ZAKSA, czy Projekt – następny ligowy szlagier przed nami! Gramy o 186 PLN

ZAKSA, Projekt, PlusLiga

W niedzielne popołudnie dojdzie do kolejnych dwóch szalenie interesujących, przyciągających starć w PlusLidze. O ile w drugim spotkaniu faworyt jest oczywisty, tak w drugim już trudniej o tego typu wskazanie. Wszystko za sprawą tego, że o godzinie 14:45 do rywalizacji przystąpi ZAKSA Kędzierzyn – Koźle, a zmierzą się z Projektem Warszawa. Odnośnie do meczu rozgrywanego około trzy godziny później, to będziemy świadkami konfrontacji LUK-u Lublin z PSG Stalą Nysa. Jakimi wynikami zakończą się te spotkania? Pojawi się trafiony double? Na pytania postaram się odpowiedzieć jak najdokładniej poniżej, a na razie dodam, że tym razem typy na PlusLigę stawiam w Fuksiarzu.

500 zł bez ryzyka (50% zwrot na depozyt) + 200 zł cashback bez limitu + 40 zł Polsat Box Go Sport!

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Projekt Warszawa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (06.11.2022 r.)

W przypadku tej rywalizacji mówimy o konfrontacji między zespołami sąsiadującymi ze sobą w tabeli. W siedmiu kolejkach obie drużyny wygrały po 4 razy i tym samym 3-krotnie ulegały swym przeciwnikom. Jakby tego było mało, to Projekt w powyżej przywołanym zestawieniu jest prawie, że na równi z AZS-em Olsztyn, gdyż mają tyle samo punktów, i tyle samo wygranych, co straconych setów. Jednak dziś przyjdzie im się skonfrontować z zespołem, który jest o oczko wyżej z racji posiadania o punktu więcej. Emocji w tym starciu nie powinno zabraknąć, ponieważ Kędzierzynianie od startu rozgrywek borykają się z problemami, a Projekt sezon zaczął słabo, by z meczu na mecz rozkwitać coraz bardziej. Co jeszcze można powiedzieć o ich dyspozycji? Ano to, że ZAKSA w ostatniej kolejce uległa zaskakująco, bo aż do zera Asseco Resovii Rzeszów. Z kolei warszawski zespół rozgromił w tylu samo rozegranych setach Cerrad Eneę Czarnych Radom.

Na szczególne wyróżnienie w związku z tym meczem zasługuje to, że byli w stanie odrobić kilka oczek straty w trzecim secie, gdzie i tak prowadzili już w meczu dwa do zera, co oznacza, że mieli spory zapas i nie musieli koniecznie wygrywać trzeciej partii, by zwyciężyć za trzy punkty. W zeszłym sezonie bardzo dużym faworytem w tejże konfrontacji byłaby ZAKSA, lecz patrząc już na obecną dyspozycję, to sądzę, że wszelkie podstawy do takiego uważania mają ci, którzy sądzą, że to Projekt jest minimalnym faworytem. To co łączy obie drużyny to fakt, że mają w swych szeregach wiele gwiazd i to nie tylko polskiej sceny siatkówki. Historia ich rywalizacji uczy, że znacznie częściej wygrywał zespół z Kędzierzyna – Koźla. Piszę tak, gdyż w rozegranych 54 meczach aż 45-krotnie triumfowała ZAKSA. Jednak na dziś różnicą na korzyść Projektu jest to, że ZAKSA wygląda na drużynę, która złapała lekką zadyszkę. Z kolei Projekt z każdym kolejnym meczem prezentuje się coraz lepiej w dosłownie każdym elemencie gry.

Jest to bardzo widoczne zwłaszcza, kiedy spojrzymy na to jak zagrywają siatkarze obydwu zespołów, a także ile punktują z ataku i poprzez grę blokiem. Na szczególne wyróżnienie po stronie Projektu zasługują tacy siatkarze jak Igor Grobelny, Piotr Nowakowski i Linus Weber. Pierwszy zajmuje trzecią pozycję pod względem ilości otrzymywanych nagród MVP w tym sezonie, drugi plasuje się na szóstej lokacie wśród najlepiej punktujących, a ostatni na drugiej pozycji wśród najlepiej zagrywających w tegorocznym sezonie. Jeśli mówimy o indywidualnych dokonaniach siatkarzy ZAKSY, to na pochwały zasługuje Dmytro Pashytskyy – środkowy również zajmuje szóste miejsce wśród najlepszych blokujących. Kolejnym graczem, którego można wyróżnić z ZAKSY jest Łukasz Kaczmarek, który znajduje się na dziewiątej pozycji spośród najlepiej punktujących zawodników z całej ligi. Co jeszcze można powiedzieć o ich dyspozycji przed statystycznym porównaniem, kiedy mówimy o zespole, a nie indywidualnościach? Ano to, że w nerwowych, zaciętych końcówkach częściej szalę na swoją korzyść potrafią przełamać siatkarze Projektu.

Statystyki przed meczem ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z Projektem Warszawa w 8. kolejce PlusLigi:

 • W rozegranych 54 meczach w lidze między nimi ZAKSA zwyciężała aż 45-krotnie.
 • W ich spotkaniach Kędzierzynianie wygrywali w aż 146 setach, a przegrali w zaledwie 65 partiach.
 • ZAKSA 24-krotnie wygrywała, a 5-krotnie przegrywała przed swoją publicznością. Natomiast 21 razy triumfowała i 4 razy ulegała w meczach na wyjeździe.
 • W pierwszym przypadku bilans setowy wynosi 80 do 36 na ich korzyść, a w drugim, choć również na plus dla ZAKSY, to już 66 do 29.
 • W ich ostatnich 10 rozegranych meczach Projekt zwyciężył tylko 2-krotnie i to za każdym razem w 2019 roku.
 • W pierwszym zwyciężonym meczu wygrali do jednego, a w drugim już po tie-breaku.
 • Tylko 2-krotnie, a mianowicie w po jednym meczu w 2019 i 2021 r. ich rywalizacja kończyła się po trzech setach.
 • Patrząc na ostatnie 10 gier, to najczęściej byliśmy świadkami wyników 3 do 1, które padały aż 5 razy. Pięciosetowe boje pojawiły się 3-krotnie.
 • Odnośnie do bilansu, ale ich ostatnich występów, to ZAKSA ma następujący rekord: P – W – P – P – W, a Projekt: W – W – W – P – W.
 • W tegorocznym sezonie PlusLigi ZAKSA w 7 meczach wywalczyła 545 punktów, a straciła 508 oczek. Z kolei Projekt nabił 590 punktów i zgubił już 572 oczka.
 • Kędzierzynianie mają również 13 wygranych setów i 10 straconych. Następujący bilans po stronie Projektu wygląda 14 do 12, dzięki czemu bilans setowy wynosi dwa na plusie.

Mój typ na mecz ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z Projektem Warszawa w 8. kolejce PlusLigi

Minimalnym faworytem jest warszawska drużyna, aczkolwiek nie można lekceważyć drużyny z Kędzierzyna – Koźla. Dość wspomnieć o tym, że to właśnie ZAKSA dokonywała niebywałych rzeczy i to nie tylko w polskiej lidze, czy Pucharze Polski. Jednak po raz kolejny przypomnę, że to właśnie oni złapali lekką zadyszkę, a Projekt jest na fali i to będąc po trzech zwycięstwach z rzędu. Co prawda wyżej w klasyfikacji jest ZAKSA, ale dzieli ich tylko punkt różnicy. Co gram w związku ze szlagierowym starciem między drużynami, które w tej chwili sąsiadują ze sobą w tabeli PlusLigi? Ano to, że po prostu zostanie rozegrany czwarty set.

Zostanie rozegrany 4. set: TAK
Kurs: 1.53
Graj!

ZAKSA ma co poprawiać i przede wszystkim kim tego dokonywać. Z kolei Projekt, który również ma gwiazdy w swych szeregach, będzie starał się udowodnić, że mimo wszystko to oni są lepsi od dzisiejszych rywali. Szykuje się nam ciekawe, wyrównane widowisko również z tego względu, że tylko 2-krotnie na przestrzeni ostatnich gier ich rywalizacje kończyły się po trzech partiach. Kurs na wybrane przeze mnie zdarzenie wynosi 1.53, co stanowi dobre podbicie do kuponu, a jednocześnie bezpieczne zagranie. Czy wcześniej grałem ryzykownie, że dziś idę w lżejsze, spokojniejsze typy? Tego możesz się przekonać, kiedy odwiedzisz zakładkę o nazwie – TYPY: Siatkówka.

LUK Lublin – PSG Stal Nysa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (06.11.2022 r.)

Kiedy ochłoniemy już po elektryzująco zapowiadającym się spotkaniu, czeka nas pojedynek między niżej notowaną drużyną a rewelacją tego sezonu. Jeszcze kiedy dochodziło do ich rywalizacji w ramach poprzedniej kampanii, to mówiliśmy o tym, że czeka nas wyrównana rywalizacja. W tej chwili ciężko o podobne stwierdzenia, ponieważ LUK znajduje się dopiero na 13. pozycji po 7 meczach, a PSG Stal Nysa na trzeciej lokacie, będąc tuż za czołową dwójką. Dla porównania dodam, że Lublinianie byli w stanie do tej pory zwyciężyć w zaledwie jednym spotkaniu, a zawodnicy klubu z Nysy dokonywali tego aż 5-krotnie! Dzięki temu jesteśmy świadkami starcia między zespołami, które dzieli prawdziwa przepaść punktowa. LUK uzbierał dotychczas raptem 6 oczek, a PSG Stal już aż 16 punktów! Jeszcze niedawno mówilibyśmy o tym, że Lublinianie mają spore szanse, by wygrać, natomiast dziś bardzo ciężko przychodzi pokusić się o tego typu wskazanie.

Podobnego zdania jest bukmacher, jakim jest Fuksiarz, ponieważ kurs na zwycięstwo PSG Stali Nysa wynosi raptem 1.38. Natomiast analogiczne zdarzenie względem LUK-u jest już wyceniane na aż 2.90! Dlatego też w związku z tą konfrontacją gram na coś innego. Jednak nim o tym opowiem, dodam jeszcze, że gracze z Lublina w ostatnim czasie w końcu zwyciężyli, a dokonali tego zwyciężając do jednego nad BBTS-em Bielsko – Biała. Jednak należy zaznaczyć, że było to szalenie zacięte spotkanie. Najmniej wyrównany set zakończył się wynikiem 25 do 20 dla LUK-u. Jednak kontuzji doznał Jakub Wachnik, czyli jeden z liderów tego zespołu, co przekłada się na to, że trener Dariusz Daszkiewicz dziś będzie mógł skorzystać wyłącznie z dwóch przyjmujących. Wszystko za sprawą tego, że z kadry wcześniej wypadł jeszcze Nicolas Szerszeń. Dlatego też z ogromnym trudem przychodzi wierzenie w to, że Lublinianie będą jakkolwiek w stanie przeciwstawić się zespołowi będącemu w tak topowej formie, w jakiej są gracze PSG Stali Nysa.

By jeszcze bardziej zobrazować dysproporcję między tymi zespołami dodam, że siatkarze Stali wrócili na pasmo zwycięstw w efektownym stylu rozbijając AZS Olsztyn. Kibice liczą, że ponownie wiele powodów do radości da Wassim Ben Tara, który jest liderem będącym w znakomitej dyspozycji. Do tego należy nadmienić, że również skrzydłowi tacy jak Michał Gierżot i Kamil Kwasowski zaczęli prezentować wysoką formę. Jeżeli wspomniane trio zagra na wysokim, czyli obecnie dla nich regularnym poziomie, powinni triumfować bez większych przeszkód, zgarniając przy tym komplet oczek. Czy rzeczywiście wywiozą z Lublina trzy punkty? Nim będę dalej porównywać te zespoły, dodam, że gram z Fuksiarzem również dlatego, by wykorzystać znakomite BONUSY, jakie przygotował niniejszy bukmacher dla czytelników Zagrania.

Statystyki przed meczem LUK-u Lublin z PSG Stalą Nysa w 8. kolejce PlusLigi:

 • Zespoły mierzyły się ze sobą 2-krotnie w PlusLidze i za każdym razem PSG Stal Nysa zwyciężała do zera. Tak było w 2021 r. i 28 marca bieżącego roku.
 • Jeśli chodzi o zdobycze punktowe, to ich pierwszy mecz był bardziej wyrównany pod kątem zdobyczy punktowych, gdyż sety kończyły się wygranymi do: 30 i dwukrotnie 22 oczek.
 • W drugim ich spotkaniu rywalizacja w poszczególnych partiach kończyła się zwycięstwami PSG Stali Nysy do: 18, 21 i 28 punktów.
 • Jeżeli chodzi o bilans z ostatnich 5 meczów, to LUK ma następujący rekord: W – P – P – P – P, a Stal: W – P – W – W – P.
 • W dotychczasowych meczach zespół z Nysy ugrał 573 oczka, a stracił 536 punktów. Z kolei LUK wywalczył 632 oczka, a zgubił aż 675 punktów.
 • Zawodnicy PSG Stali wywalczyli 17 setów, oddając rywalom 8 partii. Dla odmiany LUK wywalczył 11, a stracił aż 19 setów.
 • Kiedy patrzymy na statystyki, to począwszy od zagrywki, przez atak, po grę blokiem dominuje drużyna PSG Stali Nysa.
 • Jest to widoczne po zajmowanych miejscach w tabeli, gdzie Nicolas Zerba jest czwartym najlepiej blokującym, a Wassim Ben Tara dzierżącym piąte miejsce pod względem ilości zdobytych punktów przez jednego zawodnika.
 • LUK radzi sobie lepiej tylko w przyjęciu, gdyż ma więcej zawodników wyżej w tabeli najlepiej przyjmujących. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dustin Watten, który plasuje się na 3. miejscu w powyższej statystyce.

Mój typ na mecz LUK-u Lublin z PSG Stalą Nysa w 8. kolejce PlusLigi

Po założeniu konta w Fuksiarzu z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego, uznałem, że tym razem zagram na to, że PSG Stal Nysa po prostu zwycięży. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.38. Dziś celowo gram bardzo bezpiecznie po kursie zaledwie 2.11, ale to dlatego, by w końcu przełamać ilość kuponów, gdzie zamiast trafiania double’i pojawiały się trafienia jednego z dwóch zdarzeń. Za każdym razem brakowało bardzo niewiele, więc tym razem stawiam dwa pewniaczki i choć kursy nie są wysokie, to dziś ważne jest, by być na plusie. Wszystkie powyżej wymienione składowe wskazują na to, że LUK nie ma dosłownie żadnej możliwości, by triumfować w tejże konfrontacji, dlatego też podejmuję się właśnie tego wskazania.

PSG Stal Nysa zwycięży w tym meczu: TAK
Kurs: 1.38
Graj!

Propozycja kuponu:

Fuksiarz, PlusLiga, kupon, 6 listopada, 2 mecze

fot. Adam Starszyński/PressFocus

500 zł bez ryzyka (50% zwrot na depozyt) + 200 zł cashback bez limitu + 40 zł Polsat Box Go Sport!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze