Typy, kursy i zakłady na nowego trenera reprezentacji Polski. Dla kibiców polskiej reprezentacji w piłce nożnej okres świąteczny był wyjątkowo burzliwy. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze przecieki o tym, że Paulo Sousa zakończy prowadzenie naszej drużyny. W niedzielę domysły te zostały potwierdzone przez prezesa PZPN, który oficjalnie zakomunikował, że Paulo Sousa poprosił o rozwiązanie umowy. Era Portugalczyka w roli selekcjonera naszej kadry dobiegła do końca. Obecnie pytanie brzmi: kto po nim przejmie kadrę narodową? Bukmacherzy już wystawili kursy na nowego selekcjonera polskiej reprezentacji. Kto poprowadzi nas w barażach do MŚ 2022?

Kto będzie nowym trenerem reprezentacji Polski?

Kiedy pojawiła się informacja o tym, że Paulo Sousa chce odejść – od razu ruszyła giełda nazwisk. Ostateczna decyzja należy do Cezarego Kuleszy, który spotkał się już z kilkoma kandydatami jak np. Fabo Cannavaro. W typach na piłkę nożną to normalne, że próbuje przewidzieć się też nazwisko kolejnego trenera. Wśród dziennikarzy i bukmacherów zaczęły pojawiać się nowe nazwiska takie jak:

  • Adam Nawałka,
  • Czesław Michniewicz,
  • Fabo Cannavaro,
  • Michał Probierz.

To trenerzy, którzy aktualnie są bez zatrudnienia i którzy mają najlepsze notowania w zakładach bukmacherskich.

Kto będzie trenerem reprezentacji Polski
STS
1.75
Adam Nawałka
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
7.50
Czesław Michniewicz
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
2.25
Trener zagraniczny
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kto ma największe szanse na zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski?

Dobrze zorientowani dziennikarze, tacy jak Roman Kołtoń, przekonują, że ponownie z reprezentacją chciałby pracować Adam Nawałka. Pod jego wodzą “Biało-Czerwoni” doszli do ćwierćfinału Euro 2016, a następnie zagrali na mundialu w 2018 roku. Po tym turnieju Adam Nawałka pożegnał się z reprezentacją, ale do dziś jest miło wspominany. To jeden z głównych kandydatów do tego, żeby zostać następcą Sousy.

Kto jeszcze może wejść w buty selekcjonera reprezentacji Polski? Bukmacherzy duże szanse dają Czesławowi Michniewiczowi. Został on zwolniony z Legii Warszawa jesienią tego roku, ale wcześniej zdobył mistrzostwo Polski i awansował do Ligi Europy. Michniewicz ma doświadczenie pracy jako selekcjoner reprezentacji U-21. Kolejna z opcji to Michał Probierz. Cezary Kulesza zatrudniał Probierza w Jagiellonii Białystok, więc obaj panowie znają się bardzo dobrze.

W mediach pojawiały się spekulacje dotyczące zagranicznych trenerów takich jak: Cannavaro, Pirlo, Grant czy Villas-Boas. Wszystko jednak wskazuje na to, że wybór padnie na polskiego trenera.

Kto zastąpi Paulo Sousę?
STS
1.75
Adam Nawałka
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
7.50
Czesław Michniewicz
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
20.00
Michał Probierz
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
2.25
trener zagraniczny
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
20.00
Jan Urban
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
50.00
Jerzy Brzęczek
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Typy i kursy na nowego trenera reprezentacji Polski

Bukmacherzy stawiają na polską opcję, a w gronie potencjalnych nazwisk przewijają się: Nawałka, Michniewicz i Probierz. Informacja o tym, że Paulo Sousa chce odejść, zaskoczyła wszystkich — również prezesa PZPN, który jeszcze dwa tygodnie przed zwolnieniem przekonywał, że Portugalczyk ma pełne poparcie władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Sytuacja nabrała tempa w święta. W zakładach bukmacherskich od razu pojawiły się kursy na następcę Sousy. Wielkimi faworytami byli i nadal są Adam Nawałka i Czesław Michniewicz.

Kogo typujemy na Zagranie? Naszym zdaniem głosy odnośnie powrotu Adama Nawałki są w pełni uzasadnione. To trener, który zna specyfikę pracy z kadrą, a także możliwości poszczególnych piłkarzy. Nowy selekcjoner nie będzie miał czasu na naukę, ponieważ w marcu gramy baraż o Mistrzostwa Świata 2022. To oznacza, że potrzebujemy kogoś z charyzmą i doświadczeniem na już. Nawałka spełnia wszystkie te kryteria.

STS
1.75
Nawałka obejmie reprezentacje Polski

Oferta zakładów bukmacherskich na następcę Paulo Sousy

W zakładach STS, TOTALbet, Fortuny czy forBET już teraz można robić kupony na nowego selekcjonera. Oferty u tych bukmacherów są do siebie zbliżone – głównie legalni operatorzy bazują na polskich nazwiskach. Jak na razie na giełdzie nazwisk nie pojawiła się żadna opcja zagraniczna. Niegdyś mówiło się, że Cezary Kulesza chciałby zatrudnić Stanisława Czerczesowa, ale ten kilkanaście dni temu podpisał kontrakt z węgierskim klubem Ferencvárosi TC.

Na kogo stawiają bukmacherzy w Polsce?

Typy na nowego trenera Polski [oferta bukmachera STS]

W ofercie STS można znaleźć trzech faworytów, czyli Czesława Michniewicza, Adama Nawałkę i kogoś z trenerów zagranicznych. Właśnie na te trzy pozycje obecnie mamy najniższe kursy. Największym faworytem jest Adam Nawałka, a kurs na taki scenariusz wynosi 1.75. W drugiej kolejności STS typuje, że trenerem będzie ktoś z zagranicy. Kurs na takie zdarzenie to 2.25. Natomiast zakład na Michniewicza wiąże się z kursem 7.50.

W gronie potencjalnych kandydatów rozpatrywanych przez zakłady STS jest też Jerzy Brzęczek. To właśnie jego zastąpił Paulo Sousa. Kurs na powrót Brzęczka wynosi jednak aż 50. Więcej szans natomiast daje się Probierzowi i Urbanowi.

kursy selekcjoner reprezentacji

Zakłady na nowego szkoleniowca reprezentacji [ForBET]

W forBET do obstawiania nowego trenera możesz użyć naszych kodów promocyjnych. W tej firmie bukmacherskiej oznacza to powiększone bonusy dla nowych graczy. Dzięki rejestracji z naszym kodem otrzymasz na typowanie selekcjonera: zakład bez ryzyka 200 zł i bonus 100% do 2080 zł.

forBET, podobnie jak STS, stawia na Adama Nawałkę przed Czesławem Michniewiczem. Zdaniem tego bukmachera najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powrót do byłego selekcjonera. Na dalszych miejscach plasują się Michał Probierz i Jerzy Brzęczek.

Kursy na następcę Paulo Sousy [TOTALBET]

U bukmachera TOTALbet w kursach na następcę Paulo Sousy pojawił się m.in. Tomasz Hajto, Jerzy Engel i Franciszek Smuda. Wydaje się jednak, że to propozycje z przymrużeniem oka. Zdecydowanie poważniejsze kandydatury to Adam Nawałka, Czesław Michniewicz, Michał Probierz i Maciej Skorża. Bukmacher ten pozwala też na obstawianie trenera zagranicznego – bez wskazania na konkretne nazwisko.

Totalbet
500.00
Tomasz Hajto zostanie trenerem reprezentacji Polski

Nowym trenerem reprezentacji Polski będzie Polak?

Wszystko wskazuje na to, że następcą Paulo Sousy będzie polskie trener. Taką zasadę wyznawał były prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który koniec końców zmienił zdanie dla Paulo Sousy. To odstępstwo nie było trafioną decyzję, ponieważ Paulo Sousa odchodzi w dużej niesławie. Przy aktualnej sytuacji trudno o zagraniczny wariant. Pod koniec marca gramy kluczowe mecze w barażu o mundial 2022. Czas na eksperymenty się skończył, dlatego reprezentację musi objąć osoba, która wie o niej możliwie, jak najwięcej. Wszystko to prowadzi do polskiego wyboru.

paulo sousa

Fot. PressFocus

Dlaczego Paulo Sousa nie chce prowadzić reprezentacji Polski?

Od kilku dni brazylijskie media podawały, że Paulo Sousa jest bliski objęcia klubu Flamengo. W grę wchodził też angaż do innej drużyny o nazwie Internacional. Polscy dziennikarze kolportowali tego rodzaju newsy, a agent trenera nigdy nie wystosował jasnego dementi. Sprawa ta była o tyle kuriozalna, że w połowie grudnia Paulo Sousa potwierdził gotowość prowadzenia reprezentacji Polski podczas spotkania z Cezarym Kulszą. W ciągu dwóch tygodni wszystko uległo zmianie.

Jak tłumaczy selekcjoner, otrzymał on propozycje od jednego z największych klubów na świecie. Tak właśnie Paulo Sousa postrzega Flamengo Rio de Janeiro. Od brazylijskiego klubu Portugalczyk dostał propozycje ponad dwuletniego kontraktu. Oczywiście na jego mocy zarobi znacznie więcej niż w roli selekcjonera polskiej reprezentacji. Nieoficjalnie mówi się o zarobkach trzy razy większych niż w PZPN.

Jak informują dziennikarze, którzy są blisko reprezentacji, sami zawodnicy nie kryją zaskoczenia odejściem Paulo Sousy. To informacja, której nikt się nie spodziewał. Zgodnie z obowiązującą umową Portugalczyk powinien prowadzić kadrę również w marcowych barażach. Chęć wypowiedzenia kontraktu oznacza najprawdopodobniej koniec kariery w roli selekcjonera polskiej reprezentacji.

Fot. z okładki PressFocus

FAQ

Kto za Paulą Sousę?

Bukmacherzy najwięcej szans dają Adamowi Nawałce i Czesławowi Michniewiczowi.

Dlaczego Paulo Sousa chce odejść?

Portugalczyk uznał, że woli być trenerem brazylijskiej drużyny Flamengo.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze