Niestety Puchar Świata nie idzie po naszej myśli, ale jest to naprawdę bardzo trudny turniej do typowania, w każdej kolejce jakieś niespodzianki są na porządku dziennym. Dziś rano był wyjątek od reguły, ponieważ każdy faworyt na papierze, wygrał swoje spotkanie, chociaż gładkie 3:0 dla Brazylii w meczu z Rosją można nazwać małym zaskoczeniem. Wczoraj typy się nie pojawiły, analizowałem dotychczasową grę i postanowiłem zmienić taktykę! Zapraszam do lektury!

Nie masz konta w Betclic? Przejdź do rejestracji i weź udział w promocji!
Zakład bez ryzyka do 510 złotych!
Kod promocyjny: 510PLN

 

ROSJA – EGIPT

 

Rozpoczniemy od bardzo ciekawego spotkania do typowania. Zdecydowanym faworytem dla bukmacherów są Rosjanie, ale czy aby na pewno tak jest? Sporna przegrała swoje ostatnie 2 mecze, gładko 0:3 z Brazylią i bardzo niespodziewanie 2:3 Australią! Zwycięstwo ekipy z Oceanii było ich pierwszymi i jedynymi punktami do tej pory. Przegrali z wcześniej z Egiptem, Brazylią oraz wczoraj z Iranem. Nie jest, więc to ich turniej, dlatego uważam, że porażka Rosjan boli ich jeszcze bardziej. Z Brazylią nie pokazali za dużo dobrej gry, ulegli do w pierwszej partii do 16, a potem dwukrotnie do 22. Poza pierwszą kolejką, w której niespodziewanie pokonali Iran, zdecydowanie zawodzą, ale tak naprawdę nie grają na maksimum swoich możliwości. Trener Tuomas Sammelvuo rotuje zawodnikami, dając grać zarówno tym podstawowym (którzy przyjechali), jak i tym z trochę niższej półki, aby nabrali doświadczenia. Uważam, że ich głównym problem jest atak, oczywiście są osłabieni brakiem, chociażby Maksima Michajłowa, ale ilość błędów popełniana w tym elemencie jest zdecydowanie za duża. Generalnie rzecz biorąc do poprawy, są wszystkie elementy, bo przyjęcie, jak i zagrywka pozostawiają wiele do życzenia. Co by nie było to dalej silna ekipa i zawsze trzeba się z nią liczyć.

Egipt to taka mała niespodzianka obecnego turnieju. Wygrali w pierwszych dwóch kolejka z Australią 3:1 oraz z Iranem 3:1, w obu tych spotkaniach zdecydowanie byli „outsider”. Następnie przegrali dwa kolejne mecze, jednak 1:3 z Brazylią, oraz 2:3 z Kanadą nie jest powodem do wstydu, wręcz nawet do dumy. Obecnie mają 7 punktów i w tabeli zajmują 4 lokatę! Są o cztery miejsca wyżej niż ich jutrzejszy rywal. Nie mają w swoich szeregach jakiś niezwykłych zawodników, którymi na każdym turnieju zachwyca się świat. Za to mają jednolitą drużynę, w której gra opiera się o każdego z osobna, co powoduje duże pole do popisu dla rozgrywającego. Mają ciekawe zagrywki zarówno flotem, jak i te mocne. Nie popełniają dużo błędów własnych, co jest zdecydowanym plusem, a za ich główny atut uznałbym przyjęcie, oraz grę w obronie, bo potrafią to robić niesamowicie.

Statystki:

 • Rosja dotychczasowo na tym turnieju wygrała 2 spotkania, oraz 2 przegrała
 • Egipt dotychczasowo na tym turnieju wygrał 2 spotkania, oraz 2 przegrał
 • Rosja wygrała wszystkie spotkanie rozgrywane między tymi drużynami
 • Egipt wygrał w każdym spotkaniu na tym turnieju przynajmniej 1 seta

Co grać?

Tym razem kompletnie unikam typowania wyniku spotkania. Najrozsądniejszą, a zarazem bardzo prawdopodobną opcją jest gra na over setowy, co też będę robił. Egipt jest zaskoczeniem i może jutro nawet wygrać, a już na pewno są w stanie ugrać seta.

TYP: powyżej 3.5 seta

Kurs: 1.75

 

KANADA-AUSTRALIA

 

Jest to spotkanie dwóch ekip, które raczej były skazywane na pożarcie, a ich miejsce jest w dole tabeli. Jak dotąd wszystko się spełnia, bo Kanada jest 10, a Australia tuż za nią. Zaczniemy od tych pierwszych. Zaczęli bardzo niemrawo, przegrali 0:3 z Brazylią, 2:3 z Rosją, oraz 1:3 z Iranem. Dopiero w ostatniej kolejce udało im się wygrać z Egiptem po bardzo ciężkim i wyrównanym spotkaniu, zakończonym pięcioma setami. Ciężko mówić, że jest to specjalnie nieudany turniej dla nich. Jak na razie przegrali mecze, w których nie byli faworytami, pokazując przy tym całkiem niezłą siatkówkę, chociażby gdy grali ze Sporną. Trudno powiedzieć, na co ich stać oraz jak realnie wygląda ich poziomie. Chociaż, gdy grali z Egiptem, który jest w podobnej dyspozycji, udało im się odnieść zwycięstwo, a mecz był bardzo ciekawy do oglądania. Może ich gra nie jest jakoś mocno spektakularna, ale nie popełniają dużo błędów i realnie patrząc, mają w sobie potencjał na dobrą siatkówkę. Ich aktualna lokata, nie jest do tego adekwatna i myślę, że będą pieli się w górę.

Australia w teorii powinna walczyć o dziewiątą lokatę z Tunezją oraz Egiptem. Jednak Ci ostatni zaskakują i to bardzo pozytywnie. Ekipa z Oceanii również może nie, aż w tak dużym stopniu, ale naprawdę są, w stanie powalczyć na tym turnieju o coś więcej. Zaczęli od porażki już ze wspomnianym Egiptem 1:3, potem ulegli 0:3 Brazylii, następnie zaś sprawili niewiarygodną niespodziankę, ogrywając 3:2 Rosję! W ostatniej kolejce niestety też przegrali, ale 1:3 z Iranem nie jest najgorszym wynikiem, a tak naprawdę trochę więcej szczęścia w czwartym secie (przegranym 25:27) i któż wie, jakby wyglądał tie-break. Nie mają jakiś zdecydowanych atutów, podobnie jak Egipt są przede wszystkim drużyną. Na parkiecie motywują się wzajemnie i walczą o każdą piłkę na 110%. Uważam, że niespodzianka z Rosją może nie być jedyną, jaką sprawią na tym turnieju.

Statystyki:

 • Kanada na tym turnieju przegrała 3 razy i raz wygrała
 • Australia na tym turnieju przegrała 3 razy i raz wygrała
 • Kanada wygrała 5 ostatnich spotkań między obiema drużynami
 • Trzy z ostatnich 5 spotkań między obiema drużynami miało co najmniej 4 sety

Co grać?

Ponownie nie ryzykuję typowania zwycięzcy w tym spotkaniu. Są to ekipy na podobnym poziomie i, mimo iż Kanada jest faworytem, to zwycięstwo Australii nie będzie dla mnie dużym zaskoczeniem. Ponownie idę w sety.

TYP: powyżej 3.5 seta

Kurs: 1.51

ARGENTYNA – JAPONIA

 

Ostatnim spotkaniem, które będę analizował, jest najbardziej wyrównanym meczem piątej kolejki Pucharu Świata. Drużyna z Ameryki Południowej zaczęli od dużej niespodzianki, pokonując faworyzowanych Amerykan 3:2, następnie wygrali 3:1 z Tunezją. Potem niestety było gorzej. Przegrali 2:3 z Włochami oraz 1:3 z Polską. Aktualnie zajmują 6 lokat w tabeli, tuż za ich jutrzejszymi rywalami. Mimo wszystko ich grę można oceniać naprawdę pozytywnie. W ostatniej kolejce napsuli dużo krwi Mistrzom Świata. Wygrali pierwszą partię 29:27, w kolejnych dwóch nie było już tak kolorowo, przegrali do 17 i 18, jednak czwarta partia to znowu przebudzenie Argentyny, która co prawda przegrała tę partię 24:26, ale prowadziła w końcówce 22:20. Na nasze szczęście popełniają błędy w ataku, ale za to ich zagrywka i gra w obronie jest naprawdę na wysokim poziomie. Uważam, że są, w stanie sprawiać niespodzianki na tym turnieju.

Japonia, czyli gospodarz całego turnieju prezentuje się naprawdę dobrze. Wygrali 3:0 z faworyzowanymi Włochami, następnie ulegli Polsce 1:3, potem zaś przyszło zwycięstw 3:0 z Tunezją i kolejna porażka 0:3 z USA. Teoretycznie patrząc na wyniki, wychodzi na to, że powinni jutro wygrać. Jest to realna sprawa, gdyż wygrali oni ostatnie 4 spotkania z Argentyną, widać, że lubią z nim grać. Jeżeli chodzi o grę „Samurajów” to ich dużym autem nie od dziś, jest gra w obronie. W ataku też wyglądają najgorzej, nie popełniają, aż tak dużo błędów, choć trochę brakuje im mocy. Oczywistą sprawą jest, że pełne trybuny swoich kibiców dodają im skrzydeł. Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie, w którym będzie można na pewno zobaczyć kilka spektakularnych zagrań w obronie.

Statystyki:

 • Argentyna na tym turnieju wygrała 2 spotkania oraz 2 przegrała
 • Japonia na tym turnieju wygrała 2 spotkania oraz 2 przegrała
 • Japonia wygrała ostatnie 4 z 5 spotkań między obiema drużynami
 • Trzy z ostatnich 5 spotkań kończyło się co najmniej 4 setami

Co grać?

Nikogo nie zaskoczę, jak powiem, że nie podejmę się typowania zwycięzcy tego spotkania. Ponownie typuję grę na sety.

TYP: powyżej 3.5 seta

Kurs: 1.39

Kupon na 322PLN!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!