Już w ten weekend 92. ceremonia wręczenia najważniejszych nagród filmowych, czyli Oscarów. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że zwycięzcy nie będą zaskoczeniem aż do chwili wpisu Amerykańskiej Akademii Filmowej na Twitterze… w którym ujawniają wyniki!

Post zniknął, ale mamy screeny i valuebet w STS z kursem 4.50!

OSCARY 2020: VALUEBET W STS Z KURSEM 4.50

Kupon STS - Parasite


1. załóż konto w STS z kodem: 1259PLN

2. obstaw zwycięstwo „Parasite” w kategorii Najlepszy Film

3. wykorzystaj bonusową kasę na start – w sumie 1259PLN

» ZAGRAJ KUPON «

Wpadka Akademii = valuebet w STS

Takiego rozwoju akcji nikt się nie spodziewał. W kwestii obstawiania Oscarów 2020 chciałam zaproponować Wam fajne zakłady specjalne dostępne w LV BET, które miały być ciekawą alternatywą dla pewniaczków z niskimi kursami. Krótko mówiąc, nie przewidywałam zaskoczenia podczas tegorocznej ceremonii.

A tu proszę!

Wszyscy spodziewali się zwycięstwa w głównej kategorii (Najlepszy Film) obrazu Sama Mendesa „1917”. Jednak Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, czyli instytucja przyznająca statuetki, zaliczyła wpadkę, która sugeruje innego triumfatora w tej kategorii.

Ale od początku. Akademia postanowiła urozmaicić swoim fanom czas oczekiwania na werdykt i udostępniła specjalną aplikację umożliwiającą typowanie zwycięzców, a następnie dzielenie się swoimi przewidywaniami w formie postu na Twitterze. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że w pewnym momencie taki wpis pojawił się… na oficjalnym koncie Akademii, a chwilę później został usunięty!

Udało nam się dotrzeć do screena tego wpisu, który jednoznacznie wskazuje na zwycięstwo w kategorii Najlepszy Film głośnej koreańskiej produkcji „Parasite”.

Twitter The Academy - wyciek

Szybko na profilu zamieszczono oświadczenie, w którym Akademia tłumaczy się chwilowymi problemami technicznymi Twittera… jasne!

Oscary 2020 - sprostowanie Akademii
Źródło: twitter.com

Argumenty przemawiające za zwycięstwem „Parasite”

#1Akademia zaliczyła już nie jedną wpadkę, więc jest duże prawdopodobieństwo, że to nie żadna prowokacja, a rzeczywista wpadka. Wszyscy pamiętamy chociażby galę z 2017 roku, kiedy to zwycięzcą został ogłoszony film „La La Land”, twórcy wymieniali się uściskami na scenie, a po chwili okazało się, że została pomylona koperta, a statuetka należy się „Moonlight”.

#2 „Parasite” ma najwięcej nagród i nominacji (łącznie aż 60) w porównaniu do pozostałych filmów konkurujących z nim w głównej kategorii. Oznacza to, że już niejednokrotnie został doceniony przez krytyków filmowych i wiele wskazuje na to, że kolekcja wyróżnień zostanie powiększona.

#3Ostatnio dużo mówi się o kwestii wykluczenia, podziałów społecznych i dyskryminacji w przemyśle filmowym Hollywood ze względu na rasę. Sprzeciwiają się tej sytuacji znani artyści, w tym wielokrotnie nagrodzony w tym roku za rolę w filmie „Joker” Joaquin Phoenix (wszystko wskazuje na to, że statuetka Oscara dla Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego również trafi w jego ręce). „Parasite” to film koreański, zatem nagrodzenie go z pewnością pomogłoby Akademii odeprzeć ewentualne zarzuty rasizmu i zbudować pozytywny wizerunek.

#4Idąc dalej tropem trendu, jakim jest propagowanie równości i sprzeciw wobec dyskryminacji, który zauważalny jest już od paru lat, trzeba przyznać, że „Parasite” świetnie wpisuje się w ten nurt tematyczny. Film opowiada o ubogiej rodzinie, zepchniętej na margines, która dzięki synowi otrzymującemu pracę korepetytora w zamożnym domu, walczy o lepszy byt.

I co zrobić z tymi informacjami? Cóż, ja osobiście mam nadzieję, że uda się powtórzyć kupon z zeszłego roku, kiedy to typowałam zwycięstwo filmu „Green Book” po kursie 6.00, gdy wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazywały na triumf „Romy”.

Kupon STS - Parasite

🔥 Moja propozycja typu to zwycięstwo „Parasite” w kategorii Najlepszy Film, co w STS możesz obstawić z kursem 4.50! 🔥

Kurs z 07.02 g. 14:24 – z racji wpisu Akademii na Twitterze kursy na ten film mogą pójść w dół, mam nadzieję, że wszystkim zainteresowanym uda się załapać na 4.50.

Dlaczego STS? To największy bukmacher w Polsce i do tego mamy tu najwyższy kurs – podczas gdy u innych buków wartości spadają.

Nie masz jeszcze konta w STS?

3 Bonusy na start w STS po założeniu konta z kodem 1259PLN:
✔️ 1 200 zł bonusu od pierwszej wpłaty
✔️ 30 zł na zakład bez ryzyka
✔️ 29 zł na darmowy zakład

⚠️ Zakłady na Oscary w STS można obstawiać do 09.02, do godziny 23:00!

Na początku chciałam Wam zaproponować Fortunę z kursem 4.20, ale w trakcie pisania artykułu kurs spadł do 4.00. Podobnie jest w LV BET, forBET, BETFAN i wszystkich innych operatorów.

Fortuna - Parasite

Oscary możesz połączyć rzecz jasna z innymi pozycjami na kuponie, jeśli siedzisz w sporcie, śmiało dorzuć tę filmową pozycję do swojego sportowego kuponu. Jeśli natomiast zaczynasz dopiero swoją typerską drogę, sprawdź ten artykuł – znajdziesz tam sporo wskazówek: https://zagranie.com/zaklady-bukmacherskie-online

Pozostali kandydaci do Oscara

Na Najlepszym Filmie oczywiście Oscary się nie kończą. Kategorii mamy w tym roku 24, a oto cieszące się największym zainteresowaniem fanów kina.

Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy

Zarówno odnosząc się do moich przypuszczeń, jaki i opinii ekspertów oraz wpisu na Twitterze Akademii, zwycięzca może być tylko jeden. To nikt inny jak Joaquin Phoenix. Uważam, że statuetka powędruje właśnie w jego ręce i będzie to w pełni zasłużona nagroda za fenomenalną rolę Jokera.

Aktor za główną rolę w filmie o popadającym w obłęd komiku zdobył Złotego Globa, nagrodę na festiwalach BAFTA, Critics’ Choice oraz Screen Actors Guild Awards.

O Oscara dla Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego walczą również:

 • Antonio Banderas („Ból i blask”)
 • Jonathan Pryce („Dwóch papieży”)
 • Adam Driver („Historia małżeńska”)
 • Leonardo DiCaprio („Pewnego razu… w Hollywood”)

Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa

Nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę prawdopodobnie przypadnie Renée Zellweger za odegranie postaci tytułowej Judy w filmie Ruperta Goolda. Jeśli werdykt Akademii nie będzie zaskoczeniem, Zellweger zgarnie drugiego w życiu Oscara dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej.

W kategorii o statuetkę walczą również:

 • Charlize Theron („Gorący temat”)
 • Scarlett Johansson („Historia małżeńska”)
 • Cynthia Erivo („Harriet”)
 • Saoirse Ronan („Małe kobietki”)

Najlepszy Film Międzynarodowy

Kategoria, w której mamy swój polski akcent w postaci „Bożego Ciała” Jana Komasy. Jak to w zakładach bukmacherskich bywa, czasem chciałoby kierować się sercem i postawić na ulubioną drużynę, ale rozsądek i obiektywna analiza powinny wziąć górę. Tak też jest w tym przypadku, niestety polska produkcja nie ma co liczyć na Oscara mimo pozytywnych recenzji wśród rodzimych krytyków filmowych.

O nagrodę za Najlepszy Film Międzynarodowy walczą także:

 • „Ból i blask” (reż. Pedro Almodóvar)
 • „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov)
 • „Nędznicy” (reż. Ladj Ly)
 • „Parasite” (reż. Joon-ho Bong)

Oscary 2020 kiedy i gdzie oglądać

Tegoroczna gala rozdania statuetek będzie miała miejsce wyjątkowo wcześnie, bo już 9 lutego. Wszyscy, którzy będą chcieli na żywo śledzić rozwój akcji będą musieli nastawić się na zarwaną noc z niedzieli na poniedziałek.

Gdzie oglądać Oscary 2020? Transmisja będzie dostępna na antenie CANAL+. Studio w tę oscarową noc poprowadzą Karolina-Korwin Piotrowska i Błażej Hrapkowicz.

Zdj. główne: Shutterstock.com // taniavolobueva