Te same korty, które wczoraj przyniosły nam zysk, zawitają na naszym dwudniowym kuponie. Znów zajrzymy do naszych południowych sąsiadów, gdzie panie rozgrywają jeden z ostatnich turniejów przed zakończeniem sezonu. W Kolonii odbędzie się tylko jeden mecz, ale zawodnika, który wczoraj przyniósł nam plusika. Na dwa ostatnie mecze meldujemy się w Antwerpii, gdzie mamy do czynienia z bardzo szybkimi kortami. Zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami na środę i czwartek.

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

sts

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Grigor Dimitrov – Pablo Andujar

21.10.2020 r. – 18:30

Jestem ciekawy tego spotkania. Moim zdaniem bardzo wyraźną różnicą powinien wygrać Bułgar, który powraca po ciężko przebytej chorobie. Zaczyna coraz sprawniej poruszać się po korcie. Tak jak to zawsze w jego grze wyglądało, ma bardzo niebezpieczny serwis i jest dosyć niewygodnym przeciwnikiem, z tego względu, że jest mocno nieprzewidywalny. Potrafi grać różnorodnie. Raz bardziej funkcjonuje serwis na ciało i gra do siatki, a czasami Dimitrov pokusi się o dłuższe wymiany i starszy styl gry tenisowej. Grigor może w tym turnieju bardzo wysoko zajść, patrząc na drabinkę i specyfikę kortu. Jest on bardzo szybki i nawierzchnia powinna być sporym handicapem dla Bułgara. Jego przeciwnik to Pablo Andujar, który wczoraj dostał do pokonania Lucky Losera z kwalifikacji, Coria-ie. Hiszpan pierwotnie miał grać z Japończykiem, Keiem Nishikorim, ale reprezentant Japonii wycofał się z turnieju, aby jechać już do Paryża i zapoznawać się z obiektami w najbliższym turnieju rangi ATP1000. Pablo to zawodnik typowo ziemny, który nie wygrał ani jednego turnieju na kortach twardych, mimo że grał już na bardzo dużej ilości wydarzeń o takiej nawierzchni. Ma już 34 lata i jego cała gra opiera się na aspektach charakterystycznych dla hiszpańskiego tenisa. Panowie zagrali ze sobą cztery mecze. Andujar wygrał tylko jedno z tych potyczek i to na kortach ziemnych. Na nawierzchni twardej spotkali się trzy razy i za każdym razem Dimitrov wygrywał w stosunku 2:0 w setach. Tak też stawiam dzisiaj. Bułgar jest mocny na hardzie i nie widzę atutów, które mogłyby dać Andujarowi zwycięstwo w tym meczu. Co ważne Pablo często daje możliwość na przełamanie i uważam, że w tym aspekcie bardziej skuteczny jest Dimitrov. Jeżeli przy serwisie reprezentanta Bułgarii dojdzie do takiej sytuacji jak break-point, to sądzę, że będzie ratował się serwisem, a niestety Andujar takiego atutu nie ma.

Grigor Dimitrov – Pablo Andujar

Typ: Dimitrov wygra 2:0

Kurs: 1.45

Anett Kontaveit – Sara Sorribes Tormo

21.10.2020 r. – 19:30

Oglądałem pojedynki pierwszej rundy obu Pań. Kontaveit pokonała po bardzo emocjonującym spotkaniu, Rosjankę Alexandrovą. Z kolei Sorribes pokonała Magdę Linette. Anett zagrała przeciętny pierwszy set i w konsekwencji przegrała go. Drugi set to taka gra, jaką bym chciał widzieć w wykonaniu Estonki. Bardzo dobrze przy swoim podaniu. Męczyła rywalkę przy wymianach i bardzo dobrze ustawiała się do returnów. Co też ważne to to, że niesamowicie walczyła i pokazała charakter w ostatnim secie meczu. Przegrywała już 2:5 w stosunku gemowym, po czym dogoniła rywalkę i wygrała w tie-braku. Jeżeli chodzi o jej rywalkę, to bardzo mocno się jej postawiła. Nie spodziewałem się tego po niej. Broniła dużą część winnerów Anett oraz odgrywała bardzo trudne piłki. Z kolei Hiszpanka, która pokonała naszą rodaczkę, to bardzo specyficzna rywalka. Tak samo jak Pablo Andujar, tak tutaj, mamy do czynienia z zawodniczką typowo na korty ziemne. Serwis jest bardziej techniczny niż silny i szybki, natomiast gra w meczu z Magdą byłą nijaka. Polka popełniała mnóstwo błędów, przez co były to łatwe punkty dla reprezentantki Hiszpanii. Gra ona wolny tenis i spora ilość jej returnów daje możliwość winnerów dla przeciwniczek. Tego, czego nie wykorzystywała Polka, będzie umiała wykorzystać Estonka. Do tego Sara jest wolniejsza, mimo zrzuconej sporej ilości kilogramów, oraz stara przenieść się technikę z kortów ziemnych na harda, a to rzadko jest skuteczny sposób. Panie rozegrały ze sobą trzy pojedynki i wszystkie na twardych nawierzchniach. W każdym wygrała Kontaveit, gdzie wygrywała przewagą minimum 7 gemami. Tak też dzisiaj typuje. Estonka wygra z przewagą gemową.

Anett Kontaveit – Sara Sorribes Tormo

Typ: Kontaveit -2,5 gemów handicap

Kurs: 1.42

tenis

David Goffin – Marcos Giron

22.10.2020 r. – 11:00

Jeden z reprezentantów gospodarzy, który będzie chciał się odegrać za rezultat sprzed roku. W pierwszej rundzie miał “bye”, co oznacza, że nie musiał jej rozgrywać, lecz od razu przeszedł do kolejnej rundy w drabince głównej. Belg nie do końca lubi korty w Antwerpii, które charakteryzują się szybkością i są lepszym miejscem do gry dla zawodników mocno serwującym. Jednak David musi się podnieść przed Paryżem i gdzie indziej, jak nie przed własną publicznością. Pokazał na US Open, że nie straszni są mu mocno serwujący przeciwnicy. Pokonał Opelke i Harrisa, czyli zawodników bazujących na swoim podaniu. Korty w Ameryce też były szybkie i dawał radę. W Paryżu przegrał z bardzo dobrze dysponowanym Sinnerem, o którym będę pisał niżej. Kieruje się tutaj tym, że David jest zobowiązany do zwycięstwa. Jego rywal Giron, miał okazję poznać korty w Belgii podczas kwalifikacji i pierwszej rundy. Z meczu na mecz gra coraz gorzej. Wygrał ze słabej formie Majchrzakiem w trzech setach, później męczył się z Japończykiem, Uchiyamą. W głównej drabince spotkał się z zawodnikiem o prawie 800 miejsc niżej w rankingu ATP reprezentantem Włoch, Nardim. Przegrał z nim seta i musiał gonić wynik. Jak więc może być inaczej niż wygrana Davida? Mimo że kurs się waha, to mam nadzieję, że David przejdzie, chociaż rundę i nadrobi punkty stracone w poprzednim roku na tym turnieju. Musi powalczyć o zdobycz punktową przed Paryżem, aby lepiej wypaść na losowaniu. Spadł na 14 miejsce i sądzę, że będzie chciał się odbić. Nie uważam, że Giron jest aż tak mocnym rywalem. Jego serwis będzie niebezpieczny, ale David potrafi dobrze returnować i ustawiać się na podanie przeciwników. Tak więc liczymy na dobry mecz Belga i wysokie zajście w tym turnieju.

David Goffin – Marcos Giron

Typ: Goffin win

Kurs: 1.37

Pierre-Hugues Herbert – Jannik Sinner

22.10.2020 r. – 11:00

Dominacja. Słowo, które w pełni powinno określić pojedynek Jannika w pierwszej rundzie w Kolonii. Węgier bardzo dobrze czuje się na kortach w Niemczech. Tak jak pisałem w poprzednim artykule, jest to ta sama nawierzchnia, która była w turnieju towarzyskim w Berlinie. Tam Sinner był niesamowicie mocny i wczoraj widzieliśmy potwierdzenie moich słów. Sinner pozwolił starszemu koledze z kortu na wygranie tylko 3 gemów w całym meczu. Nie zmęczył się za bardzo, gdyż na korcie spędził ledwo ponad godzinę. Ma bardzo groźny serwis na ciało, który ułatwia mu później ustawienie do kontynuacji dalszej wymiany. Jego rywalem będzie Herbert, który gra już cały tydzień w Kolonii. Wygrał turniej deblowy, ale w grze singlowej przegrał pierwszą rundę w pierwszej edycji turnieju. W drugim tygodniu przeszedł kwalifikacje oraz pierwszą rundę. Wygrał w niej z Sandgrenem w trzech setach. Atut gry przy siatce, z pewnością będzie stał po stronie Francuza. I to by było na tyle z przewagi Herberta. Ma on około 50% skuteczności pierwszego serwisu. Przy tak ustawiającym się i czytającym grę Węgrze, to stanowczo za mało. Jannik popełnia mało błędów. Sądzę, że będzie chciał zdominować od początku Pierra, tak jak to było w starciu z Jamesem. Herbert zdecydowanie opuścił się w poczynaniach gry pojedynczej i poza polepszeniem gry przy siatce, refleksem i wygrywaniem winnerów, to nie widzę aspektu, w którym mógłby przeważać nad Jannikiem. Jego czas na korcie też powinien dać się we znaki. Liczę tutaj na szybką wygraną Sinnera w dwóch setach z przewagą minimum 3 gemów.

Pierre-Hugyes Herbert – Jannik Sinner

Typ: Sinner -2,5 gemów handicap

Kurs: 1.40

AKO tenis 21-22.10.2020

Zaloguj się aby dodawać komentarze