Fot. Rafał Rusek

Przed nami ostatni przed Mistrzostwami Świata konkurs Pucharu Świata. Konkurs wyjątkowy, bowiem pierwszy taki od siedmiu lat – mieszana drużynówka. W składzie reprezentacji Polski zobaczymy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Annę Twardosz oraz Kamilę Karpiel. Czy nasza reprezentacja jest w stanie osiągnąć dobry wynik? Zapraszam do wspólnego typowania!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2000 zł od depozytu

+ 200 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2220 zł, a z naszym kodem: 2230PLN

Kod rejestracyjny
2230PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 210 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów? Dołącz do grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Dawid Kubacki vs Karl Geiger

Ja jednak nie podejmę się typowania wyników drużynowych dzisiejszych zawodów. Zamiast tego skupię się na tradycyjnym typowaniu par. Na pierwszy ogień idzie starcie polsko-niemieckie. Dawid Kubacki vs Karl Geiger. Można by rzec, że pojedynek dwóch specjalistów od skoczni normalnych. Dawid Kubacki jest aktualnym mistrzem świata z konkursu właśnie na normalnej skoczni, natomiast Karl Geiger wygrywał zawody w Rasnovie rok temu oraz dwukrotnie w Predazzo. Ten sezon jest jednak dla Niemca o wiele słabszy niż poprzedni. Na ten moment zajmuje on 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a ostatnimi czasy zdecydowanie obniżył loty. W trochę lepszej sytuacji jest Dawid Kubacki, który w klasyfikacji cyklu znajduje się na piątej pozycji tracąc do czwartego Roberta Johanssona jedynie 16 punktów. Spójrzmy jak obaj zawodnicy sprawowali się w ten weekend na skoczni Trambulina Valea Carbunarii w Rasnovie.

W piątkowym konkursie indywidualnym górą był Geiger, który zajął trzecie miejsce w całej rywalizacji. Na notę w wysokości 255,7 złożyły się odległości 94,5 oraz 96,5 metra. Tuż za jego plecami, na czwartym miejscu uplasował się Dawid Kubacki, którego łączna nota była mniejsza jedynie o 0,1 punktu! Można więc rzec… Remis. W serii próbnej przed konkursem górą był już jednak Polak. Zwyciężył on w całej serii oddając skok na odległość 95 metrów i uzyskując notę w wysokości 78,7 punktu. Karl Geiger lądował cztery metry bliżej – na 91 metrze, zajął 11. lokatę, a jego strata do Dawida wyniosła 7.1 punktu. Następnie mieliśmy prolog, w którym górą był Niemiec. 94 metry pozwoliły na zajęcie szóstej lokaty. Kubacki lądował na 91 metrze, co przełożyło się na 11. lokatę i 2,8 punktu straty do swojego dzisiejszego rywala. Przejdźmy więc do treningów. W obydwu górą był Dawid. Drugie miejsce oraz pierwsze miejsce. Karl Geiger zajął 17. oraz 13. lokatę tracąc kolejno 8,7 oraz 13,5 punktu. Przejdźmy do podsumowania.

Co obstawiać?

Moim zdaniem zwycięzcą tej pary zostanie Dawid Kubacki. Polak w większości analizowanych serii skakał wyraźnie lepiej od Niemca. We wczorajszym konkursie przegrał, jednak nie można nie zauważyć, iż różnica między nimi wynosiła jedynie 0,1 punktu, co jest żadną różnicą – nawet na skoczni normalnej. Wczorajszy konkurs uznajmy za remis. Pomimo podium Geigera nie mogę się pozbyć wrażenia, że Niemiec nie jest jeszcze w swojej najwyższej dyspozycji i ręki sobie za jego regularność uciąć nie dam. Skoki treningowe pokazują, że tej regularności czasami brakuje. Dawid Kubacki popisuje się tutaj większą regularnością, dlatego też to na niego postawię w tym zakładzie. Kurs, jaki oferuje Fortuna na takie rozstrzygnięcie sprawy wynosi 1.55. Obstawiamy!

Zdarzenie: kto lepszy? Dawid Kubacki vs Karl Geiger

Typ: Dawid Kubacki

Kurs: 1.55

s

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Ryoyu Kobayashi vs Daniel Andre Tande

Drugi analizowany pojedynek to starcie japońsko-norweskie. Zwycięzca wczorajszego konkursu w Rasnovie vs zawodnik z pozycji numer sześć. Co można powiedzieć o Ryoyu Kobayashim? Po niemrawym początku sezonu można powiedzieć, że dominator edycji sprzed dwóch lat wraca w końcu na właściwie tory. Zwycięstwo w Zakopanem, teraz zwycięstwo w Rasnovie… Po dyskwalifikacji Graneruda, ale jednak zwycięstwo. Rosnąca forma Japończyka może wskazywać, iż włączy się on do walki na Mistrzostwach Świata, gdzie może być groźny zarówno w konkursie na skoczni dużej, jak i na normalnej. Co możemy z kolei powiedzieć o Danielu Andre Tande? Cóż… Bardzo słaby początek sezonu, jednak od Turnieju Czterech Skoczni zaczęło iść trochę lepiej. Daniel zanotował dwa drugie miejsca – jedno w Titisee-Neustadt, a drugie w Willingen. Poza tym kilka miejsc w pierwszej dziesiątce. Forma rośnie tuż przed mistrzostwami, jednak nie jest to raczej dyspozycja, która wskazywałaby go jako faworyta do zwycięstwa. Jak będzie? Zobaczymy… Przejdźmy jednak teraz do analizy skoków obu panów na skoczni w Rasnovie.

Jak już wyżej wspomniałem – podczas wczorajszego konkursu tryumfował Ryoyu Kobayashi. Japończyk oddał skoki na odległość 94 oraz 98,5 metra i choć pierwotnie zajął drugą lokatę – dzięki dyskwalifikacji Graneruda został ogłoszony zwycięzcą konkursu. Jego dzisiejszy rywal skończył zawody na szóstym miejscu oddając skoki na odległość 92,5 oraz 96,5 metra i tracąc do Japończyka 4,6 punktu. Mamy 1:0. W serii próbnej przed piątkowym konkursem Kobayashi zajął drugą pozycję – tuż za Dawidem Kubackim. Skok na odległość 94 metrów wygenerował notę w wysokości 77.8 punktu. Tande lądował na 91 metrze i uplasował się na dziewiątej pozycji tracąc do Ryoyu 6.1 punktu. W prologu oraz pierwszej serii treningowej Kobayashi nie pojawił się na rozbiegu, więc te serie pomijam w naszej analizie. W drugiej serii treningowej górą ponownie był Japończyk. 93,5 metra przełożyło się na siódmą lokatę. Tande lądował na 91 metrze i uplasował się na 10. pozycji tracąc do Kobayashiego 1,4 punktu. Przejdźmy, więc do podsumowania.

Co obstawiać?

Według mnie lepszym w tej parze okaże się Ryoyu Kobayashi. Japończyk w każdym z analizowanych skoków oddał lepszą próbę, aniżeli Daniel Andre Tande. Co więcej – skoki Ryoyu prawie zawsze zahaczały o czołowe lokaty, czego nie można powiedzieć o Norwegu. Bez wątpienia obaj zawodnicy są w dobrej formie, ale jednak forma Ryoyu wydaje się być wyższa, co potwierdzają analizowane skoki. Nie spodziewałbym się tutaj niespodzianki, dlatego też tak obstawimy – Ryoyu Kobayashi pokona Daniela Andre Tande w tym pojedynku. Fortuna na takie rozstrzygnięcie sprawy oferuje kurs w wysokości 1.55. Zanim jednak zagrasz skorzystaj z kodu promocyjnego Fortuny, który znajdziesz pod tym linkiem. A teraz gramy!

Zdarzenie: kto lepszy? Ryoyu Kobayashi vs Daniel Andre Tande

Typ: Ryoyu Kobayashi

Kurs: 1.55

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.

Kupon na sobotni konkurs w Rasnovie