Eksperci są zgodni: dla Mateusza Gamrota to najważniejszy test w UFC. W Las Vegas nasz reprezentant zmierzy się z Armanem Tsarukyanem. Stawką tego pojedynku może być konfrontacja o mistrzowski pas. Dla Gamera to główny cel w UFC: zdobycie pasa w kategorii lekkiej. Aby dokonać tej sztuki najpierw Polak musi pokonać twardego Ormianina. Kto będzie lepsze? Sprawdź nasze typy na walkę UFC Fight Night, a także kursy bukmacherskie.

ZBR do 100 PLN w STS

Gamrot – Tsarukyan typy bukmacherskie

W typach na MMA Mateusz Gamrot często występował w roli faworyta. W końcu to zawodnik, który przed zmianą federacji w KSW nie znalazł silniejszego od siebie. Gamer niefortunnie rozpoczął przygodę z UFC, bo w debiucie uległ niżej notowanemu rywalowi. Jak później pokazał nasz reprezentant był to wypadek przy pracy. Kolejne trzy walki padły łupem Mateusza Gamrota, a co ważniejsze – widać, że z miesiąca na miesiąc Polak w UFC czuje się coraz lepiej. Wystarczy zauważyć, że ostatnio wygrywa przed czasem, czym pokazuje dużą dominacje względem swoich rywali.

W ocenie bukmacherów nie ma zdecydowanego faworyta najbliższego starcia. Tak jak wysoko stoją notowania Gamera, tak i Tsarkuyan jest dobrze oceniany. Ormianin w UFC nie odnotował jeszcze porażki. Tsarukuyan pokonał Christosa Giagosa i Joela Álvareza. Tak jak Gamer – wygrywał przed czasem. To pokazuje, że tym razem trafiają na siebie zawodnicy w gazie, którzy mierzą w wysokie cele.

Naszym zdaniem zapowiada się wyrównana walka, w której mogą decydować detale. Dla obu stawka pojedynku jest duża, więc nie będzie zbędnego ryzyka. To walka wieczoru umówiona na dystans pięciu rund. Typujemy, że możemy oglądać długi pojedynek.

Betfan
1.84
Powyżej 4.5 rundy

Gamrot – Tsarukyan kursy bukmacherskie

Według bukmacherów szala zwycięstwa przechyla się na stronę Armana Tsarukyana. Początkowo kursy wskazywały 50/50, ale im bliżej walki tym więcej szans daje się zawodnikowi z Armenii. Kursy są dość rozbieżne nawet u polskich bukmacherów, co pokazuje, że trudno ocenić ten pojedynek. W typach dnia najlepszy współczynnik na zwycięstwo Gamera możesz znaleźć w BETFAN. Tam kursy na triumf polskiego zawodnika wynosi 2.84. Nieco inaczej te proporcje widzi chociażby bukmacher ETOTO.

Kto wygra?
Betfan
2.84
Mateusz Gamrot
1.43
Arman Tsarukyan
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
etoto
2.15
Mateusz Gamrot
1.70
Arman Tsarukyan
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Superbet
2.60
Mateusz Gamrot
1.50
Arman Tsarukyan
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Wybierając zakłady ETOTO możecie u tego bukmachera odebrać bonus powitalny. Jeśli zarejestrujesz konto z kodem promocyjnym ZAGRANIE, to otrzymasz freebet 50 zł, a także bonus 200% do 200 złotych. To specjalna promocja dla czytelników Zagranie.com, którzy do tej pory nie mieli okazji rejestracji w ETOTO. Co więcej, polecamy kody promocyjne również do pozostałych bukmacherów, u których wytypujesz pojedynek Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem.

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

200% do 300 zł od depozytu

+ 50 zł freebet (dodatkowy bonus TYLKO z naszym kodem promocyjnym)

 

 

Oferta dostępna z kodem bonusowym: ZAGRANIE
(Wpisz w formularzu rejestracyjnym na stronie bukmachera)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 200% do 200 zł

FREEBET: 50 zł

 

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan, kursy na liczbę rund

Jeśli przeczytasz nasz artykuł odnośnie tego, gdzie obstawiać UFC, to dowiesz się, że najlepsi bukmacherzy oferują obszerniejsze kursy niż tylko podstawowe rynki. Tak jest chociażby w Superbet, TOTALbet i BETFAN. Gamrot z Tsarukyanem może walczyć nawet pięć rund. Dla naszego reprezentanta to żadna nowość, bo występując w KSW toczył tak długie starcia m.in. z Marianem Ziółkowskim. Dla Ormianina będzie to nowość, ale Arman Tsarukyan przyzwyczaił do tego, że imponuje wydolnością. Akurat na to, że zabraknie mu sił raczej nie ma co liczyć.

Jak to oceniają bukmacherzy? Patrząc na kursy widać, że buki obstawiają długi pojedynek. Raczej nie przewidują szybkiego rozstrzygnięcia. Ba, stosunkowo niski kurs jest na to, że walka odbędzie się na pełnym dystansie. To pokazuje, że według bukmacherów nokaut w pierwszych rundach raczej nie wchodzi w grę. Podobnego zdania jesteśmy na Zagranie.com, dlatego proponujemy typ: powyżej 4.5 rundy.

Liczba rund
Betfan
1.83
Poniżej 4.5
1.84
Powyżej 4.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.01
Poniżej 4.5
1.70
Powyżej 4.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Mateusz Gamrot – Arman Tsarukyan, kursy na KO/TKO

Z jednej strony liczymy na długi pojedynek, a z drugiej strony Gamrot i Tsarukyan ostatnio zwyciężają przede wszystkim przed czasem. Gamer wygrywał ze Scottem Holtzmanem, Jeremy Stephensem i Diego Ferreirą nie wychodząc poza 2. rundę. Tsarukyan również przyzwyczaił do szybkich rozstrzygnięć. W bezpośrednim boju może być jednak inaczej. Bukmacherzy również bardziej opowiadają się za rozstrzygnięciem na punkty niż wygraną poprzez nokaut lub technicznych nokaut.

Wygrana przez KO/TKO
Fortuna
5.50
Gamrot wygra przez KO/TKO
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
3.50
Tsarukyan wygra przez KO/TKO
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Gamrot – Tsarukyan kto wygra walkę?

Kto wygra walkę? Buki utwierdzają się w przekonaniu, że będzie to Arman Tsarukyan. Jeśli chodzi o warunki fizyczne, to obaj zawodnicy są podobni. Gamer jest o 3 cm wyższy od Ormianina. To szczegół, ale może być istotny zwłaszcza w walce w stójce. Obaj są wszechstronni i potrafią walczyć w parterze, jak i stójce. Gamrot w swoim rekordzie posiada 20 zwycięstw przy jednej porażce. Arman Tsarukyan odniósł 18 zwycięstw przy dwóch przegranych.

Może być tak, że zwycięzca tego pojedynku dostanie walkę o mistrzowski pas. Porażka znacząco wydłuży drogę do tego rodzaju starcia. Jak podkreślają eksperci do tej pory Gamer w UFC nie walczył z tak wymagającym rywalem. To oznacza, że Polak będzie musiał wspiąć się na wyżyny możliwości, jeśli chce odnieść zwycięstwo. Czy mu się to uda? Jan Błachowicz w UFC wielokrotnie pokazywał, że nie można skreślać polskich przedstawicieli w tej federacji. Gamer zbudowany trzema zwycięstwami z rzędu również może pokazać wielką klasę.

Typy na Gamrot – Tsarukyan

Obstawiając zakłady bukmacherskie nie warto kierować się sercem tylko rozumem. W tym przypadku widzimy duże szanse na zwycięstwo dla Mateusza Gamrota. Nie jest to dyktowane sentymentem, a chłodną analizą. Gamer po porażce w debiucie w UFC pokazał dużą odporność mentalną. Już wtedy walczył o być albo nie być w UFC i wytrzymał presję. W końcu odniósł trzy wygrane z rzędu, czym zapewnił sobie miejsce w rankingu federacji. Nasz reprezentant jasno deklaruje, że zamienił KSW na UFC po to, żeby zostać najlepszym zawodnikiem w wadze lekkiej. Jeśli chce tego dokonać, to musi wygrywać z rywalami na poziomie Armana Tsarukyana.

Ormianin, choć wysoko notowany, wcale nie stanowi czołówki UFC. Owszem, ma takie aspiracje i predyspozycje, ale Mateusz Gamrot może zmienić jego plany. Naszym zdaniem Polak ma umiejętności, a także mentalność, żeby wygrywać tego rodzaju walki. Jeśli ta sztuka się powiedzie, to może to być duży krok w stronę pasa UFC.

Co obstawiamy? Typujemy, że Gamer konsekwentnie będzie punktował swojego rywala. Liczymy na walkę na pełnym dystansie rundowym, która padnie łupem naszego zawodnika. Dlatego obstawiamy wygraną Mateusza Gamrota na punkty.

Fortuna
4.50
Wygra Gamrot na punkty

Gamrot – Tsarukyan: analiza i zapowiedź walki

Mateusz Gamrot będzie musiał uważać na siłę fizyczną Armana Tsarukyana. Ormianin jest dobrze zbudowany, co będzie dawało mu przewagę w parterze. Dla Gamrota tak naprawdę nie ma różnicy, czy walczy w stójce czy parterze. Wystarczy zauważyć, że ostatnio zwyciężał poprzez cios kolanem, a także prawym krzyżowym. Tsarukyan również ma za sobą wygrane poprzez TKO. Mimo wszystko znakiem firmowym Gamera są zapasy. Czy pójdzie na takie zwarcie z silnym Ormianinem?

Kiedy i gdzie odbędzie się walka?

Najbliższe starcie Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem odbędzie się w Las Vegas. Będzie to walka wieczoru na gali UFC Fight Night. Starcie to zaplanowane jest na 25 czerwca 2022 roku. Jeśli chodzi o polską strefę czasową, to będzie to już 26 czerwiec tj. niedziela. Pojedynek ten będzie można oglądać wczesnym rankiem według polskiego czasu. Gdzie pojawi się transmisja z walki? O to zadbali legalni bukmacherzy. Starcie Gamrot Tsarukyan obejrzysz na żywo w Fortuna TV i STS TV!

FAQ

Jakie są kursy bukmacherskie przed walką?

Bukmacherzy większe szansę na zwycięstwo dają rywalowi Mateusza Gamrota.

Co typujemy?

Obstawiamy zwycięstwo Gamera po kursie 4.50!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze