Początkowo miałem odpuścić sobie analizę sobotnich spotkań w PKO Ekstraklasie, ale jednak podejmujemy rękawice, bo czuję niedosyt po wczorajszym typie z Krakowa, który przegraliśmy w 92 minucie. Przed nami trzy starcia, z których dwie trafiają na nasz kupon!

Pierwszy zakład w ForBET bez ryzyka do 50 PLN + powiększony bonus od depozytu 2050 PLN!

Kod promocyjny: 2100PLN

Skuteczność moich typów na Ekstraklasę: 16/21

Profit/strata w typach na Ekstraklasę: +730 PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Śląsk Wrocław vs Cracovia

Na start analiza meczu Śląska Wrocław z Cracovią. Gospodarze znakomicie rozpoczęli rozgrywki i obecnie zajmują pierwszą pozycję w ligowej tabeli. Początkowo wydawało się, że było w tym wiele przypadku, jednak przed tygodniem Wrocławianie udowodnili dobrą dyspozycję, wygrywając 1:3 w Poznaniu. Teraz przed nimi starcie z Cracovią, która po dwóch słabszych meczach na początku sezonu wróciła do dobrej formy.

Śląsk Wrocław jest niepokonany i ma na swoim koncie dokładnie dziesięć oczek. Cracovia plasuje się na piątej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów. Oba zespoły od startu rozgrywek zdobyły dokładnie po sześć bramek. Gospodarze do tego stracili dwa gole, a Pasy czterokrotnie wyjmowały piłkę z siatki. Może być to zaskoczenie dla osób, które w poprzednim sezonie śledziły poczynania Cracovii, ponieważ byli wybitnie underowym zespołem.

Śląsk ma tutaj atut własnego boiska, jednak ja spodziewam się wymiany ciosów we Wrocławiu. W każdym z pięciu ostatnich spotkań między tymi drużynami padł wynik BTTS. Od 2008 roku gospodarze przegrali tylko jeden raz z Cracovią na swoim obiekcie. Pasy w czterech z pięciu ostatnich wizyt we Wrocławiu zdobyły łącznie tylko jeden punkt.

Statystyki:

 • Od 2008 roku gospodarze przegrali tylko jeden raz z Cracovią na swoim obiekcie.
 • W każdym z pięciu ostatnich spotkań między tymi drużynami padł wynik BTTS.
 • Śląsk jest niepokonany od początku sezonu.
 • Cracovia ma na swoim koncie jedną porażkę, remis i dwa zwycięstwa.
 • Pasy wygrały w dwóch kolejnych meczach o punkty.
 • Cracovia ostatni raz wygrała we Wrocławiu w 2013 roku.

Co obstawiać?

Pięć ostatnich spotkań między tymi drużynami to bramka z obu stron. Teraz mamy sytuację, w której oba kluby są w dobrej formie, dlatego też obstawimy BTTS w ForBET.

Typ: BTTS

Kurs: 1.90

Arka Gdynia vs Lech Poznań

Na dopełnienie kuponu double przed nami spotkanie przyjaźni na trybunach, jednak na boisku z pewnością nie zabraknie walki. Arka Gdynia jest w coraz trudniejszej sytuacji, ponieważ po słabym początku sezonu mają na koncie zaledwie jeden punkt. Lech Poznań udanie rozpoczął rozgrywki, ponieważ przed tygodniem plasował się na pozycji lidera, jednak porażka ze Śląskiem wybiła poznańską lokomotywę z odpowiednich torów. Teraz mają szybką okazje, żeby przywrócić odpowiedni porządek i wygrać w Gdyni.

Arka na starcie rozgrywek jest najsłabiej grającą drużyną w Ekstraklasie. Letnie okienko transferowe ma spory wpływ w takiej sytuacji i prawdę mówiąc nie zazdrościmy Jackowi Zielińskiemu sytuacji, w której został postawiony. Odejście trzech fundamentalnych postaci nigdy nie jest łatwe, a już tym bardziej, gdy w ich miejsce nie zostają ściągnięci odpowiedni zmiennicy. Do tej pory łącznie zdobyli tylko jedną bramkę, co jest wyrównaniem ich liczby punktów w tabeli. Fatalny start zespołu z Trójmiasta.

Lech Poznań w ostatnim czasie średnio radził sobie na obiekcie Arki, ponieważ z dwóch poprzednich meczów wywalczył zaledwie jeden punkt, a dodatkowo w tym czasie nie zdobył nawet jednej bramki. Gdynianie mają swoje problemy od startu rozgrywek, co powinno być przewagą na korzyść gospodarzy i dobrą okazją na przełamanie złej passy.

Statystyki:

 • Wszystkie mecze Arki zakończyły się wynikami -3,5 gola.
 • Lech Poznań w każdym starciu Ekstraklasy zaliczył wynik +1,5 bramki.
 • Kolejorz w trzech z czterech rywalizacji zaliczył wynik BTTS.
 • Pięć ostatnich spotkań między tymi drużynami zakończyło się wynikiem -3,5 gola.
 • W czterech kolejnych starciach Arki z Lechem nie było wyniku BTTS.
 • Lech nie strzelił gola w dwóch ostatnich wyjazdach do Gdyni.
 • Kolejorz wygrał dwa z czterech meczów w Gdyni.

Co obstawiać?

Byłem tutaj rozbity między dwoma typami na X2/-3,5 gola i X2/+1,5 bramki, czyli podobnie, jak we wczorajszym meczu w Krakowie. W związku z tym wybrałem opcję numer trzy, czyli obstawiamy samo X2 po kursie 1.40. BTTS w pierwszym meczu ma wystarczający wysoki kurs, żeby tutaj zagrać bezpieczniej.

Typ: X2

Kurs: 1.40

Kupon forbet

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!