Nikt się tego nie spodziewał, ale po wielu latach owocnej współpracy organizacja KSW rozstała się z telewizją Polsat. Wokół tego wydarzenia pojawia się sporo znaków zapytania. Jak sformatowana będzie największa Polska organizacja w najbliższych latach i co to oznacza dla Polskiego widza sportów Walki? Z pewnością są plusy i minusy takiego przedsięwzięcia, jednak jedno jest pewne, na początek współpracy obu podmiotów dostajemy rozpiskę z bardzo wysokiej półki!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym ZAGRANIE, aby otrzymać:

2100 PLN od 2. depozytu + 600PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

KSW 65
Mamed Khalidov vs Roberto Soldic

Starciem, o którym mówiło się już od dłuższego czasu jest konfrontacja Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem. Choć fani domagali się tej walki od jakiegoś czasu, to sami włodarze nie byli przekonani do takowej konfrontacji. Szalę przeważyła jednak z pewnością umowa z Viaplay. Dziś zobaczymy starcie, które odbije się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a o tej konfrontacji piszę nawet największy Amerykański dziennikarz MMA – Ariel Helwani. Który z nich zwycięży? Wszystkie walki gali KSW obstawisz u oficjalnego bukmachera gali – Fortunie, jeśli nie masz konta u tego bukmachera, załóż je z naszym kodem promocyjnym.

Dla Mameda Khalidova będzie to w ostatnich latach druga konfrontacja z mistrzem kategorii półśredniej. Przypomnijmy, że w 2017 roku na stadionie narodowym Mamed mierzył się z Borysem Mańkowskim. Pomiędzy Borysem a Soldiciem nie mamy za wiele porównań, są to zawodnicy zupełnie inni. Jednak co warto podkreślić, w obu przypadkach ich gabaryty w kategorii średniej mają mniejsze znaczenie. Soldić na tle takich zawodników z kategorii półśredniej wygląda jak prawdziwy Robocop, jednak aż takiego wrażenia nie zrobił na ważeniu, trzeba tu także wziąć pod uwagę fakt, że Mamed jest delikatnie wyższy od Chorwackiego oponenta. Jeśli zaś spojrzymy na zasięg obu zawodników to ten zdecydowanie większy jest u Mameda. Mistrz kategorii średniej z pewnością nie walczył jak dotąd z takim zawodnikiem jak Soldic, jednak jeden z przeciwników Khalidova nieco przypominał Soldicia, mowa o Azizie Karaoglu. Niemiec Tureckiego pochodzenia także charakteryzował się potężną tężyzną fizyczną, narzucał olbrzymią presję na Mameda, a każdy z jego ciosów mógł urwać głowę Olsztynianowi. Z przeciwnikiem o takich atutach mistrz nie mógł sobie wówczas poradzić i był bezradny wobec podążającego za nim krok w krok oponenta. Sam werdykt wspominanego starcia był wówczas dość kontrowersyjny. Mamed lubuje się w czekaniu na ataki przeciwnika i kontrowaniu jego zapędów. Jest wręcz przeciwieństwem Soldicia, który bezwzględnie dąży do zwarcia z rywalem. Będziemy mieć więc tu konfrontację kompletnie różniących się od siebie stylów.

Większość osób zakłada, że w tej walce zobaczymy, albo ekspresowy nokaut Mameda, albo chłodną długą pracę Soldicia, która zamęczy Khalidova. Warto w tym kontekście zaznaczyć, że żaden z nich nie walczył nigdy w klatce przez 25 minut, i choć oczywistym wydaje się, że lepszą kondycję powinien dysponować młodszy o 15 lat Soldic, to dla niego także może to być spore wyzwanie (oczywiście o ile walka tyle potrwa). W przypadku dłuższej konfrontacji teoretycznie szanse Soldica będą wzrastały, będzie on bowiem z pewnością aktywniejszy. Robocop będzie zadawał także więcej ciosów i wywierał większą presję niż mistrz i poszczególne rundy będą wpadały na jego korzyść. Ciężko mi sobie wyobrazić, aby zawodnik pochodzący z Czeczeni był w stanie obalić Chorwata, który świetnie broni sprowadzenia. W walce z Michałem Materlą Soldic pokazał, jak wiele w tym obszarze potrafi. Być może jednak Mamed będzie miał jakiegoś asa w rękami, i uda mu się obalić Soldicia w niekonwencjonalny sposób? Mamed nigdy, z kontroli nad swoich rywalem ani stabilizacji pozycji. Zawsze starał się poddawać swoich przeciwników.

Dla mistrza kategorii średniej będzie to także walka niestandardowa, nie mierzył się on bowiem zbyt często z zawodnikami ustawionymi odwrotnie, co może mocno ograniczyć jego ofensywny potencjał. Po porażce ze Scotem Askhamem w jednym z wywiadów Mamed przyznał, że dostosowywanie się do rywala, zmiana pozycji na odwrotną nie przyniosła oczekiwanych sukcesów. Nie można w tej walce skreślać weterana KSW, bo będzie on groźny szczególnie na początku walki. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż Khalidova w ostatnich latach widywaliśmy nie zawsze w dobrej formie oraz odwrotne ustawienie Soldicia, także styl prowadzenia przez niego walki, poprzez który to Chorwat będzie z założenia (wywieranie presji itd.) ją prowadził, to właśnie w jego stronę przychylam się nieco bardziej.

Fortuna
1.53
Roberto Soldic wygra

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

Wejdź na https://zagranie.com/analizy-boks-mma/

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

UFC FIGHT NIGHT
Mateusz Gamrot vs Diego Ferreria

Wiele ciekawych zestawień i kursów znajdziemy dzisiaj na galę KSW. Jednak pod kątem sportowym to ta walka jest dziś najbardziej interesująca. Były mistrz KSW – Mateusz Gamrot dziś po raz 4 wejdzie do klatki UFC. Nadchodząca walka to dla Gamera olbrzymia szansa, bowiem już teraz dostał walkę z zawodnikiem rankingowym. Jeżeli Gamer pokona Ferreirę, z pewnością znajdzie się wśród 15 najlepszych zawodników kategorii lekkiej na świecie. Czy tak się stanie?

Gamrot zaliczył małą wpadkę w swoim debiucie w UFC, ale już w następnych dwóch walkach zaprezentował się fenomenalnie! Polak za wszystkie dotychczasowe występy w największej na świecie organizacji zgarnął dodatkowe bonusy. Widać także po Gamerze, że jego obecna forma jak jest okrutna, a on sam jest bardzo pewny swego. Tu i ówdzie mogliśmy usłyszeć od Gamera, że będzie to dla niego prosta stylistycznie walka. Obawiam się, że może nie być to aż tak proste jak wynika z niektórych wypowiedzi Polskiego zawodnika, nie da się jednak ukryć, że stylistycznie Kudowianin będzie miał wszystkie asy w swojej tali. Z założenia możemy wykluczyć tutaj najgroźniejszą broń Ferreiry czyli BJJ. Gamer w tym obszarze nie ma prawa dać sobie zrobić krzywdy, biorąc pod uwagę jego doświadczenie oraz udział na ADCC. Co więcej, to nasz reprezentant teoretycznie powinien spisywać się lepiej w obszarze zapaśniczym. I jeśli już walka przeniesie się do parteru, to spodziewam się, że to raczej Mateusz Gamrot będzie zawodnikiem z góry. Co warte podkreślenia w kontekście tej konfrontacji, Brazylijczyk jest typem zawodnika, który lubi wywierać presję, podobnie jak Mateusz Gamrot mogą tu więc momentami lecieć iskry, wszak żaden nie będzie chciał cofnąć stopy. Gamer wspominał będzie chciał wykorzystać presję Ferreiry, aby karać go w ten sposób próbami obaleń. Polak w ten sposób niwelował będzie kolejny z atutów swojego rywala, co w połączeniu z zapasami na świetnym poziomie musi dać efekt. Atutem Brazylijczyka będzie natomiast jego zasięg i na ten fakt uważać musi Mateusz.

Gamrot ma dobrze rozpracowanego swojego rywala i wydaje się, że rzeczywiście może być to prosta walka dla Polaka wszak wszystkie atuty Brazylijczyka były zawodnik KSW może obrócić na swoją korzyść. Nie możemy jednak wykluczyć, że Diego Ferreira zaskoczy planem taktycznym czym mocno namiesza w głosie byłemu mistrzowi KSW.

Fortuna
1.48
Mateusz Gamrot wygra

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze