Nie samą piłką nożną człowiek żyje! Co jakiś czas pojawia się hokej na Zagranie i korzystając dzisiaj z okazji, że futbol w wielu miejscach odpoczywa, a w lidze KHL rozgrywanych jest aż dziewięć spotkań, to warto pochylić się nad tą piękną dyscypliną sportu. Przygotowałem cztery kupony, głównie double, które możecie sami dowolnie konfigurować. Czy uda nam się łącznie skompletować 500+? Zapraszam do lektury!

Kliknij w link i załóż konto z kodem promocyjnym 1145PLN, aby otrzymać:

1000 PLN od depozytu + 125 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Chcesz więcej typów na spotkania KHL? Dołącz do Grupy Zagranie!

Amur Chabarowsk vs Bars Kazań

Zaczynamy od najwcześniejszego spotkania rozgrywanego w dzisiejszym dniu i od razu postaramy się upolować wysoki kurs w singlu! Osoby, które interesują się KHL z pewnością wiedzą, że trzy kluby w niej występujące mają swoją siedzibę daleko na wschodzie. Władywostok oraz Chaborowsk znajdują się tuż przy granicy Rosji z Koreą Północną i Chinami. Kunlun występuje w Pekinie. Włodarze tej ligi tak planują terminarz, aby dany zespół z zachodu poleciał tylko raz na wschód i w przeciągu kilku dni rozegrał mecz z tymi trzema klubami.

Dlaczego o tym mówię? Często jest tak, że gdy klub ma już wysoką przewagę nad resztą stawki i w końcówce sezonu musi wybrać się w tak daleką podróż, zostawia niektórych zawodników w domu. Tak jest właśnie z Kazaniem. Efekty widzieliśmy w niedzielę, gdzie Bars mierzył się z Władywostokiem i dostał niezłe lanie. Dzisiaj zapewne również po stronie gości nie znajdziemy takich hokeistów jak Matta Frattina, Nikite Lyamkina, Viktora Tikhonova, Oleg Li a przede wszystkim bramkarza Timura Bilyalova. Jak ważny jest GK w tej dyscyplinie, nie trzeba przypominać, a Bilyalov to najlepszy zawodnik na swojej pozycji w stawce z 95.27% obronionych strzałów. Do tego dochodzi fakt przemieszczania się i aklimatyzacji w nowej strefie czasowej. Te problemy były widoczne w rywalizacji z Władywostokiem, podobnych spodziewam się w Chaborowsku.

Gospodarze to typowy zespół własnej tafli, który cały czas ma nadzieję na play-offy. Będzie o to ciężko, ale mają mniej rozegranych spotkań od swoich rywali z konferencji. Po długiej podróży na zachodzie wrócili do siebie i już wczoraj byli blisko pokonania Omska. Dzisiaj grają back-to-back, ale jestem zdania, że nie są bez szans z najlepszą drużyną wschodu. Kurs na wygraną Chaborowsku po ewentualnej dogrywce i rzutach karnych jest atrakcyjny i go pobieram!

Zdarzenie: Amur Chabarowsk vs Bars Kazań

Typ: Chaborowsk końcowe zwycięstwo

Kurs: 3.25

Kunlun Red Star vs Sybir Nowosybirsk

Przechodzimy do kolejnego spotkania rozgrywanego na dalekim wschodzie a konkretnie do Pekinu, w którym miejscowy Kunlun podejmie Nowosybirsk. Będzie to drugie starcie pomiędzy tymi klubami w przeciągu dwóch dni. Wczoraj przez dłuższy czas to gospodarze byli lepszą drużyną, ba zdołali prowadzić nawet 2:0 po pierwszej tercji, aby ostatecznie polec 3:4. Klub zbudowany głównie na Kanadyjczykach oraz na Amerykanach trochę niespodziewanie walczy o play-offy. Niestety ostatnie wyjazdowe porażki spowodowały, że spadli w tabeli znacznie i do końca będą bić się o promocję do decydującej fazy. Całe szczęście dla nich, że najbliższy tydzień spędzą w Pekinie i ewentualne wygrane zwiększą szanse na awans. Pierwszym krokiem jest pokonanie swoich rywali. Mam taką teorię, że gdy dwa mecze rozgrywane są w Chinach dzień po dniu, to gdy jedna z drużyn wygrywa pierwsze starcie, to w drugim zwycięża przeciwna. Czy tak się stanie?

Pójdę w bezpieczniejszą stronę i zaproponuje over bramowy, w którym to ujrzymy minimum pięć goli włącznie z dogrywką i rzutami karnymi. Wynik 2:2 już nas satysfakcjonuje. Dlaczego tak? Gospodarze muszą tutaj szukać punktów i zapewne ruszą do ataku. Goście pokazali, że szczególnie w PP są bardzo groźni. Ich mecze z Nowosybirskiem są zazwyczaj overowe, a obrona obu klubów nie jest nie do przejścia. Do tego dochodzi zmęczenie zawodników. Stawiam na minimum 5 trafień.

Zdarzenie: Kunlun Red Star vs Sybir Nowosybirsk

Typ: powyżej 4.5 bramek (razem z dogrywką i rzutami karnymi)

Kurs: 1.66

 

Barys Nur Sultan vs Salavat Yulaev Ufa

Jak wiele jest drużyn, które na własnej tafli radzą sobie lepiej niż w delegacjach, tak klub ze stolicy Kazachstanu jest tego zaprzeczeniem. Są obok Traktoru Czelabińsk najgorszym zespołem pod tym względem w swojej konferencji! Zdecydowanie nie rozpieszczą swoich kibiców. Barys miał swoje problemy na początku sezonu, ale wydaje się, że zostały one zażegane i mogą postarać się nawet o zwycięstwo na wschodzie na zakończenie fazy zasadniczej. Aby tak się stało, muszą jednak poprawić swoją grę we własnej hali. O dziwo Ufa cały czas balansuje na krawędzi play-off i dla nich każdy mecz jest o życie. Tutaj krótko, celuje w dwa trafienia gości. Udział rezerwowych hokeistów w towarzyskim turnieju Spengler Cup w Davos, dał odpoczynek podstawowym zawodnikom. Dobrze to wpłynęło na ich grę. Pokonali zdobywcę Pucharu Gagrina z zeszłego sezonu CSKA Moskwę, a porażki z Jarosławem i Dynamem Moskwa były minimalne. Forma w ofensywie jest i moim zdaniem przy słabo broniącym Barysie, Ufa jest w stanie zdobyć dwa gole.

Zdarzenie: Barys Nur Sultan vs Salavat Yulaev Ufa

Typ: Ufa powyżej 1.5 bramki

Kurs: 1.48

Severstal Czerepowiec vs Avtomobilist Jekaterynburg

Przenosimy się do spotkań rozgrywanych po południu, Czerepowiec podejmie na swoim lodowisku Jekaterynburg. Gospodarze są po wyczerpujących dwóch starciach z Jokerit w ramach KHL World Games w stolicy Estonii, a więc Tallinie. O dziwo w drugim starciu tych ekip, udało się odnieść przekonujące zwycięstwo z drużyną, która przeze mnie jest typowana na czarnego konia tego sezonu. Czerepowiec wraca do domu i postara się zatrzymać rozpędzony zespół z Jekaterynburga. Goście w ostatnią niedzielę pokonali po rzutach karnych CSKA Moskwa, a przy tym odrobić dwubramkową stratę. Świetnie działa ofensywa gospodarzy, która została przed rozpoczęciem nowej kampanii lekko odświeżona i prawdziwymi liderami stali się Brooks Macek oraz Peter Holland. Nie zapominajmy o weteranach: Nigel Dawes oraz Pavel Datsyuk, który pomimo 41 lat dalej prezentuje wysoki poziom. W tym meczu pójdę w stronę bramek gości, jestem zdania, że gospodarze będą odczuwać jeszcze starcia z Jokerit, a Jekaterynburg po zwycięstwie nad zdobywcą Pucharu Gagarina będzie podwójnie zmotywowany do zwycięstwa. Trzy ostatnie rywalizacje na tafli Czerepowca pokrywały proponowany over gości, oby tak było i dzisiaj!

Zdarzenie: Severstal Czerepowiec vs Avtomobilist Jekaterynburg

Typ: Jekaterynburg powyżej 2.5 bramek

Kurs: 1.78

Vityaz Podolsk vs Jokerit Helsinki

Klub spod Moskwy miał świetny początek sezonu. Zwyciężali z SKA Petersburg, CSKA, Dynamem Moskwa czy z Jekaterynburgiem. Po tych sukcesach przyszły porażki. Czym to było spowodowane? Dziwną wymianą z wcześniej wspomnianym SKA. Z klubu odeszli tacy zawodnicy jak Artyom Shvets-Rogovoy, Miro Aaltonen czy Alexander Samonov. W drugą stronę powędrowali Alexei Byvaltsev i Pyotr Kochetkov. Jest to oczywiście zmiana na minus i dopiero po przyjściu Quintona Howden coś zaczyna się zmieniać w ofensywie. Największą bolączką Podolska jest obrona i brak solidnego bramkarza. Ilya Ezhov ma współczynnik GAA na poziomie 2.45 i nie ma czym się tutaj chwalić. Jego zmiennik nadzieja rosyjskiego hokeja Pyotr Kochetkov też nie jest wcale lepszy, ponieważ u niego wartość ta wynosi 2.88. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z rywalem, który może być moim zdaniem czarnym koniem kampanii 2019/2020. Jokerit złapał w końcu swój rytm i seria wygranych została przerwana przez Czerepowiec w KHL World Games. Jak zazwyczaj w bramce nie spisał się Antti Niemi, który swoje dobre lata ma już za sobą. Nie można przyczepić się jednak do ofensywy a szczególnie do Nicklasa Jensena oraz Petera Regina, którzy punktują aż miło. Słaba obrona Podolska i świetnie działający atak Jokerit? Idziemy w over bramek zespołu z Finlandii, który regularnie pokrywany jest od pięciu bezpośrednich starć.

Zdarzenie: Vityaz Podolsk vs Jokerit Helsinki

Typ: Jokerit powyżej 2.5 bramek

Kurs: 1.67

CSKA Moskwa vs Dynamo Mińsk

SKA St. Petersburg vs Dinamo Ryga

Tutaj już pokrótce omówie swoje typy i przemyślenia do dwóch meczów. Gospodarze tych spotkań są co roku głównymi faworytami do końcowego tytułu. Niestety nie mogą razem spotkać się w finale o Puchar Gagarina, ponieważ występują w jednej konferencji zachodniej i regularnie co sezon lądują w finale swojej konferencji. W ostatnich latach górą był klub z Moskwy, ale to historia na inną okazję. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z outsiderami tej ligi, którzy nie mają już szans na wygranie niczego. Gdy przychodzi taki okres zawodnicy, którzy nie wiążą dłuższej przyszłości z tymi klubami, szukają nowych pracodawców. Tym samym w Mińsku mamy już prawie samych Białorusinów, a w Rydze mieszankę Łotyszy z Rosjanami. Co ważne, testują już nowych hokeistów na kolejny sezon jak np. Janis Voris bramkarski talent z Łotwy. Na Białorusi szanse dostaje Nikita Tolopilo przy beznadziejnej formie Danny’ego Taylora. Kluby po prostu dogrywają sezon, w przeciwieństwie do ich dzisiejszych rywali. Z pewnością zdają sobie sprawę, że szanse na zwycięstwo są bardzo duże, ale takie starcia są dobre do przygotowywania taktyk na fazę play-off. Wykazać się mogą inni zawodnicy, którzy jak na razie odgrywają mniejsze role. Jestem jednak zdania, że zarówno CSKA, jak i SKA nie zlekceważą swoich przeciwników i każda z nich zdobędzie minimum cztery trafienia.

Zdarzenie: CSKA Moskwa vs Dynamo Mińsk

Typ: CSKA Moskwa powyżej 3.5 bramek

Kurs: 1.69

 

Zdarzenie: SKA St. Petersburg vs Dinamo Ryga

Typ: SKA Petersburg powyżej 3.5 bramek

Kurs: 1.76

Jeżeli chodzi o pozostałe dwa spotkania, w Czelabińsku widziałbym under bramek, obie drużyny nie brylują ostatnio w ataku, a w Nizhny Novgorodrodzie over, powinno być sporo wykluczeń i prawdziwa walka o play-off, czyli zwiększone szanse na gole, ale to są tylko moje luźne przemyślenia. Piękny dzień z KHL nam się szykuje, oby i typersko tak było, powodzenia!

Chcesz więcej typów na spotkania KHL? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 1145PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 125 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.