Usyk – Dubois: typy i kursy bukmacherskie | Gramy singiel i walczymy o 316 PLN

Usyk świętujący zwycięsteo

Oleksandr Usyk – Daniel Dubois: typy, kursy i zakłady bukmacherskie. Już dziś święto boksu w Polsce, konkretnie we Wrocławiu. Walka o Mistrzostwo Świata w wadze ciężkiej. W stawce 3 pasy: IBF, WBA i WBO. Tytułu broni Ukrainiec Oleksandr Usyk, a jego rywalem będzie obowiązkowy pretendent do tronu Daniel Dubois. Ponadto kilka innych ciekawych pojedynków w rozpisce na gali, m. in.: Berinchyk – Yigit, występy F. Czerkaszyna i R. Wołczeckiego. Wielki boks zawitał do naszego kraju i na pewno będzie na co popatrzeć. Sprawdź nasze typy na walkę Usyk – Dubois.

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie
Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Usyk – Dubois typy bukmacherskie

Według bukmacherów faworytem jest oczywiście aktualny mistrz Oleksandr Usyk. Ale odnieśmy się po krótce do jego historii w królewskiej kategorii, gdyż w tej występuje od dłuższego czasu. Wszedł do wagi ciężkiej z przytupem już w trzeciej walce zdobywając pas mistrza świata i pokonując ówczesnego mistrza, gwiazdę boksu, ale i showbiznesu Anthonego Joshuę. Pierwsza walka to totalny missmatch. Rywalem kickbokser Chazz Witherspoon. Narożnik poddał go po 7 rundzie. Druga walka to już zdecydowanie poważniejszy przeciwnik bo niedawny pretendent do mistrzostwa Dereck Chisora. Ale i w tej walce emocji było jak na lekarstwo. Ukrainiec dość spokojnie wypunktował Brytyjczyka, choć nie zebrał za ten pojedynek zbyt pochlebnych recenzji. Według mnie – ful kontrola. Następne 2 walki to potyczki o Mistrzostwo Świata z AJ, walki bliskie wygrane na punkty, ale w mojej ocenie bez najmniejszych kontrowersji. Ogólnie w wadze ciężkiej stoczył 4 pojedynki, wszystkie dość zdecydowanie wygrał na punkty. Nawet ta ostatnia wygrana w rewanżowym pojedynku z A. Joshuą przez SD w moim odczuciu była pewna. Jeden z sędziów, który przyznał zwycięstwo Brytyjczykowi powinien dostać ksywkę Steve Wonder.

Styl Usyka jest ultra niewygodny dla rywali. Aktualny mistrz jest lotny na nogach, ma kapitalną technikę, w końcu to mistrz olimpijski z Londynu, bardzo ciężko go złapać w ringu. Co ciekawe, Usyk wypadł z rankingu boxrec, gdyż od ponad roku jest nieaktywny. Ostatnią walkę stoczył 20.08.2023. Najwyższa pora znów pokazać się kibicom.

O. Usyk – D. Dubois

Kto wygra walkę?
O. Usyk 79%
D. Dubois 21%
24+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • O. Usyk
 • D. Dubois

Rywalem mistrza świata trzech organizacji będzie Daniel Dubois. Brytyjczyk to obowiązkowy challenger z ramienia WBA. Zawodnik wagi ciężkiej z krwi i kości, na ringach zawodowych od 2017 roku. Dobrze zbudowany bokser z Londynu przez długi czas był uznawany za wielki talent bokserski. Jednak w mojej ocenie to dobry pięściarz, przyzwoicie wyszkolony, ale przede wszystkim twardy. Nie dopatrywałbym się tam nie wiadomo jakiego talentu. Punktem zwrotnym w jego karierze była walka w listopadzie 2020 roku z Joe Joycem. Dubois był bardzo dużym faworytem, ale został dość brutalnie zweryfikowany przez idącego na niego jak czołg Joyca. Przegrał w 10 rundzie przez KO, ale nie było tam żadnego nokautującego ciosu. Przegrał z kontuzją oczodołu. Po prostu przyklęknął, a sędzia go wyliczył. W kolejnych pojedynkach wygrywał szybko, ale z dużo mniej znaczącymi rywalami.

Statystyki:

O. Usyk:

 • 20 wygranych, w tym 13 przez KO
 • 0 porażek
 • 4/4 wygrane w wadze ciężkiej, wszystkie na punkty
 • średnio 1 walka na rok w ostatnich 5 latach
 • w ostatnich 11 pojedynkach tylko 3 przez KO

D. Dubois:

 • z 19 wygranych walk, aż 18 przed czasem
 • tylko 1 porażka, przez KO
 • z ostatnich 4 pojedynków wszystkie wygrał przed czasem w max 4 rundy
 • regularny mistrz świata WBA (nikt tego nie traktuje poważnie, pełnoprawnym mistrzem jest Usyk)

Usyk – Dubois: kursy bukmacherskie

Typy na Usyk – Dubois, co obstawiać?

Czas sprawdzić moje typy na walkę Usyk – Dubois. Oleksandr jest murowanym faworytem tego pojedynku, to nie podlega wątpliwości. I pewnie ją wygra, nie neguje tego, jednak mnie zainteresowały linie na rundy w tym zestawieniu. Główna linia ustawiona jest na 7,5 rundy i uważam, że ten pojedynek potrwa dłużej. Usyk odkąd zaczął mierzyć się z poważnymi rywalami (za początek tej serii uważam pojedynek z Głowackim), tylko w 3 na 11 stoczonych walkach wygrał przed czasem, w tym z tragicznym Witherspoonem. W wadze ciężkiej nigdy mu się to nie udało (Witherspoon poddany przez narożnik, nawet nie ma co patrzeć na tę walkę), tylko 2 razy był w miarę blisko, w pierwszym pojedynku z Joshuą i w jednej z rund z Chisorą. Ale przeciwnicy nie byli zamroczeni, czy słaniali się na nogach. Bardziej pachniało przerwaniem sędziego. Usyk nie ma także nokautującego ciosu, jeśli wygrywa przed czasem, to przez serię. Ponadto pamiętam, jak Mateusz Masternak był na sparingach u Ukraińca i otwarcie mówił, że jego siła nie powala. Mateusz Masternak – zawodnik kategorii cruiser przypominam. Jeśli na nim ciosy nie robiły specjalnego wrażenia, to i na zawodnikach wagi ciężkiej nie będą robić. Natomiast Daniel Dubois to tak jak wspominałem kawał twardego zawodnika, który wytrzymał m. in. 10 rund z Joycem, z czego kilka rund walczył z bolesną i i bardzo przeszkadzającą kontuzją oka. Może w końcowych rundach Usyk w końcu złamie Brytyjczyka jakąś serią ciosów, może tak być, jak najbardziej. Ale nie sądzę, by nastąpiło to przed ósmą rundą. Na naszą korzyść działa także rozliczanie overów rund w Forbet. Wystarczy, żeby 8 runda się zaczęła i już typ jest wygrany. U wielu innych bukmacherów potrzeba jeszcze 1,5 minuty, żeby typ wszedł. Przez 90 sekund może się wiele wydarzyć, po co ryzykować. Kurs 1,8 jak najbardziej do gry.

Z bardziej ryzykownych typów polecam: O. Usyk wygra przez decyzję z bardzo atrakcyjnym kursem 3,5. Za mniejszą stawkę na pewno też to pogram.

powyżej 7,5 rund
Kurs: 1,8
Zagraj!

Zaloguj się aby dodawać komentarze