Nadszedł czas na czwarte spotkanie między tymi drużynami w walce o brązowe medale. Na razie bliżej sukcesu są Zawiercianie, którzy dzięki temu, że w poprzednim meczu wygrali do zera, zdobyli drugie zwycięstwo. Tym samym wystarczy im, że zwyciężą dzisiejszego popołudnia i będą mogli cieszyć się nie tylko z brązowych krążków, ale również z awansu do siatkarskiej Ligi Mistrzów. Czy tak się stanie? Poniżej przedstawiam, jakiego zdania są bukmacherzy BETFAN.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Aluron CMC Warta Zawiercie vs PGE Skra Bełchatów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (13.05.2022 r.)

Bukmacherzy BETFAN są przekonani, że to Zawiercianie są faworytami tego spotkania, ponieważ przygotowali wycenę na ich triumf na poziomie 1.47, a na analogiczne zdarzenie względem PGE Skry Bełchatów – na 2.63. O takiej różnicy decyduje między innymi to, jak obie drużyny prezentowały się w ostatnim spotkaniu. Aby zilustrować te słowa, dodam, że nawet kibice Bełchatowian w mediach społecznościowych wypominali „swojemu” klubowi m.in. brak zaangażowania w walkę w decydujących momentach. Kiedy patrzy się na wyniki z poszczególnych partii, to pierwsza zakończyła się różnicą trzypunktową, druga dwupunktową i trzecia czterema oczkami. Jednak kiedy już na styl i wolę walki, wiele pozostaje do życzenia, przynajmniej taki obraz klaruje się po ostatnim meczu.

Czas na (rozstrzygające?) pasjonujące starcie

Pierwsze ich cztery spotkania w PlusLidze w tym sezonie kończyły się wynikami trzy do dwóch, z tym że wygrali na zmianę. Ostatnia rywalizacja, jak pisałem wyżej, skończyła się po trzech partiach, co zostało uznane w siatkarskim środowisku za spore zaskoczenie. Zwłaszcza, kiedy patrzyło się na ich formę w ataku, obronie, a także przyjęciu. PGE Skra mimo, że – patrząc na wyniki poszczególnych partii – była w pobliżu rywali, tak cały czas nie mogła doskoczyć do tego poziomu, który prezentowali Zawiercianie. Najbardziej zaskakujące jest to, że wyglądało na to, że przez zmęczenie Bełchatowianie nie byli w stanie nadążyć za tym, co prezentowali goście ówczesnego meczu. Przewaga Warty nie była miażdżąca, ale okazała się wystarczająca, by w ekspresowym tempie zakończyć spotkanie. Dzięki temu dziś przed swoją publicznością mogą wywalczyć to, co przed startem sezonu było cichym marzeniem. Czarny koń sezonu nagle może wskoczyć na podium, a do tego w następnym sezonie reprezentować Polskę w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Czy tak się stanie? Wiele na to wskazuje, zwłaszcza, że  nie wiadomo, czy Bełchatowianie będą w stanie się podnieść i zaprezentować się o sto osiemdziesiąt stopni lepiej niż trzy dni temu.

Ilość setów potrzebna do wyłonienia zwycięzcy

Bukmacherzy BETFAN uważają, że to, że odbędą się cztery sety jest niemalże oczywiste. Na to zdarzenie przygotowali kurs na poziomie 1.40, a na to, że tak się nie stanie – 2.66. Jeśli chciałbyś typować, że będziemy świadkami tie-breakach, polecam Ci pod rozwagę kurs ustabilizowany na poziomie 3.05, względem tego, że na „nie” wynosi ledwie 1.31. Jednak ten sezon udowodnił wielokrotnie, również w rywalizacji tej pary, że drużyny są w stanie regularnie nas zaskakiwać swoją dyspozycją. Dlatego też, patrząc zwłaszcza na ostatni występ Skry, wstrzymałbym się z typowaniem na temat tego ile partii zostanie rozegranych. Z jednej strony obie drużyny mają o co walczyć, co przekłada się nie tylko na „polskie podwórko”, a z drugiej właśnie kluczowe może być zmęczenie sezonem, a zwłaszcza ostatnimi grami. Bukmacherzy BETFAN-u uważają, że obie drużyny wywalczą, choć jednego seta, na co wskazuje kolejne kursy. Przykładowo wycena tego, że Warta wygra wynosi 1.07, a że Skra – 1.26. Jeśli sądzisz, że pierwsza z wymienionych drużyn nie ugra seta, wówczas polecam Ci rozważyć kurs ustabilizowany na poziomie 6.50; a jeśli, że to Skra znowu niczego w tej kwestii nie ugra, to wówczas spotkasz się z wyceną 3.35.

Mój typ związany z tym spotkaniem

Po raz kolejny nie będę oryginalny, jeśli chodzi o kupony solowe, ale skoro ostatnio trafiłem trzy z rzędu, to wolę po raz kolejny zagrać bezpieczniej, by znowuż zarobić. Można wiele napisać o formie obu drużyn, ale zwróćmy uwagę na pewien szczegół. Mianowicie: w pierwszym meczu w premierowej partii pada wynik dwadzieścia pięć do dwudziestu trzech; a w drugim i trzecim spotkaniu w tym samym secie kolejno dwadzieścia pięć do dwudziestu dwu. Interesujące jest również to, że w pierwszej rywalizacji wygrali Zawiercianie, później Bełchatowianie i ponownie zawodnicy Warty. Jeśli chodzi o mecze z dalszej części sezonu, to pierwszy wygrała Warta (do dwudziestu jeden), a drugi Skra (dwudziestu trzech). Owszem, patrząc na dyspozycję Skry z ostatniego meczu, mój typ może wydać się ryzykowny. Jednak podejrzewam, że po raz drugi nie rozczarują swych fanów, a nie zapominajmy, że przed rywalizacją to oni byli stawiani w roli faworytów do końcowego triumfu. Dlatego też sądzę, że Warta utrzyma poziom, a Bełchatowianie odżyją i już od pierwszej piłki czekać nas będą niesamowite emocje. Ze swej strony stawiam na to, że ugrają więcej niż czterdzieści sześć oczek, na co jest kurs na poziomie 2.15. Jeśli chciałbyś postawić na to, że np. Warta wygra pierwszą partię, to wówczas spotkasz się z kursem na poziomie 1.60, a na Skrę 2.20.

Betfan
2.15
Zespoły ugrają więcej niż 46.5 pkt w 1. secie - TAK

Propozycja kuponu:

Warta Zawiercie vs PGE Skra Bełchatów

fot. Adrian Mielczarski/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze