Odwieczne esportowe pytanie EU>NA? Mam nadzieję że tak!!!

Hala esportowa 04.10.2022.

Czas na najważniejszy mecz w fazie play-off, przynajmniej dla większości kibiców. Walka drużyn europejskich z amerykańskimi od lat budzi emocje we wszystkich, nawet pomimo tego, że Europa od lat dominuje w tej rywalizacji. Ostatnio bilans Evil Geniuses przeciwko G2 wyniósł 0-7 podczas MSI, więc dziś będą zmotywowani, żeby nadrobić swój bilans. Mad Lions natomiast musiało zmierzyć się z ogromną ilością hejtu pod koniec finałów LEC-a, jednak podczas samych Worldsów ich gra wygląda już o wiele lepiej. Kto dziś będzie się cieszył i czy Ameryka znowu wróci do domu bardzo szybko?

 

Betcris baner
Evil Geniuses – Mad Lions: typy i kursy bukmacherskie (04.10.2022)

Mecze pierwszej części fazy play-in po raz kolejny pokazały nam, że drużyny z Ameryki wyraźnie odstają poziomem od ekip europejskich. Początkowo zaczepki na twitterze, planowanie wielkich rzeczy, po czym szybka weryfikacja poziomu i porażka najpierw z Fnatic, co już na starcie utrudniło EG walkę o pierwsze miejsce w grupie, a następnie niespodziewana przegrana przeciwko zespołowi z regionu Japońskiego, co sprawiło, że to drużyna z Europy zagwarantowała sobie udział w fazie grupowej Mistrzostw, a Evil Geniuses muszą walczyć o pozostanie w turnieju. Dziś mają przed sobą ostateczny test, przegrany jedzie do domu, zwycięzca będzie miał szansę zagrać z najlepszymi. Czy trzeci seed z NA zasługuje na rywalizację z drużynami pokroju G2 czy T1?

Jeśli zapytamy kibica Lwów o ich ostatnie najlepsze wspomnienie, to byłoby to prawdopodobnie wybranie czterech graczy tej ekipy do drużyny sezonu. Od tamtego momentu ich gra znacznie się pogorszyła, nie wygrali oni żadnej gry w formacie BO5 podczas finałów w Europie, a na samych Mistrzostwach zajęli trzecie miejsce w grupie i mają o jedną serię rozegraną więcej. Czy jednak ich gra będzie wystarczająca na rywali z Ameryki? Według bukmacherów są oni faworytami, jednak ich gra nie jest ciągle idealna. Na plus można wyróżnić grę w wykonaniu Armuta czy Elyoyi, jednak botlane drużyny nie do końca wpasowuje się w metę. Mają oczywiście czas, żeby się rozwinąć i już we wczorajszym meczu było widać poprawę. Przede wszystkim jednak Mad Lions gra o wiele lepiej od ich rywali na płaszczyźnie drużynowej, lepiej kontrolują mapę i przejmują cele na mapie. Pamiętajcie, że z kodem promocyjnym Betcris możecie otrzymać freebet do 100 PLN!

 

Statystyki:

-Mad Lions wygrało 3/5 spotkań w fazie grupowej

-Evil Geniuses wygrało 3/5 spotkań w fazie grupowej

-Mad Lions wygrało swój pierwszy mecz BO5 3:1 z SGB

Podsumowanie

Mad Lions może i zajęło niższe miejsce w swojej grupie, jednak musimy oczywiście spojrzeć na skalę trudności rywali, z którymi się mierzyli. DRX, RNG są to drużyny z absolutnego topu, typowane nawet do wyjścia z fazy grupowej. Evil Geniuses natomiast, musieli walczyć o drugie miejsce w grupie, w której więcej niż jedna porażka powinna oznaczać totalną kompromitację drużyny. EG jest niepewne, często popełnia dosyć głupie decyzje taktyczne, ale również indywidualnie nie grają na poziomie, który mógłby zagrozić Mad Lions. Dodatkowo fakt tego, że widzieliśmy już, jak dobrze Mad Lions zaprezentowali się w grze z  Bufallo, sprawia, że o wiele przychylniej patrzę na typy na ich zwycięstwo w tym spotkaniu. Lwy są drużyną lepszą zarówno na papierze, jak i w boju, taktycznie i indywidualnie, moim zdaniem stoją oni po prostu półkę wyżej niż ich rywale. Mad Lions w dominujący sposób pokonali drużynę SFB i na ten moment są wyraźnymi faworytami do zwycięstwa w tym spotkaniu. Kursy może nie są bardzo wysokie, lecz według mnie oferta w Betcris jest na tyle ciekawa, że da się wybrać kilka interesujących typów na to starcie. Ja zdecydowałem się na handicap map w stronę Mad Lions, co oznacza, że mogą oni stracić maksymalnie jedną mapę w serii, co według mnie jest dosyć prawdopodobnym zdarzeniem. Kurs jest bardzo wysoki, co pozwala nam zagrać to w singlu! Pamiętajcie, żeby codziennie sprawdzać nasze typy na Mistrzostwa świata League of Legends!!

 

Kupon esport betcris

fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze