Serbia – Polska typy, kursy i zakłady | 04.10.2022

Reprezentacja Polski kobiet, Piotr Matusewicz, siatkówka MŚ, 04.10.2022

Po odpoczynku od siatkarskich zmagań czas wrócić na gry. Tym bardziej, że już dziś czekają nas interesujące spotkania, które zostaną rozegrane w ramach grupy E oraz F. Są to kolejne dwie tabele, w których znajduje się po osiem zespołów, które awansowały z grupy A, B, C lub D. Biało – czerwone zostały uplasowane na szóstej pozycji w grupie F, a przypomnijmy, że do strefy ćwierćfinałów wchodzą cztery najlepsze zespoły z obu tabel. Czy Polki dokonają tej sztuki? Na razie wiemy tyle, że dziś zmierzą się z Serbkami. W drugim z opisywanych przeze mnie spotkań Włoszki zmierzą się z Brazylijkami, a kupon stawiam w TOTALBET.

[banner id=”199522″]

Serbia – Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(04.10.2022 r.)

Faworytkami tego starcia będą rywalki biało – czerwonych. To one są wyżej klasyfikowane i w światowym rankingu FIVB, i w grupie F, i w ostatnim czasie osiągają lepsze rezultaty, regularnie przy tym zwyciężając nad Polkami. Po raz ostatni reprezentacja Polski kobiet była w stanie wygrać z Serbią w… 2015 roku! Wówczas Polki były lepsze po tie-breaku. Od tamtego czasu obie kadry mierzyły się pięciokrotnie i za każdym razem lepsze okazywały się Serbki. Nawet dwukrotnie były w stanie ograć Polki do zera, odpowiednio w 2017 i 2019 roku.

Przed rokiem nasza konfrontacja z tą reprezentacją zakończyła się wynikiem trzy do jednego dla gospodyń dzisiejszego spotkania. Nie może, więc dziwić, że Polki mimo, że grają u siebie, tak przystąpią do tej konfrontacji w roli underdoga. Kurs na zwycięstwo Serbek wynosi 1.20, a Polek aż 1.85. Jakie jeszcze mamy kursy związane z tym spotkaniem w TOTALBET? O tym za chwilę, na razie przypomnę, że skoro wracają siatkarskie mistrzostwa świata kobiet, to i wraca me przypominanie, zachęcanie do odwiedzania niniejszej zakładki o nazwie – TYPY: Siatkówka, by sprawdzić, jak idzie mi typowanie meczów z tejże dyscypliny.

Statystyczne zestawienie reprezentacji Serbii i Polski przed meczem na mistrzostwach świata:

 • Serbki do grupy F zakwalifikowały się z pięcioma zwycięstwami na koncie, tracąc przy tym zaledwie dwa sety.
 • Polki awansowały do następnej fazy turnieju z dorobkiem trzech zwycięstw i dwóch porażek, tracąc przy tym siedem partii.
 • Gospodynie dzisiejszego spotkania mają na koncie 14, a Polki raptem 10 punktów.
 • Serbki zdobyły piętnaście setów, a straciły dwa; dla porównania Polki wywalczyły dwanaście partii przy siedmiu straconych.
 • Obie reprezentacje mierzyły się ze sobą łącznie szesnastokrotnie i aż jedenastokrotnie lepsze okazywały się Serbki.
 • Od 2012 roku kadry te zagrały ze sobą dziesięć razy i Polki wygrywały zawsze po tie-breaku i to trzy razy, kolejno w latach: dwa razy w 2012 i raz w 2015 r.
 • Aż osiem z dziesięciu gier między tymi zespołami kończyło się po więcej niż trzech setach.
 • Bilans ostatnich pięciu meczów u Serbek prezentuje nam same triumfy, a u Polek: P – P – W – W – W.
 • Jak dotychczas Serbki w turnieju zdobyły 412 punktów, tracąc przy tym 326 oczek. Z kolei Polki wywalczyły 441 punktów, a straciły aż 382 oczka.

Interesujące typy związane z meczem Serbek z Polkami na mistrzostwach świata

Analizując powyżej wymienione składowe nie może dziwić, że Polki mimo tego, że grają u siebie, to wystąpią w roli underdoga. Jeśli mówimy o rywalizacji z Serbkami, to należy mieć na uwadze, że na ten turniej do gry wróciła ich największa gwiazda, czyli atakująca Tijana Bosković. Dość powiedzieć o niej, że wywalczyła tytuł MVP na poprzednich mistrzostwach świata. Dlatego też nie polecam obstawiać zwycięstwa Serbek, chyba, że wyłącznie po to, by obrócić świetnym BONUSEM od TOTALBET z racji tegoż spotkania. Jednak o wiele bardziej ciekawymi typami są te, które oznaczają, że Polki zwyciężą w choć jednej partii, a także, czy będziemy mieli w tym spotkaniu więcej niż trzy sety.

W pierwszym przypadku spotykamy się z wyceną ustabilizowaną na poziomie 1.54, a w drugim już na 1.66. Jeżeli sądzisz, że Serbki zwyciężą do zera, powinieneś rozważyć te kursy, które informują nas albo o konkretnym wyniku, albo o tym, że będziemy mieli rozegrane mniej niż trzy partie. Na pierwsze z wymienionych zaznaczeń mamy kurs na poziomie 2.19, a na drugie już na 2.06. Jednak od siebie zagram coś innego w związku z tym spotkaniem, a na razie wspomnę o jeszcze kilku interesujących, aczkolwiek ryzykownych wskazaniach. Pierwszym z nich jest to, czy te drużyny ugrają więcej niż albo 44, albo 45 punktów.

Na pierwszy typ mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.77, a na drugie już 2.15. Przypomnijmy, że obie kadry rozpoczynają tym meczem zmagania w drugiej części turnieju i każdy będzie walczył teraz o każde oczko, w tym od pierwszego seta. Być może brzmi to trywialnie, ale żaden z zespołów nie ma już nic do stracenia i nie może pozwolić sobie na wprowadzanie kalkulacji. Ostatnim z ryzykownych typów, którego zaznaczenia się nie podejmuję jest ten, który informuje nas o tym, czy w pierwszym secie te reprezentacje zdobędą parzystą, czy nieparzystą liczbę punktów. Jeżeli chylisz się ku pierwszej opcji, to spotkasz się z kursem na 1.62, a jeśli w stronę drugiego, to już z 2.16.

Moje typowanie związane z meczem Serbek z Polkami na mistrzostwach świata

Od siebie zagram na zaznaczenie tego, jaki dokładnie będzie wynik tego spotkania. Sądzę, że Polki podobnie, jak w meczu z Dominikankami i Turczynkami, będą w stanie zaskoczyć i przysporzyć problemów rywalkom, aczkolwiek ostatecznie po raz kolejny przegrają na tym turnieju. Kadra Stefano Lavariniego buduje się z meczu na mecz i widać, że zaczyna podejmować walkę nawet w sytuacjach, które wyglądają na beznadziejne, jak chociażby trzypunktowa strata w końcówce seta. Żeńska reprezentacja ze spotkania na spotkanie nabiera energii, siły, by konkurować z najlepszymi.

Dokładny wynik meczu Polek - 3:1
Kurs: 3.17
Graj!

Jednak patrząc na to, jak wysoką formę prezentują Serbki, zwłaszcza w bloku i ataku, a także poniekąd na zagrywce, spodziewam się, że w pierwszym secie mogą zwyciężyć Polki, a pozostałe partie padną łupem Serbek. W końcu należy mieć na uwadze, że gospodynie tego meczu najwięcej punktów, jak dotychczas na mundialu, straciły właśnie w premierowych odsłonach. Wszystko za sprawą tego, że jest to drużyna, która rozpędza się z akcji na akcję, a nie od pierwszej piłki. Dlatego też podejmuję się tego wskazania, na który mamy kurs ustabilizowany na poziomie 3.17.

Włochy – Brazylia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (04.10.2022 r.)

Jednak nim rozpocznie się spotkanie biało – czerwonych, którego start jest zaplanowany na godzinę 20:30, to czekają nas szalenie duże emocje w pozostałych grach. Zwłaszcza, że dojdzie do siatkarskiego klasyku, czyli konfrontacji Włoszek z Brazylijkami. W lepszej sytuacji przed startem pierwszej kolejki grupy E są siatkarki z Italii, ponieważ zajmują pierwsze miejsce w swym zestawieniu, będąc w analogicznej sytuacji, co Serbki. Również straciły raptem dwa sety, lecz mają o punkt więcej przed dzisiejszym spotkaniem. Z kolei Canarinhos plasuje się na piątej pozycji, mając na koncie dwanaście oczek.

Jednakże w historii ich gier i to aż o ponad dwa razy częściej, to Brazylijki cieszyły się z triumfów. Poza tym obie reprezentacje są wysoko w rankingu FIVB, a do tego prezentują doskonałą formę na tegorocznym mundialu. Dlatego też jestem przekonany, że czeka nas szalenie interesujące spotkanie, które z pewnością nie zakończy się po trzech setach. Jednak nim dokonam statystycznego porównania tychże drużyn, to przypomnę, że w każdej chwili możesz zagrać mój lub inny kupon wraz z TOTALBET. W jaki sposób? Wystarczy założyć konto u tego bukmachera z naszym kodem promocyjnym.

Statystyczne zestawienie reprezentacji Włoch i Brazylii przed meczem na mistrzostwach świata:

 • Włoszki do grupy E awansowały mając na koncie piętnaście punktów, a Canarinhos w dotychczasowych meczach wywalczyły dwanaście punktów.
 • Dzięki temu Italia ma trzy punkty zapasu nad rywalkami, a Brazylijki są czwartym zespołem w grupie E, które również mają na koncie dwanaście oczek.
 • Włoszki straciły raptem dwa sety, zdobywając przy tym piętnaście setów; a Brazylijki wywalczyły trzynaście setów, tracąc przy tym pięć partii.
 • W dotychczasowych pięciu meczach Włoszki cieszyły się z samych zwycięstw, a Canarinhos mają następujący bilans: W – P – W – W – W.
 • Włoszki grały z Brazylijkami dwadzieścia siedem razy, z czego aż dziewiętnastokrotnie lepsze okazywały się reprezentantki Brazylii.
 • W ich ostatnich dziesięciu grach od 2015 roku Włoszki wygrywały czterokrotnie, w tym dwukrotnie z rzędu w ostatnich ich pojedynkach.
 • Aż ośmiokrotnie w ich ostatnich dziesięciu grach mecze kończyły się po większej liczbie setów niż trzy.
 • Ostatni ich mecz, który został rozegrany 17 lipca, zakończył się wynikiem trzy do zera na korzyść Włoszek.
 • Pięciokrotnie ich spotkania kończyły się wynikami trzy do jednego, a trzykrotnie trzy do dwóch.
 • Jak dotychczas Włoszki wywalczyły 431 punktów, a straciły 328 oczek. Z kolei Brazylijki zdobyły 431 punktów, a zgubiły aż 356 punktów.

Interesujące typy związane z meczem Włoszek z Brazylijkami na mistrzostwach świata

Ich starcie rozpocznie się o godzinie 17:15. A co grać w związku z tymi spotkaniami? Jeżeli chcesz bardziej zaryzykować, to polecam Ci rozważyć, choćby takie wyceny, jak te, które są związane z tym, czy zostanie rozegranych więcej niż trzy, czy cztery sety. Na pierwsze wskazanie mamy kurs na poziomie 1.58, a na drugie już 3.37. Jeżeli sądzisz, że to spotkanie zakończy się już w trzech partiach, to spotkasz się z wyceną ustabilizowaną na poziomie 2.19. Być może zastanawiasz się, czy wybrać jeden z tych typów, czy Włoszki, bądź Brazylijki wywalczą co najmniej seta?

To dodam Ci, że na to wskazanie, że dokonają tego siatkarki Italii spotkasz się z kursem na poziomie 1.04, a że dokonają tego Brazylijki, to już z takim, który wynosi 1.43. Kolejnymi ryzykownymi, aczkolwiek interesującymi wskazaniami ze względu na ich wycenę są, chociażby te związane z tym, czy obie te kadry w premierowej odsłonie zdobędą więcej niż 44 lub 45 punktów. Na pierwsze ze wskazań mamy kurs na poziomie 1.68, a na drugie już 2.03. Patrząc na to o jakiej rywalizacji mówimy, tj. jakich zespołów i czego mogą dokonać z obecną formą i składem, w tym przypadku totalnie odpuszczam oznaczenia związane z tym, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

Moje typowanie związane z meczem Włoszek z Brazylijkami na mistrzostwach świata

Co gram od siebie w związku z tymże spotkaniem? Ano to, że Włoszki rozpoczną to spotkanie z przytupem i dzięki temu pewnie zwycięży w premierowej odsłonie. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.42. Jest to o wiele niższy typ względem pierwszego, lecz właśnie chcę w tym przypadku postawić na taki podbijający kupon. Dzięki temu uzyskuję kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 4.50.

Sądzę, że jest to realny typ, gdyż jak dotychczas tylko Belgijki były w stanie zwyciężyć w pierwszym secie nad nimi. Tyle, że wtedy Włoszki rozpoczęły mecz testując różne ustawienia w składzie personalnym. Dziś nikt już sobie na to nie pozwoli, gdyż każdy wie, jak ważny jest każdy punkt i odsłona. Poza tym patrząc po dwóch ostatnich grach, widać, że Davide Mazzanti rozczytał zespół prowadzony przez Jose Roberto Guimaraesa. Uważam, że osiągną to i tym razem i dzięki temu zwyciężą w premierowej odsłonie.

1. set - zwycięzca: Włochy
Kurs: 1.42
Graj!

Propozycja kuponu:

Kupon MŚ siatkówka 04.10.2022

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze