Autor: Marcin Kuźnia

Tym razem próbujemy wytypować starcie 1. Ligi, czyli rozgrywek, gdzie wyniki podobno wyrzuca maszyna losująca. Ciekawym spotkaniem do zagrania jest pojedynek Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów, na który przygotowaliśmy dwie propozycje typów.

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na 1. Ligę w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Stomil Olsztyn

Stomil zimą stał na skraju bankructwa. W klubie brakowało pieniędzy na wypłaty co spowodowało, że zespół opuściło piętnastu zawodników. Kiedy wydawało się, że ekipa z Olsztyna może żegnać się z 1. Ligą i nie przystąpi do rozgrywek, na kilka dni przed wznowieniem wiosennego grania na zapleczu Ekstraklasy dla klubu pojawił się ratunek. Pieniądze pożyczył biznesmen Michał Brański, a władze klubu szybko przeprowadziły kilka transferów. Stomil został wzmocniony głównie przez piłkarzy bez kontraktów oraz zawodników, którzy zostali wypożyczeni z innych klubów.

Jak prezentuje się Stomil po zimowych perypetiach? Zgodnie z logiką osłabiona drużyna powinna grać kiepsko, natomiast ekipa z Warmii jeszcze na wiosnę nie przegrała. O ile na pierwszy rzut oka taka passa jest imponująca, to jednak trzeba napisać, że składa się na nią pięć remisów i dwie wygrane. Aktualnie podopieczni Piotra Zajączkowskiego notują passę czterech podziałów punktów z rzędu.

Stomil dobrze prezentuje się przed własną publicznością. Przegrał tylko trzy z 14 spotkań i potrafił postawić się nawet ekipie Rakowa Częstochowa, z którym zremisował 1:1. Stomil u siebie zdobywa średnio 1,5 punktu na mecz.

Chrobry Głogów

Chrobry na wiosnę zdobył tylko siedem „oczek”. Rundę wiosenną zespół z województwa dolnośląskiego rozpoczął od porażki z Rakowem oraz sześciu punktów w meczach z Jastrzębiem i Chojniczanką Chojnice. Później przyszedł spadek formy. W Głogowie liczono na to, że po dobrym starcie uda się odskoczyć grupie pościgowej jednak życie brutalnie zweryfikowało te plany i wizja gry w II lidze w nowym sezonie zaczęła być realistyczna.

Obydwie drużyny mają tylko po punkcie przewagi nad strefą spadkową, gdzie znajdują się GKS Katowice, Bytovia oraz raczej już pogodzona z losem Garbarnia Kraków. Dzisiejsze spotkanie jest więc bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie.

Zapowiada się więc „typowy mecz walki”, w którym nie powinniśmy zobaczyć wielu bramek. Zarówno Stomil jak i Chrobry nie mogą pochwalić się porywającą grą w ofensywie. Goście w tym sezonie strzelili zaledwie 20 bramek, natomiast Stomil tylko 8 więcej.

 Statystyki:

  • Stomil u siebie strzela i traci średnio 1,14 i jednego gola na mecz
  • Chrobry na wyjazdach strzela i traci średnio 0,71 oraz 1,43 gola na mecz
  • Chrobry na wyjazdach zdobywa średnio 1,07 punktu na mecz
  • Stomil u siebie zdobywa średnio 1,5 punktu na mecz
  • Stomil nie strzelił gola w 36% swoich spotkań domowych
  • Chrobry nie strzelił gola w co drugim meczu wyjazdowym

Podsumowanie i typy

Stomil do tego meczu podejdzie z pozytywnym nastawieniem. Wczoraj pojawiła się informacja o tym, że podczas najbliższej sesji rady miasta podjęta zostanie decyzja o dokapitalizowaniu spółki czterema milionami złotych, które mają w znacznym stopniu przyczynić się do spłaty długów.

Mecze Stomilu z Chrobrym zawsze były wyrównane. W ostatnich trzech sezonach każdy z zespołów wygrywał przynajmniej jeden mecz bezpośredni. Jest to ciekawa zależność i trop dla typerów lubiących szukać podtekstów i rywalizacji nieczysto sportowej. W pierwszym meczu w tym sezonie górą był Chrobry, który wygrał 2:0. Jeżeli lubicie teorie spiskowe to resztę możecie dopowiedzieć sobie sami.

Moim zdaniem Stomil wygra w dzisiejszym meczu, ale uważam, że warto zabezpieczyć się i wybrać opcję DNB. Olsztynianie dobrze radzą sobie na swoim boisku i są w lepszej dyspozycji na wiosnę ale dobrze wiemy, że mecze o utrzymanie rządzą się swoimi prawami. Odważniejsi mogą wybrać czystą jedynkę po kursie 2,40.

Typ: Stomil (remis = zwrot)

Kurs: 1.72

lub ryzykownie:

1. Liga