Po dłuższej przerwie doczekaliśmy się wreszcie hokeja na lodzie na wyższym poziomie i już dzisiaj rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U20 rozgrywane w Kanadzie. Praktycznie każdego dnia będziemy mieli możliwość oglądania trzech rywalizacji i jedyna przeszkoda to późna pora, ale warto zarywać nocki, aby śledzić poczynania młodzieży. Oczywiście na Zagranie będę opisywał przebieg meczów. Skupię się na spotkaniach Czechów ze Słowacją i Łotwy z Finlandią. Zapraszam do lektury!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Czechy U20 – Słowacja U20: typy i kursy bukmacherskie (09.08.2022)

Pierwszy mecz to braterska rywalizacja dwóch krajów, która od lat stara się odpowiedzieć na pytanie, kto jest lepszą nacją w hokeju na lodzie. To Czesi osiągali w przeszłości większe sukcesy od swoich sąsiadów, ale trzeba przyznać, że Słowacja czyni ogromne postępy w ostatnim czasie. Widać to było m.in. w tegorocznym drafcie NHL, gdzie dwóch młodych zawodników zostało wybranych z dwoma pierwszymi numerami 1 i 2. Mowa tutaj oczywiście o Juraju Slafkovskym oraz Simonie Nemecu. Są to wielkie nadzieje hokeja na lodzie, które mogą stać się gwiazdami tej dyscypliny na świecie. U Czechów takich sukcesów draftowych nie oglądaliśmy, ale warto wspomnieć o Davidzie Jiriceku, który został wybrany z numerem 6 i o Jiri Kulichu z 28. Tę dwójkę będziemy mogli śledzić na MŚ U20 w Kanadzie i warto mieć na nich oko. Wydaje się, że to formalni gospodarze są faworytami w tej rywalizacji, ale czy przeciwnicy tak łatwo się poddadzą? O tym przekonamy się późnym wieczorem.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 4 października 2022 12:49.

Co obstawiać?

Jest to pierwsze spotkanie tego turnieju i nie będę typował tutaj zwycięzcy, ponieważ wynik może pójść w każdą stronę. Skupię się na golach i pobieram po prostu over 4.5 goli wraz z ewentualną dogrywką i rzutami karnymi. Jedni i drudzy w sparingach zdobywali masę bramek, ale też je tracili. Czesi rozegrali w lipcu i w sierpniu pięć spotkań towarzyskich i minimum 5 trafienia padły w 4 z nich. Słowacy kilka dni temu mierzyli się z Niemcami i Szwajcarią i tam padły wyniki 3:5 i 3:2. Liczę tutaj bardziej na formalnych gospodarzy, którzy w składzie mają spore talenty jak Jiri Kulich, czy też Michal Gut, ale przeciwnicy też mają kim odpowiedzieć. Kurs na to zdarzenie jest niski, ale ma dopełnić jedynie AKO. W Fortunie czekają na Ciebie bonusy na start!

Fortuna
1.23
Powyżej 4.5 goli (wraz z dogrywką i rzutami karnymi)

Zagranie hokej

Łotwa U20 – Finlandia U20: typy i kursy bukmacherskie (10.08.2022)

Przenosimy się do drugiej rywalizacji, gdzie widzimy już wyraźnego faworyta. Łotyszy tak naprawdę w Kanadzie by nie było, gdyby nie wykluczenie reprezentacji Rosji z wiadomych przyczyn. Oczywiście jest to również hokejowa nacja, ale rozwój talentów może powstrzymać odejście klubu Dinama Ryga z KHL, gdzie wielu młodych zawodników rozpoczynało swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Jasne, na znaczeniu musi zyskać krajowa liga, ale odstaje ona od innych europejskich rozgrywek. Potwierdzeniem słabszej generacji młodzieży jest tegoroczny draft NHL, gdzie dopiero z numerem 119 został wybrany Dans Locmelis. Sporo pracy czeka outsidera, aby wychować sobie gwiazdy hokeja na lodzie i szczerze mówiąc, jestem ciekawy, jak Łotwa poradzi sobie w Kanadzie, bo jest to dla mnie wielka niewiadoma.

Po drugiej stronie barykady znajduje się Finlandia, która zdecydowanie należy do najlepszych krajów naszej ulubionej dyscypliny. Można rzec, że w Europie wiedzie prym i zdobycie złota na tegorocznym IO oraz MŚ Elity powoduje, że wzmacniają swoją pozycję na Świecie. Oczywiście to w USA oraz w Kanadzie jest najlepsze szkolenie pod względem młodzieży, ale Suomi każdego roku nadrabia dystans do najlepszych. Ostatni sukces tej nacji na Mistrzostwach Świata U20 pojawił się w 2019 roku, gdzie Finowie sięgnęli po złoto. Na poprzednim turnieju udało się zdobyć brąz i tym razem pragną więcej. Jeżeli spojrzymy sobie na kadrę przywiezioną do Kanady, to jest ona naprawdę interesująca. Wiele par oczu będzie zwróconych w stronę Aatu Raty, który zdobywał ostatnio swoje doświadczenie w fińskiej ekstraklasie w barwach Jukurit i zdobył łącznie 42 punkty kanadyjskie, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Warto jeszcze wspomnieć o Bradzie Lambert oraz o Topi Niemela, którzy znają smak rywalizacji na poziomie U20. Czy ta trójka będzie wyróżniała się na tle swoich rówieśników?

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 4 października 2022 12:49.

Co obstawiać?

W normalnych okolicznościach powinniśmy spodziewać się pewnego zwycięstwa Finów. Łotysze nie mają tak uzdolnionej młodzieży jak Suomi, ale jest to jednak pierwszy mecz na turnieju i wiele może się wydarzyć. Jestem jednak zdania, że faworyci zdobędą kilka bramek i dlatego celuje też w kanadyjkę Aatu Raty, który w sparingach spisywał się bardzo dobrze. Zaimponował mi przede wszystkim w meczu z Amerykanami, gdzie napastnik ten zdobył dwa gole i tym samym poprowadził swoją reprezentację do wygranej. Występuje też naturalnie w PP i wraz z Bradem Lambertem oraz Topi Niemelą pojawią się okazje, aby zapunktować. Na poprzednich MŚ U20 sięgnął wraz ze swoimi kolegami po brąz, tym razem apetyty są większe. Pobieram sobie w minimum dwa oczka tego zawodnika i liczę, że nas nie zawiedzie. Na sam koniec wspomnę o kodzie promocyjnym w Fortunie!

Fortuna
1.87
Raty Aatu powyżej 1.5 punktu w punktacji kanadyjskiej

Fortuna baner

09.08. Hokej Fortuna

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze