Czas rozpocząć sezon reprezentacyjny w siatkówce mężczyzn. W tym tygodniu będziemy świadkami pierwszych turniejów Ligi Narodów w 2022 roku. Nasi zawodnicy będą w najbliższych dniach toczyć walkę o punkty w Kanadzie, a już dziś rozegrają inauguracyjne spotkanie. Ich pierwszym rywalem będą Argentyńczycy. Jest to mecz istotny również dlatego, że jest pierwszym, w którym na ławce trenerskiej zasiądzie nowy selekcjoner, czyli Nikola Grbić. Czego możemy się spodziewać już po samej rywalizacji? Patrząc na powołania w obu kadrach narodowych, można oczekiwać z pewnością zaciętego spotkania, choć bukmacherzy Totalbet uważają, że to nasi reprezentanci ostatecznie powinni wyjść zwycięsko z tego pojedynku.

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 5000 zł od depozytu + 200 zł zakład bez ryzyka (zwrot na depozyt) + 35 zł freebet BEZ depozytu

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 5000 zł, CASHBACK: 200 zł, FREEBET: 25 + 10 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska vs Argentyna: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (08.06.2022 r.)

W momencie kiedy piszę o tym spotkaniu, nie mogę nie wspomnieć o tym, że Nikola Grbić na pierwszy turniej Ligi Narodów powołał aż siedmiu debiutantów. Jest to równoznaczne z tym, że postanowił odświeżyć kadrę narodową na wejściu w większym stopniu niż zrobił to jego poprzednik, czyli Vital Heynen. Na kluczowej – jak zwykli mówić eksperci siatkarscy – pozycji, czyli rozgrywającego zaprezentuje się dwu graczy, którzy do tej pory nie mieli okazji zaprezentować się w rywalizacjach z orzełkiem na piersi. W tym momencie piszę o takich siatkarzach, jak Jan Firlej i Łukasz Kozuba. Żeby jeszcze dobitniej zaprezentować skalę tego, co zrobił Nikola Grbić, dodam że z tzw. olimpijskiej kadry w składzie został tylko Jakub Kochanowski. Kiedy PZPS ogłosił, kto zostanie nowym selekcjonerem, wiadome było, że idzie nowe, ale czy aż do tego stopnia? Zdania są podzielone.

Przykładowo Ryszard Bosek, który jest mistrzem olimpijskim dla Przeglądu Sportowego powiedział: „Nie jestem zaskoczony tym składem, bo w PlusLidze pojawiła się kolejna fala utalentowanych graczy i kiedyś trener musi ich sprawdzić. Lepiej to zrobić wcześniej niż później. Pierwszy turniej Ligi Narodów jest idealną okazją do takich eksperymentów”. Z kolei ci, którzy negują działania Nikoli Grbicia podkreślają, że nowy selekcjoner nie zabrał do Ottawy takich – do tej pory – filarów kadry, jak np. Fabiana Drzyzgi, Grzegorza Łomacza, choć np. Łomacz jest zgłoszony do kadry na cały turniej. Z informacji, które są przekazywane przez dziennikarzy znajdujących się bliżej kadry, pojawia się informacja, że grę docelowo ma prowadzić Marcin Janusz z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale Grbić chce, by na razie zawodnik klubowego mistrza Europy odpoczął po bardzo ciężkim sezonie, dzięki czemu będzie mógł sprawdzić potencjalnych zmienników. Okazja wydaje się tym bardziej doskonała, że mimo, iż w 2021 roku Argentyńczycy kilkukrotnie zaskakiwali mocniejszych rywali, tak nadal to Polska, nawet grająca rezerwowym składem, dysponuje większym arsenałem i umiejętnościami.

Typy związane z meczem Polski z Argentyną w Lidze Narodów 2022

Podobnego zdania, co ja są bukmacherzy Totalbet, którzy przygotowali kurs na zwycięstwo Polaków na poziomie 1.46 do 2.75 ze wskazaniem na Argentyńczyków. Jeżeli zastanawiasz się, czy obstawiać, że Polska ugra co najmniej seta, to dodam, że wycena w tym przypadku została ustabilizowana na poziomie 1.06, a że nie aż na 6.80. Mniejszy rozstrzał mamy wtedy, kiedy patrzymy na obstawienie tego samego zdarzenia, gdyż kurs na to, że Argentyna wygra co najmniej seta wynosi 1.28, a że nie – 3.25. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto obstawiać zwycięzcę poszczególnych setów, to przekażę Ci jeszcze, że kurs na triumf Polaków w pierwszym secie wynosi 1.60 do 2.22 ze wskazaniem na Argentyńczyków, a później dochodzi do niewielkich roszad, gdyż kursy wynoszą odpowiednio 1.55 do 2.30. Interesująca jest wycena na to, że spotkanie potrwa dłużej niż trzy sety. Jeżeli nie jesteś przekonany do oznaczenia kto wygra daną partię, to polecam Ci jeszcze na podbicie kuponu takie zdarzenie, jak że właśnie zostanie rozegranych więcej niż trzy i pół seta. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.45 względem 2.50, że do tego nie dojdzie. Z dziennikarskiego obowiązku dodam jeszcze, że typ na to, że będziemy świadkami rozegranych dokładnie trzech partii wynosi 2.50, że czterech – 2.47, a że pięciu aż 3.15.

Moje typowanie związane z meczem Polska vs Argentyna

Nim przedstawię swoją propozycję, dodam, że w TOTALBET czekają na Ciebie BONUSY! Jako, że jest to pierwsze spotkanie w Lidze Narodów, a także oba zespoły dopiero będą się przecierać w rozgrywkach międzynarodowych (a Polacy również dogrywać się pod okiem nowego selekcjonera), sądzę że czeka nas wyrównane spotkanie. Nie typuję tym razem ilości rozegranych setów, ponieważ właśnie jest to inauguracyjny mecz sezonu reprezentacyjnego, a i patrząc na kadry obu zespołów – można spodziewać się wielu siatkarskich atrakcji. Od siebie tym razem zagram typ, że drużyny zdobędą w pierwszej partii więcej niż czterdzieści pięć punktów. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.72, a wydaje się najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Jeśli sądzisz, że kadry ugrają mniej oczek, to spotkasz się z kursem na poziomie 1.97.

Totalbet
1.72
Reprezentacje ugrają więcej niż 45.5 pkt w 1 secie - TAK!

Kadra reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn na Ligę Narodów 2022:

(libero) Jakub Popiwczak, Kamil Szymura, Paweł Zatorski, (rozgrywający) Jan Firlej, Marcin Janusz, Łukasz Kozub, Grzegorz Łomacz, (środkowi) Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz (atakujący) Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, (przyjmujący) Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Bartłomiej Lipiński, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka.

Polska vs Argentyna siatkówka Liga Narodów 2022

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze