Przed nami ósmy dzień zmagań na siatkarskich mistrzostwach świata. W związku z tym czekają nas dwa kolejne spotkania. Tym razem w akcji w pierwszym z opisywanych meczów zobaczymy reprezentację Polski z Tunezyjczykami, a w drugim, który rozpocznie się wcześniej siatkarzy Stanów Zjednoczonych mierzących się z Turkami. Ponownie mamy dwóch zdecydowanych faworytów. Jakimi wynikami zakończą się te spotkania? Czy reprezentacja Polski, jak i Stanów Zjednoczonych pewnie zwycięży? O tym za chwilę, a na razie dodam, że kupon związany z tymi meczami stawiam w Superbecie.

Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 3500 zł bez ryzyka, 34 zł darmowy zakład + 20 zł aplikacja mobilna!

3754 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 3500 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 34 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska – Tunezja: typy i kursy

Od 2006 roku biało – czerwoni mierzyli się z tym przeciwnikiem cztery razy i zawsze wygrywali do zera. Ostatnimi razy dwukrotnie w 2019 roku. Dziś również właśnie tak powinno zakończyć się to spotkanie. Dość powiedzieć, że bukmacher, jakim jest Superbet, przygotował wycenę zwycięstwa naszej kadry na poziomie 1.01, a na analogiczne zdarzenie względem Tunezyjczyków aż na 25.00. Będziemy świadkami starcia jeszcze mniej wyrównanego, jak w konfrontacjach grupowych – poza rywalizacją ze Stanami Zjednoczonymi. Nie ma się co oszukiwać, że może doczekamy się jakichś większych emocji. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że Nikola Grbić desygnuje do gry rezerwowy skład, tak by ci najlepsi odpoczęli przed ćwierćfinałową rywalizacją.

Kiedy już przed pierwszym gwizdkiem mowa o następnej rundzie, to najdobitniej pokazuje nam, z jaką różnicą klas będziemy mieli do czynienia w tym starciu. Dlatego też pierwszym ciekawym typem do obstawienia jest, czy drużyny zdobędą łącznie więcej, czy mniej niż 129 oczek. Kurs na oba zdarzenia jest ustabilizowany na tym samym poziomie, więc na 1.90. Swój typ za chwilę przedstawię, a na razie dodam, że Superbet przygotował jeszcze kursy na handicap punktowy. Wskazanie na to, że wyniesie od mniej niż dwadzieścia dwa punkty jest ustabilizowany na tym samym poziomie, co że będzie wynosił więcej niż podaną wartość, czyli również na 1.90. Jak do tego doszło, że mamy takie dane? Rzućmy okiem na statystyczne porównanie przed obstawianiem tego spotkania.

Statystyki warte uwagi przed obstawianiem meczu Polski z Tunezją na mistrzostwach świata 2022:

 • Dotychczas reprezentacje w oficjalnych grach od 2006 r. mierzyły się czterokrotnie i zawsze do zera wygrywali biało – czerwoni.
 • Bilans ich ostatnich pięciu gier prezentuje się w ten sposób, że Polacy mają na koncie: W – W – W – W – W, a Tunezyjczycy P – P – W – P – W.
 • Polacy mają więcej gwiazd na każdej pozycji i to nawet, kiedy porównujemy graczy rezerwowych względem podstawowej szóstki Tunezyjczyków.
 • Dwójką najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy w kadrze Tunezyjczyków to Wassim Ben Tara – występujący w PSG Stali Nysie i Aymen Bouguerra, który reprezentuje barwy francuskiego Narbonne Volley.
 • Największym sukcesem Tunezyjczyków jest to, że jedenaście razy sięgali po złote medale, siedem razy po srebro i dwukrotnie po brązowe medale na mistrzostwach Afryki.
 • Z kolei Polacy sięgali po złoto na igrzyskach w 1976 r., również na mistrzostwach świata w latach 1974, 2014 i 2018, a także srebro w 2006 roku. Do tego dołożyli złoto z mistrzostw Europy z 2009 r., a także srebra z 1975, 1977, 1979, 1981 i 1983 r., a także brązowe z 1967 r., 2011 r., 2019 i 2021 r.
 • Tunezyjczycy w grupie A pokonali Portoryko do zera, a także ulegli w takim samym stosunku zarówno Ukrainie jak i Serbii.
 • Przykładowo w 2019 roku w  kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich nasi siatkarze ograli Tunezyjczyków do zera, w poszczególnych setach zwyciężając do: piętnastu i dwukrotnie do dziewiętnastu.
 • W oficjalnym rankingu FIVB Polacy plasują się na pierwszym miejscu, mając trzysta dziewięćdziesiąt cztery punkty, a Tunezyjczycy na dziewiętnastym z dorobkiem stu siedemdziesięciu czterech oczek.

Moje typowanie związane z meczem Polaków z Tunezyjczykami na mistrzostwach świata 2022

Patrząc na przedstawione kursy, jak i ich wyceny, od siebie zaznaczam, że obie kadry zdobędą łącznie mniej niż sto dwadzieścia dziewięć punktów. Tunezyjczycy nie mają nic do stracenia, więc przynajmniej na początku i w środku danej partii będą starali się nawiązać rywalizację z dużo wyżej notowanym rywalem, lecz ostatecznie Polacy i tak łącznie zdobędą trzy sety i do tego w siedemdziesięciu pięciu punktach. Wiąże się to z tym, że kadra Tunezji musiałaby ugrać więcej niż pięćdziesiąt cztery oczka. Już w poprzednich meczach tych drużyn było widać, że im to nie wychodzi, a teraz przystąpią do rywalizacji z rozpędzonymi Polakami.

Superbet
1.90
W całym meczu zespoły zdobędą mniej niż 129.5 pkt: TAK

Owszem, będą na początku partii próbować nam się postawić, lecz im dalej w las, tym bardziej Polacy powinni rozbijać swych przeciwników, a tym samym pewniej zwyciężyć. Z tym zadaniem powinni poradzić sobie nawet rezerwowi zawodnicy, którzy do tej pory wchodzili albo na początki danych partii, albo już na koniec spotkania, kiedy wynik spotkania był rozstrzygnięty. Wycena zdarzenia typowanego przeze mnie w Superbecie wynosi 1.90, w sam raz, by znacząco podbić swój kupon.

Stany Zjednoczone vs Turcja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (04.09.2022 r.)

W tym spotkaniu również będziemy świadkami starcia między zdecydowanym faworytem a underdogiem. Kurs na zwycięstwo Turków jest ustabilizowany na poziomie 7.00, a na analogiczne zdarzenie względem siatkarzy Stanów Zjednoczonych raptem na poziomie 1.10. Dlatego też oczywiste wydaje się to, że to właśnie zawodnicy USA powinni znaleźć się w ćwierćfinale. Storpedować ich awans do następnej rundy może tylko gigantyczna niespodzianka, na którą nic nie wskazuje.

Gdybyśmy mówili o kobiecej odsłonie siatkówki, wówczas byłoby znacznie trudniej o wskazanie związane z tym spotkaniem. Jednak mówimy o męskim mundialu. Nim przejdę do statystycznego porównania i przedstawienia swojego typu na to spotkanie, to dodam, że kupon stawiam w Superbecie, u którego masz rewelacyjny BONUS do odebrania. Jak go zgarnąć? Wystarczy założyć konto, wykorzystując przy okazji nasz kod promocyjny do tego bukmachera.

Statystyki warte uwagi przed obstawianiem meczu Stanów Zjednoczonych z Turcją na mistrzostwach świata 2022:

 • Stany Zjednoczone znajdują się na szóstej pozycji w oficjalnym rankingu FIVB, którzy mają trzysta trzydzieści pięć oczek, a Turcy na czternastej lokacie, którzy mają dwieście oczek.
 • Znacznie więcej gwiazd światowej siatkówki znajduje się po stronie Stanów Zjednoczonych i to dosłownie na każdej pozycji.
 • Analizując ich gry na tegorocznym mundialu, gołym okiem widać, że znacznie lepiej radzą sobie siatkarze Stanów Zjednoczonych i to w każdym elemencie gry.
 • Bilans ich ostatnich pięciu spotkań prezentuje się w ten sposób, że USA ma: P – W – W – P – W, a Turcy: W – P – W – P – W.
 • W meczach Stanów Zjednoczonych mieliśmy trzy pojedynki kończące się do zera, a Turków cztery w ostatnich pięciu grach.
 • Turcy na mistrzostwach świata występują po raz trzeci i do tej pory najwyższe miejsce, jakie wywalczyli to piętnaste w 1966 roku, a Stany Zjednoczone na samych mistrzostwach świata zdążyli cieszyć się już ze złota w 1986 r., jak i dwóch brązowych medali z 1994 i 2018 roku.
 • USA do jednej ósmej finału awansowali z drugiego miejsca z grupy C, w której zdobyli siedem i stracili trzy sety, łącznie zdobywając sześć oczek. Z kolei Turcy zajęli również drugie miejsce w grupie E, choć zdobyli o partię mniej niż ich dzisiejsi rywale.

Moje typowanie związane z meczem Stanów Zjednoczonych z Turkami na mistrzostwach świata 2022

W tym przypadku również zakładam, że będziemy świadkami szybkiego zwycięstwa jednej z reprezentacji. Jednak Turcy to niebezpieczna drużyna, która lubi stwarzać problemy, zwłaszcza w początkowych fazach meczu. Dlatego też analizując wszystkie powyższe składowe, sądzę, że Turcy będą w stanie postawić się w premierowej odsłonie i zdobędą z siatkarzami z USA w niej łącznie więcej niż czterdzieści trzy punkty. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.45, co w sam raz podbija nam kupon. Dzięki temu jego wartość całkowita wynosi 2.76, co pozwala ponownie grać nam o nieco ponad 242 złote. A jak idzie mi typowanie siatkarskich meczów np. z mundialu? Zapraszam do sprawdzenia zakładki o nazwie – TYPY: Siatkówka.

Superbet
1.45
W 1. secie drużyny zdobędą łącznie więcej niż 43.5 pkt: TAK

Propozycja kuponu:

Superbet, MŚ dzień 8, Polska vs Tunezja

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze