Dokładnie pamiętam jak w 2012 roku, w finale Mistrzostw Europy, które odbyły się w Polsce i Ukrainie, zmierzyły się reprezentacje Włoch i Hiszpanii. Wtedy zdecydowanie lepsi okazali się Hiszpanie, którzy bez problemu wygrali 4:0. Od tamtego czasu żadna z drużyn nie zbliżyła się do poziomu jaki wtedy prezentowała. Kończące się eliminacje są jednak dla obu krajów bardzo udane. Czy dzisiejsze mecze potwierdzą to, że zarówno Włosi jak i Hiszpanie wracają do coraz lepszej gry? Zapraszam do analizy i zapoznania się z typami jakie przygotowałem na spotkania odpowiednio z Armenią i Rumunią!

Zagraj z nami i odbierz specjalny Freebet 20 PLN + 1500 PLN od depozytu!
Kod promocyjny: 1500PLN

 
Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Włochy vs Armenia

O dzisiejszych meczach Hiszpanów i Włochów nie będę pisał za dużo, ponieważ obie ekipy mają zapewnione pierwsze miejsca w swoich grupach i to co dzisiaj zobaczymy nie będzie miało żadnego wpływ na pozycję obu drużyn. Skupię się jedynie na typach, które znajdziecie poniżej i na obecnej sytuacji jaka panuje w obu reprezentacjach, a ta wydaje się być coraz lepsza.

Włosi od lat uważani są za wielką drużynę i są ku temu naprawdę duże podstawy. Reprezentacja ta ma na swoim koncie 4 Mistrzostwa Świata i 1 Mistrzostwo Europy. Jednak ostatnie lata były moim zdaniem kompletnie nieudane. Na MŚ w RPA w 2010 roku i w Brazylii w 2014, Italia nie potrafiła wyjść z grupy. Trochę słabo, prawda? Nikt nie myślał, że może być gorzej, ale na kolejne MŚ Włosi nawet się nie dostali. Turniej europejski był bardziej udany, ale ćwierćfinał, który udało się osiągnąć we Francji to nadal nie jest szczyt marzeń tej drużyny.

Włosi w tym okresie grali naprawdę słabo, ale wreszcie w tej drużynie coś zaskoczyło. Obecne eliminacje są bardzo udane, a w oczy rzuca się zmiana stylu gry. Wszyscy dobrze znamy włoskie catenaccio, ale te eliminacje są inne. Włosi do dobrej gry obronnej dorzucili polot w ataku, umiejętność gry w ataku pozycyjnym i dużą skuteczność. Taka gra może być dobrą zapowiedzią zbliżającego się turnieju, a dzisiejszy mecz powinien potwierdzić świetną dyspozycję Włochów.

Statystyki:

 • Reprezentacja Italii wygrała wszystkie 10 meczów w tym roku – 9 meczów eliminacyjnych i sparing z reprezentacją USA.
 • Defensywa Włoch straciła tylko 3 bramki, co czyni ją trzecią najlepszą (po Ukrainie i Belgii) spośród wszystkich drużyn biorących udział w eliminacjach.
 • 7 z ostatnich 8 meczów tej drużyny kończyły się wynikiem over 2.5.
 • Tylko Belgia (34) i Anglia (33) zdobyły więcej bramek niż Włosi (28).
 • W 4 meczach rozegranych we Włoszech zobaczyliśmy aż 13 bramek.
 • W 5 ostatnich meczach Armenia wygrała tylko raz.
 • W 4 z ostatnich 6 meczów Armeńczyków zobaczyliśmy minimum 3 bramki.
 • Armenia zajmuje obecnie 4. miejsce w grupie, ale w przypadku braku zwycięstwa Greków z Finlandią wskoczy oczko wyżej.
 • Ostatnie bezpośrednie starcie zakończyło się zwycięstwem Włochów 3:1.

Co obstawiać?

Ktoś mógłby pomyśleć, że skoro Włosi już od kilku meczów mają zapewniony awans na ME 2020 to będę mogli odpuścić ten mecz. Nic z tych rzeczy! Reprezentacja Italii powalczy dzisiaj o komplet punktów we wszystkich meczach tego roku, a co za tym idzie – również w eliminacjach. Taki rezultat jest naprawdę niesamowitym osiągnięciem. Trener Mancini rotuje składem, ale moim zdaniem to dobrze dla mojego typu, bo każdy zawodnik zrobi wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. W tym spotkaniu oprócz zwycięstwa gospodarzy, spodziewam się również minimum 3 bramek. Niewykluczone, że nawet Armenia zdobędzie jakąś bramkę, ponieważ nadal może zakończyć te eliminacje na 3. miejscu. Jednak zamiast ryzykować z BTTS-em postawię na over 2.5, który jak pokazują statystyki jest bardzo możliwy. W dodatku w połączeniu ze zwycięstwem Włochów daje całkiem ciekawy kurs.

Nasz typ: 1/+2.5 bramki

Kurs: 1.48

Baner - skubiemy bukmachera

Hiszpania vs Rumunia

W niemalże identycznym położeniu znalazła się reprezentacja Hiszpanii. Chyba wszyscy doskonale pamiętamy jak ta drużyna grała w latach 2008-2012, kiedy to wygrała wszystkie 3 mistrzowskie turnieje. Jak było w następnych latach? W 2014 Hiszpanie nie wyszli z grupy, a turnieje 2016 i 2018 kończyły się na 1/8 – takie wyniki nie przystoją drużynie z tak świetnymi piłkarzami.

Reprezentacja Hiszpanii przeszła ogromną metamorfozę jeśli chodzi o personalia. Jednak styl gry praktycznie nie został zmieniony i opiera się on oczywiście na długim posiadaniu piłki. Pau Torres, Saul, Oyarzabal, Rodri, Sarabia czy Ruiz nie są obecnie wybitnymi piłkarzami, ale mają wszystko, żeby takimi się stać. W dodatku młodzież z reprezentacji U-21 z Danim Olmo na czele zaczyna pukać do drzwi pierwszej reprezentacji coraz mocniej. Jak widać kibice tej reprezentacji nie powinni bać się o swoją drużynę w kontekście świetnych piłkarzy. Jednak to dopiero przyszłoroczny turniej pokaże czy wymienieni piłkarze przyniosą kolejny sukces. Hiszpanie grają moim zdaniem lepiej niż w ostatnich 5-6 latach, ale nadal mają nad czym pracować. W tych eliminacjach stracili już bramki z Rumunią, Szwecją, Norwegią, a nawet z Wyspami Owczymi! Nie ukrywam, że mam spore oczekiwania względem tej drużyny przed najbliższymi mistrzostwami. Ale czy odmłodzona reprezentacja będzie w stanie nawiązać do sukcesów z przed 10 lat?

Statystyki:

 • Hiszpanie tracili bramkę w 5 z 9 eliminacyjnych meczów.
 • 2 z 3 ostatnich meczów Hiszpanów kończyło się remisem 1:1.
 • Ostatnie bezpośrednie starcie obu zespołów zakończyło się wygraną Hiszpanów 2:1.
 • Rumunia strzelała bramkę w każdym wyjazdowym meczów tych eliminacji.
 • Hiszpania strzeliła 16 goli w 4 meczach na własnym stadionie.
 • Rumuni nie wygrali żadnego z ostatnich 2 meczów.
 • Dzisiejszy gospodarz jest 5 najskuteczniejszą reprezentacją tych eliminacji.

Co obstawiać?

Na ten mecz znalazłem ciekawy typ po naprawdę zachęcającym kursie. Mianowicie postawię na to, że Hiszpania nie przegra i obie drużyny zdobędą bramkę. Mój typ może wydawać się nieco ryzykowny, ale pozwól, że go uargumentuję. Reprezentacja Hiszpanii pomimo tego, że ma już zapewniony awans, zrobi wszystko, żeby osiągnąć go bez porażki, a ostatnie wysokie zwycięstwo z Maltą pokazuje, że zdobywanie bramek ta drużyna ma po prostu we krwi. Hiszpanie zagrają przed własna publicznością co jest kolejnym argumentem przemawiającym za tą drużyną. Z kolei Rumunii zrobią wszystko, żeby zrehabilitować się za ostatnie 2 słabe mecze z Norwegią i Szwecją. Te mecze miały dać 2. miejsce w tabeli, a prawdopodobnie skończy się na 4. Zwycięstwo jest moim zdaniem niemożliwe, ale wydaje mi się, że dzisiaj Rumunia zdobędzie jedną bramkę. Hiszpanie tracili bramkę w 5 różnych meczach, a Rumunia udowodniła, że potrafi wykorzystywać nadarzające się okazje. Oby dzisiaj intuicja mnie nie zawiodła i oba zespoły strzeliły gola.

Nasz typ: 1X/Obie drużyny strzelą bramkę

Kurs: 2.50

Konto w LV BET ✅

Konto na Typomanii – jeszcze nie❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!