Wyścigi konne zyskują na coraz większej popularności w naszym kraju. Sport ten jest znany ludziom od setek lat, jednak przez pewien okres był nieco mniej widoczny. Od kilku lat można zaobserwować wzmożoną oglądalność go, do czego na pewno też przyczyniło się to, że dodały go do swojej oferty STS i Fortuna. Zapewne więc część z was zastanawia się, gdzie znajdzie typy na wyścigi konne. Z tego artykułu dowiesz się więc, gdzie ich szukać, jakie są możliwe zakłady, kto je oferuje oraz czy są do zgarnięcia bonusy.

Wyścigi konne typy – krótka historia sportu

O historii tego sportu nie ma większego sensu się rozpisywać, ale dobrze byłoby wiedzieć, skąd się wzięły wyścigi konne, a także jakie są zasady. Jest to szczególnie ważne po to, żeby móc je dobrze typować. Ten sport ma swoje korzenie sięgające aż do starożytnych Rzymian, którzy już wtedy postanowili używać koni do ścigania się. Jednak pierwszy prawdziwy wyścig został zorganizowany dopiero w 1780 roku i od tego czasu dyscyplina jest sukcesywnie rozwijana. Obecnie w naszym kraju wyścigi konne organizowane są w:

 • Warszawie
 • Wrocławiu
 • Sopocie
 • Buczkowie (pod Krakowem)

W każdym z tych miast są przygotowane specjalny tory wyścigów konnych. Pomimo tego, że w Polsce mamy cztery tory, to nie ma co ukrywać, że ten sport w naszym kraju nie jest najpopularniejszy. Zupełnie inaczej jest we Francji oraz Wielkiej Brytanii. To właśnie w tych krajach wyścigi konne mają ogromną rzeszę fanów i rozwijają się coraz bardziej. Warto to mieć na uwadze, gdy chce się dobrze typować wyścigi konne. 

Wyścigi konne typy – gdzie znajdę zakłady?

Za nim przejdziemy do tego jak typować wyścigi konne, to warto wiedzieć, gdzie można znaleźć zakłady bukmacherskie na tę dziedzinę sportu. Przez długie lata było to możliwe jedynie u bukmachera Traf, który rozwijał się razem z dyscypliną, a w swojej ofercie ma bardzo dużo zakładów na wyścigi koni. Jednak w ostatnim czasie do tego bukmachera dołączyły STS oraz Fortuna, o czym pisaliśmy dla was ostatnio. Te firmy postanowiły również zainwestować w tę dziedzinę i rozszerzyły swoją ofertę. 

Dla klientów bukmacherów zdecydowanie lepiej, gdy kolejne firmy decydują się na dołączenie wyścigów konnych do swojej oferty. Wtedy można wybierać to, gdzie się gra, w zależności od preferencji, kursów, czy bonusów bukmacherskich. Być może w ciągu kolejnych miesięcy do tego grona dołączą także inne firmy. W końcu dyscyplina rozwija się coraz bardziej, a tacy bukmacherzy jak BETFAN, Betclic, czy forBET lubią wspierać “nowe” rzeczy. 

wyścigi konne

Wyścigi konne typy – jak dobrze typować?

Skoro już wiecie, gdzie obstawiać ten sport, to żeby dobrze typować wyścigi konne trzeba zacząć od analizy przed nimi. W przypadku tego sportu ten aspekt jest szczególnie ważny, bardzo wymagający i dokładny. Szczegółów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest dosłownie cała masa. Z tego powodu wymienię tylko te najważniejsze, bowiem one mają największy wpływ na przebieg wyścigów:

 • pogoda – jedne konie lepiej sobie radzą w upały, a z kolei drugie w ulewy. Wszystko zależy od danego zwierzęcia i tego co preferuje. Ta wiedza jest szczególnie ważna, a dla wielu ludzi może wydawać się błachostką
 • miejsce – w przypadku miejsca bardzo ważne jest to, żeby analizować je pod kątem konkretnych dżokejów. Jedni lepiej prezentują się na szybkich torach, a inni na dłuższych, wolniejszych. Warto mieć to na uwadze obstawiając wyścigi na danym torze
 • masa ciała konia i doświadczenie – takie statystyki, jak właśnie wspomniana masa ciała konia, czy doświadczenie dżokejów, również mają duży wpływ na przebieg wyścigu. O tym również warto pamiętać, obstawiając spotkania
 • pozostałe statystyki – pozostałe statystyki, które pomogą wam podczas researchu, również są niesamowicie ważne. W tym sporcie duży wpływ mają detale i dosłownie wszystko może zadecydować o wynikach wyścigów konnych

najważniejsze rzeczy typy konie grafika

Jeżeli nie wiesz, jak zabrać się za analizy, to możesz odwiedzić zakładkę typy dnia. W niej znajdziesz przygotowane typy na poszczególne sporty. Co prawda nie ma tam wyścigów konnych, ale można się wzorować na analizach z meczów piłki nożnej, czy koszykówki i spróbować to przenieść na tę dziedzinę. 

Przy typach na wyścigi konne warto również wiedzieć, co można obstawiać. Skoro już znacie miejsca, w których możecie szukać zakładów bukmacherskich z wyścigów konnych, to dobrze poznać też ofertę bukmacherów. Najpopularniejszym rodzajem są zakłady zwyczajne. W nich typuje się zwycięzcę danego wyścigu, tudzież gonitwy. Jednak to nie są jedyne rzeczy, jakie można postawić. Są również np.:

 • dwójka
 • trójka
 • czwórka
 • porządek
 • zakłady wielogonitwowe (dubel, tripel i kwinta)

W przypadku takiego porządku wybiera się dwa konie, które jako pierwsze dotrą do mety. Ważne jest to, że ich kolejność nie ma znaczenia, co sprawia, że jest to trochę bezpieczniejszy zakład. W przypadku dwójki, trójki oraz czwórki kolejność ma znaczenie, a typujemy odpowiednio dwa, trzy i cztery konie – wygrywamy, gdy nasze wybory dotrą do linii mety jako pierwsze. 

Z kolei w zakładach wielogonitwowych zasady są podobne, z tym że tu można obstawić kilka gonitw do przodu, a nie tylko jedną konkretną. W tym wypadku nie trzeba stawiać na jednego konia, co również jest dużym plusem. 

Wyścigi konne typy – istnieją jakieś alternatywy?

Wyścigi konne, tak samo jak każdy inny sport i esport, mają swoje alternatywy. Jedną z nich mogą być np. mecze piłkarskie, które są najpopularniejszym sportem w naszym kraju. Na naszej stronie znajdziesz analizy na wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata piłki, a także typy na polską i zagraniczne ligi. Nasi eksperci codziennie starają się przygotowywać swoje ekspertyzy piłkarskie

Wyścigi konne typy – są jakieś bonusy bukmacherskie?

Przy typowaniu wyścigów konnych dobrze byłoby odebrać jakieś bonusy bukmacherskie. W końcu to sprawi, że łatwiej będzie zacząć. Dzięki ścisłej współpracy z legalnymi bukmacherami możecie odebrać bonusy na start, rejestrując się z naszym kodem promocyjnym. W STS jest to kod ZAGRANIE, który da wam:

 • 100 procent do 1200 złotych od depozytu
 • 230 złotych na zakład bez ryzyka
 • 29 złotych freebetu

 

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 230 zł bez ryzyka + 25 29 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1499 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 230 zł
FREEBET: 29 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Z kolei zakładając konto w Fortunie z naszym kodem 2230PLN możecie liczyć na inne rzeczy. Tym razem są to:

 • 100 procent bonusu od depozytu do 2000 złotych
 • 210 złotych na zakład bez ryzyka
 • 20 złotych darmowego zakładu

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2000 zł od depozytu

+ 200 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2220 zł, a z naszym kodem: 2230PLN

Kod rejestracyjny
2230PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 210 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Do tego w Fortunie możecie grać z podwyższeniem wygranej o czternaście procent. Na sam koniec więc już dodam, że takie oferty u bukmacherów z całą pewnością pomogą wam w typowaniu wyścigów konnych, bo dzięki nim jest łatwiej zacząć. 

🐴 Gdzie mogę typować wyścigi konne?

Wyścigi konne w Polsce możesz typować u trzech bukmacherów. Ten sport w swojej ofercie mają STS, Fortuna oraz Traf. Ostatnia z tych firm specjalizuje się właśnie w wyścigach konnych i to z nich słynie.

🏇 Jak typować wyścigi konne?

Przy typowaniu wyścigów konnych trzeba wziąć pod uwagę całą masę czynników. Najważniejsze z nich to pogoda i miejsce, gdzie się odbywa wyścig. Jednak oprócz tego jest cała masa innych, też ważnych, rzeczy.

🎁 Gdzie dostanę bonusy na obstawianie wyścigów konnych?

Bonusy u bukmacherów, które możesz wykorzystać na obstawianie wyścigów konnych, są do zgarnięcia w STS i Fortunie. Jeżeli założysz konto z naszym kodem promocyjnym, to otrzymasz specjalną ofertę na start. Ta pomoże w rozpoczęciu przygody z obstawianiem sportów, w tym właśnie wyścigów.