Jeszcze nie zdążyły opaść emocje związane z “polskim” Turniejem Czterech Skoczni, a już przemieszczamy się w kolejne miejsce bardzo bliskie sercom polskich kibiców. Predazzo – to właśnie tutaj mistrzem świata w 2003 roku zostawał Adam Małysz, to właśnie tutaj – 10 lat później – mistrzem świata zostawał Kamil Stoch i wreszcie to tutaj w zeszłym roku swoje pierwsze zwycięstwo w historii startów w Pucharze Świata odniósł Dawid Kubacki. Dziś jednak wyjątkowo obejrzymy zawody na skoczni normalnej – K-90. Czy atomowe odbicie Dawida zapewni mu kolejne zwycięstwa?Gramy o 655PLN bez ryzyka! 

Odbierz nawet 1499 PLN na start!

Tylko w sobotę i niedzielę, tylko u nas – 230 złotych w zakładzie bez ryzyka!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Bischofshofen, Bischofshofen…

Wróćmy jeszcze na chwilę do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, bowiem to co się tam wydarzyło nie może obejść się bez komentarza. Kapitalny konkurs w wykonaniu Dawida Kubackiego, który nie tylko przypieczętował, ale również potwierdził, że zwycięstwo w popularnych Vierschanzentournee się po prostu Dawidowi należało.  Tym samym pochodzący z Nowego Targu zawodnik stał się trzecim polskim skoczkiem w historii, który sięgnął po to prestiżowe trofeum. Ale to nie jedyne osiągnięcie Dawida…

Warto zwrócić również uwagę, że łączna nota jaką otrzymał on w Turnieju – wynosząca 1131.6 punktu była drugą łączną notą pod względem wysokości w całej historii Turnieju Czterech Skoczni. Niewiele z resztą zabrakło żeby była to najwyższa nota, bowiem do prowadzącego w tej klasyfikacji Petera Prevca i jego wyczynu z 2016 roku Dawidowi zabrakło jedynie… 7.8 punktu. Jeżeli jednak szukać, gdzie w tym turnieju mógłby tę różnicę nadrobić to na pewno nie byłoby to Bischofshofen, gdzie jego występ był bliski perfekcji.

Dwa kapitalne skoki na odległość 143 i 140.5 metra pozwoliły Dawidowi wygrać konkurs wyprzedzając drugiego Karla Geigera o 9.9 punktu i trzeciego Mariusa Lindvika o 10.5 punktu. W klasyfikacji generalniej Turnieju Dawid zwyciężył z przewagą 20.6 punktu nad wspomnianym Lindvikiem oraz 23.2 punktu nad Karlem Geigerem. Podium konkursu miało, więc taki sam skład jak podium Turnieju. Warto zaznaczyć, że zwycięstwo Dawida w Bischofshofen było jego drugim w historii startów w Pucharze Świata tryumfem indywidualnym. Dwa pucharowe zwycięstwa na koncie, a oprócz tego… mistrzostwo świata i Turniej Czterech Skoczni.

Polskie Predazzo

68. Turniej Czterech Skoczni dobiegł końca, były to piękne chwile, ale czas ochłonąć, spojrzeć w przód i skupić się na dalszej rywalizacji w Pucharze Świata. Pierwszy przystanek to dobrze znane polskim kibicom Predazzo. Dobrze znane, bowiem właśnie tutaj Adam Małysz zdobywał w 2003 roku złoty medal mistrzostw świata. Ten sam wyczyn równo 10 lat później powtórzył Kamil Stoch, a nasza drużyna (po pamiętnej interwencji Thomasa Morgensterna) sięgnęła po brązowy medal w drużynie. Na koniec dodajmy naszego zwycięzcę TCS Dawida Kubackiego, który to właśnie tutaj odniósł swój pierwszy tryumf w zawodach Pucharu Świata. Ale to wszystko na skoczni K-120… Dzisiaj rywalizujemy na obiekcie mniejszym – K-90. Jest to dobra informacja dla polskich kibiców, bowiem charakterystyczne mocne i wysokie odbicie Dawida Kubackiego wręcz idealnie pasuje do skoczni normalnych.

Czy niesiony na fali tryumfu w Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki jest w stanie dać nam kolejną dawkę radości? Z całą pewnością. Dawid zwyciężył we wczorajszej serii kwalifikacyjnej pokazując, że z całą pewnością będzie się tutaj liczył. Warto również dodać, że do konkursu awansowali wszyscy nasi zawodnicy, a więc w konkursie głównym zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Stefana Hulę oraz Jakuba Wolnego. Ale nie przedłużam zbędnie… Typujemy!

Baner - skubiemy bukmachera

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Co obstawiać?

Dzisiaj obstawimy sobie dwie rywalizacje w parach: kto będzie wyżej w konkursie. Na pierwszy ogień przeanalizuję pojedynek trzeciego zawodnika Turnieju Czterech Skoczni – Karla Geigera i Austriakiem Stefanem Kraftem. Na zwycięstwo Niemca w tej parze STS oferuje kurs w wysokości 1.67.

Dlaczego Geiger? Występ Niemca w TCS pokazał, iż prezentuje on wysoką i stabilną formę. Drugie miejsce w Oberstdorfie, drugie miejsce w Ga-Pa oraz drugie miejsce w Bischofshofen. Cóż za regularność! Co prawda w Innsbrucku było miejsce ósme, ale doskonale pamiętamy, że w konkursie tym mieszały warunki. To był przypadek. Ponadto Geiger bardzo dobrze prezentował się w treningach już w samym Predazzo. Miejsca 4, 1 oraz 2 w kwalifikacjach pokazują, że Geiger formy od poniedziałku nie stracił. Stefan również prezentuje wysoki poziom – odmówić mu tego nie można. W treningach miejsca następujące: 3 (przed Geigerem), 4 oraz 5 w kwalifikacjach. Odmówić, więc formy Austriakowi nie można jednak jest we mnie silne przekonanie oparte nie tylko na samych wynikach (chociaż one je potwierdzają), że to Geiger na ten moment jest faworytem tego pojedynku. Tak też postawimy.

Typ: Kto lepszy? Karl Geiger vs Stefan Kraft – Karl Geiger

Kurs: 1.67

Druga dzisiejsza para dosyć ciekawa. Daniel Huber vs Pius Paschke. Tym razem małe zaskoczenie – postawimy na Niemca. Na jego zwycięstwo w tej parze kurs wynosi 1.94 i jest wyższy niż na zwycięstwo Austriaka. Dlaczego więc Niemiec? Treningi pokazują, że czuje się on na skoczni w Predazzo bardzo dobrze. Zwyciężył on w pierwszym wczorajszym treningu oddając skok na odległość 102 metrów, w drugim zaś plasował się na 6 miejscu. Kwalifikacje również były całkiem dobre w jego wykonaniu – miejsce 12. Zestawmy teraz wyniki Piusa z wczorajszymi wynikami Daniela Huber. Rewelacji nie było. Pierwszy trening to skok na odległość 95.5 metra i miejsce 15, druga próba – miejsce 22. Dwa razy daleko za Paschke. W kwalifikacjach Daniel uplasował się jednak wyżej od Piusa, ale różnica między nimi wynosiła jedynie 2 punkty. Myślę, że warto zaryzykować i dać szansę Niemcowi. Tak zagramy!

Typ: Kto lepszy? Daniel Huber vs Pius Paschke – Pius Paschke

Kurs: 1.94

Konto w STS ✅

Konto na Typomanii – jeszcze nie❗❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze