Kraken i Stars utrzymają nerwy na wodzy w czwartym meczu? NHL PLAY-OFF AKO 2.16

Wracamy do formuły, w której ponownie w nocy będą mierzyć się ze sobą dwie pary. W dzisiejszej analizie weźmiemy pod lupę starcie New Jersey Devils – Carolina Hurricanes oraz spotkanie pomiędzy Seattle Kraken z Dallas Stars. Także bez zbędnego przedłużania zapraszam wszystkich zainteresowanych do sprawdzenia dzisiejszej analizy oraz do zapoznania się z końcowymi predykcjami na nadchodzącą noc!

New Jersey Devils – Carolina Hurricanes (stan rywalizacji 1-2): typy i kursy bukmacherskie (10.05.2023)

Fenomenalnie na dwie wysokie porażki odpowiedzieli w pierwszym meczu u siebie hokeiści New Jersey Devils, którzy zaaplikowali swojemu rywalowi, aż osiem trafień. Środowej nocy gospodarze stają przed szansą na wyrównanie stanu rywalizacji i podobnie, jak w serii z New York Rangers mogą wrócić do gry po dwóch pierwszych porażkach. W Carolinie pierwszym wyborem między słupkami był Schmid, który znakomicie wyglądał po w pierwszej rundzie, gdy dostał swoją szansę. Jednak tym razem los, a może bardziej przeciwnicy byli dla niego mniej łaskawi, bo nie zdołał on dokończyć żadnego z dwóch spotkań przeciwko Hurricanes, w których wyjeżdżał od pierwszej minuty.

Na domowe starcia trener Devils postawił na Vaneceka, który odpłacił się całej drużynie solidną postawą i mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w play-off w tym sezonie. Teraz rolę niejako się odwróciły, bo trzeciego meczu w serii, a pierwszego w New Jersey nie dokończył Andersen, który po czterech kapitulacjach opuścił lód w drugiej tercji. Jednak jego zmiennik nie poprawił gry Hurricanes i sam również został pokonany cztery razy, dlatego zmian w bramce na czwarte starcie w szeregach gości nie powinniśmy doświadczyć. Przed rozpoczęciem zmagań w tej parze raczej nie spodziewałbym się, że tej mecze będą, aż tak otwarte, a raczej stawiałbym na bardziej zamknięte rywalizacje. Natomiast w każdym z tych trzech dotychczas rozegranych spotkań jedna z ekip po prostu nie dojeżdżała i musiała przyjmować bramkę za bramką. Dwa razy zapomnieli wyjść z szatni Devils, a teraz to samo przydarzyło się Hurricanes, tylko z tą różnicą, że gospodarze prawie dogonili w zdobyczy bramkowej gości, a do tego potrzebowali zaledwie jednego spotkania. Wszystkie typy NHL, które do tej pory graliśmy są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Statystyki:

  • W dotychczasowych meczach w play-off między tymi ekipami tylko raz nie oglądaliśmy przynajmniej jednego trafienia w każdej tercji
  • W fazie zasadniczej dwa razy nie padła bramka w każdej tercji, gdy mierzyły się ze sobą oba te zespoły
  • Gospodarze w play-off zdobyli do tej pory 32 gole
  • Goście w play-off do tej pory zdobyli 25 bramek

Co obstawić?

Gdyby kierować się logiką z poprzednich wydarzeń z udziałem New Jersey Devils to na czwarte spotkanie na ich terenie ponownie nie dojadą Hurricanes i skończy się wysoką wygraną gospodarzy i wyrównaniem stanu rywalizacji. Ten scenariusz jest, jak najbardziej prawdopodobny, ale liczę też, że ponownie jeden z golkiperów będzie miał zdecydowanie słabszą noc, a nawet na to, że nie dotrwa on do końca spotkania tylko zostanie zmieniony. Idę w czwartej rywalizacji w stronę goli w każdej tercji, a przynajmniej jednego trafienia na dwadzieścia minuty gry. Pamiętaj, że wciąż czeka na ciebie kod promocyjny w Fortunie.

Gol w każdej tercji - TAK
Kurs: 1.58
Zagraj!

Seattle Kraken – Dallas Stars (stan rywalizacji 2-1): typy i kursy bukmacherskie (10.05.2023)

Najmłodszy klub w lidze jest na najlepszej drodze do tego, aby w swoim debiutanckim sezonie w play-off zrobić wynik, który będzie trudno powtórzyć w kolejnych latach. Dotarcie do finału konferencji na pewno byłoby sporym osiągnięciem, a awans do wielkiego finału byłby nie małym zaskoczeniem. Jednak cały czas trzeba zrobić do awansu dwa kroki z Dallas Stars, a ci na pewno nie zamierzają odpuszczać, a zwłaszcza po tym, co wydarzyło się w pierwszej rywalizacji tych ekip w Seattle. Goście zostali wysoko ograni i musieli przyjąć aż siedem bramek, a ich samych było tylko stać na dwa gole. Kraken twardo trzymają się swojej koncepcji, która polega na tym, żeby łapać, jak najmniej kar, a najlepiej to żadnej, bo wszyscy doskonale pamiętają, że gra w osłabieniach była ich bardzo słabym punktem. O ile goście łapią najwięcej karnych minut w całej fazie play-off, to pod tym względem próbują dopasować się do Kraken. W poprzednim meczu ze względu na wynik w końcówce spotkania zrobiło się gorąco i kilku hokeistów z obu drużyn zostali upomniani karami mniejszymi za niesportowe zachowanie. Jest jednak coś co łączy Kraken i Stars, a mianowicie są to jedyne zespoły, które są nadal w grze, a nie ich zawodnik nie otrzymał kary pięciominutowej. Pragnę przypomnieć, że nie samym hokejem na lodzie człowiek żyje, więc sprawdź jakie typy dnia dla Ciebie przygotowaliśmy!

Statystyki:

  • Żaden gracz Kraken i Stars nie otrzymał kary pięciu minut w play-off
  • W fazie zasadniczej żaden z graczy nie otrzymał kary pięciu minut w bezpośrednim spotkaniu
  • W całej historii bezpośrednich meczów tych ekip żaden hokeista nie został ukarany karą pięciu minut

Co obstawić?

Skoro brak kar wychodzi na dobre Kraken, to pewnie do końca ich udziału w play-off będą się tego trzymać. W całej historii starć tych ekip nie mieliśmy do czynienia z wieloma karami, a co dopiero z karą pięciominutową, która może równać się z tym, że zespół przez taki okres gry w osłabieniu może się pogrążyć. Oczywiście karę pięciu minut można otrzymać również za bójkę, ale tych też nie doświadczyliśmy. Także liczę, że obie drużyny utrzymają nerwy na wodzy i nie będziemy świadkami kary pięciominutowej dla żadnego hokeisty.

Kara pięciominutowa w meczu - NIE
Kurs: 1.37
Zagraj!

Foto. PressFocus

100 zł + 200 zł + 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł freebety (20 zł BEZ depozytu zaraz po rejestracji)

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze