Warszawskie Dziki lepsze w Stolicy? AKO na 1 ligę z kursem 2.13!

Grzegorz Grochowski - Dziki Warszawa

Już w środę startuje 24 kolejka Suzuki 1 Ligi. Rozegrany zostanie komplet spotkań i kilka z nich zapowiada się bardzo ciekawie. Interesującymi nas meczami są jednak pojedynki Koszalina z Pelplinem i Stołeczne derby między Polonią a Dzikami. Pierwszy z meczów startuje o punktualnie o 18:00, więc czym prędzej zachęcam do zapoznania się z moją analizą i życzę powodzenia!

Koszulka LVBET Zakładów Bukmacherskich
Koszulka LVBET Zakładów Bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 zł od depozytu +  3x20 zł freebet + 33 dni BEZ podatku

Oferta dostępna z kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 500 zł + 50% do 600 zł + bonus z mnożnikiem do 900 zł FREEBET: 3x20 zł GRA BEZ PODATKU: 33 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Żak Koszalin vs Decka Pelplin: typy, kursy i zakłady bukmacherskie (8.02.2023 18:00)

Bilans Żak Koszalin: 13-10

Koszalinianie mimo swoich problemów kadrowych i stracie niekwestionowanego lidera- Artura Łabinowicza, w dalszym ciągu nie przestają zadziwiać i wygrywają ważne spotkania. Gospodarze dzisiejszego meczu plasują się obecnie na 7 lokacie, dającej upragniony awans do play-off. Każdy punkt jest jednak niezwykle istotny, bowiem w tabeli panuje niesamowity ścisk. Zajmująca 1o miejsce Polonia Warszawa, ma tylko jedną wygraną mniej, więc każda pomyłka jest tu bardzo bolesna. Nieco trudniej jest się wspiąć na wyższe lokaty, Żak ma realne szanse na przeskoczenie słabo ostatnio grającej Kotwicy, jednak miejsca od szóstego w górę, obecnie są chyba poza zasięgiem, więc zakładam, że właśnie w okolicach swojej obecnej pozycji Koszalinianie mogą zakończyć sezon.

3 Zwycięstwa w 5 ostatnich starciach, sądzę, że to przystępny wynik, patrząc na to, z jakimi zespołami grali. Koszalinianie bardzo wysoko wygrali z Polonią Bytom, co było nieco niespodziewane, bowiem jechali na Śląsk w bardzo okrojonym składzie, niemniej jednak udało się zwyciężyć aż 107:86. Po tym meczu Koszalinianie ponownie rywalizowali z zespołem ze Śląsku, już 4 dni później grali z GKS-em Tychy, tym razem jednak bez szczęścia, Tyszanie wygrali, lecz ledwie 1 punktem. Poznaniacy także okazali się zbyt silni, Enea złapała ostatnio bardzo dobrą formę, co odczuli Koszalinianie, bowiem przegrali ten mecz 90:77. Na zwycięski szlak Żak powrócił  w domowym meczu ze Starogardem Gdańskim, odnosząc bardzo przekonujące zwycięstwo- 84:59. Także WKK Wrocław okazało się rywalem, niesprawiającym zbyt dużych problemów, Żak zanotował w stolicy Dolnego Śląska wygraną 85:75.

Bilans Decka Pelplin: 11-12

Pelplinie po bardzo dobrym okresie pod koniec roku, zaliczają obecnie spadek formy i nie kolekcjonują już seryjnych zwycięstw. Kilka słabszych spotkań zadecydowało o tym, że Decka zajmuje dopiero 11 lokatę, co w mojej ocenie jest wynikiem poniżej oczekiwań stawianych wobec tego zespołu. Patrząc na mecze, jakie czekają Deckę, można stwierdzić, że najbliższy okres może nie być dla nich łaskawy, już  w dzisiejszym spotkaniu, nie są faworytami i nie inaczej będzie w przyszłych meczach. Jeżeli Decka chce myśleć o miejscu w czołowej ósemce, musi zacząć wygrywać już dziś, bo może to być ostatni gwizdek.

Ostatni czas była dla Pelplinian bardzo gorący, tylko mecz z Opolem można zaliczyć do spokojnych i teoretycznie łatwych, bo Decka wygrała go 86:65. W kolejnych spotkaniach nie było już tak “nudno”. Najpierw na wyjeździe polegli w starciu ze świetnie ostatnio grającą Polonią Warszawa 72:79. Jeszcze większe emocje były w meczu z Turowem, tu jednak mecz zakończył się  happy endem dla Pelplina (91:84). Kilka dni później Pelplinianie rywalizowali z Tychami, jednak o tym meczu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, po 40 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 81:48, co było kompletną katastrofą. W ostatnim meczu z ich udziałem wyglądali już znacznie lepiej, mierzyli się ze Starogardem Gdańskim i także tu potrzebna była dogrywka, zakończona jednak nieszczęśliwie dla dzisiejszych gości. Starogard wygrał ten mecz 115:104.

Statystyki

 • Koszalin ze średnią 86,7 pkt jest najlepszą ofensywą ligi.
 • Decka zdobywa 78,6 pkt na mecz.
 • Gospodarze ze skutecznością 37,2% są najskuteczniejsi w lidze w rzutach za trzy.
 • Decka to zespół, który najczęściej fauluje, a Żak wymusza najwięcej przewinień.
 • Pierwszy mecz między tymi drużynami wygrał Koszalin – 86:84.

Co typować?

To gospodarze są faworytem tego pojedynku i nie będę podważał tej opinii. Sądzę, że mimo okrojonego składu są w stanie w dalszym ciągu odnosić zwycięstwa, co też pokazywali nam w minionych tygodniach. Ogromna wola walki i energia, która widać w zawodnikach trenera Rafała Knapa, pozwala mieć nadzieję, że także dziś te czynniki zadecydują o jakże ważnym dla nich zwycięstwie. Decka także gra nie najgorzej, jednak ich styl gry nie przekonuje mniej do tego, aby postawić na ich zwycięstwo pieniądze. W pierwszym pojedynku górą byli Koszalinianie i myślę, że dziś to się nie zmieni, tym bardziej że grają u siebie! Jeśli grasz dziś z nami, koniecznie skorzystaj z kodu promocyjnego do LVBet!

Żak Koszalin wygra mecz
Kurs: 1.47
Graj!

Polonia Warszawa vs Dziki Warszawa: typy, kursy i zakłady bukmacherskie (8.01.2023 20:00)

Bilans Polonia Warszawa: 12-11

Poloniści to jedna z gorętszych ekip ostatnich tygodni! Po słabym początku sezonu, co w przypadku beniaminków nie jest specjalną niespodzianką, obecnie Polonia pnie się w górę i coraz pewniej stąpa po parkietach zaplecza Ekstraklasy. Już dziś brakuje im ledwie jednej wgranej do wskoczenia w grono ośmiu najlepszych zespołów, dziś jednak będzie to bardzo trudne, bo rywal jest z naprawdę górnej półki.

Na rozkładzie Polonii w ostatnich tygodniach znalazły się ekipy takie jak Starogard Gdański, Pelplin i Kotwica, a więc drużny, z którymi raczej nikt nie oczekiwał ich zwycięstwa. Polonia jednak pokazała ogromny charakter i do dobrej defensywny dodała także skuteczny atak, pokonując tym samym kolejnych przeciwników. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Polonistów w ostatnim meczu z Kotwicą Kołobrzeg, który Warszawiacy rozegrali na wyjeździe. Brak atutu swojego boiska w niczym im jednak nie przeszkodził, bo Polonia nie dała żadnych szans rywalom, zwyciężając aż 86:47.

Bilans Dziki Warszawa: 17-6

Warszawskie Dziki radzą sobie jeszcze lepiej niż ich dzisiejsi rywale, z 17 zwycięstwami na koncie tracą tylko jeden punkt do będącego przed nimi Radomia, a w obliczu ciężkiego pojedynku, jak czeka dziś w Opolu Radomian, wcale nie jest powiedziane, że Dziki nie wskoczą na fotel lidera. Niezależnie od wyników innych pojedynków, Warszawiacy i tak potrzebują każdej wygranej, jeśli realnie myślą o dobrym rozstawieniu przed play-off. Niewątpliwym atutem Dzików jest gra na własnej Hali, to właśnie tam wygrali aż 10 z 12 spotkań i dziś, choć teoretycznie grają jako goście, to i tak nigdzie nie jadą, bowiem zarówno Polonia, jak i Dziki rozgrywają swoje mecze w Hali Koło.

Dziki są nieco niżej w power rankingu od swoich dzisiejszych rywali, ponieważ z 5 ostatnich spotkań wgrali 3 i jestem zdania, że przynajmniej jednej z poniesionych porażek można było uniknąć. Mowa tu o meczu z WKK, który Warszawiacy przegrali dopiero po dogrywce- 100 do 95. Kolejna z przegranych miała miejsce w starciu z zespołem dzielącym nimi 2 miejsce na zapleczu PLK, czyli Górnikiem Wałbrzych. Ekipa z Dolnego Śląska niemal zamurowała dostęp do własnego kosza i pozwoliła Dzikom na zdobycie ledwie 45 punktów, przy czym sami rzucili 57. Warszawiacy odnieśli także ważne zwycięstwa, bo niewątpliwie tak można określić wygraną z zawsze groźny Opolem czy AGH Kraków, obie wygrane były bardzo pewne, czym pokazali, że walczą o inne cele, niż rywale z tych spotkań.

Polonia Warszawa – Dziki Warszawa

Kto wygra mecz?
Polonia Warszawa 67%
Dziki Warszawa 33%
3+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Polonia Warszawa
 • Dziki Warszawa

Statystyki

 • Polonia zdobywa tylko 75 pkt na mecz, przy niewiele lepszych 78,7 Dzików.
 • Dziki notują aż 12,26 zbiórek w ataku.
 • Polonia rozdaje ponad 4 bloki na mecz, co czyni ich niekwestionowanym liderem w tej kategorii.
 • Dziki są liderami w przechwytach, średnio 10,74.
 • Pierwszy mecz wygrały Dziki 76:58.

Co typować?

Czy Polonia jest w stanie ponownie wszystkich zaskoczyć? Obawiam się, że dziś ich świetna passa zostanie przerwana. Zacznijmy od tego, że żadna z drużyn nie ma dziś przewagi własnego boiska, bowiem zarówno jedni, jak i drudzy swoje domowe spotkania rozgrywają w Hali Koło. W pierwszym spotkaniu to Dziki pokazały, że rządzą w Warszawie, odnosząc bardzo przekonujące zwycięstwo. Można powiedzieć, że Polonia była wtedy w zupełnie innym miejscu niż jest teraz,  co oczywiście jest prawdą, jednak pamiętajmy, że rywal to naprawdę jednak z najsilniejszych ekip na zapleczu Ekstraklasy. Moim zdaniem, to Dziki wygrają to derbowe starcie, co być może już dziś pozwoli im wskoczyć na fotel lidera! Przypominam o bonusie do LVBet!

Dziki Warszawa wygrają mecz
Kurs: 1.45
Graj!
Kupon na 1 Liga kosz 8.02

Fot. Pressfocus

2000 zł od depozytu + 3x20 zł freebet + 33 dni BEZ podatku!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze