihailovs odstaje zarówno doświadczeniem jak i umiejętnościami od kolegów z zespołu. Oleg całą swoją karierę jeździł tylko w Lokomotiv Dauvgapils, dlatego zmiana środowiska jest na pewno dla niego czymś nowym. Seniorem jest od zeszłego sezonu i trzeba przyznać, że nie był to wyśmienity dla niego rok. Fakt, na własnym owalu w Dyneburgu, na którym się wychował jeździł bardzo dobrze – średnia 2,306. Na meczach wyjazdowych było już znacznie gorzej i nie prezentował się z kapitalnej jazdy. Średnia 1,606 pkt na bieg w drugiej lidze jest dość przeciętnym wynikiem, dlatego nie jestem przekonany, czy jego jazda w wyższej półce będzie dla Bydgoszczan plusem. Może w późniejszej fazie Mihailovs się rozwinie i połapie kąty na bydgoskim owalu, lecz na ten moment jest to tak naprawdę dla niego obcy obiekt. Kilka treningów nie jest wystarczające i tak jak wspominałem wyżej, początek sezonu może być dla niego twardym orzechem do zgryzienia. Dobrym przykładem są dwa dotychczasowe sparingi, w których uczestniczył. Na MotoArenie w Toruniu jego jazda nie wyglądała najlepiej. Zdobył wówczas (0,1,1,2,2*) 6+1 pkt w 5. startach. W pierwszym starcie przyjechał ostatni za plecami Karola Żupińskiego, dwie jedynki zgarnął “na trupa” a dwie dwójki to efekt pokonania juniorów Aniołów. Na następny dzień, “na własnym torze” było już trochę lepiej, lecz nadal nie jest to powód do dumy. (2*,1*,1,2*,2*) 8+4 pkt to dorobek Łotysza. Trzeba jednak zauważyć, że były to kolejne punkty na juniorach zespołu z Torunia. Tylko raz, a było to w pierwszym swoim biegu, gdzie przywiózł dwa oczka, pokonał Pawła Przedpełskiego, który został mocno wywieziony pod bandę przez juniora Gryfów, z czego skorzystał Mihailovs.

Jeśli chodzi o słynnego Jelenia to jest to solidna polska marka. Daniel w ostatnim sezonie na bydgoskim owalu spisywał się całkiem nieźle. Jego średnia domowa to 2,357 pkt na bieg, co dawało 5. najlepszą średnią w lidze. Bez dwóch zdań jest po prostu lepszym zawodnikiem od Michaiłowa i raczej dziś na torze będzie to udowodnione. W ostatnim sparingu widać było, że dużo szukał i testował. Trzeba jednak przyznać, że bardzo dobrze czuje się na motocyklu i będzie mocnym punktem Polonii Bydgoszcz.

Co obstawiać?

Tak naprawdę nie wiadomo do końca, czy Oleg testował silniki i czy dziś będzie mieć coś lepszego. Mimo wszystko jego jazda nie jest na najwyższym poziomie dlatego z takimi rywalami, jakich zobaczymy o 18 przy Sportowej 2, będzie mu ciężko rywalizować. Tak naprawdę jeżeli nie będzie wykluczeń, defektów czy upadków to będę w szoku jeśli Oleg nawiąże walkę choćby z Miedzińskim czy Hampelem, nie wspominając już o Dudku czy Zmarzliku. Dla Jeleniewskiego to kolejny już turniej w karierze i raczej nie będzie to dla niego aż tak stresujące. Doświadczenie, znajomość toru czy stabilna forma przez lata przemawiają dziś za Danielem. Kurs na to, iż w bezpośredniej rywalizacji będzie lepszy od Łotysza wynosi 1.40. Może nie powala na kolana, ale myślę, że nie powinno być tu większych problemów. 

forBet
1.40
D. Jeleniewski lepszy od O. Mihailovsa
typy

 

Drugim zawodnikiem, na którym skupię swoją uwagę jest Patryk Dudek. Tutaj mamy podobną sytuację jak z wyżej wymienionym Łotyszem, ponieważ Duzers przenosi się z Falubazu do Apatora Toruń. Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, dlaczego akurat taka zmiana nastąpiła. Dodatkowo Patryk wraca do Grand Prix, co jest dla niego kolejnym wyzwaniem i na pewno będzie chciał walczyć o najwyższe cele. Dzisiejszy turniej jest świetną okazją do sprawdzenia się z najlepszymi przed rozpoczynającym się sezonem. Oprócz treningów, na których jest bardzo szybki, odjechał dwa sparingi z Polonią Bydgoszcz. Zarówno na własnym obiekcie jak i w Bydgoszczy nie został pokonany. Widać świetne spasowanie, szybkość i mądrość jazdy Duzersa. Tutaj jeździ się bardzo szeroko i praktycznie w drugiej fazie zawodów możemy obserwować tylko jedną ścieżkę przy bandzie. Dudek bardzo lubi tor pod koło, a w dodatku mógł tutaj pojeździć kilka dni temu, co jest kolejnym plusem.

Co obstawiać?

Patrząc na zestawienie to największym rywalem Patryka będzie Bartek Zmarzlik, Maciek Janowski i Szymon Woźniak. Nie można również zapominać o miejscowych seniorach Gryfów, lecz myślę, że może być podobnie jak na ostatnim sparingu. Po treningach trudno wyciągać jednak szeroko idące wnioski. Każdy sprawdza silniki, ustawienia i nie wiadomo tak naprawdę jaką mają dyspozycję poszczególni zawodnicy. Uważam jednak, że Duzers dziś będzie nadal pokazywał się z bardzo dobrej strony. Moim typem będzie miejsce na podium. Sądzę, że jest to w stanie osiągnąć. Taki wynik dałby mu dużo pewności siebie, także nie powinien odpuścić. Przypominam, że dziś gramy dwa typy w STS. Jeśli nie masz jeszcze konta u tego bukmachera to skorzystaj z naszego kodu promocyjnego i zarejestruj się w kilka minut. Wysoki jest również kurs na zwycięstwo Patryka, co moim zdaniem jest warte ryzyka. Ja gram jednak ostrożnie dlatego taki a nie inny wybór. Mam nadzieję, że inauguracyjny kupon będzie zielony i będzie to dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem.

forBet
Patryk Dudek top 3

typy

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Fot z okładki- Pressfocus.

 
 
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze