We wtorek rozpoczynamy od analizy oferty legalnych bukmacherów pod kątem Pucharu Polski. Przed nami trzy spotkania, jednak my udajemy się na pojedynek Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok. Oba zespoły rywalizowały w tym sezonie dwukrotnie. W obu przypadkach lepsi byli piłkarze Ireneusza Mamrota. Jak będzie w trzecim starciu?

Legalni bukmacherzy – sprawdź najlepsze kursy na Puchar Polski

Arka Gdynia vs Jagiellonia Białystok – do trzech razy sztuka w ofercie legalnych bukmacherów?

Obie drużyny w ostatnim czasie mają ze sobą wiele wspólnego. W piątek zmierzyły się na boiskach LOTTO Ekstraklasy, a już dzisiaj przyjdzie czas na rewanż. Tym razem w ramach Pucharu Polski. Jagiellonia dwukrotnie pokonała Arkę w tym sezonie. Podopieczni Zbigniewa Smółki z pewnością postarają się wykorzystać atut własnego boiska. Powiedzieć, że w ostatnim czasie rywalizacje tych drużyn obfitują w gole, to jak nic nie powiedzieć. W każdym z poprzednich sześciu starć kibice oglądali przynajmniej dwie bramki, a cztery razy padło dokładnie pięć goli. Gdynianie w obecnej kampanii znacząco poprawili się w ofensywie. W poprzednich latach mieli łatkę zespołu, który ma problemy z tworzeniem sobie sytuacji i koncentruje się na defensywie.

Jagiellonia na starcie tego meczu ma handicap w postaci dwóch zwycięstw nad Arką w tym sezonie. Przewaga mentalna może być istotna, jednak tym razem zagrają na obiekcie w Gdyni. Będzie to zupełnie inne starcie niż na początku sezonu, ponieważ wtedy podopieczni Zbigniewa Smółki dopiero rozpoczynali współpracę z nowym trenerem. Jaga wygrała sześć z siedmiu ostatnich potyczek z tym przeciwnikiem. Jak prezentuje się oferta kursów głównych u legalnych bukmacherów?

legalni bukmacherzy

Kursy wystawione przez legalnych bukmacherów wskazują, że to Jagiellonia jest faworytem tego meczu. Przelicznik na wygraną tego zespołu wynosi 2.45. Dla porównania remis – 3.3, a zwycięstwo Arki 2.7.

Legalni bukmacherzy i propozycje zdarzeń dodatkowych

W czterech z sześciu ostatnich spotkań między tymi drużynami padło dokładnie pięć bramek. W tym meczu zmierzą się dwa zespoły, które są w czołówce LOTTO Ekstraklasy pod kątem zdobywanych goli. Czy mocne linie ofensywne są w stanie zagwarantować nam ciekawe widowisko? Myślę, że tak. Obaj trenerzy preferują granie do przodu, więc nie spodziewam się tutaj murowania własnej bramki czy gry na zero z tyłu. W każdym z czterech ostatnich meczów Arki wpadło +3,5 gola. Jagiellonia nie jest gorsza w tym aspekcie, ponieważ również w czterech kolejnych starciach zaliczyła wyniki +3,5 bramki. Kurs, że zobaczymy w tym starciu +2,5 gola w ofercie legalnych bukmacherów wynosi – 1.79 – 1.8.

LVBET:

  • +2,5 gola – 1.79

Fortuna:

  • +2,5 gola – 1.8

Inną propozycją, która jako pierwsza przyszła mi na myśl w tej parze jest typowanie bramki z obu stron. Właśnie takie zdarzenie zagraliśmy w piątkowym kuponie na LOTTO Ekstraklasę i myślę, że scenariusz może się powtórzyć. Jagiellonia w każdym z 13 kolejnych spotkań straciła przynajmniej jedną bramkę na ligowych boiskach. Gra defensywna tego zespołu nie jest najlepsza, więc Arka może to wykorzystać. Gdynianie w każdym z 11 ostatnich spotkań we wszystkich rozgrywkach trafiali do siatki. W pięciu z sześciu poprzednich rywalizacji tych drużyn kibice oglądali bramki z obu stron. W tym przypadku legalni bukmacherzy oceniają prawdopodobieństwo tego zdarzenia na wysokie, dlatego też kurs wynosi od 1.58 w Fortunie do 1.62 w LVBET.

LVBET:

  • BTTS – 1.62

Fortuna:

  • BTTS – 1.58