USA i Kanada strzelajcie celnie i wykorzystajcie back-to-back outsiderów! Walka o 211 PLN

Zawodnicy Kanady

Dzisiaj zajrzymy także na hokejowe tafle i przed nami 4 spotkania podczas tej środy. Meldujemy się przy okazji rywalizacji USA z Austrią oraz Kanady z Kazachstanem. Faworyci są jednoznaczni. Czy outsiderzy grający dzień po dniu będą w stanie powstrzymać napór rywali? Próbuję nietypowych zakładów, zapraszam do lektury!

Fortuna bonusy na start

USA – Austria: typy i kursy bukmacherskie (17.05.2023)

Amerykanie na tegorocznych Mistrzostwach Świata spisują się do tej pory bardzo dobrze. Przypomnijmy, że USA mierzyło się z Finami, Węgrami oraz z Niemcami. Dwie nacje postawiły spory opór i dodatkowo nie było większych problemów, aby pokonać beniaminka. Prawdziwy test charakteru nadszedł przy okazji rywalizacji z naszymi zachodnimi sąsiadami. Amerykanie przegrywali po 2 tercjach 1:2, ale udało się odwrócić losy tamtego starcia i ostatecznie zwyciężyć 3:2. Kadra USA jest wyrównana i tak naprawdę każdy z hokeistów potrafi wziąć ciężar gry na swoje barki. Niedawno była to dwójka młodych graczy Sean Farrell oraz Matt Coronato. Kto tym razem zostanie bohaterem? Inne typy dnia na Ciebie czekają!

Austria dwoiła się i troiła, aby sięgnąć po pierwszy triumf na Mistrzostwach Świata. Niestety wczoraj Dania była mocniejsza, chociaż pojawiła się chwila przestoju u faworyta. Gol na 3:3 był kluczowy, aby nawiązać jeszcze walkę z lepszą od siebie nacją. Zdecydowały jednak indywidualności reprezentacji ze Skandynawii i outsider będzie musiał poszukać punktów gdzie indziej. Formalni goście typowani są obok Węgrów jako drużyna, która jest głównym kandydatem do spadku z Elity. Na ten moment to Niemcy zajmują ostatnią pozycję, ale należy spodziewać się przełamania naszych zachodnich sąsiadów. Beniaminek sięgnął wczoraj po wygraną nad Francją, co stawia Austrię w trudnym położeniu. Co tym razem pokaże nam outsider?

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie reprezentacji USA na Mistrzostwach Świata Elity zakończyło się zwycięstwem 3:2 z reprezentacją Niemiec
 • USA znajduje się na 1. miejscu w grupie A z dorobkiem 9 punktów
 • Ich bilans meczów na tych Mistrzostwach Świata to 3 zwycięstwa
 • Ostatnie spotkanie reprezentacji Austrii na Mistrzostwach Świata Elity zakończyło się porażką 2:6 z reprezentacją Danii
 • Austria znajduje się na 7. miejscu w grupie A z dorobkiem 1 punktu
 • Ich bilans meczów na tych Mistrzostwach Świata to 3 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem USA 3:2
 • Pięć ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi reprezentacjami, zakończyły się 5 zwycięstwami USA

Co obstawiać?

Każdy inny wynik, niż wysokie zwycięstwo Amerykanów będzie traktowane jako niespodziankę. Niestety jest to faza grupowa i faworyci często podchodzą do pojedynczych meczów nieco lekceważąco. Tak może być w przypadku USA, które ma komplet zwycięstw, jeden dzień odpoczynku i jutro także nie rozgrywa spotkania. Austria bije się o utrzymanie w Elicie, ale to jednak reprezentacja za Oceanu dysponuje o wiele lepszą kadrą. Zdecydowałem się na celne strzały faworytów. Pobieram linię 36.5. Tak jak wspomniałem wyżej, Amerykanie będą wypoczęci i postarają się jak najszybciej rozstrzygnąć losy tej rywalizacji. Niemniej jednak Austriacy dopóki mają siły, postawią opór. Formalni gospodarze do tej pory oddawali 38 celnych strzałów z Finlandią, 50 z Węgrami i 26 z Niemcami. Wierze, że zaproponowany próg zostanie przekroczony. Skorzystaj z kodu promocyjnego w Fortunie!

USA powyżej 36.5 celnych strzałów

Hokej zagranie

Kanada – Kazachstan: typy i kursy bukmacherskie (17.05.2023)

Czas na omówienie drugiego meczu pomiędzy Kanadą a Kazachstanem. Ekipa spod Znaku Klonowego Liścia strasznie męczyła się w spotkaniu przeciwko Słowacji. Dochodziło do wielu agresji, bójek i niesportowych zachowań. Taki był też cel przeciwników, którzy za wszelką cenę szukali sposobu, aby dekoncentrować jednego z faworytów do złota. Pomimo wielu kar mniejszych i większych nakładanych na naszych zachodnich sąsiadów Kanadyjczycy nie strzelili ani jednego gola w PP. Łącznie było to ponad 15 minut gry z przewagą zawodnika i aż dziwne, że losy tego spotkania nie rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie. Jest tutaj spory obszar do poprawienia. Dzisiaj faworyci postarają się wykorzystać większość swoich dobrych szans. Czy im się to powiedzie?

Kazachstan jest chłopcem do bicia na tych Mistrzostwach Świata. Nie zmieni to nawet fakt wygranej z Norwegami i Azjaci powalczą o utrzymanie w Elicie ze Słowenią. Całe szczęście, że udało się zwyciężyć z drużyną ze Skandynawii, ponieważ sytuacja outsidera jest spokojniejsza. Celem jest pozostanie w gronie najlepszych zespołów globu. Doszło tutaj do wielu negatywnych wydarzeń przed rozpoczęciem turnieju, o których pisałem w tekście poświęconym typom długoterminowym. Wczoraj Kazachowie nie byli w stanie zagrozić Szwajcarom. Była widoczna różnica klas. Czy dzisiaj stać ich na lepszy występ przeciwko reprezentacji spod Znaku Klonowego Liścia? O tym przekonamy się późnym wieczorem.

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie reprezentacji Kanady na Mistrzostwach Świata Elity zakończyło się zwycięstwem 2:1 z reprezentacją Słowacji
 • Kanada znajduje się na 2. miejscu w grupie B z dorobkiem 8 punktów
 • Ich bilans meczów na tych Mistrzostwach Świata to 3 zwycięstwa
 • Ostatnie spotkanie reprezentacji Kazachstanu na Mistrzostwach Świata Elity zakończyło się porażką 0:5 z reprezentacją Kanady
 • Kazachstan znajduje się na 7. miejscu w grupie B z dorobkiem 2 punktów
 • Ich bilans meczów na tych Mistrzostwach Świata to 1 zwycięstwo i 2 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Kanady 6:3
 • Cztery spotkania, które rozgrywane były pomiędzy tymi reprezentacjami, zakończyły się 4 zwycięstwami Kanady

Co obstawiać?

W tym spotkaniu również zdecydowałem się na celne strzały faworyta. Linia jest wysoka, ale wypoczęci Kanadyjczycy sprawią spore problemy outsiderowi. Ekipa spod Znaku Klonowego Liścia ma swoje problemy z realizacją PP. Na wiele okazji w tym elemencie gry podopieczni Andre Tourigny wykorzystali jedynie 2. Być może dzisiaj kolokwialnie mówiąc, coś przeskoczy, ale Kazachstan dopuszcza swoich przeciwników do wielu groźnych sytuacji. Kanada do tej pory oddawała 29 celnych strzałów z Łotwą, 51 ze Słowenią i 43 ze Słowacją. Czechy zdominowały Azjatów z 43 uderzeniami w światło bramki. Próg 41.5 jest wysoki, ale faworyci zrobią wszystko, aby zmazać plamę po słabym występie 2 dni temu. Na sam koniec sprawdź bonusy w Fortunie!

Kanada powyżej 41.5 celnych strzałów

17.05. hokej Fortuna

fot. Presssfocus

100 zł + 200 zł + 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł freebety (20 zł BEZ depozytu zaraz po rejestracji)

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze