Przed nami siedem meczów piątkowej nocy w NBA, ale kibice ostrzą sobie zęby na jedno starcie i Ty już wiesz które. O 4:30 Los Angeles Clippers podejmą Golden State Warriors. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania w zupełnie innych nastrojach. Przeanalizowałem dla Was kursy, w celu znalezienia typów na piątkową noc w NBA. 

LA Clippers – Golden State Warriors, 4:30 

Warriors w meczu z Denver Nuggets potwierdzili, że są najlepszym zespołem w NBA i głosy o ich końcu można sobie wsadzić między bajki. To był pokaz siły. To była dominacja. To był po prostu nokaut. 

Mistrzowie NBA wyszli na parkiet i zagrali koncertową pierwszą kwartę. Jak koncertową? Tak, że zdobyli 51 punktów (rekord NBA), trafiając do tego 10 trójek:

I weź tu z nimi walcz. Nikt nie mówi o Nuggets, którzy rzucili 38 oczek. Co z tego, jak Warriors wrzucili wyższy bieg i było po zawodach?

Co gorsza (dla reszty ligi), Goliat może się wzmocnić jeszcze bardziej.  

Już dzisiaj na parkiet wróci DeMarcus Cousins i to jest to moment, na który czekało wielu ekspertów. Jak Cousins wpasuje się do tej drużyny? Czy przypadkiem jego obecność nie zepsuje chemii w szatni? Jak DeMarcus będzie wyglądał po kontuzji? Pytań od momentu podpisania przez niego umowy z Warriors namnożyło się bardzo dużo – dzisiaj zobaczymy, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. 

O ile Wojownicy są na fali i wygrali sześć kolejnych spotkań, o tyle Los Angeles Clippers wpadli w dołek i nie mogą z niego wyjść. 

Cztery kolejne porażki na tym Zachodzie może się okazać gwoździem do trumny, jeśli chodzi o obecność w playoffach. Clippers jeszcze nie tak dawno byli na fotelu lidera Konferencji Zachodniej, a dzisiaj z bilansem 24-20 są na blisko wypadnięcia z ósemki. I dzisiejszy rywal nie ułatwia zadania, jakim jest przerwanie serii przegranych meczów.  

Bezpośrednie starcia pokazują jednak, że Clippers potrafią grać przeciwko Warriors. W czterech ostatnich meczach mamy podział zwycięstw, a choćby ostatni pojedynek zakończył się dwoma punktami różnicy na korzyść Golden State. Punkty na wagę zwycięstwa rzucił Stephen Curry. To była szalona końcówka: 

Typy i kursy na noc w NBA: Clippers – Warriors 

Mistrzowie NBA w formie z wracającym Cousinsem i drużyna Marcina Gortata w słabszej dyspozycji? To połączenie znajduje swoje odzwierciedlenie w kursach wystawionych przez forBET Zakłady Bukmacherskie:

typy nba clippers warriors

Zdziwiony? Tak myślałem.  

Mam ciekawą statystykę na ten temat. Mimo że Warriors wygrali osiem z dziesięciu ostatnich spotkań, to tylko w pięciu z nich byli w stanie pokryć handicap. Dzisiejsza linia? -6.5/+6.5.  

Podobne wnioski nasuwają się po analizie kursów na liczbę punktów. Co jak co, ale w tej parze to rzucają na potęgę (choćby 252 punkty w ostatniej potyczce) i bukmacherzy zdają się brać to pod uwagę. Zobacz tylko na tę linię: 

241.5 punktów. 

Wow. Najlepsze, że 250 punktów nie powinno nikogo zdziwić.

Jako kibic koszykówki czekam mocno na ten mecz. Gdyby tylko był odrobinkę szybciej. No, może te kilka godzinek.