Druga faza europejskiej odsłony ESL Pro League rozpoczęły się w niedzielę. Organizatorzy na wieczór zaplanowali emocjonujące starcia z udziałem Astralis, Natus Vincere i mousesports, czyli trzech najlepszych drużyn obecnie, a także OG, które zagra z Myszami. Czy Oleksandr “s1mple” Kostyliew poprowadzi Na’Vi do zwycięstwa? Jak zagra formacja Mateusza “mantuu” Wilczewskiego? Dzisiaj gramy razem z Betfan, gdyż ten bukmacher oferuje ciekawe zakłady, w tym te na bezpośrednią rywalizację między s1mplem a Nicolai “devicem” Reedtzem.

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!
Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN
Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

Astralis – Natus Vincere

Niedziela, 05.04.20 – 18:00

Europejska odsłona ESL Pro League to obecnie najbardziej prestiżowe rozgrywki w Counter Strike’u. Esportowa Liga Mistrzów pomimo światowych problemów z pandemią koronawirusa może zostać dokończona bez większych problemów. Rozgrywki przeniesiono ze studia ESL do internetu i podzielono na regiony. Na początku wpływało to na formę poszczególnych formacji, jednak w decydujących starciach faworyci stanęli na wysokości zadania i ograli rywali. Dzięki temu w drugiej fazie możemy obserwować starcia z udziałem Astralis, Natus Vincere, mousesports i OG. Dzisiaj na pierwszy ogień weźmiemy starcie Duńczyków z Na’Vi. Bezsprzecznie najlepsza drużyna ubiegłego roku zagra z ekipą Oleksandra “s1mple’a” Kostyliewa, która zdemolowała rywali podczas Intel Extreme Masters Katowice.

Astralis na pewno ma się za co odegrać formacji s1mple’a. W końcu w spotkaniu z nią podczas IEM Katowice była totalnie bezradna, a kibice, eksperci i komentatorzy dawno nie widzieli tak zagubionych Duńczyków. Jednak rozgrywki w internecie to zupełnie inna rzeczywistość niż te na lanie, nawet jeżeli gra się w Spodku, w którym są tylko dziennikarze i zaproszone media. Początek Na’Vi i Astralis w ESL Pro League nie był dobry, jednak później było już tylko lepiej. Obydwie formacje zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Z dobrej strony pokazał się s1mple, co nie powinno nikogo dziwić. Drugi najlepszy zawodnik ubiegłego roku pokazuje się z dobrej strony w ostatnich miesiącach, a jego rating wynosi aż 1.31, co jest kosmicznym wynikiem. Dla porównania u rywali najwięcej eliminacji zdobywa Nicolai “device” Reedtz. Duńczyk wykręcił “tylko” 1.19 co i tak jest bardzo dobrym osiągnięciem, ale pokazuje jaka przepaść jest między tymi bardzo dobrymi graczami, a samym s1mplem. Betfan oferuje dużo ciekawych zakładów na to spotkanie, w tym te z udziałem zawodników. Kurs na to, że s1mple będzie miał więcej eliminacji niż device, zaczynając z -4.5, wynosi aż 1.83, co jest ciekawą opcją. Szczególnie, że Ukrainiec zadziwia świat CS-a raz za razem, a teraz wreszcie ma w drużynie graczy, którzy pomagają mu wygrywać. Spotkanie z Astralis jest bardzo ważne dla obydwóch ekip i na zawodnikach będzie ciążyć duża presja, jednak Oleksandr udowodnil już wielokrotnie, że potrafi sobie z nią poradzić. 

Moja propozycja:

Typ: s1mple (-4.5) więcej eliminacji niż device

Kurs 1.83

mousesports – OG

Niedziela, 05.04.20 – 22:00

O 22:00 rozpocznie się drugie starcie tego dnia. Zaskakująco dobre w ostatnich tygodniach OG zagra przeciwko mousesports, które w pierwszym etapie ESL Pro League przegrało tylko z… OG! Dość zabawny splot zdarzeń. Jednak na koniec zmagań grupowych, to Myszy były na pierwszym miejscu, a ekipa mantuu musiała walczyć o możliwość gry w kolejnym etapie z Team Vitality. Co prawda wygrała te spotkanie po zaciętych trzech mapach, ale mecz z mouse to o wiele trudniejsze zadanie. Finn “karrigan” Andersen i spółka grają lepiej niż Francuzi, a w rankingu HLTV zajmują obecnie czwartą lokatę. Ostatnie trzy starcia wygrali dość pewnie, a rozpędzone mousesports potrafi wygrać z każdym. Z kolei OG zaliczyło wpadkę w meczu z Virtus.pro i nie pokazało się z dobrej strony w starciu z FaZe Clan. To młoda drużyna, która ma duże możliwości, jednak presja tego starcia może przygnieść ekipę mantuu. Więcej argumentów po swojej stronie ma mousesports, jednak OG już nie raz udowodniło, że nie należy je przedwcześnie skreślać, eliminując z rozgrywek Vitality. Myszy mają w swoim składzie też młodą gwiazdę – Davida “frozena” Cernanskiego. 17-letni Słowak jest wielką nadzieją rodzimej sceny, a jego rating w ostatnich trzech miesiącach wynosi 1.20. Dla porównania w OG najlepszy wynik ma mantuu – 1.12. 

Na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych drużyn, ale jeżeli mousesports myśli o sięgnięciu po trofeum ESL Pro League, to musi wygrać z OG. Kurs na to na betfan wynosi 1.45. Z kolei w przypadku zwycięstwa ekipy mantuu dostaniemy 2.69. Ja jednak stawiam na Myszy, które mają więcej atutów. W połączeniu z zakładem na s1mple’a daje nam to kurs 2.65, czyli zgarniemy ponad dwukrotność swojej stawki. Czy frozen faktycznie pociągnie swoją ekipę do zwycięstwa? Tego dowiemy się już dzisiaj późnym wieczorem!

Moja propozycja:

Typ: zwycięstwo mousesports

Kurs 1.45

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.