Jak obstawiać tenis? Praktyczny poradnik bukmacherski

jak obstawiac tenis

Na tenisie ziemnym zawodowi gracze potrafią odnosić duże wygrane, ponieważ to sport, w którym drobne elementy wpływają na końcowy wynik. Z pozoru dla laika trudno je wyłapać, ale znawcy tego sportu szybko orientują się kto ma w meczu przewagę i w którą stronę może potoczyć się rywalizacja. Wystarczy break, by set padł łupem przeciwnika. Obstawianie tenisa wiąże się z dokładną obserwacją serwisów i analizą poszczególnych gemów. Elementy te pozwalają skutecznie typować tenis w zakładach live i przedmeczowych typach.

Jak obstawiać tenis? Praktyczny poradnik bukmacherski

Andre Agassi w swojej biografii pisał, że tenis jest najbardziej samotnym sportem. Istnieją odmiany gry podwójnej w tenisa ziemnego, ale największy splendor dotyczy rywalizacji singlowej. Według statystyk najlepsi zawodnicy z “10” ATP wygrywają lekko ponad 50% wszystkich punktów na przestrzeni całego sezonu. To pokazuje, że spory procent tych punktów oddają przeciwnikowi. Tak cienka granica jest pomiędzy zwycięzcą a przegranym w zawodowym tenisie. Obstawiając ten sport trzeba zdać sobie sprawę z tego, że drobny epizod na korcie może determinować wynik całego spotkania. Co to może być? Np. przerwa na zamknięcie dachu – wówczas zmianie ulegają warunki na korcie, co może faworyzować któregoś z zawodników.

W zakładach bukmacherskich tenis ziemny często wykorzystywany jest do obstawiania kuponów. To sport, w którym praktycznie co tydzień odbywa się turniej ATP i WTA. Dodatkowo tenisiści i tenisiści rywalizują w niższych rangą turniejach, a na to bukmacherzy również oferują kursy przedmeczowe i live. Średnio tenis jest tak samo często typowany, co koszykówka.

Jak obstawiać tenisa? Podstawowe wskazówki

Skuteczne obstawianie tenisa, to nie tylko znajomość Rafaela Nadala, Rogera Federera czy Novaka Djokovica. To nie czyni z nas ekspertów, a typowanie spotkań najlepszych bardzo często oznacza niskie kursy. Fani tenisa, a także typerzy tej dyscypliny sportowej całościowo koncentrują się na wszystkich rozgrywkach. Ważnym elementem w rozumieniu tenisa jest zapoznanie się z jego zasadami – przebiegiem meczu, rodzajem nawierzchni, stylem gry zawodników oraz cechami charakterystycznymi dla konkretnych uczestników meczu.

Mówi się, że nawierzchnia ceglana a trawiasta to dwa różne świata, jeśli chodzi o tenisa ziemnego. Widzisz – niby ten sam sport, a jednak rodzaj kortu wpływa na dyspozycje poszczególnych zawodników. To są te niuanse, które mogą wpływać na jakość twoich typów. W tenisie trudno generalizować, ponieważ jedni zawodnicy preferują twarde korty, a drudzy ziemną nawierzchnię. Ich dyspozycja w dużej mierze determinowana jest miejscem rozgrywania meczu.

Na Zagranie typujemy tenis, a wszystkie analizy znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/typy-tenis/.

Jak obstawiać tenis na żywo?

Zakłady na żywo dla typerów tenisa ziemnego są istotną funkcją w ich strategii. Historia meczów toczy się różnie, a zakłady live pozwalają ekspertom na wykonywanie ruchów podczas trwania pojedynku. Spotkania tenisowe mają to do siebie, że mogą się przeciągać. To dotyczy Wielkiego Szlema, kiedy to mężczyźni grają do trzech wygranych setów. Wówczas często spotykane są pojedynki, które trwają kilka godzin (3-5). Na tak długim dystansie dochodzi do zwrotów akcji, które można obstawiać w zakładach live.

Typując na żywo tenis gracze zwracają uwagę na formę serwisową poszczególnych uczestników. Wszystko dlatego, że bukmacherzy w trybie live pozwalają na typowanie zwycięzców następnych gemów. Jeśli typer widzi, że tenisista trafia pierwszym podaniem, a przy tym notuje sporą liczbę asów, to raczej nie gra na stratę podania w jego wykonaniu. Natomiast, kiedy zawodnik ma problem w tym aspekcie gry, to wtedy może dochodzić do jego przełamań.

Czy warto typować tenis?

Kibice tenisa ziemnego odpowie, że warto – podobnie jak specjalista od “białego sportu”. Naszym zdaniem tenis warto obstawiać, ale tylko wtedy, jeśli żyje się tym sportem. Oferty bukmacherów pozwalają na grę wszystkich turniejów, a najlepsze kursy można znaleźć tam, gdzie main stream nie dosięga. Fachowcy od tenisa znają wiele profilów zawodników, dlatego już przed meczem mogą sobie wyrobić pogląd odnośnie przebiegu rywalizacji. Dla przykładu, kiedy gra dwóch graczy bazujących na silnym serwisie, to można typować over na liczbę gemów, ponieważ w takich pojedynkach rzadko dochodzi do przełamań. Wówczas o wszystkim może decydować tie-break.

Tenis daje szerokie pole manewru w zakładach przedmeczowych i “na żywo”. Wszystko musi opierać się jednak na wiedzy i znajomości sportu. Posiadając tego rodzaju narzędzia można szukać valuebets i grać zakłady przeciwko faworytom.

Jak skutecznie obstawiać tenis?

Zarabianie na tenisie na pewno nie polega na tym, żeby ciągle grać na faworytów, a więc Djokovica, Medwedewa czy Tsitsipasa. Trafiają się turnieje, że i oni zawodzą odpadając we wczesnych rundach. To nie tędy droga – zakłady bukmacherskie umożliwiają kilkadziesiąt rynków, a to oznacza, że nie trzeba typować tylko na wynik, ale można też szukać szans w liczbie gemów i setów. Zakłady live dają jeszcze więcej możliwości, bo tam wytypujesz drobniejsze rozstrzygnięcia.

Tenisowy sezon składa się z gry na kortach twardych, ziemnych i trawiastych. Bywa też okres gry w hali, a więc przy zamkniętym dachu. Obstawiając trzeba brać to pod uwagę, a także nie wolno abstrahować od formy zawodnika. Warto też porównać wykres bezpośrednich spotkań. Zdarzają się sytuacje, że styl gry jednego zawodnika wyjątkowo “nie leży” przeciwnikowi. To informacje, które powinny mieć wpływ na przygotowany przez ciebie kupon.

Więcej o obstawianiu u bukmacherów przeczytasz tutaj: https://zagranie.com/jak-obstawiac-mecze-wskazowki-analizy-oraz-typy-dla-ciebie/.

Jak obstawiać tenis? Deble i miksty

Wspominaliśmy, że najistotniejsze mecze w tenisie ziemnym, to te singlowe. Jednocześnie odbywa się rywalizacja w deblu i mikście. Jak obstawiać grę podwójną? Trzeba zauważyć, że wiele par deblowych bierze się z przypadku i są tworzone ad hoc, tak żeby uczestnicy mogli poprawić swoje umiejętności gry przy siatce. Wówczas większe szanse na zwycięstwo ma para, która od dłuższego czasu gra ze sobą. Takim przykładem jest duet Marcelo Melo – Łukasz Kubot. Podobna sytuacja dotyczy miksta, choć tam duety są tworzone zazwyczaj na potrzeby konkretnego występu np. Igrzysk Olimpijskich.

Gdzie obstawiać tenis?

Tenis ziemny do obstawiania znajdziesz u każdego bukmachera w Polsce. Nie spotkaliśmy jeszcze firmy bukmacherskiej, w której brakowałoby tego rodzaju sportu. Ze statystyk wynika, że zakłady na tenis stanowią około 15% całej oferty bukmacherskiej. To sporo, więc buki dbają o to, żeby tenis był na odpowiednim świeczniku.
Co więcej, wszyscy bukmacherzy online przyjmują zakłady w trybie przedmeczowym i “na żywo”.

Legalni bukmacherzy z ofertą na tenis

Tenisowe rynki w kursach bukmacherskich przede wszystkim dotyczą wyniku, dokładnego wyniku, sumy setów/gemów i zakładów na zwycięzcę 1. seta. To must have, które musi posiadać bukmacher dla każdego klienta specjalizującego się w tenisie ziemnym. Kto spełnia takie kryteria? Każdy polecany przez nas bukmacher, a mówimy o STS, Fortunie, Totalbet i Forbet. To firmy, które wystawiają kilkadziesiąt rynków w zdarzeniach przedmeczowych i “na żywo”. Co więcej, część z nich regularnie umożliwia oglądanie meczów live z kortów tenisowych rozsianych po całym świecie.

Najlepszą ofertę na tenis w połączeniu z transmisjami posiadają STS i Fortuna. U tych operatorów na stronach online i mobilnych aplikacjach obstawiając “na żywo” można też oglądać zmagania w Australian Open, Roland Garros, Wimbledonie i US Open. Typy przedmeczowe składają się z około 70 kursów, a zakłady live są również reprezentowane w formie kilkudziesięciu zdarzeń.

Jak obstawiać tenis? Rodzaje zakładów na tenis

Mecz tenisa ziemnego składa się z pojedynczych punktów, gemów i setów. Poza Wielkim Szlemem (męska drabinka) gra toczy się w rywalizacji do dwóch wygranych setów (kobiety i mężczyźni). Tak zakres spotkania pozwala obstawiać wiele zdarzeń, do których dochodzi w trakcie tenisowej rywalizacji. To rynki, które możesz kojarzyć z pozostałych sportów, ale w tym przypadku mają konkretne odniesienie do tenisa.

Zwycięzca meczu

To zakład dwudrogowy (bo w tenisie nie ma remisów), w którym wskazuje się, kto wygra mecz? Do wyboru są dwie opcje: 1 lub 2. W tym przypadku nie ma znaczenia przebieg spotkania i układ setów.

Under/over – typy na poniżej/powyżej gemów lub setów

To zakłady, które definiują sumę gemów lub setów. Bukmacherzy ustalają linię poniżej/powyżej, a celem typera jest umiejętne przewidzenie tej liczby. Obstawiając ten rynek warto wziąć pod uwagę, czy mecz toczony jest w systemie do dwóch wygranych setów czy do trzech zwycięskich partii.

Zakłady specjalne

Jak wyglądają zakłady specjalne w tenisie? Mogą dotyczyć zdarzeń łączonych, w których wskazujesz zwycięzcę 1. seta oraz triumfatora całego meczu. To zależy od konkretnej oferty bukmachera. Można też w nich znaleźć typy na zdarzenia wyjątkowe np. czy Novak Djoković rzuci rakietą podczas spotkania?

Dokładny wynik

W typach tenisowych na dokładny wynik trzeba poprawnie przewidzieć ilość wygranych setów przez wygraną stronę oraz dorobek przegranego zawodnika/zawodniczki. W ten sposób obstawiamy rezultat np. 2:1 lub 1:3. Trzeba dokładnie trafić wszystkie sety, żeby cieszyć się z wygranego zakładu.

Zakłady długoterminowe

W tenisie zakłady długoterminowe dotyczą przede wszystkim triumfatorów poszczególnych turniejów. Jeszcze przed startem imprezy można obstawiać faworytów do zwycięstwa. Korzystając z tego rodzaju zakładu – wygrywasz, jeśli obstawiony przez ciebie zawodnik zwycięży cały turniej.

Zakłady na żywo

O zakładach na żywo pisaliśmy już w początkowej fazie tego artykułu. W tym miejscu przypomnimy, że to typy, które wykonuje się w trakcie rozgrywanego meczu. Ilość i rodzaj dostępnych rynków zależy od fazy spotkania.

Jak obstawiać handicapy w tenisie

Handicap w tenisie zazwyczaj dotyczy przewagi lub straty 1.5 seta. Przy takim handicapie druga ze stron musi wygrać 2:0 w setach, żeby zniwelować stratę handicapu -1.5. To założenie, że rywalizacja toczona jest do dwóch wygranych setów. Przy męskim pojedynku w Wielkim Szlemie na wygraną pozwoliłby też wynik 3:1.

Działanie handicapów w tenisie jest podobne, co w piłce nożnej. Jednemu się odejmuje, a drugiemu dodaje i na tej podstawie konstruuje się zakłady na wynik.

Jak obstawiać tenis? Podsumowanie

Tenis kojarzy się z klasą i kulturą, a dla znawców tego sportu – również z zarobkiem w zakładach bukmacherskich. To możliwe, ale tylko dla wąskiej grupy, która nie będzie grała na nosa, a w oparciu o wiedzę związaną z kortami i zawodnikami. Do tego zachęcamy, żeby nie pozostawiać zakładów tenisowych losowi, a wziąć sprawy we własne ręce!

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze