We wtorek udajemy się na podróż do Portugalii, ponieważ przed nami półfinałowe starcie w Pucharze Ligi – Benfica vs Porto.

Benfica vs Porto – kursy główne, analiza i Totolotek opinie

Spotkania tych drużyn regularnie przyciągają sporą liczbę fanów na stadiony, a także skautów. Benfica i Porto to drużyny, które słyną z doskonałej pracy z młodzieżą oraz odpowiedniego wyszukiwania młodych talentów. Przed nami starcie, które równie dobrze mogłoby być finałem tych rozgrywek, jednak zamiast tego oba zespoły powalczą na etapie 1/2 finału. Żadna z drużyn nie będzie miała atutu własnego boiska, ponieważ mecz odbędzie się na obiekcie w Bradze.

Aktualnie sytuacja w tabeli pokazuje nam, że faworytem tego meczu będzie Porto. Smoki mają na swoim koncie 46 punktów i są liderem. Dodatkowo mogą się pochwalić najlepszą defensywą, ponieważ do tej pory stracili zaledwie 11 goli. Na drugiej pozycji ze stratą pięciu oczek znajduje się właśnie Benfica. Co ciekawe oba zespoły zajmują pierwsze miejsce pod kątem liczby zdobytych goli. Mają na swoim koncie po 38 trafień w 18 rywalizacjach, co daje nam średnią ponad dwóch strzelonych bramek na mecz.

Benfica w ostatnim czasie idzie jak burza, o czym świadczą cztery kolejne wygrane. W trzech z czterech spotkań nie stracili żadnego gola. Początek roku nie był dla nich udany, ponieważ przegrali z Portimonense, przez co zwiększyli swój dystans do lidera.

Aktualna forma Porto to zielona fala, którą przeciął remis ze Sportingiem. Z 21 ostatnich spotkań wygrali 20, w tym raz po dogrywce z Leixoes. Ostatnia porażka Smoków miała miejsce właśnie w rywalizacji z Benficą na Estadio da Luz przegrali 1:0. Jak prezentują się kursy główne w Totolotku i opinie bukmachera na temat tego spotkania?

Faworytem tego spotkania na podstawie oferty kursów głównych w Totolotku i opinii bukmachera, jest aktualny lider tabeli portugalskiej ekstraklasy – FC Porto. Kurs na wygraną Smoków wynosi 2.25, jednak trzeba pamiętać, że będzie to rywalizacja na neutralnym terenie. Benifca już raz w obecnej kampanii pokonała tego przeciwnika 1:0. Przelicznik na wygraną Orłów wynosi 2.95, a remis – 3.00.

Zdarzenia dodatkowe i opinie Totolotka

Mimo tego, że na murawie zobaczymy dwa najskuteczniejsze zespoły w portugalskiej ekstraklasie, to wcale nie oznacza, że będziemy świadkami gradu bramek. Porto i Benfica mają na swoim koncie po 38 strzelonych goli od początku sezonu. Jest to średnia ponad dwóch trafień na mecz. Oba zespoły spotkały się już raz w obecnej kampanii, a spotkanie zakończyło się wygraną Orłów 1:0. Tym razem zobaczymy rywalizację na neutralnym terenie w Bradze. W trzech ostatnich spotkaniach tych drużyn wpadły zaledwie dwie bramki. Łącznie z dziewięciu starć bezpośrednich, tylko raz zakończyło się overem +2,5 gola.

  • -2,5 gola – 1.60

Bukmacher ocenia takie zdarzenie na bardzo prawdopodobne, co widać na podstawie wystawionego przelicznika. Nic dziwnego, ponieważ statystyki wyraźnie przemawiają za takim zakończeniem. Dodatkowo będzie to półfinałowe spotkanie, w którym obaj trenerzy z pewnością zwrócą uwagę na detale i przede wszystkim czyste konto. Porto od początku sezonu straciło tylko 11 bramek. Myślę, że ciekawą propozycją może być tutaj również brak wyniku BTTS, gdyż nie było go w trzech kolejnych meczach tych drużyn. Benfica w trzech kolejnych starciach zachowała czyste konto, co również może być dobrą sugestią. Kurs tego zdarzenia wynosi – 1.80.

  • BTTS (nie) – 1.80