Przemek w ostatnim czasie świetnie typuje Skandynawię, a dzisiaj ja postaram się mu choć trochę dorównać. Kończymy 16. kolejkę Allsvenskan i to już półmetek tych rozgrywek. Ciekawie dzieje się na czubie tabeli, tak samo na jej dole. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte i wszystkie drużyny mają szanse na zrealizowanie swoich celów założonych przed rozpoczęciem tego sezonu. Ja bliżej przyjrzę się spotkaniom rozgrywanym w Göteborgu oraz w Helsingborgu, zapraszam do lektury! 

Odbierz bonus powitalny do 630 złotych u legalnego bukmachera SuperBET!

Załóż konto i odbierz bonus -> LINK

Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 3500 zł bez ryzyka, 34 zł darmowy zakład + 20 zł aplikacja mobilna!

3754 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 3500 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 34 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Göteborg vs Norrkoping (17.08. godz. 19.00)

Gospodarze w ostatnim czasie bardzo polubili wyniki remisowe. Trzy ich poprzednie rywalizacje zakończyły się właśnie podziałem punktów. Nie tak jednak Göteborg wyobrażał sobie tę kampanię. Sezon 2019 zakończyli na niezłym siódmym miejscu i teraz miało być podobnie albo nawet udałoby się poprawić tę lokatę. Niestety dla nich znajdują się tuż na strefą spadkową i trzeba powoli oglądać się za swoimi plecami, ponieważ rywale z dołu tabeli Allsvenskan nie próżnują i punktują. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z niedawną rewelacją szwedzkiej elity, a więc Norrkoping. Przyjezdni jeszcze kilka tygodni temu znajdowali się na pozycji lidera, a teraz dotknął ich kryzys, który sporo kosztuje. Spadają coraz niżej i rozbudzone apetyty kibiców na europejskie puchary szybko mogą zostać ugaszone. Goście na początku kampanii wygrywali aż miło, a teraz nie są w stanie sięgnąć po komplet oczek od pięciu meczów z rzędu. Frustracja z pewnością się pogłębia i piłkarze zrobią wszystko, aby wrócić na odpowiednią ścieżkę. Czy Norrkoping wreszcie nawiąże do formy sprzed kilku tygodni?

Statistik:

 • Ostatnie spotkanie Göteborga w lidze zakończyło się remisem 1:1 z Kalmar
 • Göteborg znajduje się na 11. miejscu w lidze z dorobkiem 15 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to 1 zwycięstwo,  4 remisy i 3 porażki
 • Ostatnie spotkanie Norrkoping w lidze zakończyło się porażką 1:2 z Hammarby
 • Norrkoping znajduje się na 4. miejscu w lidze z dorobkiem 25 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki
 • Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami w sezonie zakończyło się wygraną Norrkoping 3:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami na stadionie Göteborga, zakończyły się 1 wygraną gospodarzy, 2 remisami i 2 zwycięstwami gości

Co obstawiać?

Moim zdaniem mamy tutaj idealną sytuację pod rzuty rożne. Obie ekipy nie są zadowolone z ostatnich wyników. Göteborg ciągle remisuje, a Norrkoping nie jest w stanie zwyciężyć. Zarówno gospodarze, jak i goście doskonale zdają sobie sprawę, że stać ich na więcej i walka o trzy punkty będzie dzisiaj toczona do samego końca. Linia 8.5 na kornery wystawiona przez Superbet jest bardzo kusząca i pobieram ją do swojego kuponu double. Göteborg szczególnie u siebie jest bardzo overowy w ten element gry, a zawodnicy z Norrkoping również coś od siebie dorzucą. Remis nikogo nie urządza i powinniśmy ujrzeć tutaj otwarte widowisko, z wieloma akcjami podbramkowymi oraz rzutami rożnymi.

Zdarzenie: Göteborg vs Norrkoping

Typ: powyżej 8.5 rzutów rożnych

Kurs: 1.50

grupa

Helsingborg vs Sirius (17.08. godz. 19:00)

Mamy tutaj małe deja vu sprzed kilku dni. Obie ekipy mierzyły się ze sobą dokładnie w ostatni czwartek i tam górą byli goście. Dzisiaj role się zamieniają, ale faworyt ciągle jest ten sam. Gospodarze to ekipa, która na ten moment zamyka tabelę Allsvenskan. Maja wprawdzie tyle samo punktów co Kalmar oraz Falkenbergs, ale zdecydowanie gorszy bilans bramkowy. Czas wziąć się w garść, ponieważ mamy półmetek sezonu i do końca rozgrywek pozostaje coraz mniej czasu. Coś w tym jest, że beniaminka weryfikuje dopiero druga kampania. Helsingborg w poprzednim roku dosyć pewnie pozostał w elicie, a teraz będzie o to ciężej. Ewentualne punkty z dzisiejszym przeciwnikiem mogą zbudować morale na kolejne rywalizacje. Sirius to ciekawy klub, który stara się zmniejszać dystans dzielący go do czołówki. Na ten moment idzie im coraz lepiej i nawet europejskie puchary są w zasięgu przyjezdnych. Mecze z ich udziałem są bardzo widowiskowe, ponieważ oglądamy w nich sporo bramek. Każda seria się jednak kończy i tak może być dzisiaj. Nie zmienia to faktu, że goście preferują ofensywny futbol na tak i to się może podobać. Czy teraz też zobaczymy kilka bramek w Helsingborgu?

Statistik:

 • Ostatnie spotkanie Helsingborga w lidze zakończyło się porażką 1:3 z Sirius
 • Helsingborg znajduje się na 16. miejscu w lidze z dorobkiem 13 punktów
 • Ich bilans meczów domowych to 2 zwycięstwa,  3 remisy i 2 porażki
 • Ostatnie spotkanie Sirius w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:1 z Helsingborgiem
 • Sirius znajduje się na 7. miejscu w lidze z dorobkiem 22 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych to 2 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażka
 • Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami w sezonie zakończyło się wygraną Sirius 3:1
 • Trzy ostatnie spotkania, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 1 wygraną gospodarzy i 2 zwycięstwami gości

Co obstawiać?

Ostatni bezpośredni mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się cztery dni temu i pewnie wygrało go Sirius. Dzisiaj spodziewam się całkiem innej rywalizacji. Helsingborg u siebie prezentuje się znacznie lepiej i atut własnego boiska dla słabszych drużyn często jest zbawieniem. Przyjezdni w delegacjach radzą sobie nieco gorzej i tutaj może być szansa dla gospodarzy. Obawiam się jednak underowego widowiska z małą ilością goli, ale więcej walki w środku pola. Pójdę w stronę żółtych kartek. Helsingborg ma nadzieję na przełamanie złej passy i zrobi wszystko, aby wydostać się dzisiaj ze strefy spadkowej. Sirius coraz odważniej puka do bram europejskich pucharów i jeżeli chce do nich zawitać, to takie spotkanie jak to powinno wygrywać.

Linie na kartoniki w Szwecji są niskie i kilka dni temu widzieliśmy ich aż pięć. Arbitrem był wtedy jeden z najbardziej underowych sędziów w Allsvenskan, a więc Mohammed Al-Hakim. To pokazuje, że było ostro, a i tak pięciokrotnie sięgano do kieszonki. Dzisiaj stery przejmuje jeden z najbardziej overowych, a więc Bojan Pandzić i linia 3.5 jest jak najbardziej do zrobienia. Liczę na to, że walka o zwycięstwo będzie tak samo twarda, jak w ostatni czwartek. Gramy w Superbet, a więc ewentualne upomnienie pokazane zawodnikowi z ławki rezerwowych również jest liczone.

Zdarzenie: Helsingborg vs Sirius

Typ: powyżej 3.5 żółtych kartek (kartki pokazane zawodnikom na ławce rezerwowych również się wliczane)

Kurs: 1.75

Dodatkowe 630 PLN bonusu w trzech wpłatach w Superbet!

(300 PLN + 200 PLN + 100 PLN+30 PLN)

 1. Załóż konto w Superbet klikając w link: zagranie.com/go/superbet
 2. Dokonaj pierwszego depozytu do 300 PLN (min. 20 PLN) a drugie tyle, a więc 100% wpłaty otrzymasz w bonusie
 3. Aby wypłacić środki należy dokonać czterokrotnego obrotu, z 2 zdarzeniami na kuponie (kurs minimalny każdego zdarzenia 1.3, a łączny AKO 1.8). Zakłady zagrane ze środków depozytowych oraz przegrane zakłady również liczą się do obrotu bonusem.
 4. Dokonaj drugiego depozytu do 200 PLN (min. 20 PLN) a drugie tyle, a więc 100% wpłaty otrzymasz w bonusie
 5. Patrz punkt 3.
 6. Dokonaj trzeciego depozytu do 100 PLN (min. 20 PLN) a drugie tyle, a więc 100% wpłaty otrzymasz w bonusie
 7. Patrz punkt 3.
 8. Dodatkowe 30 PLN od depozytu! Sprawdź szczegółu tutaj -> Bonus powitalny w Superbet!

Szwecja Superbet 17.08.

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze