Piątkowe popołudnie ma nam do zaoferowania hit kolejki. O godzinie 20:30 naprzeciwko siebie staną Korona Kielce i Widzew Łódź, czyli wicelider i lider. Zanim jednak dojdzie do tego starcia obejrzymy drugi z piątkowych pojedynków. Pogrążona w głębokim kryzysie Puszcza Niepołomice podejmie na własnym obiekcie również niebędącą w optymalnej dyspozycji Odrę Opole. Która z tych drużyn zapracuje na przełamanie? I najważniejsze pytanie – czy obejrzymy dzisiaj zmianę lidera? Zapraszam do przeczytania analizy oraz wspólnego typowania!

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Puszcza Niepołomice vs Odra Opole (piątek, godz. 18:00)

Tak jak wspomniałem wyżej – Puszcza Niepołomice pogrążona jest w głębokim kryzysie. Ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Tułacza po rozegraniu 11 kolejek plasuje się na 16. miejscu w tabeli, czyli na samym początku strefy spadkowej. Niepołomiczanom udało się do tej pory zgromadzić jedynie osiem oczek, na co złożyły się: dwa zwycięstwa, dwa remisy oraz aż siedem porażek. Co więcej – ostatnia wygrana odniesiona została ponad miesiąc temu – 12 września – w starciu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1). Żeby było jeszcze ciekawej – niepołomiczanie na własnym obiekcie zdobyli tylko jeden punkt. Ich bilans domowy to: zero zwycięstw, jeden remis i cztery porażki, więc gdyby ktoś chciał powoływać się na atut własnego boiska to obawiam się, że w przypadku Puszczy on nie istnieje. Czy podopieczni trenera Tułacza są w stanie się dzisiaj przełamać? Moja wiara w taki obrót spraw jest naprawdę mała.

Ich dzisiejszym rywalem będzie Odra Opole. Jest to zespół plasujący się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Ich strata do premiowanego barażami o Ekstraklasę wynosi jedynie dwa punkty. Podopieczni trenera Piotra Plewni zgromadzili do tej pory dorobek 17 punktów, na które złożyły się: pięć zwycięstw, dwa remisy oraz cztery porażki. Choć w ostatnim spotkaniu Odra uległa GKSowi Tychy 1:2 to dwa poprzednie mecze rozstrzygnięte zostały zwycięstwami, a jeszcze dwa poprzednie remisami. Będzie to dla nas bardzo ważna wskazówka w naszym dzisiejszym typowaniu. Opolanie są bez wątpienia faworytami tego starcia, choć nie postawiłbym na ich zwycięstwo wysokich pieniędzy. Zanim przejdę do propozycji typu chciałbym przypomnieć o możliwości zgarnięcia kodu promocyjnego od forBET! A teraz przejdźmy do podsumowania.

Co obstawiać?

Tak jak wspomniałem – faworytem tego spotkania jest bez wątpienia Odra Opole, jednak nie jest to faworyt tak pewny, by stawiać na jego czyste zwycięstwo. Moją propozycją jest podpórka – Odra wygra lub zremisuje ten mecz. Czym to uzasadniam? Bilans Puszczy Niepołomice to: dwa zwycięstwa, dwa remisy i siedem porażek. Co ważne – żadne zwycięstwo nie zostało odniesione na własnym obiekcie, więc argument o atucie własnego boiska w tym przypadku nie funkcjonuje. Forma Puszczy jest po prostu słaba bez względu na to gdzie rozgrywa mecz. Odra Opole jest w nieco lepszej dyspozycji. Wygrali lub zremisowali cztery na pięć ostatnich spotkań, co czyni z 2X bardzo kuszący zakład. Na wyjazdach Odra nie ma co prawda rewelacyjnego bilansu – zwycięstwo, remis i dwie porażki, ale należy pamiętać, że naprzeciwko nich staje dzisiaj słaba Puszcza. Taki jest więc mój typ – zwycięstwo lub remis opolan. W tym miejscu zachęcam do skorzystania z bonusu powitalnego od forBET! Przechodzimy do hitu kolejki.

forBet
1.44
Odra wygra lub zremisuje

banner grupa zagranie 40k

Korona Kielce vs Widzew Łódź (piątek, godz. 20:30)

Gospodarzem pojedynku będzie Korona Kielce. Podopieczni trenera Dominika Nowaka znakomicie rozpoczęli sezon 2021/2022 i po rozegraniu 12 kolejek znajdują się na drugim miejscu w tabeli, tracąc do swoich dzisiejszych rywali cztery punkty. Na dorobek zgromadzonych 25 oczek złożyło się: siedem zwycięstw, cztery remisy oraz jedna porażka. Problem polega na tym, że rozpędzona kielecka maszyna zaczęła ostatnimi czasy trochę skrzypieć, bowiem zremisowała trzy ostatnie spotkania. Wrócić na zwycięskie tory w starciu z liderem będzie zadaniem trudnym, ale na pewno dodałoby Scyzorom wiatru w żagle. Atutem kielczan może być własny obiekt, na którym na siedem starć wygrali cztery oraz zremisowali dwa. Wobec tych faktów bukmacherzy stawiają jako faworytów starcia właśnie Koronę. Jest to jednak mecz na szczycie, a takie zawsze mają specyficzny przebieg. Zerknijmy co u rywala.

Widzew Łódź znajduje się na czele ligowej tabeli mając na koncie 29 punktów. Dzisiejsze starcie jest więc dla łodzian ważne nie tylko ze względu na podejmowanie wicelidera, a również na odskoczenie mu na siedem oczek. Wszystko wskazuje na to, że Czerwona Armia w końcu wkroczyła na takie obroty, jakich oczekiwaliby od nich kibice. Ich bilans w tym sezonie to: dziewięć zwycięstw, dwa remisy oraz jedna porażka. Może robić wrażenie. Dobry ogólny bilans przekłada się również na dobry bilans na wyjazdach: dwa zwycięstwa, dwa remisy oraz jedna porażka. To kolejny trop, który możemy wykorzystać w naszych typowaniach. Pomimo iż to Korona jest gospodarzem, moim zdaniem faworytem jest Widzew, choć nie odzwierciedlają tego kursy bukmacherskie. Zanim przejdę do podsumowania chciałbym zachęcić do zapoznania się z opiniami na temat zakładów bukmacherskich forBet!

Co obstawiać?

W tym meczu pójdę dokładnie tym samym tropem, co w przypadku wcześniejszego spotkania. Moim zdaniem Widzew wygra lub zremisuje ten pojedynek. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że Korona znajduje się w małym dołku. Trzy zremisowane mecze z rzędu nie są dziełem przypadku. Po drugie: naprzeciwko nich staje rozpędzony lider, który wygrał cztery na pięć ostatnich spotkań. Myślę, że stawianie na czyste zwycięstwo Widzewa jest zbyt dużym ryzykiem. Korona to jednak wicelider i nie zdobył tego miejsca przypadkiem. Scyzory mogą się postawić i wywalczyć remis, ale według mnie zwycięstwo jest mało prawdopodobne. Stawiamy 2X. Na koniec zachęcam do zapoznania się z recenzją zakładów bukmacherskich forBet, którą znaleźć możecie na naszej stronie.

forBet
1.61
Widzew wygra lub zremisuje

Fot. Łukasz Sobala / PRESSFOCUS

Zaloguj się aby dodawać komentarze