Puchar Świata w Sapporo: typy i zapowiedź | 20.01.2023

Typy na skoki narciarskie Sapporo

Puchar Świata w Sapporo: typy na skoki narciarskie. Po nieco wietrznym i loteryjnym weekendzie w Zakopanem, nadszedł czas na najdalszą dla wszystkich skoczków podróż – do dalekiej Japonii. Tam czekają nas trzy konkursy indywidualne, które – ze względu na strefę czasową – odbywać się będą o bardzo wczesnych godzinach porannych. Czego należy spodziewać się po pierwszych, piątkowych zawodach? I czy najlepsi skoczkowie, jak Granerud czy Kubacki powalczą o wygraną? Przygotowałem analizę dwóch wyrównanych i ciekawie zapowiadających się pojedynków. O kogo chodzi? Zapraszam do lektury!

Kamil Stoch vs Karl Geiger

Pierwsza zestawiona para, to starcie polsko-niemieckie, pomiędzy skoczkami znajdującymi się w bardzo podobnej formie w tym sezonie Pucharu Świata. Myślę więc że pojedynek Kamila Stocha i Karla Geigera będzie niezwykle wyrównany. Ale który ze skoczków okaże się lepszy?

Kamil Stoch po kiepskim początku zaczął notować bardzo dobre występy i niemalże nie wypada z pierwszej dziesiątki każdych zawodów. W ostatnich tygodniach zajmował kolejno 9, 9, 5, 6 i 7. miejsce. Widać więc powtarzalność, a także radość ze skoków naszego mistrza, co tylko może potwierdzać, że jest aktualnie w naprawdę dobrej formie. Po 12 konkursach, w których Stoch brał udział, udało mu się uzbierać 301 punktów w klasyfikacji generalnej, co daje mu aktualnie 8. pozycję w rankingu. Kamil wydaje się więc jednym z kandydatów do zajęcia dobrego miejsca na Okurayamie, gdzie skacze mu się po prostu dobrze. Potwierdza to chociażby fakt, że to właśnie polski skoczek jest rekordzistą tej skoczni – w 2019 roku odleciał on na odległość 148,5 metra, co wydaje się niemożliwym do pobicia rekordem. Czy i tym razem Kamil Stoch pokaże się z dobrej strony na japońskiej ziemi?

Geiger natomiast w tym sezonie skacze mocno w kratkę. Patrząc na wszystkie jego występy w tegorocznym Pucharze Świata, to wiele punktów zdobył na swoim terenie – w trzech konkursach, które odbywały się w Niemczech. Zajął w nich 3, 5, 4 i 11. miejsce co jest praktycznie jego najlepszymi wynikami w tym sezonie (dodatkowo raz w Finlandii był 6.). Reszta zawodów w jego wykonaniu nie była już tak dobra – zwykle plasował się w drugiej dziesiątce konkursów, a dwukrotnie nie zakwalifikował się do drugiej serii zawodów. Jednak dzięki wspomnianym dobrym skokom u siebie, Geiger ma na koncie 294 punkty, co daje mu 10. lokatę w klasyfikacji generalnej. A jak Niemiec spisze się w Japonii?

Co obstawiać?

Co więc obstawiać w nadchodzącej parze Stoch – Geiger? Kursy bukmacherskie jasno pokazują, że faworytem jest Polak. W końcu od kilku dobrych konkursów nasz reprezentant radzi sobie naprawdę dobrze i wydaje się, że w starciu z niżej notowanym Niemcem, nie powinien mieć problemów w zbliżających się, piątkowych zawodach. Stoch skacze bardzo równo i od dłuższego czasu zajmuje wysokie lokaty w kolejnych konkursach. Podczas ostatnich czterech występów w starciu H2H polski skoczek był lepszy i wydaje mi się, że teraz może być dokładnie tak samo. Jeżeli chciałbyś obstawić te zawody, ale nie wiesz gdzie, to warto wybrać Betfan – to właśnie tam znajdziesz ciekawą ofertę na skoki. A po wejściu w link https://zagranie.com/goto/betfan założysz konto z kodem promocyjnym Betfan możesz liczyć na specjalną ofertę powitalną – bonus 200% od wpłaty do 450 PLN. Konkrety znajdziesz po wejściu w link bądź poniższy baner. Sporo informacji znajdziesz również na naszej stronie internetowej.

Stoch będzie lepszy od Geigera
Kurs: 1.55
Zagraj!
Betfan bonus do 450 PLN

Anze Lanisek vs Stefan Kraft

Druga para, którą postanowiłem ze sobą zestawić, to skoczkowie ze ścisłego topu tego sezonu. Chodzi o pojedynek słoweńsko-austriacki, a dokładnie – Anze Lanisek vs Stefan Kraft. Obaj skoczkowie radzą sobie w tegorocznym Pucharze Świata bardzo dobrze i dzięki tak wyrównanej parze z pewnością nie zabraknie emocji w nadchodzącym konkursie. Czego można się po nich spodziewać?

Anze Lanisek to trzeci skoczek aktualnej klasyfikacji generalnej. Po 13 konkursach ma on na swoim koncie 872 punkty i do drugiego Graneruda traci tylko 24 punkty, natomiast do liderującego Kubackiego – 138 punktów. Słoweniec w ostatnim czasie musiał uznać wyższość wspomnianego Norwega, przez co został wyprzedzony w generalce, nawet pomimo świetnych występów w kilku konkursach wstecz. Lanisek bowiem ostatnich czterech zawodach zajmował kolejno 2, 3, 2 i 4 miejsce. To oczywiście tylko potwierdza świetną dyspozycję słoweńskiego skoczka. Czy należy spodziewać się kolejnego podium również w zawodach na Okurayamie?

Baner grupa

Kraft oczywiście także znajduje się w bardzo dobrej formie, jednak czasami przydarzają mu się drobne potknięcia. W tym sezonie zdobył do tej pory 653 punkty, dzięki czemu plasuje się na 4. pozycji, a więc jedną lokatę za Laniskiem. Podczas ostatnich konkursów skakał jednak mocno w kratkę. W Ga-Pa był 18., Innsbruck przyniósł mu 4. pozycję, w Bischofshofen zajął 14. pozycję, a w Zakopanem znalazł się na najniższym stopniu podium. To pokazuje, że forma Krafta nie jest ustabilizowana i sporo zależy od warunków czy po prostu dyspozycji dnia. A jak spisze się podczas zawodów w Japonii?

Co obstawiać?

A więc jaki typ na skoki w tej parze warto rozważyć? Wydaje się, że w lepszej dyspozycji aktualnie znajduje się Anze Lanisek. Słoweniec skacze niezwykle równo i myślę że w nadchodzących zawodach powinien walczyć przynajmniej o najniższy stopień podium. Kraft pomimo 3. miejsca w Zakopanem nie wydaje się aż tak pewny, żeby liczyć na dwa bardzo dalekie skoki w piątkowy poranek. Dodatkowo analizując ich pojedynki H2H w tym sezonie, to w 10 z 13 zawodów lepszy był Lanisek. I z tego też względu postawię właśnie na niego.

Lanisek będzie lepszy od Krafta
Kurs: 1.57
Zagraj!
Kupon na PŚ w Sapporo
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze