Tygodnie rundy zasadniczej, dziesiątki rozegranych map, kilka miesięcy adaptowania się do zmieniającej się mety doprowadziło nas do jednego miejsca, finału ligi LPL, uważanej za jedną z najlepszych profesjonalnych lig w League of Legends. W tegorocznym finale zmierzą się ze sobą Top Esports oraz JD Gaming. Przyjrzymy się dokładnie temu spotkaniu i postaramy się rozłożyć je na czynniki pierwsze. Oprócz tego przeanalizujemy spotkanie Astralis z Heretics i zmontujemy z tego solidny kupon!

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

tylko na

3000 zł od depozytu + 100 zł bez ryzyka
+ 14% do wygranych

oferta z naszym kodem promocyjnym: 3100 pln

Kod rejestracyjny
3100PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
zakłady na żywo
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 3000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

 

 

JD Gaming – Top Esports
02.05.2020 r. Godz. 11:00

Zacznijmy od drogi, jaką musiały przebyć obie te drużyny, aby dostać się do finału. Top Esports zakończyło sezon zasadniczy za czwartym miejscu, co zapewniło im rozstawienie w ćwierćfinale fazy play-off. Pokonali oni kolejno Team WE oraz Invictus Gaming, wygrywając oba mecze 3-1. JD Gaming, ukończyli sezon na drugiej pozycji, dzięki czemu musieli rozegrać jedynie jeden mecz przed wejściem do finału. W swoim meczu półfinałowym zmierzyli się z obecnymi mistrzami świata, deklasując ich wynikiem 3-0. Obie drużyny mają za sobą świetną fazę pucharową, jednak to JD Gaming było pewniejsze i skuteczniejsze, jednakowo na poziomie fazy zasadniczej, wygrywając 75% swoich gier.

W tym sezonie LPL mieliśmy już kilka zaskoczeń w fazie pucharowej, co więcej, sprawcami tych niespodzianek byli dzisiejsi finaliści. Sam fakt tego jak sprawnie poradzili sobie z ich przeciwnikami, był zaskoczeniem, nawet dla tych, którzy typowali JD Gaming oraz Top Esports jako faworytów. Wydaje mi się, że czas niespodzianek się skończył. Jeśli miałbym typować faworyta w tym spotkaniu, to zdecydowanie byłaby to ekipa JD Gaming. Postaram się zresztą wytłumaczyć dlaczego.

Na tym etapie rozgrywek, trudno jest znajdywać statystyki poszczególnych zawodników, czy nawet te drużynowe i zestawiać je z przeciwnikami. Dzisiejszy mecz to finał LPL, naprzeciw siebie stają dwie fenomenalne drużyny, które już zdążyły udowodnić swoją wartość. Pytaniem, jakie warto postawić przed sobą, jest pytanie, kto lepiej wytrzyma presję finału i kto ostatecznie pokaże więcej niż przeciwnik. Jeśli jednak miałbym wskazać, gdzie JD Gaming ma przewagę, to z pewnością wskazałbym na ich midlanera, Yagoo. Rozegrał on świetną serię przeciwko FPX, podczas której zdominował swoją linię w każdej mapie. W obecnej mecie gry bardzo ważne są pojedynki 2v2, pomiędzy parą jungler+midlaner. Również w tym aspekcie, duet Yagoo – Kanavi prezentuje się moim zdaniem lepiej, niż duet przeciwny, Knight – Karsa. Ich przewaga polega głównie na synergii, jaką wypracowali między sobą i tym jak ją wykorzystują przeciwko swoim oponentom.

JD Gaming zdaje się być po prostu pewniejszą i stabilniejszą drużyną, gotową przekuć swoje umiejętności w trzy wygrane mapy, potrzebne im do wygrania ligi. Świetny sezon zasadniczy pokazał, że potrafią oni grać regularnie, adaptować się do zmieniającej się sytuacji w grze, natomiast 3-0 w półfinale przeciwko FPX pokazało, że nie utracili swojej formy i dali radę naprawdę dobrze przygotować się do swojego meczu. Co więcej, JD Gaming jest jedynym zespołem, który nie potknął się w swoim spotkaniu, i zakończył serię wynikiem 3-0.

Zbierając wszystko w całość, to z pewnością będzie świetny mecz. Moim zdaniem, JD Gaming swoją grą w półfinale pokazało, że jest drużyną kompletną, potrafiącą często podnosić się po nieudanej pierwszej fazie gry, ale także często po prostu dominując przeciwnika od początku do końca. Pokonali obecnych mistrzów świata wynikiem 3-0, i nie widać było w ich grze śladu presji. LPL to dynamiczna liga, pełna zabójstw i walk. Jeśli miałbym decydować, kto ma zostać jej mistrzem, to wybrałbym drużynę, która nigdy nie boi się pociągnąć za spust, a gdy to robi, zawsze jej zabójcza. Taką właśnie drużyną jest JD Gaming, pewną, zdecydowaną, odważną, ale nie lekkomyślną. To są atuty godne mistrza LPL.

 

JD Gaming – Top Esports
02.05.2020 r. Godz. 11:00
Typ: JD Gaming wygra
Kurs: 1,66

 

 

Astralis – Heretics
02.05.2020 r. Godz. 18:30

Zmieniamy dyscypliny I przeskakujemy do Esl Road to Rio! Faza grupowa kwalifikacji przechodzi w kluczowy moment, to w najbliższych meczach będą ważyć się losy zespołów pragnących awansować do fazy play-off. Zespołem z takimi aspiracjami niewątpliwie jest Astralis, które po niepewnym starcie, odnalazło swoją formę i prezentuje się coraz lepiej. Szyki będzie próbowała pokrzyżować im drużyna Heretics, które jako underdog pokazuje się z naprawdę dobrej strony.

Astralis jest niewątpliwym faworytem tego spotkania, co z kolei niesie za sobą podwyższenie wszelkich kursów związanych z ich przeciwnikami. W ofercie Betfan znalazłem jednak propozycję, która wymaga niewielkiej ingerencji obydwu drużyn, a może przynieść nam prawdziwy profit.
Mowa o typie, że podczas pierwszej mapy, zarówno pierwsza jak i druga drużyna wygra przynajmniej powyżej jednej rundy poprzez wybuch bomby. Początkowo wydaje się to być dziecinnie proste, jednak zaraz wytłumaczę, dlaczego tak nie jest, dlaczego kurs na ten typ jest tak wysoki, ale również, dlaczego warto!

W Counter Strike: Global Offensive mamy kilka możliwości na wygranie rundy, jako terroryści możemy albo zabić wszystkich antyterrorystów, albo podłożyć i wysadzić ładunek na jednym z punktów. Po drugiej stronie, aby wygrać rundę, należy również, albo pozbawić życia wszystkich oponentów, albo poczekać na upływ czasu. My będziemy celować w to, aby obie drużyny skutecznie wysadziły bombę, wygrywając tym samym rundę. Aby ten zakład się udał, w momencie wybuchu bomby, przy życiu musi pozostać przynajmniej jeden członek drużyny antyterrorystów, inaczej bomba wybuchnie już po zakończeniu rundy.

Wybierając ten typ, miałem w głowie kilka aspektów tego meczu. Po pierwsze, fakt mapy. Pierwszą mapą, zależnie od wyboru drużyn będzie prawdopodobnie Inferno lub Nuke. Obie te mapy umożliwiają szybkie zajęcie jednego z bombsite’ów przez terrorystów, wobec czego próba odbicia ich przez przeciwników jest praktycznie niemożliwa. Wobec tego, mając na uwadze, jak ważna jest ekonomia po stronie antyterrorystów, często decydują się oni na zachowanie swoich broni na kolejną rundę i ukrycie się przez wrogami. W takich sytuacjach my znajdziemy swoje zwycięstwo.

Dlaczego ten typ ma tak wysoki kurs? Prawdopodobnie związane jest to z faktem, że Astralis jest tak zdecydowanym faworytem tego spotkania. To powoduje, że bukmacherzy przewidują szybką i gładką wygraną Duńczyków, wobec czego nie będzie możliwości rozegrania dużej ilości rund, dodatkowo zakończonych podłożeniem bomby przez zawodników Heretics. Jeśli jednak ktoś ogląda i śledzi ostatnie poczynania Heretics, to zdaje sobie sprawę, że z pewnością nie chcą oni być chłopcami do bicia. Szczególnie fenomenalnie prezentuje się maka, który ciągnie swoją drużynę do przodu. Pamiętajmy również, że w obecnej sytuacji ekonomicznej w grze, w momencie gdy terroryści po dwóch zabójstwach zajmują bombsite, to ich przeciwnicy muszą zdecydować się na ukrycie się i poczekanie do wybuchu bomby.

Żeby podsumować całość, dorzućmy trochę statystyk. W ciągu ostatnich 5 meczów, obu drużyn, na mapch które opisałem, na 16 rozegranych map, aż w 14 z nich obie drużyny dały radę wygrać rundę poprzez wybuch bomby. Obie drużyny z pewnością podejdą z rozwagą do tego spotkania i nie będą ryzykować próby rozbrajania bomby, w przypadku niepewnej rundy. To wszystko składa się na nasz typ.

Astralis – Heretics
02.05.2020 r. Godz. 18:30
Typ: 1. mapa – Każda drużyna powyżej 1 rundy wygranej przez wybuch bomby (bez dogrywki)

Kurs: 1.85

 

 

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.