Wyższe podatki zakładów bukmacherskich – w 2019 roku ponad 800 mln PLN!

Ministerstwo Finansów opublikowało sprawozdanie, które dotyczy podatków od gier. Według niego, różne podmioty, które są powiązane z grami wpłaciły do budżetu państwa blisko 2,4 mld zł. Zakłady bukmacherskie stanowią 1/3 całości, czyli ponad 800 milionów! W poniższym artykule znajdziesz bardzo interesujące szczegóły odnośnie tego raportu.
Podatki w grach hazardowych
Mam nadzieję, że wszyscy doskonale wiecie, że wszystkie gry hazardowe opodatkowane są podatkiem od gier. Z kolei w przypadku wygranych, które przekraczają 2280 PLN, także podatkiem dochodowym od osób fizycznych – PIT. Podmiot organizujący gry hazardowe nazywany jest podatnikiem od gier losowych. Zakłady bukmacherskie obowiązek podatkowy otrzymują już w momencie rozpoczęcia działalności i nie ma znaczenia czy mówimy działalności stacjonarnej czy za pośrednictwem Internetu.
Ministerstwo Finansów opublikowało raport, który przedstawia podatek od poszczególnych rodzajów gier w trzech ostatnich latach:
Na powyższej grafice widać jak bardzo wzrosła wysokość podatków praktycznie w każdym segmencie. Zdecydowanie największy wzrost odnotowały zakłady bukmacherskie (wzajemne), których wysokość podatków w 2017 roku zatrzymała się na poziomie ponad 407 mln PLN, a w roku ubiegłym było bo to blisko 824 mln PLN.
Naziemne zakłady bukmacherskie mają się dobrze
Wszyscy doskonale wiemy, że zdecydowana większość graczy korzysta z zakładów przez Internet. Sprawozdanie Ministerstwa Finansów pokazuje, że w punkty naziemne nadal generują sporą liczbę graczy:
Jak widać nadal dużo osób korzysta z naziemnych zakładów bukmacherskich. Wzrost wysokości podatków o blisko 40 mln PLN mówi sam z siebie. Mówimy tutaj o naprawdę dużych liczbach, które są tylko potwierdzeniem tego, że zakłady bukmacherskie cieszą się coraz większą popularnością.
(0) Komentarze