BetBuilder – co to jest i jak działa? | Budowanie zakładów bukmacherskich

Stosunkowo niedawno na polskim rynku bukmacherów pojawiła się nowa opcja, która z miejsca zyskała uznanie w oczach graczy. Chodzi tu o BetBuilder, który pozwala na zupełnie inne konstruowanie kilku typów na 1 mecz na tym samym kuponie! Obecnie BetBuilder ma w swojej ofercie wielu polskich bukmacherów, a klienci coraz częściej obstawiają za jego pomocą mecze piłki nożnej i innych sportów! O co dokładnie chodzi w BetBuilderze i czym jest konstruktor zakładów bukmacherskich? Zapraszam do lektury.

Co to jest BetBuilder?

BetBuilder z języka angielskiego można przetłumaczyć jako konstruktor zakładów bukmacherskich lub kreator zakładów bukmacherskich. W dosłownym tłumaczeniu można go zrozumieć jako budowniczy typów. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala on łączyć zakłady bukmacherskie i wydarzenie sportowe w obrębie jednego meczu i uzyskiwać dzięki temu łączone zdarzenia z wyższymi kursami! W Polsce opcja ta pojawiła się stosunkowo niedawno i z miejsca spodobała się klientom i fanom bukmacherki. Z resztą, sami wielokrotnie wybieramy nasze typy piłkarskie korzystając z BetBuildera!

Czym jest BetBuilder w zakładach bukmacherskich?

Jak już wspomniałem, BetBuilder umożliwia budowanie własnych zakładów, których nie znajdziemy w standardowej ofercie bukmacherów. W przypadku każdego operatora, konstruktor zakładów bukmacherskich wygląda nieco inaczej i ma inną nazwę, jednak w gruncie rzeczy daje on możliwość połączyć różne wydarzenia meczowe i utworzyć z nich zakład łączony składający się nawet z kilku zakładów w obrębie jednego meczu.

Jak działa kreator zakładów?

W jaki sposób działa BetBuilder? Jak już wspomniałem, w zależności od bukmacherów, mamy dzięki niemu możliwość połączyć wybrane zakłady przedmeczowe w jeden zakład i dzięki temu podwyższyć kurs naszego kuponu. Mieszać można naprawdę wiele zdarzeń z jednego spotkania i obstawić bardzo ciekawe, własne zdarzenie, którego kurs całkowity może okazać się naprawdę wysoki. Kreatory zakładów bukmacherskich oczywiście funkcjonują w ramach standardowej oferty i tylko zakłady z niej możemy połączyć w jeden zakład. Ich ilość zależy od konkretnego bukmachera, jednak w większości firm możemy dodawać do zdarzenia tworzonego przez BetBuilder kolejne zdarzenia i utworzyć naprawdę złożone wydarzenia na konkretny mecz piłki nożnej, ale również innych sportów! A jak obstawiać mecze z wykorzystaniem ButBuildera? Sprawdźcie poniżej!

Betbuilder – zasady tworzenia zakładów

W zasadzie BetBuilder, czyli konstruktor zakładów bukmacherskich pozwala nam na bardzo wiele w kwestii obstawiania zakładów bukmacherskich z oferty bukmachera na jednym kuponie. Można dzięki niemu utworzyć naprawdę ciekawy i złożony valuebet. Jest jednak kilka ważnych zasad, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim nie wszystkie zakłady dotyczące danego spotkania da się połączyć. Logiczne, że na jeden kupon nie wrzucimy dwóch zdarzeń dotyczących tego samego spotkania, np. na to, że w meczu nie padnie BTTS i że jedna z ekip nie strzeli gola. Takie zakłady łączone się wykluczają, w związku z czym BetBuilder nie pozwoli nam ich połączyć. Warto także powiedzieć, iż nie każdy bukmacher zaproponuje opcję łączenia zakładów na konkretne spotkanie. Zwykle brak jest takiej opcji na nieco bardziej egzotyczne ligi, czy rozgrywki.

Bukmacherzy z BetBuilder

Gdzie napotkamy się na możliwość połączenia kilku zakładów na jeden mecz i na jednym kuponie? Obecnie w Polsce zdecydowana większość bukmacherów oferuje dostęp do takiej funkcji. U każdego bukmachera BetBuilder będzie nazywał się jednak inaczej i działa na nieco innych zasadach. W gruncie rzeczy, oferty dotyczące możliwości i opcji kreatora zakładów będą jednak bliźniaczo podobne! Obecnie BetBuilder, dzięki któremu możemy obstawiać piłkę nożną w zupełnie inny sposób znajdziemy u bukmachera forBET, Fortuna, Etoto, Fuksiarz, STS, czy Betfan.

Bet Architekt w forBET

Bukmacher forBET wprowadził do swej oferty BetBuilder jako jeden z pierwszych na naszym rynku. Obstawianie piłki nożnej w kontekście łączenia zakładów na jednym kuponie działa u niego pod nazwą Bet Architekta. Dostępny jest on także w aplikacji mobilnej forBet. A jakie zakłady w obrębie tego samego meczu i jednego kuponu połączymy ze sobą w forBET? Oferta jest bardzo ciekawa, bowiem wydarzenia, które wchodzą w skład BetArchitekta to między innymi handicap meczowy, podwójny wynik, BTTS, liczba, czy suma goli, dostępne zakłady na rzuty rożne, czy kartki, czy w końcu zakłady dotyczące tego, jaki będzie strzelec gola.

screen BetArchitekta w forBET

BetBuilder Fortuna – jak zbudować zakład w konstruktorze?

BetBuilder znajduje się oczywiście także w ofercie bukmachera Fortuna. BetBuilder u operatora Fortuna nie ma swojej własnej nazwy i jest dość podobny do tego w forBET. Fortuna BetBuilder również pozwala na połączenie kilku zdarzeń w obrębie jednego spotkania, a dostępne do połączenia zdarzenia to np. zwycięzca meczu, podwójna szansa, rzuty rożne, czy zakład na to, który zawodnik zdobędzie gola. Bardzo ciekawą opcją jest natomiast zakładka “Co się stanie z drużynami?”, w której to znajdziemy nieco innego contentu i dość niestandardowe jak na BetBuilder zakłady. Kreator zakładów u bukmachera Fortuna wydaje się więc jednym z ciekawszych, jeśli chcemy połączyć zdarzenia na piłkę nożną i nie tylko. Zaletą operatora Fortuna jest fakt, iż na swój kupon możemy wrzucić zdarzenie utworzone przez BetBuilder także na hokej, koszykówkę, czy nawet MMA!

screen BetBuilder fortuna

Etoto Mixbet

Stosunkowo niedawno do swojej oferty BetBuilder wprowadził bukmacher Etoto. W jego przypadku opcja ta działa pod nazwą Mixbet, jednak również polega na możliwości łączenia zakładów. W Etoto, by skorzystać z kreatora zakładów, należy w lewym górnym roku zaznaczyć opcję Mixbet i wówczas z oferty znikną wszystkie zdarzenia, których ta opcja nie obejmuje. W praktyce jednak pozostaną najważniejsze i najbardziej popularne zakłady. Oferta będzie obejmować łączenie zakładów na wynik meczu, bramki, handicap, dokładny wynik, czy zakłady dotyczące obu połów. Nie zawsze jednak będzie można wrzucić na swój zakład łączony zdarzenia dotyczące rzutów rożnych, czy kartek.

Fuks kreator – Fuksiarz BetBuilder

Nieco inaczej w porównaniu do innych bukmacherów, oferujących BetBuilder wygląda ten proponowany przez bukmachera Fuksiarz. On również został dodany do usług bukmachera dość niedawno. W tym przypadku wybierając interesujący nas mecz, należy wejść do zakładki “zakłady specjalne” i wybrać opcję widniejącą na górze – “Stwórz zakład AKO”. Fuks kreator nie jest jednak najbardziej złożony i nieco odstaje od konkurencji, jeśli idzie o łączenie poszczególnych typów. Bardzo często bowiem nie będziemy mieli możliwości dodania do kuponu innego zakładu z tej samej kategorii, a w skład zakładów wchodzących w opcję BetBuilder wchodzą głównie kartki, gole, czy rożne.

STS BetBuilder

Słynący z ciekawych promocji i oferujący interesujące bonusy na start najpopularniejszy w Polsce bukmacher w osobie STS również oferuje możliwość łączenia zakładów, dzięki czemu nasz kupon AKO będzie miał wyższy kurs całkowity! W STS BetBuilder znajdziemy na bardziej medialne i ważniejsze mecze. Piłka nożna jest w STS niezwykle rozbudowana, jednak BetBuilder dotyczy najbardziej elitarnych rozgrywek, takich jak Liga Mistrzów, Premier League, czy PKO Ekstraklasa. W STS możemy połączyć do 10 zdarzeń i jak w przypadku pozostałych operatorów, zdarzenia nie mogą się wykluczać. Oferta BetBuilder dotyczy zdecydowanej większości wystawionych zakładów, takich jak rezultat meczu, rodzaj zwycięstwa, liczba goli, czy typy dotyczące połów.

screen BetBuilder STS

Ile wynosi maksymalna stawka w BetBuilder?

Co operator to inna oferta dotycząca BetBuildera. Nie ma jednak wyraźnych ograniczeń dotyczących stawki zakładu utworzonego przez ten system. W STS nie możemy zawrzeć zakładu o możliwej wygranej wyższej niż 500 000 PLN i to jest jedyne ograniczenie. W Fuksiarzu nie mamy żadnej maksymalnej stawki, czy wygranej. Fortuna to jedynie ograniczenia dotyczące maksymalnej wygranej, która wynieść może 601 000 PLN, natomiast Etoto i forBET, podobnie jak Fuksiarz, nie mają żadnych ograniczeń. Korzystając z okazji, zachęcę do sprawdzenia naszych autorskich typów dnia!

Ile rynków z jednego meczu można połączyć w jeden zakład?

W kwestii łączenia ograniczeń dotyczących tworzenia zakładu przez BetBuilder, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Wszystko zależy od tego, jak wiele zdarzeń i typów zostało wystawionych na dane spotkanie. Generalnie rzecz ujmując, na dany mecz możemy łączyć zdarzenia z każdej kategorii. Nie uda się nam natomiast utworzyć zakładu składającego się z wykluczających się typów. U większości operatorów maksymalna liczba typów wchodzących w skład zakładu tworzonego przez BetBuilder wynosi 10. Umożliwia to więc obstawienie naprawdę ciekawego zakładu z wielu różnych zdarzeń!

fot. Pressfocus

FAQ | Bet builder – najważniejsze pytania

Zaloguj się aby dodawać komentarze