Po piątkowych emocjach związanych z meczem w Lubinie, już dziś czekają nas kolejne spotkania. Tym razem popołudniu na parkiecie w Iławie zobaczymy zawodników AZS-u Olsztyn i Ślepska Malow Suwałki. Z kolei wieczorem w Lublinie czeka nas starcie pochodzącego stamtąd LUK-u z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Tym razem kupon stawiam w STS.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1640 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Indykpol AZS Olsztyn vs Ślepsk Malow Suwałki: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (15.01.2022 r.)

Gospodarze dzisiejszego spotkania w Iławie do tej pory zdobyli dwadzieścia jeden punktów w czternastu grach. Odpowiednio siedem meczów wygrywając i tyle samo przegrywając. Z kolei drużyna z Podlasia zajmuje przedostatnie miejsce w PlusLidze w sezonie 2021/2022. Zebrali łącznie dziewięć oczek, z czego wygrali tylko w trzech spotkaniach.

Faworytem tego meczu jest Indykpol AZS Olsztyn. I to nie tylko dlatego, że zajmuje o sześć miejsc wyższą lokatę niż ich dzisiejsi rywale. Porównując jeden do jednego dyspozycję tych drużyn, to z pewnością przyjęcie, gra z ataku i kontrataku, a także z pola zagrywki są atutami Olsztynian. Jeżeli złapią rytm gry, to również często zdobywają punkty blokiem. Jednak właśnie główny problem tkwi w tym, że muszą „złapać falę” w danym spotkaniu. Na początku sezonu prezentowali się doskonale wygrywając mecz za meczem, a z najsilniejszymi tocząc boje, jak równy z równym. Jednak później przyszło załamanie formy, z czego wynika zmiana na ławce trenerskiej. Pomimo tego, że się ona pojawiła, akademicy z Olsztyna nie odnieśli jeszcze zwycięstwa pod przewodnictwem nowego opiekuna, którym został Javier Weber. Z pewnością w tej zmianie plusem jest to, że w końcu akademicy z Olsztyna zaczęli punktować seriami, co było widoczne, choćby w ostatnim meczu z PGE Skrą Bełchatów. Oczywiście, fani Olsztynian życzyliby sobie czegoś więcej niż wygrania „tylko” jednego seta, zwłaszcza kiedy na starcie sezonu zostali rozbudzeni tym, ile oczek zdobywali ich ulubieńcy; ale wygląda na to, że strategia małych kroków zaczyna przynosić pozytywy. Do tego dochodzi w końcu regularne sprawianie trudności rywalom z zagrywki.

Z kolei podopieczni Andrzeja Kowala przystąpią do tej rywalizacji, mając nadzieję na przełamanie jeszcze większego impasu niż ma to miejsce w przypadku AZS-u Olsztyn. Najbardziej niepokoi kibiców podlaskiej drużyny to, że ich ulubieńcy mają statystyki przyjęcia, ataku i kontrataku na fatalnym poziomie. Do tego dochodzi fakt, że regularnie popełniają mnóstwo prostych błędów, zwłaszcza kiedy rywal zwiększy tempo gry lub zacznie stosować nieszablonowe skończenia akcji. Po ostatnim spotkaniu głos o tym, co się dzieje w zespole, zabrał sam trener drużyny Ślepska, który na potrzeby materiału, który został opublikowany na youtube’owym kanale drużyny, powiedział: „Popełnialiśmy bardzo dużo błędów, więc o tym pierwszym secie trzeba jak najszybciej zapomnieć”. Andrzej Kowal podkreślił jeszcze znaczenie siły mentalności na boisku, a doprecyzowując tego, że nie jest ona ustabilizowana wśród jego podopiecznych, gdy rywalizują na ligowych parkietach. Patrząc na ich dyspozycję, należy zaznaczyć, że odliczając pierwsze dwa sety w meczu z LUK-iem Lublin, to w każdym siedmiu rozegranych setów w 2022 roku w PlusLidze zdobywali dwadzieścia lub więcej oczek, kiedy patrzymy na poszczególne partie.

Jaki jest mój typ na to spotkanie? Nie widzę sensu obstawiania zwycięzcy tego meczu, gdyż kurs na akademików z Olsztyna jest na poziomie 1.15, a na triumf drużyny z Podlasia został wyceniony na 5.55. Owszem, różne rzeczy w sporcie mogą się zdarzyć i póki piłka w grze, nie wolno nikogo skreślać przed rozpoczęciem spotkania. Jednak patrząc na statystyki, słowa z wywiadów i po prostu styl gry, każde inne zdarzenie niż zwycięstwo Olsztynian, będzie sporą niespodzianką. Jednak, czy mogą być pewni łatwej „trzysetówki”? Sądzę, że suwalski zespół jest w stanie zmobilizować się na jedną partię, tak jak to miało miejsce, choćby w ostatniej kolejce. Dlatego też stawiam na to, że w tym spotkaniu będziemy świadkami rozegranych czterech setów.

STS
1.80
W tym meczu będą minimum 4 sety - TAK

Zanim przejdę do przedstawienia kolejnego typu, zapraszam Cię do zajrzenia do pozostałych mych tekstów związanych z siatkarskimi meczami, które przygotowuję dla serwisu Zagranie. Poza tym zapraszam Cię do skorzystania z naszego kodu promocyjnego u tego bukmachera, by móc bezpieczniej postawić zakład, chociażby obstawiając siatkarskie mecze.

LUK Lublin vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (15.01.2022 r.)

O ile jeszcze w pierwszej parze ktoś mógłby nieco na siłę doszukiwać się powodów, dla których to Ślepsk może wywieźć z Iławy zwycięstwo; tak w tym zestawieniu każdy inny wynik niż szybki triumf ZAKSY będzie trzeba rozpatrywać w kategorii sensacji. Aby zobrazować swe myśli, dodam, że kurs na wiktorię Kędzierzynian bukmacherzy STS ustanowili na poziomie 1.05, a na to samo zdarzenie tylko na korzyść LUK-u na 10.00.

Gospodarze tego spotkania zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli (stan na 14 stycznia przed meczem inaugurującym tę kolejkę). W piętnastu spotkaniach sześciokrotnie okazywali się lepsi od swoich rywali. Dzięki temu, a także za sprawą tego, że raz przegrali dwa do trzech, skompletowali siedemnaście oczek. W teorii ich fani mogą zaczynać mieć powody do optymizmu, ponieważ w ostatnim starciu ograli Ślepsk Malow Suwałki. Jednak poprzedni triumf zanotowali ponad… trzydzieści sześć dni temu! Owszem, LUK bardzo dobrze wszedł w tamto spotkanie, zwłaszcza za sprawą tego, co w polu serwisu czynił Jan Nowakowski. Należy podkreślić to, że mierzyli się z jedną z najsłabszych drużyn w lidze, więc o tym meczu powinno się mówić bardziej w kategorii: „po prostu odbyty” niż dający szczegółowe dane o formie danego zespołu. Dlatego też należy podkreślić to z kim zmierzą się tym razem. Dlatego też z rezerwą podchodzę do słów Grzegorza Pająka, który dla serwisu Strefa Siatkówki powiedział, że: „Uważam, że już wcześniej daliśmy sygnał, że jesteśmy zainteresowani ósemką. (…) Myślę, że ta determinacja zostanie już z nami na dłużej”.

Przyjdzie im rywalizować nie z byle kim, bo ze zdecydowanymi liderami tego sezonu PlusLigi. Po piętnastu kolejkach siatkarze ZAKSY nie przegrali ani jednego meczu. Do tego przystąpią do gry po pierwszej przegranej w tegorocznej Lidze Mistrzów, co sprawi, że z pewnością będą chcieli pokazać, że ulegnięcie po tie-breaku było dziełem przypadku, a nie czymś, co powinno zaczynać niepokoić fanów. Problemów w jakimkolwiek elemencie gry Kędzierzynian mogą doszukiwać się jedynie malkontenci. Owszem, można by mówić, że więcej fani ZAKSY oczekują od np. Fabiana Drzyzgi, ale jest to już doszukiwanie się czegokolwiek, by ich ulubieńcy nie osiadali na laurach. Do tego należy podkreślić, że imponującą formą popisują się w ostatnich spotkaniach duet, który tworzą Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka. I mimo, że przegrali w Arenie Gliwice, kiedy to mierzyli się z Cucine Lube, tak należy zaznaczyć, że z obu stron siatki stał szereg gwiazd. Do tego Kędzierzynianie nie grali przed swoją publiką, tj. w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Rolę tego podkreślił Kamil Semeniuk, który dla Strefy Siatkówki powiedział: „Początkowo też nie czuliśmy się tak pewnie, jak to bywa w lidze. W spotkaniach ligowych w większości przypadków jesteśmy faworytem i dodaje nam to pewności siebie na parkiecie, (…), gdyż w Kędzierzynie-Koźlu znamy już każdy kąt tej hali”.

STS
1.60
W tym meczu zostaną rozegrane 4 sety - NIE

Patrząc na formę obu zespołów, historię starć między tymi drużynami, a także jakimi siatkarzami dysponują ekipy i w jakich nastrojach przystąpią do tego spotkania, spodziewam się, że ZAKSA odniesie przekonywujące zwycięstwo. Moim typem jest to, że nie zostanie rozegrany czwarty set. Na to zdarzenie bukmacherzy STS przygotowali wycenę na poziomie 1.60. Dla porównania dodam, że gdyby ktoś chciał postawić na to, że jednak Lublinianie będą w stanie urwać seta ZAKSIE, powinni rozważyć wycenę na poziomie 2.25.

Propozycja kuponu:

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze